Pages: [1]
  Print  
Autor Topic: Bank gildyjny 01.2014  (Read 9445 times)
Inkwizytor
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1639



« on: January 28, 2014, 10:13:05 PM »

Witam, sprawa jest następująca.
Ponieważ jestem GMem, zwrócił się do mnie Ark'adia z zapytaniem czy wybierałem kasę bo brakuje w banku, a ponoć ktoś ostatnio włamał się na konto Regissa.

W banku powinno być coś koło 1,5 mln, a jest 1,113,000, przy czym w zeszłym tygodniu wpłatę na konto dokonał Marce likwidując swoja postać po stronie Republiki. Wpłacił ponad 1mln. Wychodzi więc że przed jego wpłata konto było w zasadzie puste.
Log umożliwia sprawdzenie pobrań i wpłat tylko w obecnym i poprzednim tygodniu, i w tym czasie innych ruchów nie ma zanotowanych.
Przy czy  pobranie sprzętu już pokazuje z dłuższego okresu i na loginie Regissa pobierano sporo sprzętu w dniu 02.01.

Wg informacji od jednego z obecnych online oficerów, Regissowi faktycznie ktoś się włamał na konto, ale ogołocił mu tylko postać, a kasę z banku podobno Regiss sam zabrał (bo nie miał swojej).

Jeśli tak było to proszę Regissa o potwierdzenie i wyjaśnienie czy ustalał z kimś pobranie kasy. Bo ze mną (obecnie pełniącym rolę GM) nikt nic nie ustalał.

Sprawę postanowiłem rozwiązać publicznie co by nikt zastrzeżeń nie miał.
Regiss
Weteran
**
Offline Offline

Wiadomości: 127


« Reply #1 on: January 29, 2014, 09:53:54 AM »

Nic nie brałem z banku. Ani przed ani po włamaniu na konto. A jak już piszesz publicznie to napisz kto Ci takich pierdół nagadał. A żeby rozwiać twoje prostackie pomysły subskrypcja skończyła sie 28 grudnia i od tej pory niemam dostepu do guild banku. Włam miałem 3 stycznia
Inkwizytor
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1639



« Reply #2 on: January 29, 2014, 10:51:51 AM »

Nie spinaj się kolego i spuść z tonu. Właśnie po to napisałem na forum, żeby sprawę wyjaśnić.
Nie oskarżam Cię o nic pisze tylko to czego się dowiedziałem. Nawet jeśli faktycznie Ty byś wziął tą kasę to wszystko można ustalić i się dogadać.

Skoro twierdzisz że to nie Ty to przyjmuję to do wiadomości. Sprawę jednak trzeba wyjaśnić.
02 albo 03 (nie mam teraz dostępu do screenów, które zrobiłem) Twoja postać pobrała z banku sporo sprzętu. Pewnie i wtedy pobrano kasę (niestety log tego już nie pokazuje).
Zgłaszałeś już gdzieś włamanie na konto? Myślę że trzeba by napisać do serwisu, opisać sytuacje i spróbować odzyskać kasę. Najlepiej gdybyś Ty mógł to zrobić - będziesz w stanie podać szczegóły.

Możesz to zrobić?
SzacH
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 112



« Reply #3 on: January 29, 2014, 11:06:39 AM »

Chłopaki spokojnie.
Regiss napisz please co sie stało z Twoim kontem - tzn czy je odzyskałeś i czy już jest OK czy wciąż masz jakieś kłopoty z nim.

wydaje mis sie że jednak że jeżeli  to ma być powód do kłótni - to olejmy temat - bo - można to wyfarmić w 2-3 dni. Kasa nie powinna być tematem sporu. Imo jak będzie kłopot olać to. Zdrowsi będziemy i nikt nie zbiednieje.

Jedyne co powinniśmy wyjaśniać/powinien wyjaśniać user  - to włam na konto. Po to by było bezpieczniejsze w przyszłości.

Ale jeszcze raz proszę żeby nie "kruszyć kopii"  z powodu paru kredytów ( gdyby było ich 20-30 mln i sporo grających to byłby kłopot)

Inkwizytor
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1639



« Reply #4 on: January 29, 2014, 11:16:54 AM »

Ej żeby było jasne - jestem oazą spokoju. Chce tylko wyjaśnić temat.

BTW -  zdjąłem dwóm postaciom Regisa (tylko tyle znalazłem po nicku) range do rekruta. Oczywiście do czasu wyjaśnienia sprawy.
Regiss jak masz jeszcze jakieś inne postacie w gildii to daj proszę znać (chyba że masz już bezpieczne konto).

