Poll
Question: Uważam, że powinniśmy grać na:  (Voting closed: August 23, 2012, 10:23:41 AM)
Aurora Glade >>> (86% ENG) - 3 (4.3%)
Far Shiverpeaks >>> (23% HOL, 40% ENG, 13% SWE) - 27 (39.1%)
Gandara >>> (69% ENG) - 6 (8.7%)
Gunnar’s Hold >>> (60% ENG, 30% RUS) - 1 (1.4%)
Seafarer’s Rest >>> (37% ENG, 22% CZE) - 5 (7.2%)
Total Voters: 41

Pages: [1] 2 3 ... 5
  Print  
Autor Topic: SERVER TWIERDZY W GW2  (Read 27470 times)
Kassei (Claymore)
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 386



« on: July 20, 2012, 12:34:43 PM »

Tutaj pojawi się oficjalny wybór release serwera Twierdzy.

- prosiłbym wszystkich zainteresowanych aby również trzymali rękę na pulsie, kiedy zostanie ogłoszona docelowa lista serwerów

- nudzących się "szperaczy netowych" prosiłbym też o wywiad gdzie się wybierają znane lub mniej znane polskie gildie.

Kiedy będzie na tyle info, aby było nad czym się zastanawiać, podejmiemy dyskusję i wspólnie zadecydujemy gdzie gramy (dyskusja>zawężenie wyboru>ankieta>finalny wybór).
Gukwa
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 159



« Reply #1 on: August 03, 2012, 01:43:28 PM »

Polskie i rosyjskie gildie idą na Blacktide.
Tak wynika z wstępnych ustaleń.
Baalar
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 39


« Reply #2 on: August 03, 2012, 02:20:26 PM »

Nie wiem czy to dobry pomysł aby grać na serwerze gdzie 2/3 gildii należy do Polaków...

Kiedyś pograłem na takim serwerze w SWTOR to na głównym czacie głównie były wyzwiska "Jesteś ch**em i nie potrafisz grać!", dalej cięta riposta "Spier**laj", albo spam co 10s w postaci "Jesteśmy najlepsi, dołącz do nas, nie pożałujesz!", w dalszej kolejności będzie cerkiew co też jest wkurzające, a jedyne zdania po angielsku to "Is there someone who's not from Poland and can help me?" na co cwaniak również odpowiadaj "Spier**laj" i tak w kółko...

Dlatego jestem za takim serwerem gdzie jest jakaś różnorodność nacji a "urzędowym" językiem jest angielski.
Kassei (Claymore)
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 386



« Reply #3 on: August 03, 2012, 02:46:04 PM »

Na bank nie będziemy się pchali w polsko-ruskiego zerga. Parę gildii jest podobnego zdania w tej kwestii i w najbliższą niedzielę będziemy o tym z nimi rozmawiać.

Poza tym - to są beta servery. Szczerze wątpię aby ich ilość i nazwy się nie pozmieniały w release.
Camil (Gwyndeith)
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 693


Casual


WWW
« Reply #4 on: August 03, 2012, 02:49:46 PM »

Z tego co ja widziałem, to większość Rosyjskich molochów jeszcze nie zadeklarowała serwera. Z kolei te kilka guildii (wcale niemałych) co już wybrały, to raczej zmierzają na Vabbi. Także te wszystkie oficjalne/nieoficjalne ja bym między bajki włożył.

Co do polskiego community to hmm... raczej nie szedłbym za forumowiczami guildwars2.com.pl

Kassei (Claymore)
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 386



« Reply #5 on: August 03, 2012, 02:59:14 PM »

Dlatego trzeba się w niedzielę dogadać konkretniej a potem czekać gdzie pójdzie zerg i wybrać inny serwer. Najlepiej gdyby był najbardziej międzynarodowy, ale to w momencie startu może nie być do końca klarowne. Koniec końców, gdyby się okazało po jakiś czasie, że źle wybraliśmy to zawsze może się przenieść na inny serwer, bo taka opcja będzie dostępna od startu gry, abonamentu nie ma więc każdy przeżyje taki mały ewentualny koszt.
Severeen
Wojownik Twierdzy
Jeździec
*
Offline Offline

