Pages: 1 2 [3] 4 5
  Print  
Autor Topic: ..::Anime::..  (Read 41979 times)
Camil (Gwyndeith)
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 693


Casual


WWW
« Reply #30 on: February 27, 2009, 12:19:13 PM »

Jeżeli kogoś by interesowało to dziś (piątek 27.02.2009) na kanale AXN o 23:00 leci Death Note - film w wersji live na podstawie anime o tym samym tytule.
Camil (Gwyndeith)
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 693


Casual


WWW
« Reply #31 on: March 02, 2009, 07:13:35 PM »

http://anime.com.pl/Ofensywa_anime_na_AXN_Sci-Fi,news,read,4079.html

Od dziś AXN Sci-Fi zaczęło puszczać anime w codziennych dużych ilościach (wcześniej tylko Full Metal Alchemist w niedziele i poniedziałek ok. 01:30).

PN-PT
14:00 - Captain Tsubasa
14:30 - Captain Tsubasa
15:00 - DICE
15:30 - Honey Clover
(powtórki można obejrzeć następnego dnia o 08:00, 08:30, 09:00, 09:30 od wt do so)

A później następuje blok pomyślany specjalnie dla młodzieży szkolnej, która cierpi na insomnię:
WT-SO (licząc, że poniedziałkowy program po północy to już wtorek)
02:00 - Blue Gender
02:30 - Cowboy Bebop
03:00 - Blood+
03:30 - Death Note (tym razem nie LOLowaty film ;p)

ND-PN (i to już od dłuższego czasu)
00:30 - Full Metal Alchemist
01:00 - Full Metal Alchemist

Niedziela
09:30 - Slayers (podobno seria Try)

AXN Sci-Fi ma to do siebie, że godziny emisji zmieniają się czasem bez ostrzeżenia (i żaden program czy telegazeta/EPG o tym nie wie), więc radzę zachować czujność. :)
WACCO
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 21



« Reply #32 on: April 23, 2009, 11:47:18 PM »

no to bedzie tak...
Code Geass
Chobits
Elfen Lied (KONIECZNIE!!!)
Death Note
Pomurn1k
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 26



« Reply #33 on: May 14, 2009, 07:45:33 AM »

1) Ergo Proxy
2) Full Metal Alchemist
3) Hellsing Ultimate OVA (wierny mandze)
Komciu
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 268



« Reply #34 on: July 02, 2009, 01:33:16 AM »

To lecimy. Krótko, na co zwrócić uwagę, co mi się spodobało, itd, na wadach się skupiać nie będę^^ We wszystkich tych anime w minimalnym stopniu chociaż spodobała mi się opowiedziana historia, nie wymieniam typowych tasiemców i takich, w których więcej rzeczy mi się nie podobało niż podobało.:)
Death Note-> Fabuła, świetna, nic więcej specjalnego nie ma. Po prostu historia. Żadnej walki, krew w minimalnym stopniu. Mówiłem o fabule?
Elfen Lie> Opening! fajna rzeźnia, fajne animowane osobniki rodzaju żeńskiego(chodzi mi o charaktery i całokształty). Fajna rzeźnia.
Full Metal Alchemist-> Bardzo fajny świat, ciekawe przygody, świetne postacie, fajny humor.
Vandread-> Kosmos, roboty, kilka ciekawych wątków, ale ogólnie nawalanka. Chociaż fajną rolę mają tutaj ziemianie.
Last Exile-> Steampunk(?), lubię te klimaty i może dlatego mi się spodobało?
Full Metal Panic-> Roboty, walki, miejscami zabawne. Za to FMP Fumuffu mnie potrafiło zabić. W pozytywnym tego słowa znaczeniu, If You Know What I Mean.
Ghost in the Shell-> Cyberpunk(?), świat, postacie, klimatklimat.
Hellsing-> Krew, wampiry, krew, ludzie, krew, naziści, krew, wampiry naziści, krew.
Kiba-> Przyzywanie swoich dużych kolegów, walczenie, fajne frakcje.
Szczerze mówiąc bardziej niż prawdopodobne jest to, że zapomniałem o jakimś jednym lub kilku fajnych Anime, ale niektóre oglądałem tak dawno,a  jestem tak zmęczony, że mam problemy, żeby sobie przypomnieć... Jak się uda, to dopiszę.
Tak mało osób siedzi tu w japońskich rysowankach? Buuu...
Code Geass->Roboty, walki, świetna, wzruszająca historia o niezrozumianym terroryście:( Sam się prawie popłakałem chlip;(
Piria
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 83



« Reply #35 on: July 02, 2009, 04:52:36 PM »

Hmm widzę, że tu wiele tytułów się powtarza.
Nie uważam się za jakiegoś guru w dziale anime, ale co obejrzałam, to moje. Przez ostatni rok nie wiedziałam żadnego nowego anime - brak netu i odtwarzacza cd i wirusy na pendrive robią swoje :P 

Ale cóż, z całą pewnością mogę polecić kilka serii. Z tych tutaj nie wymienionych (nie zauważyłam przynajmniej)

