Pages: [1]
  Print  
Autor Topic: Dla RPka porady  (Read 7431 times)
Nashara
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 5

Piękna krasnoludzka leczajka


« on: March 30, 2009, 09:54:43 AM »

Jak część z was wie ostanio gram Rune Priestem i gra mi sie calkiem przyjemnie.
Dobry heal, zazwyczaj sam szczyt heala na scenariuszu. Czyli nie najgorzej, ale mogloby byc rewelacyjniej...
Dlatego wiec pytam o porady zwiazane z buildem, inwestowaniem w bonusy, czy treningi z Renowna.
Poki co mam plan zrobie AOE healera z mozliwosciami AOE buffa. Taktyki ustawilem - bonus do willpower i bonus do armora. Cechy jak zbieram to Willpower  (520 na selfbufie), potem Woundsy a potem wytrzymka. Nie mam zamiaru (o ile sie da zbierac zadnych zbytnio obrazajacych technik z drzewek - chyba ze bufujacych reszte
Pytania:
1) W jakie taktyki warto inwestowac?
2) Jak zbierac cech. Bede musial troceh pozmniejszac Willa bo mam sliczne naramki ale nie daja nic wiecej poza +27 Willa
3) Jak sie sprwdza Rune of Battle - warto to to brac?
4) Skad brać fajny sprzet dla RP - narazie skladam stalkera, ale potem bede tez oczywiscie sbieral set pvp...
5) Czy mozna gdzies znalezc fajna lage dajaka duzo Willa i Woundsów, albo Willa i Wytrzymki?
6) mam taki pomysl zeby docelowo (pod koniec T3 of kors) nosic 3 czesci seta Devastator i 2 Czesci Stalkera - zeby dostawac podwojny bonus do Willa - czy to ma sens czy raczej wkladac caly set?

To tyle na dobry poczatek... Dziekuje wszystkim ktorzy sie zdecyduja przebrnac przez moje wypociny, a jeszcze bardziej tym ktorzy zdecyduja sie odpisać

Grungni chroń Twierdze!
Dwangal
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 5


« Reply #1 on: March 30, 2009, 10:12:29 AM »

Bardzo dobre pytania. Sam jestem początkującym graczem i chętnie się czegoś dowiem od bardziej doświadczonych.
Axe
Administrator
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 941



« Reply #2 on: March 30, 2009, 10:33:00 AM »

Przede wszystkim - może nieco mniej pakuj w willpower i wounds, ale za to dołóż coś do inicjatywy. Największym zagrożeniem były i są krytyki, więc warto obniżyć chociaż trochę prawdopodobieństwo, że w Ciebie wejdą ;)
Jak to kiedyś określił Xabbu - żywy medyk, chociaż nieco słabszy leczy więcej niż martwy supermedyk ;)
Xabbu
cigrela sabmel
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2234



« Reply #3 on: March 30, 2009, 10:35:53 AM »

Mysle ze cala koncepcje zapoczatkowal Raj na swoim Amie.  Mysmy troche dalej poszli i potestowali inicjatywe zamiasc tougchnes.  Works like a charm ;)

 
Nashara
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 5

Piękna krasnoludzka leczajka


« Reply #4 on: March 30, 2009, 10:38:38 AM »

Czyli najlepszym wyjsciem sa itemki inicjatywa + willpower... Dzieki... bede kombinował :D

Co z tym kombinowaniem z setami?
Xabbu
cigrela sabmel
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2234



« Reply #5 on: March 30, 2009, 10:43:59 AM »

Najlepiej kombinowac inicjatywe, wounds i dopiero willpower ;)  Punkty za Renown dobrze rozloz. Pokombinuj, testuj i zobaczyc co najlepiej sie spisuje dla ciebie.
thoern
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 589


« Reply #6 on: March 30, 2009, 11:22:33 AM »

No wiec tak:
Najwazniejszym wspolczynnikiem dla RP to critical heal chance. Nasza najlepsza umiejetnosc czyli taktyka blessing of grungi odpala sie wlasnie przy krytycznym healu. Niestety az do t4 trudno jest osiagnac bonus wiekszy niz 5-7%. Dlatego az do t3 nalezy stackowac willpower, wound, init. W t1 i 2 warto podnosic toughtness ale pod koniec t3 i w t4 przestaje on miec jakies znaczenie u RP.
Z drzewek mastery do levelowania najlepsza jest Valaya, niestety kompletnie nie nadaje sie do healowania. Rune of mending zostal znerfiony i bardzo slabo zwieksza sie willpowerem, absorb jest liczony bez migitacji celu i chroni przed 1 max 2 ciosami. Jedyny plus to runa z willpower.
Drzewko Grungi
Bardzo fajny skill przy 13 mastery pointach, rune of binding dajacy stun na 3 sek. Przydatny na nagle pojawiajace sie WE.
Dodatkowo znajduje sie tu nasz najsilniejszy heal - rune of restoration. Super skaluje sie z willpowerem, niestety ze wzgledu na dlugi cast i latwosc przerwania jego uzycie na rvr i w sc wymaga sporo treningu   ;D
Drzewko Grimnir
Na t4 przez 85% czasu bedziecie uzywac blessing of valaya, wiec warto wrzucic tu troche mastery points  ;)
Dodatkowo znajduje sie tu nasza najlepsza runa czyli Master Rune of Adamant. Dziala ona nasze party i przy kazdym ticku istnieje mozliwosc odpalenia sie blessing of grungi oraz restorative burts.

cdn..
Nashara
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 5

Piękna krasnoludzka leczajka


« Reply #7 on: March 30, 2009, 01:14:26 PM »

Ja nie leveluje sam... Zazwyczaj z Rasjelem... Ale zawsze znajdzie sie arbuz do levelowania RPka... Wiec narazie pakuje w Grimnira...
Rune of Battle - sprawdza sie? czy raczej nieuzyteczny gadżet
Jak nabijac krytuka w healu? Jakaś statystyka? Czy itemy zwiekszajace kryta?
thoern
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 589


« Reply #8 on: March 30, 2009, 01:56:56 PM »

cd

Rune of battle przydaje sie ale w specyficznych sytuacjach, tzn w instancjach  pve oraz przy obronie/zdobywaniu keepa/fortu. Na orvr czy sc rzadko udaje sie nim zrobic sensowny dmg.
Itemy to, jak w kazdej profesji az do t4, w 90% zielonki od renown merchantow. Oczywiscie na nizszych tierach tez sa fajne itemy setowe z pq czy keepow ale dosc trudno je zdobyc a bardzo szybko sie z nich 'wyrasta'.
Heal crit chance nie zalezy w zadnym stopniu od willpowera, jest to zupelnie oddzielny wspolczynnik. Przed t4 itemy z takim bonusem sa bardzo rzadkie, jakies sety itemow dawaly +5% ale w tej chwili nie pamietam dokladnie ktore.

ps.
tip dla wszystkich healerow, detaunt to twoj najlepszy przyjaciel  ;D
Pages: [1]
  Print