Pages: [1]
  Print  
Autor Topic: crafting i wybieranie profesji  (Read 7765 times)
ropian
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 181


« on: September 17, 2008, 09:08:15 AM »

Witam
Ponieważ można wybrać  1 do robienie czegoś a 2 do pozyskiwania części to są jakieś sensowne pary skili
czyli np  scavening i  np .make talizman czy lepiej coś innego
w skrócie co najlepiej wybrać


Phara
Gość
« Reply #1 on: September 17, 2008, 09:10:26 AM »

Ja mam cultivation i apothecary - sadzisz nasionka, a z tego co wyrośnie robisz potki.
Rudobrody
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 421



« Reply #2 on: September 17, 2008, 10:14:40 AM »

Sęk w tym, że można wybrać 1x Crafting (z dwóch) i 1x Gathering (z czterech).

Wczoraj pobawiłem się trochę wszystkimi skillami Gathering i stwierdziłem, ze na początku Scavenging (obrabianie martwych) i Butchering (krojenie potworów/zwierzaków) jest najtańsze na początku i dostarcza najwięcej kasy.

Najtańsze i najszybsze, bo nie zajmuje więcej czasu niż zwykły looting no i nie wmagana jest żadna inwestycja. A leci dosłownie wszystko. W ciągu godziny czasu miałem pełno butelek z wodą do robienia potionów, składników podstawowych do robienia np. healing potiona, konewek z wodą, czy ziemi (do uprawiania roślinek). Do tego mi wypadały również magiczne rzeczy nadające się do Salvagingu.
W ciągu godziny grania doszedłem do 25lvl w scavenging.
Zarówno uprawianie roślinek jaki i salvaging wymaga inwestycji w konewki/nawozy/nasionka. Podejrzewam zatem, że kilka tygodni po premierze butchering/scavenging będzie podstawowym skillem branym przez ludzi i market zapełni się  podstawowymi składnikami do dalszego craftingu.


Gonan
Weteran
**
Offline Offline

Wiadomości: 152



« Reply #3 on: September 17, 2008, 10:24:23 AM »

Przeczytajcie post Luny
http://twierdza.org.pl/index.php?topic=1135.0;topicseen
Rudobrody
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 421



« Reply #4 on: September 17, 2008, 10:32:37 AM »

jasne, nie ma sensu dwóch wątków ciągnąć.

trochę mi się po prostu propozycja Luny łączenia w pary rozjechała po wczorajszym dniu.
Luna
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 440



« Reply #5 on: September 17, 2008, 11:24:56 AM »

nasionka nie wymagaja inwestycji
wkladasz nasionko i juz
rosnie w tle a ty biegasz

nie musisz kupowac konewek itp.
konewki i inne pierdółki po prostu przyspieszają proces wzrostu
Luna
akumas
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 60


Atena - mądra wojowniczka


« Reply #6 on: September 19, 2008, 07:37:34 AM »

nie musisz kupowac konewek itp.
konewki i inne pierdółki po prostu przyspieszają proces wzrostu
Luna

Ziemia , Woda , Nawóz zwiększają szanse na uzyskanie lepszego ziela oraz otrzymania extra nasion z wysiewu.

Luna
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 440



« Reply #7 on: September 19, 2008, 01:14:13 PM »

nie musisz kupowac konewek itp.
konewki i inne pierdółki po prostu przyspieszają proces wzrostu
Luna

Ziemia , Woda , Nawóz zwiększają szanse na uzyskanie lepszego ziela oraz otrzymania extra nasion z wysiewu.




nie udało mi się uzyskac lepszego wysiewu , jedynie extra nasionko, które i tak przy normalnym trybie wyskakuje co jakiś czas


btw
potrzebuję lvl 25 nasiona grzybków lub same grzybki
pomocy
Luna

Floe
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 84


Największa destruktorka gry


« Reply #8 on: September 30, 2008, 01:03:29 PM »

Ja również inwestuję w Apocathery. Nie mogę jednak rozkminić jak wyrabia się balsamy i proszki (mikstury mamy na tacy praktycznie u każdego vendora tej kategorii, nawet bez korzystania z profesji typu "gathering").
Przykład: Mam ogromny problem ze znalezieniem czegokolwiek co pasuje do slotu na GOLD WEED czy PIGMENT... Czy ktoś może produkował w Apocathery cokolwiek innego niż mikstury i mógłby mniej więcej to opisać? Będę niezwykle dźwięczna.  ;D
Wacol
Weteran
**
Offline Offline

Wiadomości: 173


For The Destruction !


« Reply #9 on: October 06, 2008, 08:47:24 AM »

U vendora nie ma na 'tacy' itemow, problem tkwi w nich taki ze sa z 1 lvlu (pozniej sie to zmieni jak gildia ma wyzszy lvl) i zawsze brakuje jakiegos skladnika. dla przykladu, zeby zrobic gold essence potrzebna do robienia talizmanow, musisz wychodowac sobie Gold Weed z odpowiedniego nasionka, potem zdobyc albo kupic pojemnik (kondenser), quicksilver no i znalesc badz wyludzic od innego gracza (ktory ma scavenging) gold dust. wtedy zrobisz gold essence ktora moga uzywac tylko talizman makerzy.

z Dye jest tak samo tylko musisz zdobyc pigment.... ech zawsze czegos brakuje :)

Oczywiscie im wyzszy 'poziom' poszczegolnych skladnikow tym potezniejszy potek/goldessence

Pozdrawiam,
Wacol
Pages: [1]
  Print