Pages: 1 2 [3] 4 5
  Print  
Autor Topic: exploiterzy z enklavy  (Read 15524 times)
Xabbu
cigrela sabmel
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2234



« Reply #30 on: April 27, 2009, 12:40:54 AM »

To jest gra pvp.  Jesli jedna ze stron konfliktu moze wykorzystywać zbugowana mechanikę gry, by ułatwić sobie zadanie pokonania przeciwnika, to jest to exploit.

 Nie oszukujmy się. Jak by to nas na czym takim złapano/podejrzewano tez dym by był i nikt nie szczędził by krytyki.

 Miejmy nadzieje ze Enklava zaprzestanie używania tego bugu.
Camil (Gwyndeith)
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 693


Casual


WWW
« Reply #31 on: April 27, 2009, 01:17:43 AM »

Przejrzałem wątek na Warhammer Alliance (yeah! oni też lubią flame wars) i wszystkie screenshoty. Dalej nie rozumiem o co ten krzyk. Na żadnym screenshotcie nikt przez ściany nie przechodził, ani nawet nie wspiął się na stok. Skąd więc w ogóle cały ten pomysł z exploitem? Ktoś próbował to powtórzyć?

A ja Xabbu dalej uważam, że niektórym palma odbija i zaczynają mylić mocno niedoskonałą grę z rzeczywistością. To nie exploit tylko krótka droga do wylewu. ;)

Czy przejmowanie keepów, siedząc w nich po resecie zony nie narusza zasad pvp? Trochę więcej samokrytyki.


Żeby było jasne, nie byłem i nie jestem związany z Enklawą ani żadną inną gildią w WARze. Po prostu uważam, że niepotrzebny nam nowy flame, tym bardziej że ten nie ma mocnych podstaw i opiera się tylko na podejrzeniach "co oni próbowali zrobić". Obsmarowywanie kogoś bez dowodów jest też mocno krzywdzące.
thoern
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 589


« Reply #32 on: April 27, 2009, 01:26:17 AM »


Czy przejmowanie keepów, siedząc w nich po resecie zony nie narusza zasad pvp?

Czytales patchnotes? nie? to przeczytaj moze najpierw  ::)

Dowodow na wine dostarczyla sama enklava potwierdzajac ze probowali wejsc do keepa, omijajac mury.
Jak dla mnie sama proba expliota, nawet jezeli nie do konca udana, pozbawia Enklave sporej czesci szacunku jaka dla nich mialem.
Camil (Gwyndeith)
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 693


Casual


WWW
« Reply #33 on: April 27, 2009, 01:29:54 AM »

A co? Już się tak nie da? Szkoda.

I co? W patchnote'ach znajdę odpust wszystkich wcześniejszych grzechów? Dość szemrana moralność Thoern. ;)
thoern
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 589


« Reply #34 on: April 27, 2009, 01:46:22 AM »

whatever.

wszystko co mialem do powiedzenia juz napisalem i nie planuje sie w tym topiku wiecej odzywac.


Tarell
Weteran
**
Offline Offline

Wiadomości: 187



« Reply #35 on: April 27, 2009, 02:03:41 AM »

Dzięki Ci Gwyn za głos rozsądku  :)
Slipknot
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 7



« Reply #36 on: April 27, 2009, 02:55:45 AM »

Kerroth,

Do tej pory moze i sie nie lubilismy, ale nie bylo miedzy nami obelg. Nazywanie ludzi cheaterami, ktorych umiejetnosci dalece przekraczaja srednia.. juz nie pokazujac palcami kogo.. nie jest jest wedlug Ciebie obrazaniem??? Lepsi od was nie maja na ten temat nic do powiedzenia.. ale maly pies najglosniej szczeka... zbanuj mi konto bo i tak nie zamierzam juz z wami dyskutowac
Kfadrat
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 57


« Reply #37 on: April 27, 2009, 05:08:23 AM »

Kerroth,

Do tej pory moze i sie nie lubilismy, ale nie bylo miedzy nami obelg. Nazywanie ludzi cheaterami, ktorych umiejetnosci dalece przekraczaja srednia.. juz nie pokazujac palcami kogo.. nie jest jest wedlug Ciebie obrazaniem??? Lepsi od was nie maja na ten temat nic do powiedzenia.. ale maly pies najglosniej szczeka... zbanuj mi konto bo i tak nie zamierzam juz z wami dyskutowac

yup yup yup...
ropian
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 181


« Reply #38 on: April 27, 2009, 07:50:47 AM »

