Pages: 1 2 [3] 4 5
  Print  
Autor Topic: TERA Online  (Read 22544 times)
dzam
Wojownik Twierdzy
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 37



« Reply #30 on: April 29, 2012, 07:56:55 AM »

Przeglądając forum tera pl naliczylem ponad 20 osób które szukają gildi pve.Czy znasz jakąś polska gildie pve?
Huriel
GM Iron Lady ;-)
Administrator
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 10656


KoHaniutka


« Reply #31 on: April 29, 2012, 09:39:11 AM »

Fajnie, że wychodzisz z taką inicjatywą, ale powiem tak (z doświadczenia): 20 osób to naprawdę mało. Pamietaj, że przy zakładaniu gildii potrzebujesz dużo więcej chętnych, bo z tych 20 po miesiącu będzie grało ile? 3? może 5? Zwłaszcza, że Tera to nie jest jakieś rewolucyjne mmo i oprócz animowej słodkiej grafy nie oferuje w sumie żadnych nowatorskich fajerwerków.

Twierdza nie musi miec oddzialów w każdym nowym mmo, jesli po miesiącu lub półtora taki oddział miałby być tylko martwym działem na forum. Zainteresowanie grą w naszym małym community widać dobrze w tym wątku - raptem 3 strony, z 5 wypowiadajacych sie osób,
z czego jedna cała to trolling na temat wyglądu jednej rasy ;-)
Mirackle
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 379



« Reply #32 on: April 29, 2012, 09:05:22 PM »

Zakładanie postaci na serwerze PvE nie ma najmniejszego sensu.

To nawet nie jest już grzech, pozbawiać Tery jej głównych sprawdzonych cech, przeniesionych np. z L2.
Brakowało nam dobrego Masowego trybu PvP i o to jest.
Na serwerach PvE nie ma GvG, ma być, ale w jakiej formie to jeszcze trwają dyskusje.
Na serwerze PvP ESSENIA nikt nikogo nie morduje maniakalnie, tak jak to uwielbiają Dzieci Neo, z prostej przyczyny, nie interesuje Cię tryb PvP to nie oflagowujesz się, JESTEŚ BEZPIECZNY.
W Gildii nie potrzebujemy online naście osób bo nie ma raidów (w planach), jest bardzo dużo instancji 5 ppl.
Do walk GvG 40 ppl online to też za mało, znowu kłaniają się sojusze.
Mam nadzieję że rozwiałem wątpliwości i „pomogłem”

Cieszcie się że są kolejki do serwera, tak doświadczony stażem MMO Likierek powinien wiedzieć co się z tym wiąże, dla przypomnienia:

- Dom Aukcyjny jest  w nim wszystko
- Szukanie Party (Mimo że LFG działa tutaj krzyżowo z innymi serwerami) np. do zabicia World Boss'a czy jakieś Q.
- GvG sojusze w potężnych awanturach (potrzebni ludzie)

Wierzę w przyszłość Polskiej Pozytywnej Społeczności na tym serwerze, dopóki w tych gildiach zarządzają
ci których znamy chociażby z AoC. Biegaliśmy dzisiaj z nimi zrazem, wstępne ustalenia zapadły.

Proszę Was nie twórzcie postaci gdzie wygodnie, bo jak przyjdzie czas 60 lvl to nie będzie Wam się chciało robić postaci od nowa gdzie indziej.

Zbierzmy się i Bawmy razem. ZAPRASZAMY.
Huzar
Weteran
**
Offline Offline

Wiadomości: 181



« Reply #33 on: April 29, 2012, 09:19:11 PM »

Wtrącę się tak troszku.

