Pages: [1]
  Print  
Autor Topic: Zawody w DPS by Bogy  (Read 4611 times)
BogyOne
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 76


« on: January 28, 2013, 04:27:43 PM »


Czesc Wszystkim!

Chcialem zaproponowac wspolna zabawe i przy okazji rzucic wyzwanie rajdujacym DPSkom.

Gdzie i kiedy: przy kukle Opsowej na flocie, termin TBD

Zasady:
  • Musisz byc rajdujacym DPSem i startujesz w Main Specu.
  • Sciagnac i zainstalowac MOX parser
  • Wpisowe do puli nagrod: 75-100k, zaleznie od ilosci chetnych
  • bedziemy w jednej grupie tak by najbardziej zblizyc warunki do tych w Opsie jesli chodzi o buffy i debuffy.
  • Ustawiamy MOXa by syncowac do rajdu i nawalamy kukle przez 10 minut bez przerwy.
  • Podliczamy i ustawiamy ranking

No i niespodzianka, czyli...

Nagrode dzielimy odwrotnie proporcjonalnie do wynikow!

Zaleznie jak bardzo sie odstaje od sredniej, ew. rozkladu normalnego, minimalna wielkosc nagrody rowna wpisowemu.


Zasada jest prosta: budujemy w ten sposob mocny zespół. Kto ma dobry gear i DPS ten bedzie mial satysfakcje z pomocy kolegom, super wyniku i w kwestii progresu najwiecej skorzysta wlasnie na podciagnieciu kolegow do gory.


Odbior nagrody jest rownoznaczny ze:
  • zobowiazaniem wydania jej na poprawe wlasnego gearu do rajdowego Main Specca (i do tego wg kolejnosci: MH > OH > dalej zaleznie od najwiekszego przyrostu: mody > enhancementy > relici, armoringi)
  • wzieciem udzialu w nastepnych zawodach, by pokazac jak dobrze wykorzystal(a) nagrode
  • wykluczeniem z listy zwyciezcow nastepnego lub dwoch konkursow (zaleznie od liczby uczestnikow) – tak by tym silniejszym tez cos w koncu skaplo. ;)

Zapraszam rowniez nie DPSowych liderow rajdowych w roli obserwatorow (jak rowniez by zachecic zawodnikow by nie trzasnac auto ataku raz na 3 sekundy ;) ) i zachecam do dorzucenia czegos od gildii, np. paru Molecularow dla zwyciezcow albo funduszu na naprawy na najblizszym Opsie dla osob poza podium.


BRING IT ON!
Bogy
yarpen
Moderator
Mędrzec
*****
Offline Offline

Wiadomości: 301


« Reply #1 on: January 28, 2013, 04:57:44 PM »

bardzo mi się podoba inicjatywa... zabawa z "pożytecznym". Nie wiem jak reszta, ale podpisuje się rekami i nogami. Myślę, że gildia w kwestii nagrody też skromnie wesprze :D Ustalić termin na forum, zainteresowani niech się zapiszą pod terminem i działamy... Podejmiesz się Bogy konkretnej realizacji?
"Event" trzeba też w grze i na TSie przedstawić, bo nie każdy niestety ma nawyk zaglądania na forum a im więcej chętnych tym lepiej. Na pewno parę osób się znajdzie...
BogyOne
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 76


« Reply #2 on: January 28, 2013, 05:28:37 PM »

Dziekuje! :)

Oczywiscie podejmuje sie organizacji jak rowniez poprosze o pomoc w przebiegu probnym, by nie odwolywac meczu jak deszcz spadnie.  8)

Mam tez kilka pomyslow jak zachecic do udzialu w atmosferze win-win co jest w tych zawodach najwazniejsze.
bloodcorsair
Moderator
Weteran
*****
Offline Offline

Wiadomości: 191


« Reply #3 on: January 29, 2013, 10:53:52 AM »

też jestem za  :), ciekawa inicjatywa
BogyOne
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 76


« Reply #4 on: January 29, 2013, 11:31:30 AM »

Cześć!

Przede wszystkim po zabawie w Excelu widzę, że nagroda powinna być przyznana w zależności od liczby uczestników, żeby miała jakiekolwiek znaczenie. Myślę, ze połowa puli dla pierwszej nagrody jest sensowną kwotą, inaczej na 1 Moleculara nie starczy.

