Pages: [1]
  Print  
Autor Topic: Gotowanie  (Read 2585 times)
Vagner
Wojownik Twierdzy
Jeździec
*
Offline Offline

Wiadomości: 72



« on: February 16, 2009, 01:50:44 PM »

Jak się nazywa jedzenie dające bonus do fate? Chodzi mi nie tylko o to z najwyższego tier, ale o takie z niższych poziomów również. Gdzie najłatwiej znaleźć recepty na to?

I jeszcze jedno pytanko - skąd można wytrzasnąć receptę na herbatkę dającą + do item advancement?
Huriel
GM Iron Lady ;-)
Administrator
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 10656


KoHaniutka


« Reply #1 on: February 16, 2009, 03:30:11 PM »

recka na herbate dodajaca punkty do expa broni jest gildiowa bodajze, a jedzenia na fate nie widzialam - na vit, might, agi i will (ryby) owszem, ale na fate nie. Chyba, ze jakies nowe recki wrzucili, a nie przyuwazylam.
Vagner
Wojownik Twierdzy
Jeździec
*
Offline Offline

Wiadomości: 72



« Reply #2 on: February 17, 2009, 09:17:10 AM »

Ja też nigdy nie widzialem, ale podobno jest.
Quintu
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 457

"Sam jesteś BaRlog!" :D


« Reply #3 on: February 17, 2009, 03:08:26 PM »

Zainteresowałeś mnie Mości Coldwinter; Zajrzałem się na mądre strony w poszukiwaniu wspomnianych potraw bowiem straszną ujmą było by być superior masterem cookiem i nie znać wspomnianych przez ciebie potraw dodających do Fate; Przyglądałem stare, poniszczone zębem czasu stronice zacnych ksiąg będących spisem najlepszych przepisów... i niestety nie natknąłem się na żaden przepis który dawałby potrawę dodającą do Fate. Wydaje mi się więc, że nie ma ani recept ani potraw takowych.
A teraz w przedmiocie herbatek, które witalnych sił na postaci i broni dodają - są 4 rodzaje takowych:
1. Czerwona herbatka, którą ostatnimi czasy wojownicy raczą się przed walką z Watcherem (superior red tea to poszukiwana delicja - dodaje +45 do vitality);
2. Biała herbatka - pierwsza z cyklu napitków dodających do experience na broni (dodaje 3%) receptę można nabyć bodajże po osiągnięciu poziomu friend w gildii cooków - czas działania godzina; cooldown - 1 dzień
3. Zielona herbatka - dodaje 6% do experience na broni; działa przez godzinę; ma cooldown 2 lub 3 dni
4. Czarna mocna herbata dodająca 10% do experience na broni; działa przez godzinę; Co do cooldown nie mam pewności ale chyba 6 dni

Wytworzenie tych 3 ostatnich napitków jest o tyle trudne, że oprócz cooldownu na receptach potrzebują one specjalnego rodzaju liści: biała herbata - young tea leaf; zielona - fine tea leaf a czarna - perfect tea leaf (liście te otrzymuje się w zależności od szczęścia w wyniku critnięcia pola herbaty w profesji farmerskiej z tym, że perfect tea leaf baaaardzo rzadko)

pozdrawiam
Geralt the Dauntless
Bohater
***
Offline Offline

Wiadomości: 721


Forsaken in the dark


« Reply #4 on: February 17, 2009, 05:31:40 PM »

Wcale nie jest tak rzadko, że pada perfect tea leaf. Mam na składzie z 10 perfect i po 20-30 tych innych.
Quintu
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 457

"Sam jesteś BaRlog!" :D


« Reply #5 on: February 17, 2009, 07:04:41 PM »

hehe - może i masz rację że leci częściej; dla mnie jeden perfect tea leaf pojawiający się co 400 zwykłych liści to jednak rzadko :)

uzupełniając moje poprzednie wypowiedzi - recepty na białą, zieloną i czarną herbatę można nabyć tylko u sprzedawcy w gildii crafterskiej: - receptę na białą mając reputacje na poziomie friend; - receptę na zieloną mając reputacje na poziomie ally; - receptę na czarną mając reputację na poziomie kindered

pozdrawiam

ps. piszę to z pamięci więc jeżeli jakieś błędy sie wkradły poprawcie mnie - proszę :)
Vagner
Wojownik Twierdzy
Jeździec
*
Offline Offline

Wiadomości: 72



« Reply #6 on: February 18, 2009, 09:28:30 AM »

Hm... to teraz i ja się ostro wkręciłem w temat żarcia z fate, będę musiał to zbadać ;)

A i dzięki za zwrócenie uwagi na to, że warto się faszerować +45 Vit na Watchera, może być pomocne. Ale szczerze mówiąc na moim Champie na Eldarze nigdy tego nie robiłem - jadłem bonus do Agi celem zwiększenia melee crit - i nie ginę ;) No chyba że rzuci mnie na patrolującą mackę, ale przed tym nie ochroni chyba nic. Niemniej jednak chyba rzeczywiście przerzucę się na herbatkę, bo zdaje się food bonus i tak kończy się przed tą najbardziej paranoiczną fazą, gdy trzeba jak najszybciej zbijać leczącą mackę ;)
Pages: [1]
  Print