Pages: [1]
  Print  
Autor Topic: Zakpu dodatku - podatki podatki podatki!!!  (Read 2505 times)
Morgus
Lotro Officer
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 468



« on: September 29, 2021, 12:50:10 PM »

Czołem Garnizon!

Mam pytanko, czy wie ktoś może czy/jak obejść podatek przy zakupie przez lotro market nowego dodatku? Do 40$ dolicza mi 10$ i trochę mi się nie uśmiecha ;/

(wiem ze za LP w maju 2022 ale jest krasiowy content więc wiecie rozumiecie nie mogę czekać pół roku :D)

Pozdrawiam
Bratbor
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 125



« Reply #1 on: September 29, 2021, 05:32:44 PM »

Podepnę się do pytanka bo też jestem ciekaw czy da się to obejść.

U mnie, niezależnie jaką wersję strony wybiorę (ENG, FR czy DE) i tym samym walutę, w momencie wyboru opcji płatności wyskakują USD i doliczany zostaje VAT (tak się niestety zrobiłem z War of the Three Peaks  :-[ ). Próbowałem różnych rozwiązań z forum Lotro jednak nic nie zadziałało. Pisałem do supportu SSG ale oni nic nie wiedzą, to nie oni prowadzą sklep, to nie ich podatek, to nie ich strefa itd, itd.
Bondur
Wojownik Twierdzy
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2731



« Reply #2 on: September 29, 2021, 10:40:45 PM »

Przy ostatnim zakupie zadziałało (brak VAT) mi przy zmianie wersji strony. Sprawdziłem jak to teraz wygląda i przy wyborze płatności kartą dostaję cenę bez VAT + komunikat

Note: The price of your selections has changed to reflect a removal of the VAT. Please review these changes below and reconfirm your selections.

cd sprawdzę jak kiedyś zdecyduję się na zakup :)
Bratbor
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 125



« Reply #3 on: September 30, 2021, 09:11:27 AM »

Czy można wiedzieć jak dokonałeś zmiany wersji strony? Klikając we flagi w lewym górnym rogu strony lotro czy może zmieniając język na dole strony, na której znajdują się wersje dodatków czy może w jakiś inny sposób?
Płacisz kartą, ja PayPalem, może to też wpływa na inne rozliczenie transakcji  ???
Morgus
Lotro Officer
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 468



« Reply #4 on: September 30, 2021, 04:26:55 PM »

Przy ostatnim zakupie zadziałało (brak VAT) mi przy zmianie wersji strony. Sprawdziłem jak to teraz wygląda i przy wyborze płatności kartą dostaję cenę bez VAT + komunikat

Note: The price of your selections has changed to reflect a removal of the VAT. Please review these changes below and reconfirm your selections.

cd sprawdzę jak kiedyś zdecyduję się na zakup :)

Tu chyba jak dasz drugi raz, że chcesz kupić to już dolicza VAT. Ech szkoda gadać, nawet moje ukochane Lotro chce mnie rąbać na podatkach, a myślałem, że od tego jest nasze Państwo :(
Zygen
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 6



« Reply #5 on: September 30, 2021, 09:23:42 PM »

Ja akurat na etapie zakupu 3 pików jestem. Idealnie polskie 23% VAT dolicza. Przestawienie kraju na koncie SSG nic nie dało.
Nie jestem w 100% pewien, ale wydaje mi się, że mógłby pomóc VPN, bo chyba VAT jest od jakiegoś czasu naliczany w sieci na podstawie IP.

Nie mam jednak żadnego narzędzia, żeby to stestować. Może ktoś, coś?
Bratbor
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 125



« Reply #6 on: October 01, 2021, 07:15:40 AM »

Ja akurat na etapie zakupu 3 pików jestem. Idealnie polskie 23% VAT dolicza. Przestawienie kraju na koncie SSG nic nie dało.
Nie jestem w 100% pewien, ale wydaje mi się, że mógłby pomóc VPN, bo chyba VAT jest od jakiegoś czasu naliczany w sieci na podstawie IP.

Nie mam jednak żadnego narzędzia, żeby to stestować. Może ktoś, coś?


Z ciekawości zainstalowałem Operę, tam jest jakiś mini VPN, ale nic się nie zmieniło, jak cena była w USD + VAT tak niestety zostało  :'( Może trzeba skorzystać z czegoś bardziej profesjonalnego (płatnego)?

Edit:
Spróbowałem jeszcze z jakimś dodatkiem do opery (ZenVPN czy jakoś tak), w którym można wybrać kraj. Ustawienie kraju na Niemcy czy USA nic nie dało.
End Edit.

Natomiast wczoraj, gdzieś na forum lotro, widziałem temat, w którym gracze z Ukrainy skarżyli się, że nie mogą robić zakupów w sklepie lotro i to niezależnie z jakiego kraju się łączą. Jedna osoba wysłała dane swojego konta do znajomego z Rosji, żeby coś jej kupił w lotro store i on też nie był w stanie dokonać zakupu. Więc może konta są jakoś specjalnie oznaczane i nieważne jest skąd i jak się logujemy  :-\
Zygen
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 6



« Reply #7 on: October 01, 2021, 02:03:42 PM »


Z ciekawości zainstalowałem Operę, tam jest jakiś mini VPN, ale nic się nie zmieniło, jak cena była w USD + VAT tak niestety zostało  :'( Może trzeba skorzystać z czegoś bardziej profesjonalnego (płatnego)?

