Pages: 1 [2] 3 4
  Print  
Autor Topic: Lost Vale, zaawansowane mysli na proste problemy.  (Read 15939 times)
Tarell
Weteran
**
Offline Offline

Wiadomości: 187



« Reply #15 on: March 09, 2009, 11:24:46 AM »

Ekhm...troche nieswojo czuję sie pisząc w dziale instancje  ::)

Ale skoro juz zostałam przekupiona i uprowadzona do jakiegos insta to chyba moge cos tu skrobnąć :D

2 grupa LV z jednym tankiem na czele przeszła sobie spacerkiem przez 7 bossów i na razie utknelismy na Goraku. Mam wrazenie że zrobienie go na 1 tanka to sztuka nie lada, lekarze odstawiają ekwilibrystykę healowania na miarę NHnS i nadal to za mało aby zejść poniżej 50%.
Jak znam grupę to pewnie zatłuczemy dziada na 1 tanka w zemscie za te wszystkie przebiezki od respawnu ale czy nie rzucamy sie na niemozliwe? ::)

Xabbu>> osobiście czuje sie oszukana. Pisałeś że w tym LV jerst jakis przystojny elf, a tam same robale, rzeźnicy z brudnymi łapskami, nadmuchane pająki i inne takie  ;D
Xabbu
cigrela sabmel
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2234



« Reply #16 on: March 09, 2009, 11:44:29 AM »

Informacje na temat 3 ciego bossa prawego skrzydla przekazane przez Iago ;)  dzieki.



Uwaga: taktyka opiera się na wykorzystaniu buga, więc może się okazać, że niedługo trzeba będzie wymyśleć inną.

Do leża bossa wchodzi się wejściem od lewej. Pod lewą ścianą jest coś w rodzaju małego namiotu. Na nim staje heal i rdps. Reszta rozstawia się dowolnie, byle nie na drodze szarżującego bossa. Tank (my robiliśmy to z jednym tankiem) rzuca guard na mdpsa, drugi (jeśli jest) trzyma palec na detauncie.

Sama walka rozpoczyna się od stauntowania dużego bossa. Razem z nim leci do ataku gnoblar champion. I teraz zaczyna się stosowanie buga: gnoblar zaggruje się na healerów i rdpsów. I należy mu na to pozwolić, bo dopóki będą stali na namiocie - nic im nie zrobi. Jeśli przypadkiem gnoblar zaggruje się na mdpsa - ten powinien go zdetauntować i pozwolić healerom zebrać aggro.

Duży boss bije owszem mocno, ale 2 healerów bez trudu poradzi sobie z utrzymaniem tanka przy życiu. Gorzej z gnoblarem, ten bije jak słoń i jeśli zaggruje się na tanka - będzie wipe.

Duży boss rzuca AoE na ziemie (wygląda jak pulsujący bąbel szlamu), z którego należy jak najszybciej wychodzić. Poza tym boss "rzyga" na cel z przodu. Zdaje się, że jeśli się z nim chodzi, AoE rzucane jest rzadziej. Poza tym boss ma potężnego knockbacka, więc warto ustawić się tak, żeby mieć za plecami skałę/ścianę. W najgorszym przypadku zostaniemy skopani na dół zbocza, co skończy się niezaliczeniem questu i nieuczestniczeniem w rollu na loot :(

I teraz najważniejsze: należy obserwować poziom zdrowia dużego bossa, za każdym razem jak spadnie o pełne 25% dps musi jak najszybciej zabić gnoblara, inaczej boss dostanie enrage i zabije tanka. Kolejny gnoblar zespawnuje się po chwili i ponownie rzuci się na healerów. I tak do końca. Z bossa wypadają rękawiczki Dark Promise.

Może ktoś to zechce skorygować.


 A tutaj info na temat 4 tego.

Podobno najłatwiejszy sposób na niego to ustawić rdps i healerow na niewielkim wzgórzu, które mija sie wchodząc do środka. By się na nie dostać, trzeba wejść po szczątkach piszczeli/gałęzi...

