Poll
Question: Nazwa sojuszu (nie głosujemy na własną propozycję)  (Voting closed: August 19, 2012, 07:05:14 PM)
Band of Brothers - 1 (2.6%)
No Name - 0 (0%)
Preatorians - 0 (0%)
Inkwizytorzy - 0 (0%)
Bunch of Fear - 1 (2.6%)
Eternal Alliance - 0 (0%)
Reapers - 1 (2.6%)
Bastion - 8 (21.1%)
Hussarya - 10 (26.3%)
Kosynierzy - 1 (2.6%)
Lost Tribe - 4 (10.5%)
United We Stand - 3 (7.9%)
Milites Christi - 1 (2.6%)
United Narhwals - 1 (2.6%)
Don't Eat Yellow Snow - 7 (18.4%)
Total Voters: 37

Pages: 1 2 [3] 4 5 6
  Print  
Autor Topic: WYBÓR NAZWY SOJUSZU (propozycje/ankieta)  (Read 45179 times)
Eilhart
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 35



« Reply #30 on: August 08, 2012, 08:07:45 PM »

Mamy u siebie konkurencyjny konkurs, więc nie będę tutaj mieszał, ale jako głos jednej z gildii w sojuszu chciałbym zwrócić uwagę, że nazwa sojuszu powinna być unikalna, nie należąca do żadnej innej gildii jaką wypluje google.

Akurat Hussarya jest podobne (choćby fonetycznie) do Husaria - gildii, która nawet przez LOTRO się przewinęła.

Huri, masz mój głos na Potworny Regiment! :D Chociaż książki jeszcze nie czytałem (przerabiam Pratchetta chronologicznie).


Nie chcę się czepiać ale co ma LOTRO do GW2? To tak jakbym próbował wymyślić nazwę sojuszu/gildii, która jeszcze się nie przewinęła w grach MMO. Poza tym nie ukrywajmy, że husaria jest częścią historii więc siłą rzeczy będzie używana często.
Kassei (Claymore)
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 386



« Reply #31 on: August 08, 2012, 08:55:43 PM »

Akurat Hussarya jest podobne (choćby fonetycznie) do Husaria - gildii, która nawet przez LOTRO się przewinęła.
Istnieje też w EvE korporacja Husaria ;) Wszelkiego rodzaju nazwy prawie nigdy nie są w 100% oryginalne, tylko bazują na inspiracjach książkowych,filmowych historycznych,kulturowych,innojęzycznych... etc...  tego się nie da uniknąć, no chyba że się nazwiemy CHUYsaria ;)

Ja bym się chyba skłaniał do czegoś anglojęzycznego i w prosty sposób kojarzącego się z naszym krajem. Coś w stylu WHITE RED ALLIANCE, WHITE RED ARMY, WHITE EAGLE SQUADRON albo pokrewne. Osobiście (jako gracz nie GM) to jakiekolwiek zapożyczenia z popularnej literatury czy kina wywołują u mnie uśmieszek politowania ;) Z historii to już jest lepiej, ale bądźmy szczerzy - do czasu euro2012 to pewnie z 95% mieszkańców tego globu myślało, że graniczymy z mongolią i myjemy się piaskiem bo nie ma u nas mydła ;) Większość polaków nie zna swojej historii, więc nie można tego wymagać od innych nacji ;) Polskie historyczne zapożyczenia więc jakoś do mnie nie przemawiają, mało kto oprócz nas samych będzie je kojarzył, szczególnie, że się nie pchamy w polskiego zerga ;)
Inna propozycja - może coś z lore GW2 albo wariacja na ten temat?
Eilhart
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 35



« Reply #32 on: August 08, 2012, 09:32:44 PM »

Akurat Hussarya jest podobne (choćby fonetycznie) do Husaria - gildii, która nawet przez LOTRO się przewinęła.
Istnieje też w EvE korporacja Husaria ;) Wszelkiego rodzaju nazwy prawie nigdy nie są w 100% oryginalne, tylko bazują na inspiracjach książkowych,filmowych historycznych,kulturowych,innojęzycznych... etc...  tego się nie da uniknąć, no chyba że się nazwiemy CHUYsaria ;)

Ja bym się chyba skłaniał do czegoś anglojęzycznego i w prosty sposób kojarzącego się z naszym krajem. Coś w stylu WHITE RED ALLIANCE, WHITE RED ARMY, WHITE EAGLE SQUADRON albo pokrewne. Osobiście (jako gracz nie GM) to jakiekolwiek zapożyczenia z popularnej literatury czy kina wywołują u mnie uśmieszek politowania ;) Z historii to już jest lepiej, ale bądźmy szczerzy - do czasu euro2012 to pewnie z 95% mieszkańców tego globu myślało, że graniczymy z mongolią i myjemy się piaskiem bo nie ma u nas mydła ;) Większość polaków nie zna swojej historii, więc nie można tego wymagać od innych nacji ;) Polskie historyczne zapożyczenia więc jakoś do mnie nie przemawiają, mało kto oprócz nas samych będzie je kojarzył, szczególnie, że się nie pchamy w polskiego zerga ;)
Inna propozycja - może coś z lore GW2 albo wariacja na ten temat?
Też myślę o czymś z GW1 albo GW2 ale na razie nic nie przychodzi mi do głowy (Gwen's Army? :)) Jeśli zaś mowa o takich nazwach jak podane wyżej (WHITE RED ARMY etc.) to z kolei one budzą we mnie uśmieszek, są nazbyt patriotyczne i moim zdaniem po prostu brzmią banalnie z punktu widzenia języka angielskiego. Takie nazwy (jeżeli to koniecznie) lepiej brzmią w języku ojczystym.
Huriel
GM Iron Lady ;-)
Administrator
Forum Addict
*****
Offline Offline