Myslałem również jak najlepiej zachęcić do udziału w zawodach i przy współpracy z szanownym Zarządem (łubudubu, ...). Proponowałbym by wszyscy uczestnicy mieli gwarantowane miejsce w rajdach następujacych po zawodach.

Udział jest oczywiście dobrowolny ale proponowałbym, żeby chociaż uczestnicy porajdowali razem ze sobą jakiś czas po zawodach, by nadać zespołowej zabawie większego sensu.

Aby to były wiarygodne grupy to rajdy wymapowałbym w zależności od stopnia trudności względem progresu MT: Proste, Trudne, B. Trudne, np.:
  • Proste: EC SM / TFB SM
  • Trudne: EC HM (TFB SM?)
  • B.Trudne: TFB HM


Powiedzmy, że zgłosi się 8 uczestników, proponowałbym zrobić dwa wieczory rajdowe:
  • pierwszy gdzie bedą 2 zespoły na Trudne opsy (dobierajac parami zawodnikow ze skrajnymi wynikami, tj: 1+8,2+7 oraz 3+6,4+5),
  • następnie wieczór gdzie będzie ops Prosty (dla 5-8) i B.Trudny (dla 1-4).

Taki set up ma w zamyśle sprawić by:
  • sumaryczny DPS był zbliżony w obu grupach na rajd Trudny, a odpowiedni do trudności na rajd Prosty i B.Trudny
  • żaden z rajdów nie był trywialny, a wręcz wymagający
  • każdy z rajdów oferował korzyści zarówno dla uczestników rajdu jak i całej gildii


Jakie korzyści z tych zawodów?

Indywidualnie to możliwość:
  • Motywacji do pracy nad sobą  8)
  • sprawdzenia się w koleżeńskiej atmosferze – jedziemy na wspólnym wózku
  • przyzwyczajenia się do sytuacji kiedy trzeba przez dłuższy czas dać z siebie jak najwięcej
  • Zastrzyk finansowy na upgrade’y komu potrzebny, komu niepotrzebny to spadną koszty napraw po opsach

Dla Gildii:
  • Wspólny fun. 8)
  • Zwiększenie całościowego DPSu MT
  • Skoncentrowanie indywidualnych DPSów bliżej średniej (b. ważne!)
  • Rozwiązuje dylemat z pytaniami, które często słyszę „kiedy będziecie sprawdzać czy mój gear sie nadaje na...” – ważne jest co się z tym gearem robi. ;)

Bardzo ważne: nie jest żadnym wstydem nie uzyskać super wyników. Wstydem jest nic nie robić by były lepsze - niezależnie jakie będą!


No i problem: ponieważ gram głównie DPSem, brak mi pomysłu na zawody dla Tanków i Healerów.  :(
Jakieś pomysły?

Pozdrawiam,
Bogy
bloodcorsair
Moderator
Weteran
*****
Offline Offline

Wiadomości: 191


« Reply #5 on: January 29, 2013, 12:56:30 PM »

i jeszcze raz całkowicie przyznaję rację , znam to trochę na sobie , na początku myślałem że dobrze dps-uję , po zainstalowaniu mox parsera ( taki mały gadżet to mierzenia wszystkiego w grze  :) ) i trochę pracy nad sobą , rotacje , skille , gear że w ciągu 2,3 tygodniu podwoiłem swój dps  ( oczywiście nieodzowne jest to że małe słówko szepnął Yarpeean i mały guru merca Tindalos  :), co ma kolosalne znaczenie przy trudniejszych rajdach. Z zawodami dla tanka tu też nie ma pomysłu ale myślę że mamy tak dobre tanki w gildii że coś wymyślą , z healerami jest mały problem , nie do końca wszystko zależy od healera ( z dps jest to znacznie prostsze ) , przy dobrze ogarniętej grupie healer będzie miał mniej roboty i przez to jego średnia heala będzie o wiele gorsza niż w grupie gdzie jest chaos i healer musi stawać na głowie żeby wszystkich utrzymać. Wszystko myślę do dogrania
Arwagon
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 96


« Reply #6 on: January 29, 2013, 05:29:25 PM »

