Pages: [1] 2
  Print  
Autor Topic: Nowy sprzęt  (Read 8385 times)
Aldug
Wojownik Twierdzy
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 48


« on: February 08, 2013, 04:37:25 PM »

Czołem,
przymierzamy się do kupienia nowego komputera stacjonarnego (cel - gry). Nie musi być to jakiś super-kombajn, bo i tak gramy głównie w LOTRO.

Szczerze mówiąc mało interesuje się osprzętem komputerowym i nie chcę strzelić jakiegoś babola przy zakupie. Co więcej, nasz ostatni zakup to karta graficzna GeForce 6600 GT, było to ładnych parę lat temu i nie jesteśmy w ogóle w temacie.

Popatrzyłem na Allegro i  nie wiem czy między procesorem i7 a i5 jest jakaś ogromna różnica, nie mam też pojęcia na jakiej grafice LOTRO czy Skyrim będzie ładnie chodzić na wysokich ustawieniach.

Pomyślałem że znajdzie się tu kilka osób znających się na rzeczy  :)
Czy zakup takiego zestawu do gier ma sens - http://allegro.pl/gracz-asus-usb3-i7-4x3-4ghz-8gb-1tb-gtx660ti-2gb-i2996114965.html

Jeśli ktoś zechce pomóc, będziemy wdzięczni.
Kuba i Ania

Rawne
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 159


« Reply #1 on: February 15, 2013, 02:01:20 PM »

Z i7 bym zrezygnował dla i5:
http://allegro.pl/gamer-i5-3470-4x3-6ghz-16gb-gtx660ti-2gb-1tb-dvd-i2996605716.html

a tu masz zestaw kart graficznych i ich osiagów:
http://www.benchmark.pl/strefa/ranking-kart-graficznych

generalnie każda sktzynka w okolicach 3000 to duzy kop w porównaniu co masz;
O wydajność lotro i skyrim nie musicie sie martwić na nowych kartach :)
Isav
Banita
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 492



« Reply #2 on: November 18, 2013, 04:57:19 PM »

Nie wiedziałem gdzie to dać za bardzo, muszę sobie kupić lampę do naświetleń
http://sprzedajemy.pl/lampa-solaris-medicolux-leczenie-swiatlem,8205637?source=right
Nie bardzo mam ochotę wydawać 1500-2000 tys złotych, tym bardziej że przeciągające się w nieskończoność zwolnienie nie wpływa dobrze na stan konta, może ktoś się orientuje gdzie można kupić tego typu rzeczy nieco taniej?
Huriel
GM Iron Lady ;-)
Administrator
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 10656


KoHaniutka


« Reply #3 on: November 18, 2013, 07:37:47 PM »

:)
http://allegro.pl/listing/listing.php?string=solaris+medicolux
Torph
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 424


« Reply #4 on: December 21, 2014, 07:40:53 PM »

Nie będę już zakładał oddzielnego tematu, nie chcę zaśmiecać. Mam pytanko do Was: polecicie mi jakieś słuchawki i myszkę, do 150 zł za każdą rzecz..? Nie są to jakieś duże fundusze, ale może w tych granicach cenowych watro na coś zwrócić uwagę..
Huriel
GM Iron Lady ;-)
Administrator
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 10656


KoHaniutka


« Reply #5 on: December 22, 2014, 03:54:34 PM »

Ja mam mysz Genesis dla graczy - GX77 i ją uwielbiam. Pierwsza, która po bardzo starym logitechu wytrwała ze mną dłużej niż rok i sprawdza się znakomicie, nawet biorąc pod uwagę, że Synek też dość intensywnie stara się z niej korzystać (a delikatny nie jest:) ).
I lepiej mi leży w dłoni, niż RAT5.

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/natec-genesis-gx77-myszka-specyfikacja-cena.html
Eor (Czarny)
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 368



« Reply #6 on: December 22, 2014, 04:15:25 PM »

Ja tam się nie znam ale moim skromnym zdaniem.
Słuchawki Sennheiser'a. Wiem, że nie jest to najtańsza opcja ale powinieneś w granicach 150 - 200 zł. się wyrobić. Ja mam małe, nauszne z mikrofonem już ze 3 lata i mimo różnych zdarzeń losowych (nadepnąłem, usiadłem, wielokrotnie upadły, dorwały je dzieci i nie chciały oddać :)) są całe i działają. Używam ich bez gąbek, bo te dawno się zniszczyły (tylko sprawdzaj na allegro bo te tańsze to najczęściej pojedyncze słuchawki albo wyprzedaże magazynowe).
Myszka. Tu jest gorzej. Jeśli jesteś przyciskaczem klawiszowcem jak ja, to obrazą będzie dla Ciebie myszka posiadająca mniej niż 7 przycisków ... no i muszą być programowalne ... acha i pochylny scroll jest obowiązkowy .. i to w obie strony :)
Jeśli nie, to masz znacznie większy wybór w tej cenie. Osobiście nie polecam Ci Logitecha. Niby dobra firma ale przynajmniej dwukrotnie się na ich wyrobach poważnie zawiodłem. No ich ten ich program do myszki - Logitech Gaming Software przy ich cenach mógłby być lepszy, mieć więcej opcji i się tak często nie wieszać.
W tej cenie ja bym się na A4Techa zdecydował. Może to nie najlepszy wybór ale miałem A4Techa X7 i bardzo mi się nią dobrze grało. Te ich A4Tech Bloody wyglądają całkiem nieźle. Chyba, że jednak masz więcej kasy to proponuję Razera Nagę ale to ze 300 zł.
Torph
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 424


« Reply #7 on: December 27, 2014, 04:30:38 PM »