Wiadomości: 80



« Reply #6 on: August 03, 2012, 03:54:02 PM »

problem jak zwykle jest stary i zawsze bedzie
najlepiej gdyby pójść na serwer gdzie byłoby tylko kilka polskich gildii , ale tych najlepszych, ale żeby nie było ich za dużo
to samo dotyczy się gildii rosyjskich- ich zergi są zawsze w czołówce serwera, zawsze jest tam masa bardzo dobrych graczy- tylko jest jeden problem- oni często wspomagają się 30-th programami- boty, radary itp
możliwa jest też opcja , żeby pójść na mniej popularne serwery, tylko pytanie czy Twierdza bedzie bardziej nastawiona na PVE czy PVP?
Rael
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 380


« Reply #7 on: August 03, 2012, 07:03:24 PM »

W tej chwili trwają rozmowy z kilkoma dużymi polskimi gildiami, które nie chca grać na "polskim" serwerze w sprawie sojuszu. Więcej informacji Kass lub ja podamy w niedziele wieczorem, po spotkaniu. Co do nastawienia Twierdzy, będziemy grać oczywiście i tu i tu, choć nastawienie będzie przede wszystkim na PvE i WWW. sPvP będzie osobistą sprawą każdego z nas. Stanie sie inaczej podczas eventów PvP międzygildyjnych, wtedy mam nadzieje stawi się wiekszość, lecz nie będzie to wymagane. Pamiętajcie, że Twierdza jest nastawiona na tryb "casual", nikt tu nie będzie od nikogo wymagał jak ma grac :)
Finidan
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 12



« Reply #8 on: August 03, 2012, 11:59:26 PM »

Oj tam zaraz, że jak pełno Polaków to zaraz będzie pełno gimnazjalistów, którzy będą przeklinać. Nie zawsze tak jest, bo również można spotkać ciekawych ludzi, którzy umilą rozgrywkę. Często sam słyszałem na czatach globalnych zamiast naszego polskiego ,,spie*dalaj'' angielskie,, f*ck off'' albo niemieckie ,,verpiss dich'' ( a ci to nas bardzo nie lubią i często od złodziei wyzywają). Raczej osobiście nie chce skończyć na serwie gdzie Polaków będzie, z 40-70 bo jednak z pełnoletnimi rodakami dobrze mi się dogaduje i jakoś ani ja ani oni nie wstydzą się, że jesteśmy POLAKAMI. A tak poza tym to czytałem ze sporo gildii nie chce grać na Blacktide ze względu na właśnie zerg polsko-ruski.
Wierzę jednak ze GM naszej gildii dobrze wiedzą, co robią  ;)
Huriel
GM Iron Lady ;-)
Administrator
Forum Addict
*****
Offline Offline

Wiadomości: 10656


KoHaniutka


« Reply #9 on: August 04, 2012, 09:45:51 AM »

Był nawet temat dot. polskiego community w Swetrze: http://twierdza.org.pl/index.php?topic=7307.0

W większości gier, jesli jakis serwer jest uznawany za "polski", to niestety nawet jeśli graja na nim inne nacje, zaczyna się anektowanie chatów, wyzwiska, przepychanki słowne itp. Mam wrażenie, że jednak międzynarodowe community powoduje, że ludzie bardziej się pilnują i nie pozwalają sobie na burackie zachowania.

I jesli serwer nie będzie tym, na który spędzą się w większości polskie gildie, a tylko parę i to o różnym nastawieniu, to wyjdzie na dobre - będzie mniej problemów np. z podkradaniem sobie graczy.

Camil (Gwyndeith)
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 693


Casual


WWW
« Reply #10 on: August 04, 2012, 01:08:46 PM »

Finidan, większość guildii z tradycjami ma swoje regulaminy, zasady i w jakimś stopniu kontroluje swoich graczy, przesiewa też ziarna od plew. Dlatego warto dogadać się z takimi guildiami, które na szacunek zasłużyły.

