Pages: [1] 2 3
  Print  
Autor Topic: Warden LVL 85  (Read 11803 times)
Merry
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 84


« on: November 14, 2012, 01:42:37 PM »

Warto odświeżyć temat , bo zmian pojawiło się conajmniej kilka.  Dwa nowe gambity, nowa legacja i takie tam. Ale od początku i po kolei.

Warden jako tank; vita ładujemy do momentu złapania cap na mitygacje, co jest zresztą łatwe do osiągnięcia ( 50%) ( juz w okolicach 2,5k vita jest blisko a należy doliczyć scrole, żarcie i bufy)  potem już lepiej się wychodzi na czystym morale i ew inc heal. Relicty w broniach, inc heal, block i takie tam wspomagacze, jako kraftowane relicty chwilowo mam +vit, ale pewnie zmienię na might i crit. Craftowany z crit defence warty uwagi ale daje też taclical mitygation co już przydatne dla wardena nie jest.  Legacje-
broń- fist spear threat up- obowiązkowa
         shield spear threat up, czyli wszystkie self heale, też przydatne
         lifetap dmg- zwiększa dmg eoba- a im wiekszy dmg to tez treat
         opcjonalene jakies bufujące, shield tactic nieprzydatne, bo cap, shield buff duration może być, podonie jak parry. Pozostałe dwie to jakies legacje, might, agi lub vit.
 Uwaga na broni maxujemy przede wszytkim dps- warden ma przelicznik agro z dmgu i heala wiec prosta zasada im wyższy dmg tym wiecej treata.

Jawelin- obie legacje pod heal, Defiant challange CD i reszta to kosmetyka lub do zamiany na legacje. Na raidach i tak powera nie potrzebujemy, jak juz to damy LMowi zajęcie. Na instach z dobrym cpt tez power nie schodzi. Od biedy można wziąść ogólną legację in combat power regen.

Nie mam się w co ubrać:(:(:/. Tu pojawia się pewien problem, nowy set z hytbold za 3 elementy ma dobry bonus bo dodatkowe 2 pulsy do heala, ale juz 5 jest do niczego ( never Surender CD, kto to wymyślił). Po kilku testach wybrałem 4 Hytbold i armor i czapkę z TOO ( Thamen). Najlepszy przelicznik morale/vit.

Zacząłem od nowych gambitów, ale nie ma o czym tak naprawdę mówić, w użyciu średnie, pochłaniają masteries które już mam w rotacji. Wytankowałem na chwilę obecną jakieś 40 skirmów, 8 skrzydeł helegrodu i kilka razy GB i użyłem ich 2 razy ( słownie 2 razy).

Przyszłość- zobaczymy co przyniesie nowy raid i jak będą wyglądac walki z bosami, należy też pamietać że w porówniu z guardem obrywamy mocniej o 66%. Chce też sprawdzić jak będzie działał  troche hybrydowy warden z mocno podniesionym krytem i mastery w tym celu wymienie oba relicty na broniach, czyli 1,2k kryta i 2k mastery wiecej i ew zmienie coś na biżuteri, bo znając przelicznik dmgxskill agro może się okazać to korzystne.


Merry
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 84


« Reply #1 on: November 14, 2012, 02:36:43 PM »

Kontunuujemy tankowanie- wybór rotacji. W sumie jest to sprawa indywidualna i zmienia się tak często jak obecna sytuacja. Dam tylko przykład jak może wyglądać rotacja w raidzie przy dps race, czyli na skirmach wszystko co sie rusza bo nikt juz nie czeka na tanka, trzeba biegać i to szybko.  Pisze skrótami, w nawiasach odpowiednie mastery ( P)- Potency ) BM- Battle  Memory, BP - preparation.

Conviction przed startem, BP- spear of vitrue, (SH-SH)- precise blow i od razu ponowienie z BM ( SP-SP) Eob nr 1- z Fist  (SP-SH) fist shield,  (Fi-SH) fist shield- sutelty od death,  eob z BM. W tym czasie poninno juz zejść cd (SH-SH) shield fist (SP-FI)- agression i od razu ponownie z BM. Można potem odpalic kolejne conviction dla dodatkowego transferu agro.