Tzw anime progresywne (dziwne, nie trzymające się kanonów)
- Wolf's Rain - futurystyczne, ale nie do końca.
- Furikuri/FLCL
- Darker than black
- Haibane Renmei
- Cowboy Bebop (space opera w klimatach westernu... wbrew pozorom - mega!)
- Samurai Champloo (okej, było wymienione, ale jest swietne. Twórców Cowboy'a Bebopa)

... do uzupełnienia, nie mam czasu teraz ;)
Finroth
Weteran
**
Offline Offline

Wiadomości: 137



« Reply #36 on: July 02, 2009, 11:03:50 PM »

Slayers! Kreska może nienajlepsza ale humor powalający ^^
BEBZ
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 6


« Reply #37 on: July 07, 2009, 10:39:44 AM »

Ja mogę polecić Wam takie anime (od najlepszego do najgorszego, oczywiście moim zdaniem ;)):

- Death Note
- Dragon Ball
- Saint Seiya (Rycerze Zodiaku)
- Devil May Cry
- Kyaputen Tsubasa (Kapitan Tsubasa)
- Yattaman
Asmodeus
Gość
« Reply #38 on: July 07, 2009, 01:07:04 PM »

http://anime-media.com/   tu mozna obejrzeć większość nowych seriali jak i klasykę.
BEBZ
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 6


« Reply #39 on: July 07, 2009, 02:30:10 PM »

A ja właśnie dzisiaj zabrałem się za 1 ep. Cowboy Bebop ;) I muszę powiedzieć, że zapowiada się caaałkieeem nieźle ;)
yacah
Bohater
***
Offline Offline

Wiadomości: 794



« Reply #40 on: July 19, 2009, 01:16:19 PM »

polecam serie:

Trigun - taki lekko zakrecony z duza iloscia humoru serial , klimat - futurystyczno-kowbojski ;) (ciezko wytlumaczyc , po pierwszym odcinku wiadomo o co chodzi) , oczywiscie z duza iloscia akcji !

Neon genesis evangelion - dla mnie seria wszechczasow - futurystyczna wersja ziemi (glownie okolice tokio) - czyli obrona przed obcymi (tak sie przynajmniej wydaje) .. duze roboty i te sprawy + wiele akcentow psychologicznych , religijnych i egzystencjalnych okraszone calkiem niezlej jakosci grafika !!

Komciu
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 268



« Reply #41 on: July 19, 2009, 02:30:06 PM »

Skończyłem Kałboja Bebopa, świetne. Właśnie oglądam Darker than Black, też bardzo miłe. A Neon Genesis Evangelion muszę kiedyś zobaczyć swoją drogą.
Piria
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 83



« Reply #42 on: July 19, 2009, 06:05:25 PM »

Komen, w takim razie obejrzyj tez Samurai Champloo  :D  Jest już wydane w Polsce.

Trigun, nie zaprzeczę, że jest świetny. Wspaniały. I seria w pewnym momencie zmienia się z niezobowiązujacej komedii w coś poważniejszego. Wcale na tym nie traci.

NGE - cóż, jest to z pewnością przełomowa seia anime z gatunku "mecha", ponieważ tam bohaterowie mają wiele różnorakich rozterek, skrupułów... Tak naprawdę mechy są tylko - choć bardzo kierunkującym całą serię - ale jednak tłem.
Ja osobiście nie uważam, żeby to była seria wszechczasów. Jednak jest to kamień milowy gatunku, a stał się z nim nie bez powodu ;)

Yattamana nie polecam... rozumiem, że miłe wspomnienia z dzieciństwa, ale tak naprawdę poza ratowaniem świata i ciągle nowych robotów, tam nic nie ma. "Ci źli" mają więcej charakteru i fabuły niż "bohaterowie"...

Hmmm. Seria Black Blood Brothers. Sympatyczna seria z ładną kreską, akcja jest, ale fabuła nie pędzi do przodu jakby ją pogrzało. Wraz z posuwaniem się naprzód w opowieści, ponajemy ją też wstecz - czyli wspomnienia. Przyjemne do obejrzenia jeden raz. Jeden z najpiękniejszych endingów (piosenka końcowa) jaki słyszałam.

Nie wiem, co mogę w tej chwili jeszcze polecić, ale wiem co mogę odradzić :P
Z serii shonen zawiodłam się na "D. Greyman" - początek jest fajny, nastoletni bohaterowie, magiczne moce, ładna dziewczyna. milczący i tajemniczy bohater drugoplanowy, różnorodni przeciwnicy, no wszystko co powinna mieć seria dla chlopaków. Oto czego seria nie ma - zakończenia. Dosłownie - nie ma.
Gartak (Walkiria)
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 109



« Reply #43 on: July 21, 2009, 09:36:05 AM »

z tematów o samurajach to może Ninja Scroll, film akcji :) Tak serial jak i pełnometrażowy polecam.

Ja się wciąż zachwycam Ghost in the Shell
Harni
Lotro Officer
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 653



« Reply #44 on: July 22, 2009, 10:05:48 AM »

może ktoś doradzi jakieś ciekawe anime 3D (nie wiem czy ma to jakąś konkretna nazwę) pokroju Final Fantasy albo Resident Evil
Pages: 1 2 [3] 4 5
  Print