Jeśli tera czerpie sporo z L2 to sprawa ma się w niej tak, że pvp jest core'm gry (sojusze, polityka miedzyklanowa itp), a insty ;pve content to dodatek do zebrania gearu itp. Tak orientacyjnie, bo nie grałem w tere tylko z tego co czytałem i słyszałem wnioskuję ;)

pozdrawiam
Rudobrody
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 421



« Reply #34 on: April 29, 2012, 10:22:59 PM »

Jak świat światem, a premiera premierą, kolejki były i chyba już zawsze będą na początku - a to dopiero Head-Start. Więc nie ma co po raz kolejny biadolić o kolejkach - odpowiedź co zrobić aby sobie umilić czekanie można znaleźć w każdym innym wątku na tym forum.

Co do PvE vs PvP - chyba faktycznie mamy trochę skrzywioną psychikę przez AOC, WAR, AION czy inne tytuły, gdzie było gankowanie, gankowanie i gankowanie :) :).
Tu serwer PvE różni się tym, że postawiono na nim grę niepełną - bez wszystkich DLC używając ostatnio modnego terminu. Ja wolę grać w wersję pełną. :):)

Wczoraj biegam sobie po mobkach, strefa "PvP allowed" i koleś nie mógł mi nic zrobić poza duelem, którego mogę ale nie muszę przyjmować.
Jedyna obawa to GvG, ale 1) Gildia może mieć max 3 wojny równocześnie. 2) wojna trwa max 24h. 3) wyzwanie wojny jest kosztowne.

Więc nie ma co się bać servera PVP w tej grze.
dzam
Wojownik Twierdzy
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 37



« Reply #35 on: April 30, 2012, 02:44:10 PM »

Hmm to ja chyba jednego niezalapalem jak to na serwrze pvp nie mozna atakowac innych graczy?? O.o
Kassei (Claymore)
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 386



« Reply #36 on: April 30, 2012, 03:01:39 PM »

Hmm to ja chyba jednego niezalapalem jak to na serwrze pvp nie mozna atakowac innych graczy?? O.o
No też właśnie się zastanawiam. W becie było tak, że jeśli ktoś się oflagował to mógł atakować wszystko co się rusza, ale za to jego mogli atakować też nieoflagowani gracze. Ludzie w ten sposób zajmowali mosty albo małe przesmyki i polowali na questujących. Jedyne miejsca gdzie nie można było walczyć pvp to stolica i miasta. Mnóstwo razy mnie zgankowali jak robiłem questy ;) Dużo razy sam się oflagowywałem i kogoś pojechałem jeśli ninjował mi mobki ;) Coś tu chyba komuś się pomyliło lol ;) Inna sprawa, że a becie masa ludzi pytała "w jaki sposób się oflagować" albo o robienie combosów, więc się w sumie nie dziwię, że ktoś w strefie pvp usiłował się duelowac zamiast włączyć flagę i kogoś pojechać ;) Chyba, że coś faktycznie pozmieniali, ale trochę bez sensu jeśli faktycznie tak jest :(

ps, ja może dołączę po majówce, ale jeszcze się zastanawiam czy grać dalej w swtor czy wrócić do eve, czy popykać w terę....
dzam
Wojownik Twierdzy
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 37



« Reply #37 on: April 30, 2012, 06:55:29 PM »

Z tego co wiem właśnie na serwerze pvp można atakować innych graczy dowolnie,ale jak sie mylę to mnie poprawcie
Rudobrody
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 421



« Reply #38 on: April 30, 2012, 07:46:23 PM »

Możliwe, że macie racje :-) z tymi zasadami pvp jest jeden kłopot, nigdzie nie są spisane, ani w instrukcji ani na stronie FAQ. Przepraszam za wprowadzenie w błąd.

