Pages: 1 ... 3 4 [5] 6
  Print  
Autor Topic: Warden w U6  (Read 24033 times)
Maet
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1629



« Reply #60 on: March 19, 2012, 04:02:38 PM »

Cóż w T2 nie byłem wogóle, w T1 nie byłem po Update 6. Opieram się o średnią opinię z forum i własny zdrowy rozsądek.
Przy takich założeniach: w rajdzie jest lepiej niż kiedykolwiek od czasów RoI. Mam z zasadzie dwa, trzy zastrzeżenia:
- Podatność na oneshotowanie lub bliskie temu eksperymenty w rodzaju devastate za 18k morale. Owszem dostanę po tym crit immune na 6 sekund, ale nie trzeba kryta żeby mnie dobić. A lekarz może nie zdążyć. Analogiczny hit w guarda to około 11k morale.
- Brak zarządzania agro. Ekstremalnie trudno wardenem sterować przerzucaniem agro miedzy dwoma tankami. Guardian ma do tego proste narzędzia. Warden nie ma wogóle.
- Ogólny nerf poziomu threata generowanego/leechowanego przed wardena. Coś jest nie tak z traitem TV i EoB dzięki czemu można ekstremalnie dużo agro zrobić. Jeśli spróbować bez tego bardzo łatwo stracić agro. Czort wi co się stanie jak naprawią bugi.
Podsumowując, warden da radę tankować w T1 bez kłopotu. Prawdopodobnie da radę i T2 jeśli ekipa i warden będą bardzo dobrzy. Natomiast zawsze lepiej zabrać guardiana. Mówię oczywiście o Tower of Orthank nie jakichś skirmishach.

W czasach przed RoI prawdę mówiąc nigdy nie brakowało mi twardości. Może poza Durchestem i Słonikami z OD (spike damage to zmora wardena od zawsze), ale i tam tankowałem. Brakowało mi tylko narzędzia do zmiany tanka, żebym nie musiał zawsze polegać na tym, że kolega guardian naciśnie co trzeba.
Gudrim
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 313



« Reply #61 on: March 19, 2012, 04:31:58 PM »

Czyli nie jest tak źle. Dobrze wiedzieć. Ale zanim wbiję odpowiedni do rajdowania lvl, trochę czasu upłynie, coś się może zmieni, mam nadzieję, że na lepsze. Dzięki za wyczerpującą odpowiedź ;)
Maet
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1629



« Reply #62 on: March 20, 2012, 05:50:36 PM »

Quote
Tomorrow's patch (6.0.1) will address the following. There will be other fixes coming at a later date in Update 6.1.

* War-cry now has an AOE Threat effect when in determination stance.
* Battle-preparation will now be dispelled upon using any gambit.
* Boar's rush no longer attempts to apply the daze effect in all stances when critical strikes apply.
* Adroit Manoeuvre and Reversal's ranged version will now load into Battle Memory when the warden is potent.
* The Skill "Battle Preparation" was allowing Wardens to be extremely well prepared. This has been addressed.
* Warden – Armour of the Thamen and Armour of the Porbad set bonus function properly again.
by Sapience and
Quote
The way that the Terrible Visage trait is interacting with Exultation of Battle is just broken. We just missed the cut off for the patch coming out this week but it will be corrected 'soon'.
by Graalx2
Bondur
Wojownik Twierdzy
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2731



« Reply #63 on: March 20, 2012, 10:25:05 PM »

Czy to już w pełni uszczęśliwi wardenów? :)
Nepher
Lotro Officer
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 3050


Co komu do tego, skoro i tak mniejsza o to?


« Reply #64 on: March 20, 2012, 10:29:24 PM »

Zobaczyc uszczesliwionego updatem wardena i moge umierac ;)
Bondur
Wojownik Twierdzy
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2731



« Reply #65 on: March 20, 2012, 10:52:13 PM »

Zobaczyc uszczesliwionego updatem wardena i moge umierac ;)

To będziesz żył wiecznie :)

Jak już nie będzie nawet najdrobniejszej rzeczy, którą guardian robi lepiej na warsztat pójdą inne klasy :)
Maet
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1629



« Reply #66 on: March 21, 2012, 06:34:04 AM »

Czy to już w pełni uszczęśliwi wardenów? :)
Policz to jako 16-sty update wardena, jeśli to Cię uszczęśliwia :P.
Bondur
Wojownik Twierdzy
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2731



« Reply #67 on: March 21, 2012, 08:09:15 AM »