Dodajmy że na skirmach czasami ciezko utrzymac agro, jeszcze jak ktoś ma dodatkowe legacje skirmowe wsadzone, odpali się banery i takie tam. W normalnych warunkach raidowych zawsze jest to call to greatness i zrzucanie agro. Ale czym się przejmować, kto ma agro ten tankuje, kwestia czy tylko to przeżyje:):)

Na trashu i takich tam śmieciach nie ma szans stracić agro, eob dziala dokonale wystarczy pamiętać o ograniczeniu wytnikającym z 6 metrów zasięgu.  Dla ułatwienia z uwagi na to ze wrogowie przychodzą falami można sobie w biegu odpalic concivtion z BP, potem to juz wystarczy lekko kogos stuknąć i wszystko leci do nas, a potem juz tylko eob, eob, eob.....
Maet
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1629



« Reply #2 on: November 14, 2012, 06:05:10 PM »

Zacząłem od nowych gambitów, ale nie ma o czym tak naprawdę mówić, w użyciu średnie, pochłaniają masteries które już mam w rotacji. Wytankowałem na chwilę obecną jakieś 40 skirmów, 8 skrzydeł helegrodu i kilka razy GB i użyłem ich 2 razy ( słownie 2 razy).
Podejrzewam, że te dwa gambity nie są "do ogólnego stosowania". W końcu ileż gambitów do agro potrzeba? Na ile nadążam za twórcą, mają one służyć na te nieczęste okazje, gdy trzeba wziąść agro, ale nie wybudzić z cc.
Edhenor
Lotro Officer
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2718



« Reply #3 on: November 15, 2012, 12:41:17 PM »

A ja mam takie małe pytanie, bo widzę że tu o tym nie wspomniałeś - jak się ma obecnie b/p/e u wardena. Bo przy tych zestawach zbroi i obecnej biżuterii - które posiadają praktycznie jedną statystykę (vit.) to warden staje takim kulawym guardianem w szmacianej zbroi. Tankuje tylko samym morale?
Merry
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 84


« Reply #4 on: November 15, 2012, 01:20:51 PM »

Po doświadczeniach z TOO można powiedzieć że niezależnie od ilości block/parry/evade, gdy jest block w granicach 22% z bufami to w walce z bosem na całą walkę wypada jakies 3-4 blocki. Podobnie było z pająkiem w ROF, ataków dało się uniknać sporadycznie. Na trashach bywa lepiej, aviodances na poziomie około 60%.

Teraz co zrobić aby było lepiej. Bizuteria nie z samym vit, należy podnieść might. Z agi nie ma nic wiec evade zostawiamy tak nisko jak było. Relicty, tu można trochę sytuację poprawić, podniesć zarówno block, evade i parry. Te najlepsze są kosztowne, zarówno chodzi i koszt w shardach jak i w goldzie na reforge.

Budując się pod tank robiłem to według następujących priotytetów. Mitygacje na zimno na poziomie 47-48%. Potem block w granicach 18%, potem morale. Następnie wybrałem relicty z parry, partial blok mitygations, crit defence. Żadnego czystego morale+mastery, lub vit +critt.
Obecnie na nowym jawelinie jak byłem zadowolony z aviodances zamocowałem krafcony relict z might+crit+mastery. Zyskalem troche na bloku, straciłem zaledwie 200 morale i to samego morale, gdyż mitygacje juz max. Przypadkowo zamienił mi się seting na broni i mam +critt+morale+inc heal ale wyszło to na dobre ze stratą 0,1 % block. Mam człowieka wiec inc heal na poziomie 24% uznaje ze dobry wynik


Obecnie poszukuje kolczyków ze storm of mathedras, najlepiej oby- wymiania z defiantów to -400 morale ale 80 might na plus. Uzupełnieniem będzie talon, i pierścionek z Hele;Gigantów.  Po tych zmianach powinnienem się ustawić na jakies 1k, może troche wiecej might i około 2600 vita.
Edhenor
Lotro Officer
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2718



« Reply #5 on: November 15, 2012, 01:46:14 PM »

Z informacji podanych przez turbinke wynika podobno, że teoretycznie avoidance można mieć na poziomie 86%.
Jak byś podał jeszcze czy jest jakaś zauważalna różnica przy różnych poziomach finezji? Da się to jakoś odczuć?
I jeszcze jedno, może dziwne pytanie.
Czy ktoś sprawdzał jak się ma tactical mastery do całej ścieżki fist?
Bondur
Wojownik Twierdzy
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2731



« Reply #6 on: November 15, 2012, 02:23:12 PM »

Komentarz do wardena z wczorajszej nocy na Etten - nieważne czy bije go fellow czy 2 rajdy - żyje tyle samo.

