Pages: [1]
  Print  
Autor Topic: wymagania sprzetowe  (Read 6270 times)
Asmodeus
Gość
« on: July 31, 2008, 01:51:33 AM »

The wait is over!

We're pleased to announce the current minimum system requirements to run WAR at launch.

We will continue to optimize WAR as we move closer to launch and even beyond but these will provide you with a very accurate idea of what is needed in order to play the game.

So without further adieu the minimum specs for Warhammer Online: Age of Reckoning:

PC SYSTEM REQUIREMENTS

For Windows XP

·  2.5 GHz P4 processor or equivalent
·  1 Gigabyte RAM
·  A 128 MB Video Card, with support for Pixel Shader 2.0
·  At least 15 GB of hard drive space

For Windows VISTA

·  2.5 GHz P4 processor or equivalent
·  2 Gigabyte RAM
·  A 128 MB Video Card, with support for Pixel Shader 2.0
·  At least 15 GB of hard drive space
Phara
Gość
« Reply #1 on: July 31, 2008, 09:41:57 AM »

Znośnie.

Tylko trzeba być przygotowanym na to, że jak piszą 1GB ramu, to warto miecć co najmniej 2 :)
Procek, który minimalnie nie spełnia wymagań i tak zazwyczaj się sprawdza, ale ram nie...
Galder
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 769



« Reply #2 on: September 13, 2008, 08:06:03 PM »

Beta chodzi także na win 2000, karta 6600, 2 gb ram, procek burton.
Velsh
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 211



« Reply #3 on: September 19, 2008, 10:34:56 AM »

To dziwne, ale gra wydaje mi sie chrupać, tzn doładowywać się miejscami. Nie  rozumiem czemu tak się dzieje. Moja specyfikcja sprzętowa:

Procek : AMD Athlon X2 6000+
Pamięć: 4GB
Grafa: GF8800 GTS
Rudobrody
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 421



« Reply #4 on: September 19, 2008, 12:12:54 PM »

Wczoraj po raz pierwszy gra zaczęła mi "chrupać" mniej więcej  w tym samym czasie co Wam, więc myślę, że to jednak lagi były.

Po stronie Destro nawet na Axe były kolejki a i Order był full
Yurek
Wojownik Twierdzy
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 22


« Reply #5 on: October 25, 2008, 08:07:19 PM »

Co do wymagań, to ja w kwesti zajmowanego miejsca na dysku.
Od początku open bety, aż do teraz (ponad miesiąc subskrypcji) warek urósł mi do 41,7GB !!!
Ciekaw jestem, czy tam się jakieś pozostałości po becie zostały, czy gdybym z pudełka instalował to byłoby mniej i w ogóle o co chodzi ??? Przecież to prawie 3x więcej niż rekomendowane wymagania :(

pzd
Khraan
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 5


« Reply #6 on: October 25, 2008, 11:40:09 PM »

Co do wymagań, to ja w kwesti zajmowanego miejsca na dysku.
Od początku open bety, aż do teraz (ponad miesiąc subskrypcji) warek urósł mi do 41,7GB !!!
mialem podobnie (do momentu az zjadl mi caly dysk przeznaczony na programy :) Niestety nie pamietam, ktory to plik, ale ja usunalem z gry najwiekszy pliczek (u mnie mial 40GB heh) i odpalilem gre z full scanem. Gra wrocila do normalnych 9,5GB i dziala wysmienicie
Inkwizytor
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1639



« Reply #7 on: May 04, 2009, 06:36:00 PM »

Jakie wymagania ma gra jeśli chodzi o prędkość neta?

Pojawiła mi się niestety opcja zmiany z 2Mb na 1Mb i zastanawiam się czy zauważalna będzie zmiana w płynności gry?
Iago
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1180



WWW
« Reply #8 on: May 04, 2009, 07:00:32 PM »

Wiesz, ja gram na 1mbit HSDPA (via Play) i jakoś daję radę. Pomijając przytkania raz na jakiś czas i - od patcha 1.2.1 - disconnecty. I opóźnienia na vencie :P
Xabbu
cigrela sabmel
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2234



« Reply #9 on: May 05, 2009, 07:50:55 AM »

No właśnie nad tym samym sie zastanawiałem. 