Tank ściąga go do podstawy tego wzniesienia i tankuje plecami do grupy(tanka plecami). Mdps i ewentualny oftank stoją za bossem.   Tank buduje morale na mobach przed pullem.  Pulluje i włącza shield wall, by przetrwać pierwsze silne uderzenia. Kiedy boss zaczyna rzucać błyskawice, mdps chowa się by zerwać Line Of Sight. Z przygotowanym morale na przetrwanie brust dps bossa po błyskawicach tank ponownie zaczyna tankować.

Po trzech takich zmianach boss wchodzi w stan enrage.

 @Tarell.  Nie udał sie kawal. NA samym początku biegnie taki elf, ale zamienia sie w Dark Beast. Musiałaś przegapić ;/(//
Tarell
Weteran
**
Offline Offline

Wiadomości: 187



« Reply #17 on: March 09, 2009, 11:56:15 AM »

Wszystko sie zgadza...rzeźnik w sumie banalny choc to własnie w jego przypadku odpowiednie jest okreslenie "okrutne" aoe bo...żołądkowe  ;D No i biedny Melman wykopany pod koniec walki na drugi koniec mapy przez co nie dostał swoich rękawiczek. Thoern od 2 dni próbuje je na siebie założyć ale paluchy krasnoludzkie mu sie tam nie mieszczą  ;D
Xabbu
cigrela sabmel
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2234



« Reply #18 on: March 09, 2009, 01:25:09 PM »

Hihi.. No pech.  Ja mam darkpromise buty Thoerna, ale spadają mi z nóg.. Próbowałem na klej ale gdzie tam. Pierwsze kroki ok, ale potem już leże na ziemi :(
thoern
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 589


« Reply #19 on: March 10, 2009, 01:18:07 AM »

na zachete dla 1 grupy  ;D
http://picasaweb.google.com/thoern1/LV#5311346544081154914

ps.
Song oddawaj moje buty zlodzieju  ;)
Xabbu
cigrela sabmel
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2234



« Reply #20 on: March 10, 2009, 07:36:38 AM »

Gratki z głębokiego serca panowie I PANIE  ;D  ( :-* ::))

 Niestety od samego początku runu naszego wipe team, mieliśmy problemy z netem, addonami, spóźnieniami i nie planowanymi wypadami.  Dlatego nasz lock zerwał się na właśnie tym bossie. 

 Sukces jednak nie mniejszy bo jako pierwsi powaliliśmy lorda w lewym skrzydle ;)

 Wasze jest prawe ;)

 W Czwartek o godzinie 21.00 startuje nowy run od początku. Zapraszam.  Kto idzie zatwierdzę wg listy i zgłoszeń w środę wieczorem.


Najważniejszy cel jednak mamy za sobą ;)  Rozkręcić Lost Vale. Sam się nawet nie spodziewałem ze tak dobrze pójdzie ;) Załapaliście bakcyla i oby tak dalej. Wszystkich trzeba ubrać w darkpromise i wtedy pq w stolicy nie będą problemem ;)
 
Tarell
Weteran
**
Offline Offline

Wiadomości: 187



« Reply #21 on: March 10, 2009, 11:33:34 AM »

Xabbu skoro gratulujesz panom z mojej grupy to ja przekazuje graty za zrobienie lewego skrzydła wszystkim paniom w waszej grupie  ;D

I jednak okazało sie mozliwe zrobienie Goraka na 1 tanka...zemsta jest słodka  ;)
To była walka gdzie cała grupa działała jak cyborgi. Krótkie hasła co robimy i mielismy parzystokopytnego na widelcu.
Ostatni boss to własciwie tylko była formalność do zakończenia prawego skrzydła.