Bardzo dziękuję Wam za poradę! Byłem trochę pod presją czasu, i musiałem wybierać z tego, co było dostępne. Mój wybór padł na A4Tech Bloody ZL5. Jeszcze jej nie przetestowałem całkowicie, ale pierwsze wrażenie pozytywne..
Później dodam jakieś szczegółowe informacje - jeśli będę w stanie coś powiedzieć na jej temat ;p
Torph
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 424


« Reply #8 on: January 29, 2015, 12:06:49 PM »

Parę dni temu brat zostawił mi swojego starego laptopa. Jest to model ASUS x52j (sprawdzę jeszcze w domu, ale chyba się nie pomyliłem). Procesor i3 370M. Grafika to Radeon HD 5470. Wyczytałem, że ponoć te serie laptopów są bardzo wadliwe, ale nie o tym chciałem porozmawiać. Otóż mam duży problem właśnie z grafiką. Powróciłem do ustawień fabrycznych, poszedł format całościowy, no i zaczynam aktualizować. Gdy dochodzę do grafiki pojawia się owy problem. Po ściągnięciu najnowszych uaktualnień (bezpośrednio ze strony producenta), po restarcie, włącza mi się windows (7 64bit) i nic nie widzę. Ekran jest czarny, ledwo co można dostrzec ikony itp. Nic z tym nie potrafiłem zrobić. No to poszedł raz jeszcze format, wszystko od nowa, i to samo. Próbowałem też bez instalacji tego całego Catalyst, ale nic nie pomagało. W menadżerze urządzeń pojawiała mi się informacja o karcie, że jest to karta z serii 5000. Restart - i znowu, ciemny ekran..
Rano ponownie wróciłem do ustawień fabrycznych, ale już nie zdążyłem niczego zainstalować. Jakaś mądra głowa potrafiłaby mi pomóc?
Inkwizytor
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1639



« Reply #9 on: April 26, 2015, 11:43:34 AM »

Podepnę się pod temat :)

Jesteście w stanie mi powiedzieć czy ten laptop udźwignie Wiedźmina 3?

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/12748820#techniczne

I czy w ogóle warto go kupić? Musze zamienić stacjonarkę na lapka niestety, a ten z linka i tak wygląda lepiej niż mój obecny sprzęt:

Intel Core i5-2400K 3,1 GHz
RAM 3,5 GB
AMD Redeon HD 4600

Ostatnio przyszła mi do głowy alternatywna: ponieważ do wydania mam tylko 3tyś (może z małym hakiem), to zamiast kupować średni sprzęt gajmingowy może lepiej kupić zwykłego lapka tylko na potrzeby Internetu i do tego konsole (najpewniej PS4)? Z wiedźminem nie będę miał wtedy problemu (oprócz ceny gry :) ), a świat i tak chyba idzie w stronę konsol?

Od razu zaznaczam że jestem starym PCtowcem i zawsze broniłem się przed laptopami i konsolami, ale teraz nie mam wyboru.
Iago
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1180



WWW
« Reply #10 on: April 26, 2015, 10:18:41 PM »

Jak nie masz wyboru i masz tak ograniczony budżet - a do tego tak nierealne wymagania jak tani laptop ciągnący Wiedźmakowi... eee... który uciągnie Wiedźmina 3 - to opcja konsola do grania + laptok/zdechlak chyba będzie najlepsza. Tylko pod hasłem "konsola" należy rozumieć wyłącznie PS4, bo xbone to już w ogóle dno i 10 metrów mułu.

Aczkolwiek cała ta generacja konsol jest jednym wielkim nieporozumieniem. Wydajnościowo obie maszynki są na poziomie podłego peceta sprzed kilku lat, ratuje je  wyłącznie niskopoziomowy dostęp do sprzętu i dużo vRAMu; ciekawe co będzie pod koniec tego roku po premierze Win10 i Dx12. I jeszcze te odgrzewane kotlety w charakterze gier...
Inkwizytor
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1639



« Reply #11 on: April 27, 2015, 02:19:31 PM »

Czyli 3 tysie na lapka gajmingowego do zdecydowanie za mało?
Iago
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1180



WWW
« Reply #12 on: April 27, 2015, 07:48:07 PM »

Ten, co go załączyłeś, jest wydajnościowo mniej więcej na poziomie mojego 4.letniego desktopa z 6.letnią grafiką (i7 2600K, R5870, 8GB DDR3). To jest poniżej minimalnych dla Wiedźmina 3 (zwłaszcza grafika, procek jeszcze się łapie na minimum).

Do grania we wszystko do roku 2013 włącznie - świetny sprzęt. Na gry z 2014 - na niskich detalach ujdzie (np. Shadow of Mordor na średnich w 1080p chodzi całkiem znośnie, ale on akurat był dość sensownie zoptymalizowany - a to niestety rzadkość). Na te z 2015 jest już zwyczajnie za słaby.

6k na "lapka gamingowego" to już sensowniejsza kwota. Ale jak widzę te dwa słowa razem to mną trzęsie :)


Huriel
GM Iron Lady ;-)
Administrator
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 10656


KoHaniutka


« Reply #13 on: April 27, 2015, 08:09:28 PM »

6k na "lapka gamingowego" to już sensowniejsza kwota. Ale jak widzę te dwa słowa razem to mną trzęsie :)

Zwłaszcza, że niezłego pca złożysz za niższe pieniądze :)
Inkwizytor
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1639



« Reply #14 on: April 28, 2015, 11:52:21 AM »

Ale stacjonarny niestety u mnie odpada ze względu na brak miejsca.
Pages: [1] 2
  Print