Pages: [1]
  Print  
Autor Topic: Battle Healer  (Read 2600 times)
Xabbu
cigrela sabmel
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2234



« on: February 05, 2009, 07:45:25 AM »

JEST, jest sposób na te przeklęte We i większość problemów z nagłymi zgonami na rvr.

 Na forach coraz więcej ludzi testuje możliwości statu initiative.  Coraz więcej healerów i rdpsu odstawia swoje główne staty maxujace healing i magic bądź range dps na rzecz właśnie initiative i wounds. Czemu? Czy obniżenie np willpower z 800 na 650 tak strasznie gimpuje healera? Nix ;) Sekret polega na tym ze initiative obniża szanse na critical hit na avatarze.

 Am ginie na orvr jak szmata.  Zmieszany z błotem, z wsparciem czy bez, pada w ciągu kilku sekund, zaatakowany przez skrywającą sie w cieniu We.  Wypada taka z znienacka i zanim grupa się zorientuje, Healer, Bw, gryza piach.

 Martwy healer z cooldownem na ressurect nic nie znaczy na polu walki.  Raz ze trudno jest go podnieść, a dwa trudno odleczyc, ze względu na ilości obrażeń jakie migruje.

 Destro ma bardzo silna linie meele dps.  Jak większość klas dps, maxuja ludzie szanse na critical hit. Zawsze tak było i pewnie zawsze tak będzie. Bo to te wyśrubowane cyferki nas tak rajcuja.  Woooha ale szaal, Critical heal za 3300 Hp ;D, kto tego nie lubi.

 Ale healerzy maxujacy staty takie jak willpower, czy casterzy inteligence, bija znacznie mniej, chodź mocniej.

 Tak wiec, zainspirowany postami na rożnych forach, postanowiłem całkowicie zainwestować w initiative jako primary stat. Za nim postawiłem na wounds a na końcu willpower.

Efekt? Znacznie zwiększona szansa na przetrwanie ataku We. O wiele większa przeżywalność ataków dotami, i znacznie większe szanse na przetrwanie tych krytycznych spotkań z meele dpsem ;)

 Aktualnie po respeku mam initiative na poziomie 436 z ambicjami na 500.  Wounds na 560+ i willpower z taktyka na 660.  Wliczajac itemy, szansa na uderzenie mnie krytycznie zmalała do 5%!!! co wydłużyło moja żywotność w nagłym ataku o sporo ponad 5 sekund więcej niż przy 19%.

 A kiedy nie ginę ;) więcej leczę i team ma więcej czasu na zorientowanie się co się dzieje i usuniecie agresora.  YAY!!! Scenaria z najmniejsza ilością zgonów? TO możliwe i daje niesamowita satysfakcje.

Gorąco polecam wymaxowanie, bez żadnych kompromisów tego statu i potestowanie wyników ;)

Ja już wiem, ze mój primary skill by leczyć to nie Willpower a Initiative ;) Bo żeby leczyć muszę żyć ;)

 Xabbu


Ps.  Historia z Orvr.

Wczoraj wieczorem, biegając po praag spotkałem parke destro.  Maraudera i Sorceress.   Marauder stal z boku kiedy Sorc i zaczęliśmy się bić.  Pan Marauder wdzięcznie się przyglądał naszemu duelowi ;)  Sorc był na 40 ranku i będąc piure healer buildem wygrałem duel ;) YAY!!1 Mam świadków z venta ;) 605 rp za solo kil wpadło ;)

 To na prawdę niesamowite uczucie wygrać taki duel.  Fakt ze potem przyleciało więcej destro i duel z marauderem niestety skończył się gankiem ;)  Ale czułem po kablu, frustracje tej sorcereski i zdziwienie maraudera ;)  AM... Najbardziej zgimpowana klasa w grze ;)  Czy oby na pewno?
ropian
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 181


« Reply #1 on: February 05, 2009, 10:30:54 AM »

OK tylko pytanie czy we wszystkich klasach sie tak oplaca w ten skil dawac trzeba by policzyc
Xabbu
cigrela sabmel
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2234



« Reply #2 on: February 05, 2009, 10:36:29 AM »

OK tylko pytanie czy we wszystkich klasach sie tak oplaca w ten skil dawac trzeba by policzyc


 Warto sprawdzić, respecujac sie za renown punkty ;)   A jeśli się spodoba można uzupełnić tanim sprzętem z initiative za renown i ewentualnie talizmanami wypełnić.

 To nie jest zloty środek i gwarantowana nieśmiertelność.  Ale sposób na wygranie kilku sekund więcej, które potrafią ocalić healera od zgonu, a tym samym innych z grupy :)
RAJ
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 673


« Reply #3 on: February 05, 2009, 10:57:03 AM »

Hehe, ja juz dawno to mowilem , tyle ze ja stawialem na T i W.
Ale I tez ma sens, zwlaszcza ze pozwala zobaczyc WE wczesniej.
Zastanawialem sie nawet niedawno nad wyciagnieciem I w moim IB...
Pages: [1]
  Print