Sam widzisz - nie czas umierać jeszcze Nepher :)
Maet
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1629



« Reply #68 on: March 21, 2012, 08:59:57 AM »

Sam widzisz - nie czas umierać jeszcze Nepher :)
Ciebie Bondziu nie ma online prawie wogóle, ale spytaj innych ile ja teraz gram wardenem. Zwyczajnie nie chce mi się przebijać przez te bugi. Leveluję sobie potencjalnych następców (burg i guard - póki co projekt niepewny więc poza Twierdzą są). Jeśli warden jest taki zajefajny, myślisz że bym się na to zdecydował? Po ilu, trzech latach wardenowania? Zwłaszcza, że ostatnio zarzuciłeś mi nawet rozsądne podejście do upgradowania i niezbędnego nerfienia wardena. Poczytalny chyba jeszcze jestem.
Teraz wardena czeka zapewne seria patchy usuwających co ktoryś, bo przecież nie większość. Sam wiesz ile czasu jeden bug potrafi żyć. Z oceną co warden może wstrzymam się aż tego sam na poważnie posmakuję, a nie tylko poklikam godzinę, dwie(patch, dwa). Opinie community są podzielone. Są tacy co się czołgają w pyle dziękując Orionowi, są tacy co kończą granie. Na koniec są niezdecydowani, którzy czekają co z tego wyjdzie.
W miarę zgodność panuje co do:
- jest twardszy niż był, co udało się osiągnąć nie dodając mu mitygacji - w sumie jedyna wada to podatność na okolice "onehitowania" i brak opcji odzyskania agro po zgonie i swapowania tanka,
- melee dps w dół (a przypomnę, że mało kto przed U6 zauważał dps wardena więc jakiś wielki nie był),
- range dps - zbyt zbugowany i powolny, żeby brać pod uwagę,
- threat zaczyna być poważnym problemem,
- jest przegięty w solo i prostszym kontencie.
Maet
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1629



« Reply #69 on: March 25, 2012, 10:02:34 AM »

Najlepszy, jak do tej pory opis nowych i starych efektów w gambitach:
http://forums.lotro.com/showthread.php?451496-Asto-s-Gambit-Compendium-Warning-Comprehensive
Severei
Wojownik Twierdzy
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 23


« Reply #70 on: March 25, 2012, 09:19:26 PM »

Najlepszy, jak do tej pory opis nowych i starych efektów w gambitach:
http://forums.lotro.com/showthread.php?451496-Asto-s-Gambit-Compendium-Warning-Comprehensive

Jak tylko na to patrze to mi sie odechciewa czytac. Do tej pory zapamietac 30 gambitow i ich funkcji to bylo nie lada wyzwanie, a teraz praktycznie zrobili 30x3. Warden to zaawansowana klasa ale bez przesady, juz widze jak takie zestawienie zacheca nowych graczy do grania wardenem...
Fearfin
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 605



« Reply #71 on: March 25, 2012, 10:57:19 PM »

To możesz mi dać swojego wardena :D
Engril
Przybysz.
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1463



« Reply #72 on: March 25, 2012, 11:32:18 PM »

Przecież napisał "nowych'. Nie sądzę, że siebie do nich zalicza :P
Huriel
GM Iron Lady ;-)
Administrator
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 10656


KoHaniutka


« Reply #73 on: March 26, 2012, 08:49:45 AM »

To ja dodam swoje 3 grosze z punktu widzenia healera  - roots of Fangorn, t2, poison (ten, który w założeniu zadaje 7k co 3 sekundy).
Guardian dostaje 2,5-3,5k/tik, u wardena wchodzi ok. 4,5k/tik (przy ciut mniejszym morale).

Że nie wspomnę o pięknej odpowiedzi Maeta na tekst Walkosa, że pierwszy boss, jak mu się nie przerwie indukcji stunuje i wali ze 3 razy po 1,5-2k na hit: "No chyba ciebie" ;-)


edit: literówka
Maet
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1629



« Reply #74 on: March 26, 2012, 09:02:38 AM »

Że nie wspomnę o pięknej odpowiedzi Maeta na tekst Walkosa, że pierwszy boss, jak mu się nie przerwie indukcji stunuje i wali po ze 3 razy po 1,5-2k na hit: "No chyba ciebie" ;-)
Mam nadzieję, że udało mi się choć trochę oddać ton mistrza  ;D.
Przelicznik dla rzeczy ignorujących BPE jest łatwy. Obrażenia wardena są o 2/3 większe.
Pages: 1 ... 3 4 [5] 6
  Print