Pages: [1] 2
  Print  
Autor Topic: cRPG old school'owe  (Read 5774 times)
Gefaran
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 413


Shapeshifter


« on: June 24, 2013, 10:41:33 AM »

Znudzony przerywanym stosunkiem z MMO postanowiłem poszukać, takiego prawdziwego, starego cRPG. Coś jak Buldur's Gate może? Jakieś takieś coś z powiedzmy 4-6 postaci w ekipie, systemem rozwoju, zdobywaniu umiejętności itd. Oczywiście z jakimś ciekawym światem i fabułą i nie najgorszą grafiką, żeby zaraz nie przeczytać o tym, że komuś się EoB zachowało czy coś w tym stylu  ;)
Znacie i możecie polecić coś w miarę współczesnego ale w starym, dobrym stylu bez tych wszystkich niepotrzebnych action dodatków?  ???
Rawne
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 159


« Reply #1 on: June 24, 2013, 10:57:36 AM »

Ja zagrywałem się w Icewind dale I i II - ale jest jeszcze "Świątynia pierwotnego zła" - ale Baldursi wyszli w nowej odsłonie niedawno - Baldur's Gate: Enhanced Edition
Iago
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1180



WWW
« Reply #2 on: June 24, 2013, 02:06:26 PM »

Legend of Grimrock - bardziej oldschoolowo (ale w przyzwoitej grafice) nie można :P
Wyszedł edytor, więc pewnie powstały też własne kampanie modderów.
Gefaran
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 413


Shapeshifter


« Reply #3 on: June 25, 2013, 10:08:38 AM »

Widziałem Baldur's Gate: Enhanced Edition i szczerze mówiąc ostro się zawiodłem. Liczyłem albo na ten sam świat z nową grafiką i nowymi questami, w ostateczności stare questy ale nowa grafika a tutaj tylko trochę wyższej jakości obrazków a reszta na moim monitorze pixelozą biła. Co do Legend of Grimrock to wygląda ciekawie, zainteresowało mnie i poszukam.  ;)
Rawne
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 159


« Reply #4 on: June 25, 2013, 10:30:41 AM »

A próbowałeś w icewind Dale II? Jak dla mnie najlepsze - i grafa ładna - 6 osób - bardzo wciągajaca gierka;
Gefaran
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 413


Shapeshifter


« Reply #5 on: June 25, 2013, 11:01:50 AM »

TO chyba starsze od tych 'odświeżonych'  Wrót jest. Nie żebym się czepiał ale mimo wszystko oczekuję jakiejś znośnej grafiki bez pixelozy. Mam już swoje lata to pomarudzić mam prawo  ;D
Iago
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1180



WWW
« Reply #6 on: June 25, 2013, 11:29:28 AM »

Sorry, mate. Albo oldschoolowe, albo brak pixelozy. Zresztą rysowana grafika 2d w tytułach na Infinity Engine zestarzała się mniej niż np. 3D z NWN.

Ew. jeśli 'oldschoolowe' w tym przypadku oznacza np. 'piekielnie trudne', to polecam Dark Souls. Ale tylko jeśli masz pada.
Gefaran
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 413


Shapeshifter


« Reply #7 on: June 25, 2013, 02:18:31 PM »

Dla tego piszę, że marudzę. Generalnie cRPG z ekipą jak w starych grach, ale we w miarę dzisiejszej grafice mnie nęci. Tak mi się marzy, że tak to ujmę. Pomyślałem, że warto zapytać czy ktoś, coś... bo a nóż widelec coś przegapiłem z ciekawszych pozycji jakie wyszły w ostatnich latach?  ;)
Huriel
GM Iron Lady ;-)
Administrator
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 10656


KoHaniutka


« Reply #8 on: June 26, 2013, 10:04:42 AM »

Ew. jeśli 'oldschoolowe' w tym przypadku oznacza np. 'piekielnie trudne', to polecam Dark Souls. Ale tylko jeśli masz pada.
Bez pada do tego nawet nie podchodź.
Iago
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1180



WWW
« Reply #9 on: June 26, 2013, 11:55:47 AM »

Huri, pogrywałaś? Czy tylko patrzyłaś jak się ktoś inny męczy? :)

BTW: do DS jest fix do grania myszą, ale nawet nie próbowałem. Wolę zostać przy padzie.

Z w miarę nowych tytułów drużynowych są gry z serii Drakensang, ale sam nie grałem, więc nie wiem czy warto polecić.

Z nadchodzących powiedzmy-że-oldschoolowych: Shadowrun Returns (znowu opóźnili premierę, tym razem na lipiec - ale ma wyjść z edytorem), Project Eternity (2014), Torment: Tides of Numenera (2015), The Banner Saga (cyt. "later this year"), Divinity: Original Sin (2013/2014).
Huriel
GM Iron Lady ;-)
Administrator
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 10656


KoHaniutka


« Reply #10 on: June 26, 2013, 12:19:06 PM »

Chciałam spróbować, ale jak popatrzyłam, jak się Mąż wkurza grając myszą i klawiaturą, to odpuściłam, nie na moje nerwy :)
Gefaran
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 413


Shapeshifter


« Reply #11 on: June 26, 2013, 01:25:30 PM »

Pada nie mam, więc posłucham rady i nie ruszę tego zupełnie. Skupię się na sprawdzeniu innych opcji ;] Dzięki za podpowiedzi.  ;)
Garethir
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 349



« Reply #12 on: July 10, 2013, 10:26:12 AM »

Huri ma 100% racji bez pada Demon Souls się nie da ruszyć :) A nawet na padzie jest kosmicznie trudny. Ja używam pada do PS3 na kompie, sprawdza się. A co do RPG'ów to tak jak wspominaliście, z obecnych jedynie Legend of Grimrock.
Iago
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1180



WWW
« Reply #13 on: July 10, 2013, 11:10:30 AM »

ad DS: Ale jaką frajdę sprawia ubicie takiego np. Gaping Dragona czy Pinwheela od pierwszego podejścia. Na razie zatrzymałem się na Sen Fortress :)

ad oldschoolowe cRPG: wygląda na to, że Shadowrun Returns to będzie to. I też będzie mieć edytor. Mniam.
Gefaran
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 413


Shapeshifter


« Reply #14 on: July 10, 2013, 11:27:49 AM »

Faktycznie zapowiada się ciekawie a i świat jeden z moich ulubionych  ;)
Pages: [1] 2
  Print