Mówiąc o unikaniu polskiego "community" (cudzysłów zamierzony), chodzi o "wolne satelity" oraz o szybko sklecone guildie typu "chłopaki z dzielni". Niestety tacy gracze, zwykle o mentalności 12latków (rozrzut prawdziwego wieku jest dużo większy) organizują się wokół popularnych "oficjalnych" forów gry. Stąd pomysł uniknięcia serwera na takich forach wybranego. Co oczywiście nie znaczy, że Polaków nie spotkamy na innym.

Jeżeli na 100 sensownych Polaków znajdzie się tylko 1 Troll i tak przejmą chaty w grze, na których będą się ciągle sypać polskie wyzwiska. Chcemy tego uniknąć. :P


W GW1 z powodu popularności gry w Polsce, w końcu powstały polskie dystrykty. Większość znanych guildii omijała je szerokim łukiem...
Huzar
Weteran
**
Offline Offline

Wiadomości: 181



« Reply #11 on: August 04, 2012, 03:09:50 PM »

Jak dotąd nie mam zamiaru chwytać GW2, ale z własnego doświadczenia najlepiej grało mi się na serwerach gdzie dominowali skandynawowie jeśli chodzi o "pochodzenie". Premiera jest w wakacje wiec ech.... dzieci maja wakacje ;) tym bardziej trzeba uważać ;)
Pozostaje tylko życzyć szczęścia i dobrego "wywiadu" by nie trafić na polsko ruskie community ;)

Pozdrawiam ;)
Finidan
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 12



« Reply #12 on: August 04, 2012, 03:57:31 PM »

Dzieci i tak będą grały, bo mają tylko szkołę, chociaż zawsze mogą olać budę znając ich mentalność. Ci, co już sami na siebie zarabiają to do pracy chodzić muszą,(choć niektórzy maja jeszcze urlopy ;D). Kanały typu general to zawsze olewałem, bo tam zawsze burdel był, jest i będzie, z czego zwracałem głownie uwagę na guild channel albo trade channel. Co do startu to 25 pewnie mnie nie będzie chyba, że późno wieczorem, ale 26-28 mam wolne ;D
aseeon
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 25


Guardian


« Reply #13 on: August 06, 2012, 09:06:20 PM »

Quote from: Kassei (Claymore)
jesteśmy zgodni co do wyboru serwera, a dokładnie chcemy uniknąć polskich, ruskich etc. zergów oraz oficjalnych i nieoficjalnych narodowościowych serwerów
Również zgadzam się, że należy uniknąć Polskiego i Rosyjskiego community i oficjalnych serwerów narodowościowych, nie mniej boję się, że jak będziemy unikać także nieoficjalnych serwerów narodowościowych to wylądujemy na serwerze o permanentnie niskiej populacji. Koniec końców, najlepiej byłoby trafić na anglojęzyczny serwer wielonarodowościowy.

Z innych gier bardzo dobrze wspominam społeczności skandynawskie (szczególnie finów) oraz brytyjskie.

Alternatywną metodą zapewnienia sobie serwera z dobrą populacją byłoby pójście na taki który wybierze jakiś community site typu guildwarsguru.
Camil (Gwyndeith)
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 693


Casual


WWW
« Reply #14 on: August 06, 2012, 09:11:30 PM »

Gram.pl wymyśliło sobie taką inicjatywę "polskiego serwera" - http://serwergw2.pl/ Jak widać im nie wyszło, ale pojawiła się ważna oficjalna informacja - lista serwerów nie jest jeszcze finalna. To prawdopodobnie nie znaczy, że zginą te znane nam serwery, ale raczej że dojdą nowe.

Ja mam tylko nadzieję, że ANet ponownie wyjdzie do graczy i w przeciwieństwie do innych producentów, nie poda pełnej listy dopiero w dniu headstartu. Takie posunięcia są niepoważne w stosunku do graczy, którzy próbują się zorganizować.


@Aseeon - fora to wylęgowiska trolli i raczej zbierają wokół siebie niepożądaną społeczność. Lepiej się trzymać dużych i szanowanych gildii.
Pages: [1] 2 3 ... 5
  Print