Pages: [1]
  Print  
Autor Topic: Kapitan-Virtues  (Read 5261 times)
Gudrim
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 313



« on: December 04, 2012, 09:52:00 PM »

Po powrocie do gry stwierdziłem, że RK znudził mnie, i na razie Gudrim jedzie na urlop. Spojrzałem na listę swych postaci i padło na Kapcia. Pograłem trochę i stwierdzam, że przy nim zostanę. Mam zamiar wylewelować przynajmniej jedną postać w końcu. :) I teraz mam pytanie. Jakie Virues są dla niego najważniejsze i które trzeba od samego początku farmić? Prosiłbym też o ewentualnie jakieś inne ważne porady od doświadczonych Kapitanów. Jestem jeszcze na dość noobskim poziomie (26), więc rozprawek o LI, legacjach lub o jakiś innych dziwnych rzeczach które znam z legend na kin chat'cie zapewne nie zrozumiem, ale każda informacja jest na wagę złota. ;)

Dziękuję za odpowiedź
Gudrim
Iago
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1180



WWW
« Reply #1 on: December 05, 2012, 12:42:53 PM »

Wprawdzie nie gram już jakiś czas i moje informacje pochodzą z czasów przed ROR, ale trochę (do 75 lvl, ponad rok) kapitanem pograłem, więc...

0. Podstawy:

Najważniejsza kwestia do zapamiętania: jest praktycznie tyle sposobów grania kapitanem (a co za tym idzie zalecanych kombinacji LI, virtues, itemów itd.) ilu kapitanów. Oczekuj od innych kapitanów zupełnie innych porad. Ja z nimi dyskutować nie będę.

Kapitan na niskich/średnich lvlach ma raczej marny dps (przynajmniej dopóki nie ma dostępu do skilla Shadow's Lament i legendarki Master of War), za to jest bardzo pożądanym kompanem w każdym fellow. Polecam znaleźć sobie kogoś do wspólnego levelowania, bardzo ułatwi życie/uprzyjemni grę.

Braki w arsenale wymuszają styl gry. Kapitan ma tylko 1 skill ranged i całe 2 skille AoE - z czego jeden wymaga uzycia innego skilla wcześniej, a drugi ubicia mobka (lub 5 żółtych traitów i stosownej legendarki). W miarę mozliwości należy zatem unikać walki z więcej niż 4 mobami na raz, szczególnie z mobkami dysponującymi atakiem zasięgowym. Powodzenia...

1. Virtues:

wyłącznie defensywne. Wiodącym statem kapitana jest Might i praktycznie wszystkie ważne staty pochodne (poza crit chance i ICPR, ale wliczając outgoing healing) opierają się o Might. Itemki dające ponad 1500 Might (dla kapitana na 75 lvl) też da się bezproblemowo skompletować. Virtues powinny zatem łatać dziury w obronie/przeżywalności: physical mitigation, armor, morale, resistance. Osobiście preferuję zestaw: Innocence-Zeal-Charity-Valour-Compassion.

2. Itemki:

jako się rzekło - Might przede wszystkim. Na drugim miejscu Fate, z uwagi na tactical crit rating (krytyczne heale z Rallying Cry są fajne) i ICPR. Potem Vitality na równi z Agility (aczkolwiek więcej sensownych itemków dla kapitana będzie mieć Might + crit rating niż Agility+cokolwiek innego). Pula power będzie dostatecznie duża (a jednocześnie zbyt mała) sama z siebie(+buffy), żeby celowe inwestowanie w Will miało większy sens. Prędzej itemki (bizuteria?) z czystym +power.

3. Build:

5red+2blue. Moje własne preferencje: Renewed Voice+Turn of the Tide+Captain's Valour+Expert Attacks+Battle-master+Now for Wrath+Relentless Optimism.
Legendarki: Fellowship Brother+In Defense of Middle-Earth+Master of War.
Raciale: Man of the Fourth Age+Strength of Morale+Tactics&Might Bonus+ dowolny (najczęściej Duty-bound).

Build jest czysto ofensywny, nastawiony na używanie Standard of War, główny dmg z Shadow's Lament, najczęstsza rotacja: Battle Shout->Devastating Blow/Pressing Attack->Blade of Elendil->Shadow's Lament->Devastating Blow/Pressing Attack->Blade of Elendil (jeśli ma cd ->Defensive Strike/Sure Strike->Blade of Elendil)->Defensive Strike/Sure Strike (do tego czasu cd na Battle Shout powinien się skończyć więc repeta). Jeśli DB/PA crituje - Rallying Cry, jeśli crituje za drugim razem - w zależności od potrzeb Routing Cry/War-cry. Cel powinien mieć założonego Telling Marka, jak zginie - RC, cd na TM powinien się skończyć, zakładamy na kolejny cel i apiać. Sami sobie odzyskujemy power/morale. Cały czas mamy włączone IDOME, Motivating Speech i Tactic: Relentless Attack.