Edit:
Spróbowałem jeszcze z jakimś dodatkiem do opery (ZenVPN czy jakoś tak), w którym można wybrać kraj. Ustawienie kraju na Niemcy czy USA nic nie dało.
End Edit.

Natomiast wczoraj, gdzieś na forum lotro, widziałem temat, w którym gracze z Ukrainy skarżyli się, że nie mogą robić zakupów w sklepie lotro i to niezależnie z jakiego kraju się łączą. Jedna osoba wysłała dane swojego konta do znajomego z Rosji, żeby coś jej kupił w lotro store i on też nie był w stanie dokonać zakupu. Więc może konta są jakoś specjalnie oznaczane i nieważne jest skąd i jak się logujemy  :-\

Dzięki. No to cały misterny plan wiadomo w co poszedł...  :P
Nie ma więcej pomysłów niestety, więc piki z vatem kupiłem. Niech matełusz ma na te legendarne, nowe drogi  :P
Morgred
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 148


« Reply #8 on: October 13, 2021, 12:13:27 AM »


Z ciekawości zainstalowałem Operę, tam jest jakiś mini VPN, ale nic się nie zmieniło, jak cena była w USD + VAT tak niestety zostało  :'( Może trzeba skorzystać z czegoś bardziej profesjonalnego (płatnego)?

Edit:
Spróbowałem jeszcze z jakimś dodatkiem do opery (ZenVPN czy jakoś tak), w którym można wybrać kraj. Ustawienie kraju na Niemcy czy USA nic nie dało.
End Edit.

Natomiast wczoraj, gdzieś na forum lotro, widziałem temat, w którym gracze z Ukrainy skarżyli się, że nie mogą robić zakupów w sklepie lotro i to niezależnie z jakiego kraju się łączą. Jedna osoba wysłała dane swojego konta do znajomego z Rosji, żeby coś jej kupił w lotro store i on też nie był w stanie dokonać zakupu. Więc może konta są jakoś specjalnie oznaczane i nieważne jest skąd i jak się logujemy  :-\

Dzięki. No to cały misterny plan wiadomo w co poszedł...  :P
Nie ma więcej pomysłów niestety, więc piki z vatem kupiłem. Niech matełusz ma na te legendarne, nowe drogi  :P

zmiana vpn nic nie da jak konto któym płacisz jest poslkie <paypal albo karta> można jeszcze spróbować zapłącić z paypala kogoś z us czy naliczy złodziejski plugawy haracz dla krzywomorda.
Bondur
Wojownik Twierdzy
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2731



« Reply #9 on: October 15, 2021, 10:20:51 PM »

Przy ostatnim zakupie zadziałało (brak VAT) mi przy zmianie wersji strony. Sprawdziłem jak to teraz wygląda i przy wyborze płatności kartą dostaję cenę bez VAT + komunikat

Note: The price of your selections has changed to reflect a removal of the VAT. Please review these changes below and reconfirm your selections.

cd sprawdzę jak kiedyś zdecyduję się na zakup :)

Tu chyba jak dasz drugi raz, że chcesz kupić to już dolicza VAT. Ech szkoda gadać, nawet moje ukochane Lotro chce mnie rąbać na podatkach, a myślałem, że od tego jest nasze Państwo :(

Sklep mają tak samo zbugowany jak grę :) Kupowałem Gundabad na 2 konta - w obu przypadkach ustawiłem że nie pokazywało VAT i za pierwszym razem przy ostatecznym zatwierdzaniu doliczyło VAT, w drugim nie ...
Morgus
Lotro Officer
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 468



« Reply #10 on: October 16, 2021, 09:29:39 AM »

Przy ostatnim zakupie zadziałało (brak VAT) mi przy zmianie wersji strony. Sprawdziłem jak to teraz wygląda i przy wyborze płatności kartą dostaję cenę bez VAT + komunikat

Note: The price of your selections has changed to reflect a removal of the VAT. Please review these changes below and reconfirm your selections.

cd sprawdzę jak kiedyś zdecyduję się na zakup :)

Tu chyba jak dasz drugi raz, że chcesz kupić to już dolicza VAT. Ech szkoda gadać, nawet moje ukochane Lotro chce mnie rąbać na podatkach, a myślałem, że od tego jest nasze Państwo :(

Sklep mają tak samo zbugowany jak grę :) Kupowałem Gundabad na 2 konta - w obu przypadkach ustawiłem że nie pokazywało VAT i za pierwszym razem przy ostatecznym zatwierdzaniu doliczyło VAT, w drugim nie ...

I finalnie udało Ci się kupić bez podatku?
Bondur
Wojownik Twierdzy
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2731



« Reply #11 on: October 18, 2021, 09:40:25 PM »

Pierwszy zakup z doliczonym VAT, drugi bez.
Morgus
Lotro Officer
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 468



« Reply #12 on: October 18, 2021, 11:15:32 PM »

Pierwszy zakup z doliczonym VAT, drugi bez.

Potwierdzam, mi się dzisiaj udało przy pierwszej próbie kupić bez podatku.
Bratbor
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 125



« Reply #13 on: October 19, 2021, 09:01:02 AM »

Pierwszy zakup z doliczonym VAT, drugi bez.

Potwierdzam, mi się dzisiaj udało przy pierwszej próbie kupić bez podatku.

U mnie za każdym razem każe płacić w USD i dolicza podatek  :'( Jak tu żyć?  ;)
Pages: [1]
  Print