Na warhamer ktos podal linka do youtube odnosnie wchodzenie do kepow polecam obejrzec najgorsze ze to nie jest w cw jedyny keep do ktorego da sie tak wejsc.
Sama proba to  nie jest exploit co innego juz wejscie
Dagor
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 17


« Reply #39 on: April 27, 2009, 08:57:31 AM »

Ehh, we łbach się wszystkim poprzewracało... (bez obrazy dla nikogo)

To co w tej chwili jest to samosąd. Postawiono Enklavę pod murem i rzuca się w nią kamieniami. Rozwiązanie na poziomie kiepsko rozwiniętych cywilizacyjnie krajów. Nie to abyśmy się jakoś przejęli całą spawą. Najważniejsze jest to co powie Mythic, a nie zdziecinniała społeczność allianca.

I jeszcze na koniec... jakiś szaman kiedyś powiedział: "Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień" ;-)

Niech Order najpierw posprząta swoją piaskownicę, a potem zajmie się czyjąś.

Badalaman
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 247


« Reply #40 on: April 27, 2009, 10:34:47 AM »

Dla jednych bedzie to sprytne wykorzystanie mozliwosci postaci i gry, dla innych wykorzystanie bledow mechaniki czyli exploit.
Tak jest w kazdej grze.
Jedni wykorzystujac takie "sprytne" rzeczy uwazaja ze sa pr0 i maja nadprzecietne umiejetnosci, inni nazywaja ich oszustami.

Pozostaje liczyc ze takie "sprytne" akcje zostana jakos mechanicznie uniemozliwione.

yacah
Bohater
***
Offline Offline

Wiadomości: 794



« Reply #41 on: April 27, 2009, 11:42:00 AM »

A ja nie wiem o co chodzi... :D Nigdy nie rozumiałem oskarżania graczy o używanie jakiegoś buga gry(...) Okazja czyni złodzieja. Jeżeli ktoś nie zamyka garażu, to pretensje powinien mieć do siebie, że wprowadził mu się bezdomny. ;P

to jest mentalnosc zlodzieja  , bo uczciwy NIGDY nie ukradnie nic tylko dlatego , ze ktos zostawil otwarty samochod .... a uczciwy gracz nie bedzie oszukiwal , tylko dlatego , ze gra na to pozwala ... bo idac ta logika , mozna sobie zrobic trainery/cheaty i takie tam - skoro programisci nie zabezpieczyli sie przed nimi - znaczy sie mozna ich uzywac?? powodzenia Gwyn

co do enklavy :

>>slipknot - widac z twoich postow , ze masz wybujale ego i jestes przewrazliwiony na punkcie swoich umiejetnosci , a w dodatku zamiast zdrowej polemiki na poziomie pokazujesz , jakim jestes dzieckiem - tylko ty tutaj kogos obrazasz - normalnie czlowiek , ktoremu zarzuca sie oszustwo nie mowi - wszyscy jestescie glupi , tylko , albo milczy , albo udowadnia swoja niewinnosc - skoro twierdzisz , ze ja nie mam racji ani dowodow na oszustwo , to pokaz mi dowod na to , ze wy nie oszukiwaliscie .... nie widzialem zadnych fotek , filmikow ze zdobywania twierdz ... jeden z naszych WPkow zdobyl sam BOs i jest to udokumentowane , wiec jesli chcialbys sie oczyscic - zapraszam na ponowna probe ataku twierdzy rank5 i zrobienie paru screenow , jak to choppy leja w LORD ROOMIE lorda i zdobywaja keep .... wtedy posypie glowe popiolem ....

do tej pory szanowalem was jako graczy , stawialiscie duzy opor i tylko zgraniem przewyzszaliscie nas na polu bitwy .... pomine twoja ocene mojej postaci , bo ktos , kto po kilku zdaniach potrafi ocenic umiejetnosci innego gracza jest albo telepata , albo dzieckiem oceniajacym zawartosc po okladce ... wiec wyluzuj troche , to nie jest real-life - pobiegaj sobie na dworze , wyjdz na silownie czy na rower , moze ci troche cisnienie zejdzie