Wczoraj też dwóch kolesi gankowało jednego questa ale po 10 minutach już ich nie było. Zreszta widzę ze jak taki jeden czy dwóch się pojawia to zaraz się zbiera ekipa i ich przegania :-)

Aby samemu się oflagowac to trzeba chyba najpierw skilla wykupić.
I jeszcze kolory nicków. Zauważyłem ze po oflagowaniu nasz nick zaczyna być czerwony. A fioletowe kolor to chyba wojna gildii. No właśnie... Chyba... Czy ktoś ma jakiegoś linka do zasad pvp? Nigdzie też nie znalazłem ani statystyk ani nagród za zwycięstwa w open pvp...
Mirackle
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 379



« Reply #39 on: April 30, 2012, 09:31:35 PM »

Czerwony nick oznacza PK punkty kary, to ktoś kto zabijał nie oflagowanych lub low lvl itd.
Dlatego są nagonki na takich, ot taka pedagogiczna metoda wychowawcza.
3 Maja Beta Klucze przestaną działać, WoW'trolle pójdą do swojej najlepszej gry na świecie,
bo przecież wygląda na to, że nie czytali Q z Kodeksem Honorowym, zanim weszli na obszar PvP. Grając od przed premiery byłem świadkiem 2-3 takich akcji.
Zawsze osoba nękana może zmienić kanał serwera, albo napisać na generlu hasło PK jest tu i tu. Poziom kultury osobistej graczy na tym serwerze daje nam przekonanie że problem nie istnieje. Kolor Epicki Fiolet to oflagowani gracze i mimo to nie mordujący się na wzajem.
Aby się oflagować trzeba kliknąć skilla z otrzymanego kodeksu honorowego.
dzam
Wojownik Twierdzy
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 37



« Reply #40 on: April 30, 2012, 09:48:51 PM »

A już nie będę jęczec co do moich przekonań pve znalazlem polska gildie
 http://equiteslunae.enjin.com/ .
A tak btw z innej beczki jak wam sie podoba tera?U mnie uczucia trochę mieszane z
jednej strony na +
 ładna grafika,
ciekawy świat
System no target daje jakąś adrenaline
 poza tym coś nowego jak zwykle
ale z 2 strony na -
-Mało skilli
-beznadziejny crafting(spróbujcie leatherworking)
-sztywne klasy( sprubuj lamcerem po dps-wac)
Huzar
Weteran
**
Offline Offline

Wiadomości: 181



« Reply #41 on: April 30, 2012, 11:16:26 PM »

Co do PK to nie wiem na ile to to może się okazać prawdą, ale taki ot właśnie player killer będzie musiał się liczyć z tym, że coś mu z plecaczka dropnie jak go zabiją.
Już nawet sprawdzałem ceny, wymagani itp, ale kurde brakuje mi jednej klasy
w tej grze ;p , którą zawsze lubiłem grać w l2, a mianowicie summonera ;)

Co do sztywności klas, powiem tak.  Sam preferuje najsztywniejszy podział jaki jest możliwy ;) Podoba mi się to lancer tank tak jak w vanilla wow; warrior to tank i koniec.
Rudobrody
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 421



« Reply #42 on: May 01, 2012, 09:42:39 PM »

Kilka przydatnych filmików wyjaśniających:

Guild Leveling with Commentary
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=LM4wGo2zQ7c#!

Okazuje się, że levelowanie gildii nie jest na stałe a bardziej jako "wykupowanie licencji" na określony czas. Im wyższy poziom gildii tym oczywiście więcej bonusów: sklep, buffy, własna siedziba.

Token System Guide with Commentary
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=O5tmla7HL_k

Tu standardowy system - rób questy powtarzane, zbieraj tokeny i wymieniaj na gear.


dzam
Wojownik Twierdzy
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 37



« Reply #43 on: May 02, 2012, 08:52:50 AM »

Rudobrody fajny material dzieki, pozycze i udostepnie znajomym.
Rudobrody
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 421



« Reply #44 on: May 02, 2012, 12:47:02 PM »

kto jeszcze tego nie zrobił, to warto już teraz (2.05) uaktualnić klienta. Właśnie mi dociąga ok. 1godzinę plików :) (przy transferze 220kB/sek)
Pages: 1 2 [3] 4 5
  Print