Przydało by się zrobić jakieś porządki w roosterze - przynajmniej jeśli chodzi o rangi oficerskie, bo ma je sporo osób i większość póki co nie gra.
Regiss
Weteran
**
Offline Offline

Wiadomości: 127


« Reply #5 on: January 29, 2014, 11:48:05 AM »

Spiołem sie tylko dla tego cytatu"
Wg informacji od jednego z obecnych online oficerów, Regissowi faktycznie ktoś się włamał na konto, ale ogołocił mu tylko postać, a kasę z banku podobno Regiss sam zabrał (bo nie miał swojej). Wiec che wiedzieć co to za oficer.
Konto jest bezpieczne zaraz na 2 dzień zmieniłem passy na maila i na SWTORA.
Inkwizytor
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1639



« Reply #6 on: January 29, 2014, 03:52:14 PM »

Regiss możesz odpowiedzieć na poniższe?


Zgłaszałeś już gdzieś włamanie na konto? Myślę że trzeba by napisać do serwisu, opisać sytuacje i spróbować odzyskać kasę. Najlepiej gdybyś Ty mógł to zrobić - będziesz w stanie podać szczegóły.

Możesz to zrobić?
Arkadia
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 5


« Reply #7 on: January 29, 2014, 04:20:12 PM »

O tym, że Regisowi sie w włamano jak powiedziałem Inkwiemu i spytałem się, czy to on, czy Szach wybrali kasę. Tak naprawdę to bank gildiowy olewam od dawna, Przypadkiem tam zajrzałem.
Co do włamań.
Ktoś rabuje opuszczone konta ale tylko z kredytów/cc. Na moje konto w październiku się dwa razy włamano. Dopiero dwa tygodnie temu częściowo załatwiłem strawę z supportem. Włamanie następuje poprzez opcje odzyskania hasła. Sprawca zna loginy i adres email przypisany do konta, graczy którzy przynajmniej miesiąc się nie logują. I klika w okienko "zapomniałem hasła". Teraz będzie trudniej. System wysyła na adres gracza link do zmiany hasła. Sprawca uzyskuje dostęp do tego linka i zmienia hasło. Loguje się na wszystkie postacie, zbiera cała kase. Jeżeli coś jest w depozycie wyciąga to używając cc, które są na koncie. Nic nie sprzedaje, żadne przedmioty nie giną. Wg mnie to ktoś z obsługi gry... Nie pamiętam aby bio zgłaszało naruszenie baz danych. Zatem radzę wam zmienić hasła i konta pocztowe przypisane do loginu. Sama zmiana hasła nic nie da.
Regiss
Weteran
**
Offline Offline

Wiadomości: 127


« Reply #8 on: January 29, 2014, 05:44:19 PM »

Zgłoszone zostało wszystko zaraz na 2 dzień po włamaniu. Przecież Arkadia był online w tym samym dniu co sie logowałem i zadna kasa z guild banku wtedy nie znikneła tylko jakies itemy warte u vendora ze 100k. Po zatym to jakis debil byl jak w moim banku zostawil 5 hiltow i 5 barelli  72 rankingu wiec jakbym chcial kase to wystawaim i mam 5mln w 30 minut.
Podsumowując  jakbym był hakerem zajebałbym cała kase z banku. Konto mam zmienione maile nicki loginy hasła. Napisałem do serwisu  ale serwis ma to w dupie.
A jak bede kasy potrzebował to wiem jak sie wyciaga z tej gry nie potrzebuje do tego guild banku.
Inkwizytor
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1639



« Reply #9 on: January 29, 2014, 09:15:25 PM »

Nadal się spinasz bez sensu.
Jeszcze raz - nie oskarżyłem Cie, ale takie uzyskałem informacje więc chciałem sprawę wyjaśnić. Wyjaśnię to z osobą która mi takie info przekazała. Nie podam jego nicka (chyba że sam się ujawni), żeby nie robić dodatkowej głupiej pyskówki.

Temat kasy odpuszczam. Skoro Szach nie robi problemu to dla mnie nie ma sprawy.


Arkadia
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 5


« Reply #10 on: January 29, 2014, 11:41:04 PM »

I tak nikt przecież nie gra. Zszokowany jestem, że ktoś to forum czyta... :)
Inkwizytor
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1639



« Reply #11 on: January 29, 2014, 11:57:30 PM »

Zasadniczo olał bym temat całkowicie, gdyby nie to że poproszono mnie o nie ruszanie kasy.
A ponieważ w czasie gdy miałem range GMa, kasa zniknęła to czułem się w obowiązku zając tematem.

Z drugiej strony - gdyby nie Ty Ark, to nawet bym nie zauważył jej zniknięcia ;)
SzacH
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 112



« Reply #12 on: January 30, 2014, 12:39:44 PM »

Odpuśćmy chłopaki kasę, natomiast temat włamań jak coś od razu wrzucajcie na forum.. na pewno przyda się innym.
Sam posprawdzam konto. Watki i forum jest czytane. Ludzie ciekają na nowa grę IMO, gdzieś gdzie znowu będzie można się zebrać i razem polatać.
Raffaell
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 26



« Reply #13 on: January 31, 2014, 12:57:28 PM »

Kurde to muszę u siebie zobaczyć skoro się włamują na konta. Mam nadzieję, że mi się to nie przytrafiło :(
Pages: [1]
  Print