Pages: [1]
  Print  
Autor Topic: Uwagi dotyczace...odbytego, zapisanego raidu  (Read 7126 times)
Revyur
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 29


« on: June 12, 2013, 11:07:03 PM »

Panowie,

Do ops leaderow: Jedna sprawa, po co zapisujecie raidy na forum jesli i tak nie chcecie zeby inni oprocz was w nich uczestniczyli?

Ja dzis spedzilem okolo 2h czasu aby przygotowac sie do raidu. Ogladalem taktyki, analizowalem je i patrzylem co i kiedy mam zrobic zeby nie bylo wipe.

Niestety o godzinie o ktorej mial sie raid rozpoczac powiedziano mi ze nie ma dzis SV HM tylko ida na TFB HM. Pozniej patrze, ze grupa wspanialych robi sobie w najlepsze SV HM. Panowie, czy tak dzialcie teraz w tej guildi? Jak macie ochote to zaprosice kogos a jak nie to nie? Po co te zapisy jak i tak sami decydujecie kto ma isc a kto nie? Chcecie Yarpena uszczesliwic i pokazac jakimi fajnymi ops leaderami jestescie i robicie ogolne zapisy z ktorych nic nie wynika?

Arwa mi napisal na kanale guidi, ze przeprasza i ze napisal cos w jakims temacie a propo tej sprawy i ze beda jakies rotacje. Ja moze i slepy jestem ale zadnego posta nie widze - prosze o linka jak mozna.

Jezeli chodzi o wasze wymagania do raidow HM to taka uwaga:
Zapewne ogladaliscie taktyki na dulfy
3 boss sv hm:
1 tank 34000hp
2 tank 32000hp
dps max 29000hp
1 heal 28000hp
2 heal 27000hp

moze wlasnie w tym rzecz, ze trzeba poznac jak sie gra na hm a nie stawiac wymagania 69 full set/augmenty/najlepiej polowa gearu 72 itd...

Kolejna kwesta ktora chcialem poruszyc jest nastepujaca:
poniedzialek godzina okolo 21, na serwerze okolo 20 osob z guildi. Pytam sie czy jakis ops jest organizowany - cisza, zagladam na instacje i widze ze 3 ops leaderow i 2 ops oficerow jest na jednym i tym samym raidzie... fajnie ze sami soba zarzadzacie  :)

Reflekcje innych, mile widziane bo co jak co ale wiecej w zyciu HM zrobilem z pugami niz z guildia, a myslalem ze bedzie odwrotnie i tez po to zapisalem sie do guildi. Jesli tak bedzie to sorry ale nie jest to miejsce dla mnie


PS. Ja bardzo zadko sie wyzalam ale jak mnie cos mocno zirytuje to nie oszczedzam...
bloodcorsair
Moderator
Weteran
*****
Offline Offline

Wiadomości: 191


« Reply #1 on: June 12, 2013, 11:42:26 PM »

Odniose się trochę do Twojego posta , system rotacji jest rozpisany w nowym regulaminie gildii i wszystkie warunki opsów , jak zauważyleś na rajd zapisało się 11 osób ( jeśli dobrze policzyłem ) , w związku z tym niemożliwe jest zorganizowanie 8 żeby wszyscy byli zadowoleni i poszli na rajd . Osoby nie wybrane na ten rajd mają piorytet w następnym . Poniżej link do regulaminu.
http://twierdza.org.pl/index.php?topic=8586.0
Grupa zgodnie wybrała zgodnie że spróbuje TFB Nima a po festiwalu wipów poszła na SV Hm , co do dulfny net byłbym ostrożny , to są cheaterzy , najważniejsze są taktyki i ogarnięcie klasy. Nie pomyśl sobie że gramy jakąś zamkniętą grupą ( dzisiaj jakbyś zauważył była jedna osoba spoza " wspaniałej grupy " , tylko po prostu SV HM jest mega ciężki i nikt z nas nie zna dobrze taktyk ( Styrak padł tylko 1 raz i w pewnym sensie z mega szczęściem ).
Myślę jednak że w najbliższym czasie większe grono gildii będzie mogło chodzić z powodzeniem na tego opsa .
A co do poniedziałku , z braku chętnych nie odbył się rozpisany rajd w związku z tym zebrała się grupa próbująca ubić ostatniego bossa na TFB HM. Ops liderzy byli gotowi przeprowadzić rajd . No i tyle w temacie. Pozdrowionka
Qilavi
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 73


« Reply #2 on: June 13, 2013, 08:39:51 AM »

Nie wiem co wydarzylo sie wczoraj bo mnie wtedy nie bylo ale co do sv powiem jedno: Gildia dulfy to sa jebani cheaterzy i my,majac top dpsy po min. 32k hp mielismy enrage na 8% pomimo tego ze zarowno ja i Arwa zrobilismy razem kolo 300-400k dmgu. Tego sie nie da zrobic biorac nowe osoby dopoki dobrze nie opanujemy walki. nie odniose sie bezposrednio do dnia wczorsjszego natomiast ops leader ktory ma prowadzic dany ops PROGRESOWY ma prawo powiedziec ze ty Rev lub ktokolwiek inny sie na tego opsa nie nadaje. Przy wybieraniu skladu najwazniejsza jest mozliwosc poczynienia progresu, na co wplywa zgranie danej grupy osob, a wymienianie jej czlonkow zdecyowanie obnizy szanse na zwiekszenie progresu. Tyle ode mnie,mam nadzieje ze cos wyjasnilem :)
bloodcorsair
Moderator
Weteran
*****
Offline Offline

Wiadomości: 191


« Reply #3 on: June 13, 2013, 09:14:09 AM »

Dodam że ustalanie składu na 24 h przed rajdem i wrzucenie na forum ( jeśli jest to możliwe ) znacznie ułatwi sprawę i spowoduje że nikt nie będzie czekał bezsensownie.
Revyur
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 29


« Reply #4 on: June 13, 2013, 04:35:53 PM »

Quote
jak zauważyleś na rajd zapisało się 11 osób ( jeśli dobrze policzyłem )

ok, nawet 12 osob sie zapisalo jesli liczyc Shyja, tylko jak Qilavi sie wykreslil to zostal tylko 1 heal i dlatego sie dopisalem.

Staram sie nie dopisywac jako 6 tank czy 7 dps bo to nie ma sensu... Gdyby byli jacys inni healerzy zapisani jako healerzy to bym wogule tutaj nie pisal zadnego posta bo sprawa bylaby dla mnie jasna.

Dzieki za linka do regulaminu  :)
Arwagon
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 96


« Reply #5 on: June 13, 2013, 05:51:13 PM »

Dzięki że mnie policzyłeś jako heala :P
bloodcorsair
Moderator
Weteran
*****
Offline Offline

Wiadomości: 191


« Reply #6 on: June 13, 2013, 05:55:32 PM »

pewnie wyszło nieporozumienie też z tego powodu że nie wziąłeś pod uwagę Arwolusa ( Arwagona ) czyli organizatora rajdu , a w miejsce Qilaqiego wszedl pierwszy wolny heal czyli Nyesh , ale myślę że wyjasniliśmy sobie na luzie mały zgrzyt  :), w każdym razie dzieki za uwagi i do zobaczyska na opsach .
Revyur
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 29


« Reply #7 on: June 13, 2013, 06:37:19 PM »

Czyli zeby wszystko bylo jasne, na przyszlosc proponuje aby organizator raidu tez wpisal kim idzie :)
Nie bedzie wtedy zadnych nieporozumien.

Pozdrawiam
Pages: [1]
  Print