Poll
Question: Czy chcemy sojuszu z Limes Inferior?
Tak - 17 (13.9%)
Nie - 1 (0.8%)
Nie ma znaczenia. - 2 (1.6%)
Total Voters: 13

Pages: [1]
  Print  
Autor Topic: Prace nad Sojuszem  (Read 3675 times)
Xabbu
cigrela sabmel
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2234



« on: May 22, 2008, 11:02:07 AM »

Witam wszystkich Wowowiczow.

Nie ma co sie oszukiwać, ostatnie wydarzenia kilku tygodni, zamieszały nam bardzo mocno w Twierdzy wow.

Kilka osób, podjęło decyzje o odejściu do gildi w tej chwili bardziej nastawionej na raidowanie. Dochodzą do nas informacje i opinie o tym ze Limes Inferior to gildia, jak najbardziej dojrzała i poważna.

Chciałem zapytać, czy macie ochotę na próbę zbudowania stabilnej współpracy z ta gildia (polskojęzyczną).

 Warunki i jak ja widzę taka współpracę:

Limes Inferior chodzi na raidy i potrzebuje jakiejś konkretnej klasy do wyplenienia raidu.  Limesi informują nas w grze za pomocą wyszukiwania kto jest online, badz za pomocą jakieś listy którą stworzymy (na pewno wielu z nas ma kilka postaci lvl 70)

Ich raid leader decyduje o zapotrzebowaniu i ewentualnym zaproszeniu do raidu.
Loot dzielony jest wg zasad panujących w Limonkach. ALE jedyne na co możemy sie zgodzić to to ze członkowie Twierdzy będą traktowani na równo z zasadami panującymi w ich gildi. 

 Czyli, jeśli limonki grają przy pomocy Dkp, my musimy sie dostosować. Jeśli wymagają jakiś tam specyficznych rzeczy, takich jak potki zabrane ze sobą, wywiązujemy sie z zobowiązań.

Jeśli Limes inferior idzie na raid który już ma rozpracowany a maja braki w slotach, i biorą ludzi do wyplenienia z Twierdzy, prosimy o pomoc w dozbrajaniu. Mam na myśli to ze nawet jeśli będzie panował tam system dkp, a dopnie coś czego twierdzowicz kupić nie może, bo brak mu punktów. A wszyscy w raidzie item maja, bądź nie ma na niego chętnych, item jest uczciwie rolowany wśród niedozbrojonych ludzi. Na uczciwych zasadach i bez uprzywilejowania jakiejkolwiek gildii.

Twierdza mimo dość bolesnej migracji, nie padnie. Bo to jest technicznie nie możliwe, moim zdaniem. Jeśli uda nam sie dojść do współpracy z Limes Inferior, będziemy mieli większe szanse na zwiedzenie kilku instancow.

Pamiętajmy tez o tym ze współpraca musi działać obopólnie.  To znaczy, ze jeśli my w twierdzy zbieramy sie na np jakiś Heroic, czy raid i szukamy ludzi do wyplenienia grup/y, pytamy ich o to czy ktoś z nich ma ochotę iść z nami.  Zasady lootowania są jasne i oczywiste dla każdego. Nie faworyzujemy Twierdzowiczow w rozdzielaniu lootu, a każdy problem rozwiązujemy za pomocą roll i ZDROWEGO ROZSĄDKU.

Zacznijmy o tym rozmawiać. Myślę ze bez emocji można dojść do dobrze działającego kompromisu, który pomoże obu gildia w dozbrajaniu ludzi, dobrej zabawie, i wzajemnemu poznaniu sie.

Pamiętajmy tez o tym, ze wszędzie można spotkać rożnych ludzi. Jedni maja większe parcie na szybki rozwój postaci, inni grają by dobrze sie bawić. Bądźmy ludźmi i szanujmy wzajemnie, każdy sposób na grę. Bo to jest tylko gra, a nie wyprawa po świętego grala.