 Gryzie mnie czy 1 mbit w uploadzie starczy na moje granie i zony skypowanie i gagugadanie równocześnie.

 Planuje zmienić na 10/10 albo 10/1 i nie wiem czy jest sens brać 10/10.
Zigfren
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 54


« Reply #10 on: May 05, 2009, 11:23:09 AM »

Moim skromnym zdaniem 10/10 ma sens tylko jeżeli chcesz postawić serwer otwarty na świat. W każdym innym przypadku 1Mb to świat a ludzie. Testowałem u moich rodziców w domu na Neo 1Mb przy jednoczesnym ssaniu jakiegoś badziewia przez siostrę i Skype ojca i nikt z nas nie zauważył spadku jakości.
Inna sprawa, że u siebie na Aster 1Mb gra ledwo zipie, co nie najlepiej świadczy o łączu ;) Zwłaszcza, że upload'u tak naprawdę WAR powinien zużywać niewiele ,tyle, żeby przesłać pakiety z akcją, a ile akcji jesteś w stanie wyklikać na sekundę? :-p
Camil (Gwyndeith)
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 693


Casual


WWW
« Reply #11 on: May 05, 2009, 04:19:19 PM »

Zgadzam się Zigfrenem. Przy grze większe znaczenie ma download (głównie ze względu na patche, bo całą resztę teoretycznie odpalamy z naszego dysku), a upload tylko na wysyłanie krótkich komend coby się serwer nie zakrztusił.

Skype - tu zależy czy chodzi o transmisje wideo. Głosowe nie powinny zjadać za mocno przepustowości łącza, bo są kompresowane (chodzi o filtrowanie głosek i częstotliwości a nie zipowanie ;) ). Niestety przy wideokonferencjach to już 1Mb może się krztusić.

Inkwizytorze, gra powinna Ci chodzić. Tutaj bardziej jednocześnie odpalony Vent budzi wątpliwości. Wiem, że znajomy, który grał w GuildWars na 256kbit od Neostrady, miał już problem z TeamSpeakiem (sama gra chodziła mu znośnie). Przy 1Mb nie powinno być raczej tego problemu.
Oczywiście zakładam, że ten 1Mb jest tylko dla Ciebie i z nikim go nie dzielisz? :)


http://www.speedtest2.com/ <- wg tych testów mam upload poniżej 400kbps (teoretycznie powinno być 512kbps :P), a bez problemu chodzą 2 WARy i 2 Venty.
 
Murkar
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 857


Maruda


« Reply #12 on: May 05, 2009, 05:03:01 PM »

Ja mam łącze kablówkowe 3mbit/640kbit, z którego korzystają naraz 3 komputery.
Przy dużym obciążeniu dwie osoby mają odpalone gry online + komunikatory głosowe, a trzecia przegląda www i zaciąga torrenty z mocą 50-80% tych 3mbit downloadu, ale KONIECZNIE z ograniczeniem uploadu do 20% tych 640kbit.

Może ktoś uzna te dane za użyteczne :).
Xabbu
cigrela sabmel
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2234



« Reply #13 on: May 08, 2009, 08:34:14 AM »

Uzna. Dzieki za info.

 Zamówiłem tez przez cabel tv w setupie 2 na 2 ;D  Wole jednak by ten upload nie był ograniczony. Cena ta sama jak za 10/1 a jednak download predkosc nie jest moim prio.
Kerroth
Bohater
***
Offline Offline

Wiadomości: 642


« Reply #14 on: May 08, 2009, 12:59:18 PM »

Ja mam Astera 10/0,5 i śmiga, no może 10/1 jeśli coś ostatnio zmieniali. Żadnych problemów, a mam dwa kompy non stop wpięte i coś dłubiące plus dodatkową osobę czasem w pokoju obok na laptopie też dłubiącą w sieci.
Pages: [1]
  Print