Ps. I w sumie nie wiem czy śmiać się czy płakać więc nie wstawiłem żadnej emotki na koniec :)

Merry
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 84


« Reply #7 on: November 15, 2012, 02:48:05 PM »

Z uwagi na brak agro metra cięzko powiedzieć, z tego co widziałem to 30 mighta to 150 tactial mastery, czyli jakies 4pkt heala na conviction. Z fist nie ma jak dokładnie sprawdzic , dmg wynika bezpośrednio z mastery i przekłada się na threat ale ile dokładnie to pewnie sie nigdy nie dowiemy.
Maet
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1629



« Reply #8 on: November 15, 2012, 08:56:00 PM »

Nigdy nie lubiłem budować BPE ze statów. Jak widziałem, że np 100 agi (o co dość trudno bez strat vita/morale) daje ze 400 ratingu... Gambit na 75 dawał 1500. Finał był taki, że nie starając się o BPE dochodziło się do wysokich ratingów 10k+ i potem te 400 nic nie dają. Morale daje bufor na te rzadkie a silne ciosy(+66%). Mieli pobawić się formułami przeliczającymi rating na %, ale nie wiem na czym stanęło. Nie sądzę żeby wiele się zmieniło. Poważny test będzie dopiero w nowym/-ch rajdach IMO.
Na zlocie zostałem zindoktrynowany należycie i Rohan już mam. Tylko z okazją do pogrania gorzej. GW2 zżera mi większość wolnego czasu.

P.S.
Komentarz do wardena z wczorajszej nocy na Etten - nieważne czy bije go fellow czy 2 rajdy - żyje tyle samo.
czas = 30 sekund + X ;)
gdzie:
X zależy od ilości bijących
30 sekund to czas działania Disco Challenge(że też tego nie znerfili)
Merry
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 84


« Reply #9 on: November 16, 2012, 12:14:07 AM »

Mae w nawiązaniu. Warden jak doskonale wiesz nie ginie od stałego równomiernego dpsu,bo da sie to zrównoważyć self healem ( bez problemu na poziomie 350-400/s ) ale właśnie od tych dużych ciosów. To się zdarzalo na lightningu kiedy to explozja mogła zadać 15k dmgu, boss poprawiał i bylo po ptokach.  Dało się na to zaradzić na kilka sposobów i takie też się znajdą na nowym raidzie. W ten weekend zrobię kilka testów, mam juz troche sprzętu odłożonego w tym set  z eten więc sprawdzę treat/przeżywalnośc w kilku zestawach.

1. Czyste vit niski block, morale na zimno 22k.
2. Vit might, morale około 19,5 ( po uzyciu gambitu blisko max)
3. Set z eten, wysok might, agi, vit około 1,4k, ale mitygacje dalej w okolicach 46%.
4. Pozostaje też sprawdzić jak działa finezja, no tu pojawia się jeden problem,  max jaki można mieć to w granicach 4,4k.  ( ring z mori, ring z entwash i set 2 elementy, wszystko w granicach 1k  od sztuki. Nie ma czym zakombinować. Można miec ewentualnie mniej, w granicach 2k ale czy to zrobi jakąś różnicę w końcowym rozrachunku zobaczymu. Dodam że na Too nie było żadnej różnicy w tym jeśli chodzi i resisty.
Maet
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1629



« Reply #10 on: November 16, 2012, 07:34:07 AM »

Swoją finezję możesz w miarę zignorować (pod kątem przeżywalności). Większość buffów wchodzi z missa. Finezja wroga to inny temat, ale najczęściej jej nie znamy :-\
Nie lubię tej mechaniki, bo mocno wali po wardenie. Żadna inna klasa nie dociera z ratingami BPE tak wysoko. Czytaj dociera głęboko w strefę diminishing returns. Trzeba naprawdę sporo ratingu wtedy, żeby zmienić coś o 1%. I w tym momencie pojawia się finezja tnąca nie rating, a procenty. Tankowanie wardenem bazowało mniej niż się wydaje na BPE (mowa oczywiście o konkretnym bossie), a bardziej na wysoko wykręconym crit def połączonym z krótkim immune.
Pamiętam, że przed revampem warden dość często zaliczał dou devastate od smoka. 2 x 7-8k. Po revampie jak kiedyś policzyłem dostałem w walce łącznie 4 devastate. To nie tak, że BPE się nie liczy. Ale liczy się mniej niż wygląda IMO. No i niestety trzeba mieć szczęście. Jak masz pecha to i 75% nie pomoże :)
Edhenor
Lotro Officer
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2718



« Reply #11 on: November 16, 2012, 10:30:41 AM »

Znalazłem na stronie turbinek - muszę sam sprawdzić:)



Merry
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 84


« Reply #12 on: November 16, 2012, 10:40:35 AM »

50 minut, to ja sobie odpuszcze. Jeszcze na 75 solowałem trole przed wejściem do Insengardu i podobnie mi zajęly. Zużyłem dwie tarcze:)
Bondur
Wojownik Twierdzy
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2731



« Reply #13 on: November 16, 2012, 12:51:03 PM »

nerf nerf ...  ;D
Ezpiona
Mędrzec
**
Offline Offline

Wiadomości: 256



« Reply #14 on: November 16, 2012, 03:34:17 PM »

Znajoma twarz :D Jeden z lepiej ogarniających wardenów na Nimrodel, choć z turtlesem to każdy warden powinien sobie poradzić..
Pages: [1] 2 3
  Print