Wiadomości: 10656


KoHaniutka


« Reply #33 on: August 08, 2012, 09:48:10 PM »

Huri, masz mój głos na Potworny Regiment! :D Chociaż książki jeszcze nie czytałem (przerabiam Pratchetta chronologicznie).
Polecam zwłaszcza w oryginale. Ja mam już wszystko Pratchetta (włącznie z preorderem Dodgera, który wychodzi na jesieni), bo The Long Earth i The world of Poo nabyłam w ubiegłym tygodniu :)

Moje wszystkie propozycje:
po angielsku:
Band of Warriors, Cult of Cookies, Joint Worrior's Venture, We are the Borg

po polsku:
Dywizjon X (i tu ilość gildii w sojuszu),
Pierwsza Brygada albo Brygada X (za X wstaw ilośc gildii w sojuszu)
Wielka Armia koronna,
Potworny Regiment,
Orla Chorągiew
Camil (Gwyndeith)
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 693


Casual


WWW
« Reply #34 on: August 08, 2012, 09:52:37 PM »

Nie chcę się czepiać ale co ma LOTRO do GW2?
Pytasz co Twierdza w LOTRO ma do Twierdzy w GW2? Wspólną historię, korzenie, członków? Właściwie wszystko. :)
"O! Znam Was z innej gry. Fajni ludzie u Was grają" <- to już jest marka.

Quote
To tak jakbym próbował wymyślić nazwę sojuszu/gildii, która jeszcze się nie przewinęła w grach MMO.
No bo przecież o to chodzi. ^^


PS: http://www.gw2guilds.org/alliances/eu i http://www.gw2guilds.org/alliances/us
Kassei (Claymore)
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 386



« Reply #35 on: August 08, 2012, 10:09:17 PM »

Jeśli zaś mowa o takich nazwach jak podane wyżej (WHITE RED ARMY etc.) to z kolei one budzą we mnie uśmieszek, są nazbyt patriotyczne i moim zdaniem po prostu brzmią banalnie z punktu widzenia języka angielskiego. Takie nazwy (jeżeli to koniecznie) lepiej brzmią w języku ojczystym.
Patriotyczna to jest Bogurodzica albo Mazurek Dąbrowskiego ;) TriColores czy SquadraAzzura też są niby patriotyczne ? ::) Tego typu nazwy brzmią banalnie bo takie jest założenie tego typu nazewnictwa. W eve największy ruski sojusz nazwał się REDAlliance i nikt nigdy nie miał problemu z domyśleniem się o jaką nację chodzi ;)
Szczerze to mi na prawdę wisi jak się będzie nazywał sojusz, może być nawet Różowe Penisy ;) Chciałbym tylko abyśmy nie mieli na spotkaniu, które się odbędzie 19tego, facepalma podając naszą propozycję ;)
Jeszcze jedno muszę potwierdzić - nie wiem czy czasem jedna gildia nie jest międzynarodowa, z ustaleń to nie wynikało, ale jako takowa się reklamuje, więc wtedy nazwa musi być neutralna pod względem narodowościowym :)
Eilhart
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 35



« Reply #36 on: August 08, 2012, 10:58:25 PM »

TriColores albo SquadraAzzura jakoś brzmią w przeciwieństwie do niektórych propozycji "white red"
Gudrim
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 313



« Reply #37 on: August 08, 2012, 11:38:28 PM »

A może po prostu: Defenders of Tyria :)
aseeon
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 25


Guardian


« Reply #38 on: August 09, 2012, 07:04:56 AM »

A może po prostu: Defenders of Tyria :)
http://defendersoftyria.com/

A wracając do innych nazw to np White Red Army nie będzie odczytana tak jak sobie to wyobrażamy (biało-czerwona armia) tylko wprost (biała czerwona armia) co ma jednoznaczny wydźwięk rosyjski ponieważ tam w wojnie domowej były właśnie "Red Army" i "White Army". Poprawnie byłoby White and Red Army, ale dalej myślę, że będzie się kojarzyć.

Moje propozycje:
Eternal Alliance
Ancient Society
Unbroken Bonds
The Unkindness of Ravens
Inkwizytor
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1639



« Reply #39 on: August 09, 2012, 08:26:06 AM »

Ja nadal obstaję przy swoim:

"We few, we happy few, we band of brothers"
Rael
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 380


« Reply #40 on: August 09, 2012, 08:46:53 AM »

nie takie znowu "few" (prawie 500 osób teraz )  ;D
Gudrim
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 313



« Reply #41 on: August 09, 2012, 01:10:26 PM »

A może po prostu: Defenders of Tyria :)
http://defendersoftyria.com/




Oo :o A o tym to nie wiedziałem.
Ravelm
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 10



« Reply #42 on: August 09, 2012, 02:01:05 PM »

A może... "White Eagles of Tyria" ?
Kassei (Claymore)
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 386



« Reply #43 on: August 09, 2012, 02:25:37 PM »

Tak mi dzisiaj wpadło do głowy -(the) LOST TRIBE, TRIBAL ROAR, SLAVIC TRIBE etc. :D
Inkwizytor
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1639



« Reply #44 on: August 09, 2012, 03:40:27 PM »

A może... "White Eagles of Tyria" ?

Wpadło mi dzisiaj przypadkiem na fejsie:

http://www.facebook.com/BialyOrzelPolskiSuperbohater
:)
Pages: 1 2 [3] 4 5 6
  Print