>>> dagor - cieszy mnie , ze pokatnie , ale przyznajesz , ze nikt nie jest bez winy - czyli wy tez macie swoje za uszami ... wiec jednak sumienie sie odezwalo .... kazdy robi rzeczy , ktore sa przez innych uwazane za exploit , ale zamiast sie obrazac - mozna sprawe wyjasnic przez mythica i nie zawracac sobie glowy oskarzeniami , albo wdac sie w polemike , ale uzywac normalnych argumentow , a nie obrzucac blotem przeciwnika ... ja nie pisze , ze enklava jest banda idiotow , ale , ze wedlug mnie wykorzystala exploit gry .... napisze jeszcze raz , kiedy dostane odpowiedz od csra - jesli to co zauwazylem nie jest exploitem , zwroce wam honor (moja wersja rozni sie od waszej , wiec chill) ....

ehh , mam nadzieje , ze wszystko jasne , szkoda , ze wielu ludzi nie potrafi czytac ze zrozumieniem , albo czyta jedno pasujace im zdanie wyrwane z kontekstu

z wyrazami szacunku dla wszystkich graczy - Yacah

Legnarius
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 73



« Reply #42 on: April 27, 2009, 12:12:55 PM »

Samo wpadanie do keepa choppami i mordowanie w lord roomie to żaden exploit, nikt Wam nie zarzuca, że w ten sposób oszukujecie.

Chodzi o próby wbiegnięcia na tę górkę, bo będąc przytulonym do normalnych murów, nie da się sięgnąć lord roomu group healem.

Co do umiejętności DoKów i ekscytowania się jakimiś pr0 skillami, męczy mnie to trochę.
To jest gra, postaci są pikselami na ekranie, wszystko to zera i jedynki...  ::)

Zresztą jak tylko będzie okazja (czyt. jak znajdę kiedyś w nocy nie claimowany keep), sam skoczę na solo claima  ;D

No nic, pozdrawiam i do zobaczenia na polu bitwy.
Kerroth
Bohater
***
Offline Offline

Wiadomości: 642


« Reply #43 on: April 27, 2009, 12:19:17 PM »

Żeby było jasne, nie byłem i nie jestem związany z Enklawą ani żadną inną gildią w WARze.

To ciekawe :P? Muszę sprawdzić co robisz w rosterze :-> :P
Klinkerhofen
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 247



« Reply #44 on: April 27, 2009, 05:22:43 PM »

To i ja dorzucę swoje trzy grosze. Dla mnie tak długo jak da się coś w grze zrobić, tak długo jest to dopuszczalne. Oczywiście w przypadkach gdy jest wątpliwość czy coś "works as intended" czy jest ewidentnym bugiem/exploitem (kto zdefiniuje poziom "ewidentności"?), należy zgłaszać CSRa. Nie płacę za grę po to żeby wertować stosy "errat" na forach, ani za to żeby się zastanawiać czy to co robię jest exploitem czy nie. Dostawca ma mi zapewnić produkt bez wad. Jeśli by przyjąć, że takowe wady istnieją i nie można w związku z tym z przebywać w pewnych miejscach, bądź wykonywać pewnych działań, to znaczy że powinno się żądać zwrotu pieniędzy..... lub też napisać CSR w celu naprawy wady.... lub też rzucić to wszystko w cholerę i skoczyć na piwko :)

Z mojej perspektywy sprawa jest czysta. Jak rozumiem, Enklava zgłosiła CSR (nie wnikam kiedy) i dostała wykładnię od przedstawiciela Mythica. Nie ważne czy to młodszy referent czy ultramegafajnymytik, póki co jak rozumiem jest to wykładnia oficjalna. A jak się zmieni, to ja bym oczekiwał zmian w kodzie, a nie wpisywanie tego na bliżej nieokreśloną listę exploitów.
Podobnie jak oczekiwałbym kilku innych zmian, że wspomnę tylko o niezgadzającym się zasięgiem budyniów do grafiki. Blame Canada..... tfu Mythic.
Pages: 1 2 [3] 4 5
  Print