Fland
Gość
« Reply #1 on: May 22, 2008, 11:11:16 AM »

Wszystko fajnie, tylko Limesow 70-ek jest mnostwo, na dodatek przechodzi od nas 6 osob. Nie wiem czy beda nas brac wogole pod uwage skoro maja duzo osob ktore moga wypelnic luke w skladzie. Mnie osobiscie na rajdowaniu jakos bardzo nie zalezy, bawie sie obecnie pvp, zbieram marki i honor, ale nadejdzie czas ze poczuje ochote gdzies pojsc, i boje sie ze nie bedzie z kim. Zawsze moga sie pojawic pewne niesnaski gdy bedziemy grac z ludzmi z Limes, chociaz licze na to ze bedzie odwrotnie, i bedziemy w stanie sie zawsze dogadac.
Yamana
Gość
« Reply #2 on: May 22, 2008, 12:11:25 PM »

Sojusz zbudować zawsze można jednak tak jak napisał mój przedmówca nie wiem czy oni będę mieli jakieś luki w składach ... miejmy tylko nadzieję że osoby które odeszły od Twierdzy po nabraniu doświadczenia na rajdach będą chciały/mogły nam pomóc chociaż by poprzez poprowadzenia rajdu (kilka takich i nowi będą mogli się nauczyć co i jak). Wiadome jest że aby prowadzić rajd nie wystarczy wiedza czysto elementarna, trzeba umieć zarządzać grupą ludzi i umieć przewodzić co niestety nie każdy potrafi
Alucain
Wojownik Twierdzy
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 15



« Reply #3 on: May 22, 2008, 03:58:44 PM »

Założenie jest dobre ale faktycznie patrząc na ilość 70 u Limesów można się zastanawiać czy taki sojusz ma jakiś sens chociaż wiadomo: spróbować zawsze można. Raczej nam to nie zaszkodzi.
Delian
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 10


« Reply #4 on: May 22, 2008, 06:35:20 PM »

Coś wam powiem.

Z naszej strony sojusz który kiedyś mieliśmy, kiedy razem chodziliśmy do Karazhan, nigdy nie został zerwany... żal nam było patrzeć, jak fajna współpraca legła w gruzach, jak kolejni ludzie znikali ze wspólnego kanału "Sojusz"... Każdy z kim rozmawiałem mówił tak samo:kurcze szkoda że się sypnęło.

Nie wyobrażam sobie, żeby u nas znaleźli się ludzie przeciwni sojuszowi gildii. Zawsze to więcej ludzi do party, do questów, do pvp czy do jakiejś imprezy.

A tym że u nas jest dużo 70tek i dużo możemy robić sami nie powinniście się aż tak przejmować. Może się zdarzyć, że ludzie z wewnątrz LI będą wybrani w pierwszej kolejności na rajd, ale nie odmówimy pomocy, wsparcia, podpowiedzenia strategii czy czego innego.

Co do Karazhan - mamy już w praktyce funkcjonujące 3 zespoły, z których 2 ubiły prince w ostatnim tygodniu. I ciągle dużo ludzi chętnych, więc możliwe że będą niedługo 4 zespoły. Zespoły mieszają się co tydzień i jeśli wyrazicie chęci - wierzę że miejsce do Kara dla ludzi którzy chcą iść się znajdzie.

Co do ZA: na razie jest sporo ludzi od nas chętnych i jedna grupa, więc obawiam się że z miejscem będzie trudniej. Ale jeśli odpali druga grupa - wszystko przed nami.

DKP na poziomie t4 na 95% nie będzie - bo większość ludzi wypowiedziała się przeciw i dopiero od poziomu t5 prawdopodobnie będzie wprowadzone. Podział lootu na poziomie t4 jest zdroworozsądkowy, przy uwzględnieniu opinii CL (klas leadera). Najczęściej roll i stresu nie ma, myślę że poziom t4 idzie nam na tyle bezawaryjnie, że to czy ktoś dostanie itemy w tym czy w przyszłym tygodniu nie ma takiego znaczenia. I tak często z ZA i za badge są lepsze rzeczy.

Podsumowując: ja jestem za sojuszem i sądzę że większość ludzi w gildii będzie również. Na obecnym etapie proponuję przywrócenie wspólnego kanału Sojusz.

Aha: to na razie jest moje stanowisko, nie uzgodnione z oficerami. Ale tak jak wspominałem - zdziwiłbym się jeśli ktoś byłby przeciwko sojuszowi.

Delian
Yamana
Gość
« Reply #5 on: May 23, 2008, 11:02:13 AM »

Chyba nikt nie jest przeciw jednak wydaje mi się że to my potrzebujemy teraz wsparcia czy pomocy zwłaszcza ci z 70tka i nie chcielibyśmy żebyście czuli się w jakiś sposób wykorzystywani przez nas itd. sojusz z pełnymi prawami , ja i tak z Limesami chodzę na insty 50+ bo wolę znajomych ze znajomej gildii niż jakieś randomy, a tak jak jest nas 3-4 to nawet 2 randomów nie zepsuje nam zabawy
Pages: [1]
  Print