Pages: [1]
  Print  
Autor Topic: Komunikatory  (Read 3766 times)
Axe
Administrator
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 941



« on: February 24, 2011, 02:26:59 PM »

NIEAKTUALNE:
Poza Twierdzowym ventrilo, jak wiadomo dostępnym jedynie dla 'zrzeszonych' ;)
Ven zaprasza na serwer TS3:
ts3server://91.203.134.74?port=9987&password=1qaz


Obecnie informacje o komunikatorze można znaleźć w zakładce informacji o gildii w grze.
Karolus
Palladyn i Burglar
Radny
Bohater
****
Offline Offline

Wiadomości: 875



« Reply #1 on: February 24, 2011, 05:59:39 PM »

W Wowie w Rycerzach mamy darmowy voice chatter. Jest świetny. Najlepszy z jakim się do tej pory spotkałem. www.voicechatter.org
Rudobrody
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 421



« Reply #2 on: February 25, 2011, 07:26:32 PM »

No dobra, to teraz pytanie, czy Ven udostępnia TS'a bezterminowo, czy jednak traktujemy gildiowego Venta za jedynie słuszny i oficjalny komunikator Twierdzy Rift?
Jeżeli Vent to trzeba stworzyć tam kanał do RIFT.
<jeśli to jest już zrobione to nie było posta> :)
Ven
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 42


« Reply #3 on: February 27, 2011, 10:57:44 PM »

Przede wszystkim nie możemy traktować Venta za jedyny słuszny, a nawet jako opcjonalny komunikator, z tego powodu, że nie każdy ma do niego dostęp.

TSa udostępniam. Tak najlepiej można to ująć. W razie potrzeby mogę zwiększyć ilość slotów, czy dodać kanały. Serwer jest raczej stabilny, choć czasem zdarzają się chwilowe problemy, np restart 46 dni temu. Ze względu na lokalizację (Trójmiasto) i spory zapas łącza i mocy obliczeniowej, lagi powinny być niskie. Moja licencja jest ważna do czerwca 2011 i sądzę, że nie powinno być problemów z jej przedłużeniem. Nie chcę też żadnych opłat.

Staram się unikać sytuacji konfliktowych i wyganiania ludzi. Tak więc, gdy pojawiły się podziały w Lineage II, stworzyłem osobne kanały dla ludzi co chcieli grać osobno. Jeśli nawet bym z jakiś powodów w przyszłości odszedł (nie planuję) z Twierdzy czy Rifta, kanały będą nadal w pełni utrzymywane (ciężko by było mnie sprowokować do całkowitego zamknięcia, chyba że już nie będzie wcale potrzebny).
U mnie nie ma też banowania (zastrzegam sobie prawo do bana w wyjątkowych sytuacjach, lecz jeszcze tego nie zrobiłem). W sytuacji, gdy ktoś opuszcza gildię ze swojej woli, czy to dyscyplinarnie, traci status "Gildia". Oznacza to, że nie może wchodzić na kanały Rift'a poza Pokojem Gościnnym. I tyle. Czyli taka osoba nadal może wchodzić na ten podkanał oraz na kanały innych gier. Mieliśmy już osobnika, który był wyrzucony z gildii w Age of Conan, za to nadal z przyjemnością graliśmy z nim w Bad Company 2.

Vent mógłby być oficjalnym komunikatorem, ale jak już wspomniałem, trzeba by popracować nad jego dostępnością. Osobiście uważam, że TS jest (jako sam komunikator) lepszy pod wieloma względami. Sugerowałbym też, by przeważnie na TSie był dostępny ktoś z uprawnieniami, czyli guild master / pełnoprawny zastępca. Przydaje się to między innymi do wyboru kierunku rozwoju gildii przez dobór questów, perków czy koordynację profesji i dystrybucji surowców. Przyzwyczaiłem się do bycia "komunikacyjnym opiekunem" dla grupy osób i czuję się po części odpowiedzialny za zapewnienie dobrego nastroju wśród rozmówców, a do tego potrzebna będzie dostępność i komunikatywność oficerów.
Velsh
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 211



« Reply #4 on: March 04, 2011, 12:16:46 AM »

Komunikatorem oficjalnym dla Twierdzy w Rifcie jest Ventrillo, info do niego znajduje się w "Guild info" wewnątrz gry (jest to inny server niż ten wewnętrzny dla twierdzy i dostęp do niego jest od razu po przyłączeniu się do gildii w Rifcie). TS Vana już nieaktualny. 
Rudobrody
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 421



« Reply #5 on: April 04, 2011, 05:30:12 AM »

uaktualnienie.

Mamy dwa komunikatory, ale ostatnio bardziej w modzie :) jest Teamspeak 3

do pobrania i zainstalowania: http://www.teamspeak.com/?page=downloads

Dane są dostępne w grze w Guild info (klawisz "G")

Jeżeli ma ktoś klawiaturę Logitecha G15 to się bardzo ucieszy z wbudowanego plugina pokazującego, kto właśnie mówi, na jakim kanale jesteśmy, ile jest osób itd. - bardzo fajna rzecz, szczególnie na początku jak się ludzie poznają.

Przy okazji przypomnę, że na instacjach/rajdach komunikator to sprawa obowiązkowa, bo prowadzący nie ma czasu pisać na czacie i wiele informacji po prostu się przekazuje ustnie. (Taktyki, kolejność bicia, czy gotowość do akcji).
Wcale nie trzeba się specjalnie odzywać, wystarczy słuchać jak ktoś bardzo nieśmiały jest, albo nie ma warunków na swoboną konwersację.

Pages: [1]
  Print