Build idealnie sprawdza się w grze w 2+ osoby (komuś z party zakładamy Blade Brothera i zyskujemy dodatkowy buff, Buffujemy się To Arms i Strength of Will w miarę mozliwości i potrzeb), do gry solo można zamienić Standard of War na peta z Call to Arms: Herald of War lub CtA: Archer i odpowiednio dostosować traity (Blade-brother na peta, również buffujemy się To Arms i Strength of Will w miarę mozliwości i potrzeb).
 
Oczywiście na rajdach może zajść potrzeba przestawienia się na Hands of Healing, wtedy polecam 5blue+2yellow. Sami raczej nie podpsujemy, nastawiamy się na max wsparcia dla party.

4. Tankowanie:

Kapitan nie jest tankiem. Bo tak.

5. LI:

Ardu i Siegnar popełnili bardzo fajny poradnik - jest w tym dziale, zapoznać się, stosować. Koniecznie trzymać w plecaku buff-stick (dodatkowy LI(broń) z wymaksowanymi legacjami: Morale from Motivating Speech, Tactics: On Guard Parry Rating Buff i Tactics: Relentless Attack' Critical Rating Buff, jeśli się uda - pierwszoerówka z niższego poziomu. Do 75 lvl bardzo ładnie sprawdzały się 1-erówki za tokeny z DN, może na AH ktoś będzie sprzedawał nieudaną 1-erówkę z 65 lub 75 lvla? Wymienić legacje na potrzebne na buffstick i jazda).
 
IMO: na głównej broni (dwuręcznej, kapitan z tarczą to kiepski pomysł) potrzebne są co najmniej 4 major legacje (a przydałoby się 5, przy 3 będzie ciężej, choć na bezrybiu...), na emblemie wystarczają 3.
 
IMO na początek wystarczy.
Gudrim
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 313



« Reply #2 on: December 05, 2012, 04:46:45 PM »

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, Iago :) A jakie są opinie czy rady innych kapitanów?
Maet
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1629



« Reply #3 on: December 05, 2012, 05:12:35 PM »

Inny nieaktywny kapitan podpisze się obiema ręcami pod tym co napisał Iago. Może poza fragmentem z
Quote
Najważniejsza kwestia do zapamiętania: jest praktycznie tyle sposobów grania kapitanem (a co za tym idzie zalecanych kombinacji LI, virtues, itemów itd.) ilu kapitanów. Oczekuj od innych kapitanów zupełnie innych porad.
z oczywistych względów. Jego post w szczegółach opisuje styl w jakim grałem kapitanem.
Arduneth
Administrator
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1959



« Reply #4 on: December 05, 2012, 06:20:52 PM »

zaraz zaraz czy Fate i Agi nie dają teraz ogólniego critu bez podziału na tactical/physical?

co do virtues jak napisał Iago, ja bym pakował w mitygacje

nie wiem jak się ma sprawa z mounted combat i virtues bo nie grałem praktycznie wcale capt w RoR
Iago
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1180



WWW
« Reply #5 on: December 05, 2012, 06:23:21 PM »

Ardu, pisałem na podstawie własnej (zawodnej) pamięci i wzorów z lotro-wiki. Jeśli pomyliłem i jest tak, jak piszesz - to tym bardziej nie ma po co inwestować w Agility.
Gudrim
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 313



« Reply #6 on: December 06, 2012, 03:59:11 PM »

Dziękuję Wam za odpowiedzi. Długa droga z kapitanem teraz mnie czeka. Zobaczymy jak mi pójdzie.  :)
Arduneth
Administrator
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1959



« Reply #7 on: December 11, 2012, 06:06:34 PM »

Ardu, pisałem na podstawie własnej (zawodnej) pamięci i wzorów z lotro-wiki. Jeśli pomyliłem i jest tak, jak piszesz - to tym bardziej nie ma po co inwestować w Agility.

grałem w LOTRO chyba równie dawno jak Ty ;) przydałby się ktoś aktualniejszy do zweyfikowania :)

Gudrim - powodzenia! wybrałeś najlepszą z klas do gry ;D
Gudrim
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 313



« Reply #8 on: December 11, 2012, 07:07:29 PM »

Dziękuję  ;) Też mi się tak wydaje. Gra mi się teraz chyba najlepiej. Co prawda nie testowałem jeszcze minstrela, ale nie mam zamiaru po raz 10 zaczynać gry  :) Może w końcu to z kapitanem uda mi się przekroczyć magiczną granicę 50 lvl i zrobi się jakiś Rift albo coś. Zaległych rajdów i inst jest od groma, ale czy chętni będą na spacerek po dawnych wyzwaniach? Ale to i tak na razie przyszłość, mam nadzieję, że nie za daleka.  :)
Pages: [1]
  Print