Jako tank i zarazem healer mogę powiedzieć, że mierzenie przyjmowanych dmg jak i zadawanego healu moxem nie ma niestety większego sensu, jugg zawsze będzie przyjmował większy dmg niż np: assasin, ponieważ taki jego urok. Merc na healu bezie miał zawsze mniejszy heal na moxie niż sorc, wystarczy, że ten drugi żuci placek i hps wzrasta nawet do 3k/s a ogólny heal nawet do 1kk. Dlatego wymyślenie zawodów dla tych klas będzie niezmiernie trudne. Jedyny pomysł jaki mi przychodzi do głowy to zawody na arenie pvp na Tatoin i rozstawienie "słabych" tanków z dobrymi healerami w parze i sprawdzenie, który heal utrzyma swojego tanka przy dmg zadawanym przez najlepsze dps z gildi( o porównywalnym dmg/s ). Oczywiście pary będą na moxie a otrzymane dane pomogą w wyłonieniu zwycięzcy :)
Gilgas (Ruttar)
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 194


« Reply #7 on: January 30, 2013, 09:27:44 AM »

Jako tank i zarazem healer mogę powiedzieć, że mierzenie przyjmowanych dmg jak i zadawanego healu moxem nie ma niestety większego sensu, jugg zawsze będzie przyjmował większy dmg niż np: assasin, ponieważ taki jego urok. Merc na healu bezie miał zawsze mniejszy heal na moxie niż sorc, wystarczy, że ten drugi żuci placek i hps wzrasta nawet do 3k/s a ogólny heal nawet do 1kk. Dlatego wymyślenie zawodów dla tych klas będzie niezmiernie trudne. Jedyny pomysł jaki mi przychodzi do głowy to zawody na arenie pvp na Tatoin i rozstawienie "słabych" tanków z dobrymi healerami w parze i sprawdzenie, który heal utrzyma swojego tanka przy dmg zadawanym przez najlepsze dps z gildi( o porównywalnym dmg/s ). Oczywiście pary będą na moxie a otrzymane dane pomogą w wyłonieniu zwycięzcy :)

Bardzo fajny pomysł, może by zrobić taki przyjacielski sparing - Twierdza v Mroczna Twierdza? :)
bloodcorsair
Moderator
Weteran
*****
Offline Offline

Wiadomości: 191


« Reply #8 on: January 30, 2013, 01:00:46 PM »

można by też zrobić ustawkę z dokładnie wytypowanymi parami , np. tank jugg z healerem sorkiem albo assasin z mercenary ( oczywiście konfiguracje można zmieniać ) kontra ich odpowiedniki po stronie Republiki , spotkać się gdzieś na Ilum czy Tatooine i troszkę powalczyć  :)
BogyOne
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 76


« Reply #9 on: January 30, 2013, 01:33:27 PM »

Tak mi podsuneliscie pomysl by zrobic później 3v3 w Outlaw's Den ;)

Póki co myślę o terminie tych zawodów. Mogę dziś albo jutro na 100%, tylko trzeba się sprężać!

Piątek-Środa jestem praktycznie zajęty (narty, Django, powrót Damy ;) ). Przyszły Czwartek trochę daleko.

To co, sprężamy się, dziś ogłosić online i jutro wyprawić? Nie ma czasu do stracenia, upgrade'y DPSu czekają! :)

Z ostatnich pomysłów:
  • Tanki i Healerzy w Offspecu też są mile widziani jakkolwiek nie potrzebują wpłacać wpisowego (zdecydowałem na 100k), co najwyżej dobrowolny datek, nie więcej niż 1/3 wpisowego, czyli 33k.
  • Można by dorzucić coaching do puli nagród dla tych, którzy chcą się podzielić eskperiencją

Trzeba też czatować na GTNie Moleculary po 99k wczoraj chodziły. ;)

BogyOne
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 76


« Reply #10 on: January 31, 2013, 06:27:50 PM »

Hej, ponieważ nie miałem okazji pogadać nt. zawodów więc proponuję przełożyć na przyszły tydzień. Pewnie będę akurat w Czwartek. :)
Arwagon
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 96


« Reply #11 on: February 02, 2013, 08:29:22 AM »

Termin został ustalony na przyszłą sobotę między 20-21 :)
Pages: [1]
  Print