Xabbu>> mnie tam nie mieszaj do tych co załapali bakcyla..zostałam przekupiona butami z igieł i dlatego poszłam. Jakos musze je odrobić, więc jeżeli Thoern będzie potrzebował 2 heala na kolejne wyprawy to nie wypada mi odmówic  ;)
Xabbu
cigrela sabmel
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2234



« Reply #22 on: March 11, 2009, 09:54:52 AM »

Gorak the Ancient:


1) Healerzy i rdps musi stać na skalnej polce.
2) Mdps i tank stoi poniżej tankując go plecami do grupy. (plecami bossa)
3) MT ściąga Goraka do kamienia i zaczyna tankować. (buduje morale przed pullem, pulluje i włącza morale)
4) Gorak walnie czasem knockbacka. Kiedy tak się stanie, tank musi użyć taunta, by upewnić się ze boss poleci na niego po fazie błyskawic.
5) Caly mdps MUSi odsunąć się w tył o około 10 stop, od miejsca do którego został odrzucony. TANK również.
6) Gorak uderzy MT błyskawicą kilka razy, i rzuci swój okrutny cleave. Jesli wszyscy mdps i main tank odsunęli się wg instrukcji wyżej, Cleave zada 0 obrażeń.
7) Po cleave, boss rzuci się na tanka, pod warunkiem ze ten cały czas go agruje na odległość plus tipsy wyżej.7) Throw up Shield Wall
8) Tank bądź ktoś inny włącza morale skill by obniżyć obrażenia.

 I tak do końca.

Jak widzę po wpisach naszych tanków, na run w czwartek idzie Rajnar i Louis. Tym razem odwracamy role.  Rajnar będzie main tankiem a Louis of tankiem. (czyli dps na te walkę)

 Zastanawiam sie czy nie zaczac od prawego skrzydla, jesli sklad wyjdzie.  Intencje sa takie, by nauczyc kilku tankow taktyk na najwiecej bossow, by sami mogli organizowac wypady do Lv. Jak widac, wyglada na to ze cale dwa skrzydla mozna zrobic na jednym tanku. Drugi pomaga z guardem, ale robi bardziej jako mpds.

 potki na woundsy by sie przydaly.
Gukwa
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 159



« Reply #23 on: March 11, 2009, 03:42:08 PM »

Gorak the Ancient:


2) Mdps i tank stoi poniżej tankując go plecami do grupy. (plecami bossa)


Mi się wydaję że trzeba go bokiem ustawić do grupy w ten sposób aby po odrzuceniu mdps i ot lecial odrazu w krzaki.

Z tamdąd blisko do drzewa aby się schować przed błyskawicami.
thoern
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 589


« Reply #24 on: March 12, 2009, 01:14:15 AM »

dokladnie, boss ma stac bokiem do skaly na ktorej jest heal i rdps
RAJ
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 673


« Reply #25 on: March 12, 2009, 06:31:23 AM »

a ktorym bokiem? czy inaczej - w ktora strone ma poleciec MT?
Xabbu
cigrela sabmel
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2234



« Reply #26 on: March 12, 2009, 08:17:44 AM »

a ktorym bokiem? czy inaczej - w ktora strone ma poleciec MT?

Moim zdaniem w tyl od healerow i rdpsu. Do tego ma sie jeszcze cofnac i nikt nie moze stac blisko MT.  Rozbiec sie.  Tak pisze jeden z graczy na wha forach.
thoern
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 589


« Reply #27 on: March 12, 2009, 09:50:01 AM »

MT pulluje bossa, po czym cofa sie do tylu do skaly i juz mamy pieknie ustawionego hero
Boodny
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 116


« Reply #28 on: March 12, 2009, 09:56:53 AM »

Boss ma stac bokiem do healerow i tylem do tej platformy, na której stoi na początku. Tak, żeby mdps bic bossa po plecach, a jak będzie odrzucony to bedzie miał blisko do krzaków.
Xabbu
cigrela sabmel
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2234



« Reply #29 on: March 16, 2009, 10:38:44 AM »

Hmm

 Nie wiem czy jest sens, ale moze sprawdzimy te taktyke?

http://www.gamerstube.com/view_video.php?viewkey=8aa86d1f30f8ee0fd169&page=3&viewtype=&category=rd

 Jak wczoraj skończył się wypad Jagienki?
Pages: 1 [2] 3 4
  Print