Pages: [1]
  Print  
Autor Topic: Prośba o radę w zakupie nowego lapka  (Read 3414 times)
Golden
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 399



« on: January 14, 2017, 05:14:14 PM »

hej, chyba muszę pomyśleć nad zakupem nowego lapka bo stary chyba z ośmio letni pomimo chęci już nie wyrabia, nie dość że lotro średnio śmigało i nadal śmiga to o ewentualnie grze w nowsze tytuły już nie myślę, bo na low grać to tyle frajdy co nic a więcej nerwów... Budżet raczej skromny bo max 2k zł chce przeznaczyć.
Wiem że w tej kasie zdecydowanie mocniejszego złożył bym stacjonarnego pc, ale niestety ta opcja nie wchodzi w grę bo już nie mam gdzie takiego pudła trzymać i tylko laptopa biorę pod uwagę. Co byście mi doradzili bo nie ukrywam jestem z 5 lat do tyłu jeżeli chodzi o sprzęt :( Wiadomo chce aby wydajność patrząc pod gry była jak na najwyższym poziomie w tej cenie...
Wypatrzyłem cos takiego:
http://allegro.pl/laptop-lenovo-do-gier-4x1-9ghz-8gb-1tb-geforce-win-i6340335305.html

Macie jakieś rady, sugestie lub propozycje ?? Czy w  ogóle w takim budżecie jest szansa kupić coś "w miarę" wydajnego ??

Z góry dzięki

Golden
Morgus
Lotro Officer
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 468



« Reply #1 on: January 15, 2017, 11:02:19 PM »

Ja ci Goldi doradzam kupno PCta :p
Jezioran
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 7



« Reply #2 on: May 01, 2020, 10:03:17 AM »

Właśnie sobie kupiłem używany PC za 1k:
Pentium G4400, 8GB DDR4, Radeon RX 550 4G DDR5
Przesiadłem się z lapka I3, 4GB RAM. na którym grałem w gry przez lata.

Różnica niebo a ziemia.

Także oradzam laptop do gier z dwóch powodów.
PC o podobnej wydajności będzie tańszy.
Po drugie PC jest zaprojektowany do długich sesji w komfortowej pozycji, a laptopy do używania tam, gdzie powiedzmy nie ma dużo miejsca i wszystko musi być przez to zmniejszone i żeby można je łatwo transportować.

Grając na laptopie, twoja pozycja absolutnie nie jest ergonomiczna a więc jest niezdrowa.
To się odbija na komforcie i zdrowiu gracza. Przez to, że monitor jest połączony z klawiaturą musisz grać z pochyloną głową i obraz jest zbyt blisko oczu, więc niezdrowe dla kręgosłupa i oczu.

Zdecydowanie lepszy do długich sesji jest PC  ;)

Jeśli koniecznie chcesz laptopa, to tu jest dobra strona z porównaniem mobilnych kart graficznych:
https://www.notebookcheck.pl/Ranking-kart-graficznych-laptopy.1174.0.html
Pages: [1]
  Print