Pages: [1] 2
  Print  
Autor Topic: kapitanem warto grac czy tez nie ?  (Read 12271 times)
Asmodeus
Gość
« on: July 24, 2008, 10:23:05 AM »

jako ze mam kapitana od roku z hakiem to moge stwierdzic ,ze nie warto nim grac.
jako dps- nawet z max gearem i wymaksowanymi statami  >  najgorszy dps z wszystkich klas.
tank - po prostu nieporozumienie i bzdura nigdy nie udalo mi sie utrzymac zadnego bosa  pomimo odpowiednich traitow i wysilku- skill do sciagania agro na siebie po prostu nie dziala jak nalezy.
healer-tak samo zenada i tragedia, ma zdecydowanie za slaby heal i najwiekszy minus brak mozliwosci wyleczenia sie .

porownujac z minstrelem   minstrel robi wiekszy dps  nawet bez odpowiednich traitow, lepiej przytankuje :D  leczac ,oczywiscie sciaga agro 100 razy skuteczniej niz kapitan  ,a heal   tu nawet nie ma co porownywac.

choc kapitan jako hybryda ma pewne plusy (max morale z bufami wyciagam ponad 6k) to sa one raczej znikome> fajnie wyglada :D o i fajnie sie nazywa   ,to jedne z nielicznych + :D.
Rola kapitana to support hiler ,rezer i bufer  i to glownie bufy sa chyba jedyna zaleta kapitana.
W zalozeniach  kapitan mial byc niezbednych w grze zespolowej  gdzie mial wspierac druzyne,ale prawda jest taka   ze chyba tylko jedna walka w rifcie wymaga kapitana i to ubranego w riftowy set dajacy bonusy do rezistow. W b14 wchodza pewne zmianymoze troszke bedzie lepiej, licze tez ze przypakuja go w koncu w mom.
Xabbu
cigrela sabmel
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2234



« Reply #1 on: July 24, 2008, 10:29:33 AM »

Bo wlasnie do tego klasy typu kapitan/paladyn/conquer sa ;)

 Works as intended. 

 Gralem w Lotro kapitanem, i te 26 leveli ktore udalo mi sie wystukac byly bardzo przyjemne. Kapitanem fajnie sie gra, a jeszcze lepiej jak sie rozumie swoja role w party.
Kasthor
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 603


I will heal/kill/buff for beer, pie or your wife!


« Reply #2 on: July 24, 2008, 12:13:01 PM »

Zgodzę się że gra kapitanem jest nudna, ale to że jest do bani, bo nie ma dobrego dps'u, threat generation i heala... noł  łej! Taka rola hybrydy, że umie wszystko, ale nic najlepiej... równoważy braki w każdym z tych aspektów w zależności od rozwoju sytuacji, ale nie zastępuje ich.

A w Rifcie z doświadczonym kapitanem jest o wiele łatwiej niż gdyby nawet można było iść w 14, ale bez niego.

PS. No i ilość morale jest powalająca... Mój Berti ma na 27 levelu ze wszystkimi buffami blisko 2k. Dla porównania mój minstrel na 50, w teal'ach i max traitami ma 2,8k   ::)
Kadorin
Lotro Officer
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1023



« Reply #3 on: July 24, 2008, 05:49:15 PM »

Mi sie gra kapitanem bardzo podoba nie wiem dlaczego ale ma cos co przyciaga :P Podobaja mi sie jego buffy, moze nie ma super heali ale zawsze to pomoze cos. Najbardziej to mi sie podoba trait kapitanski na 50 lvl ten co daje +50 do wszystkiego :D
Huriel
GM Iron Lady ;-)
Administrator
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 10656


KoHaniutka


« Reply #4 on: July 24, 2008, 06:11:14 PM »

mi sie kapitan podoba - zwlaszcza do gry w grupie. A jak gram innymi postaciami to bardzo lubie miec kapitana - przede wszystkim dlatego, ze jest taki wielostronny:) kazda instancja z kapitanem, nie tylko rift, jest o niebo latwiejsza, niz bez kapitana:)
W solo, jak sie gra rozsadnie tez jest niezly.
Zamir
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1104


Zamir MATURA 1965 - Punkt G - fakt czy mit?


« Reply #5 on: August 19, 2008, 08:11:45 AM »

Hymm, ządną inna potacią nie udało mi się dojść do 26lvl bez zgonu... (nie grałem minstrelem bo jego śmierć nie dotyczy  ;D ) Bardzo miło gra się zwłaszcza w grupie ale solo też jakoś wydaje się lepszy od np championa :D Ma wszystkiego po trochu i to jest jego zaleta. Jedyną wadą jaką ma captain to ciągły brak powera  (szczególnie przy dłuższych potyczkach) i stuna :) Macie na to sposób (na powera)?  ;)
Giliarwe
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 607



« Reply #6 on: August 22, 2008, 09:17:15 AM »

problem z powerem pewnie zniknia na wyzszych lvlach... przynajmniej czesciowo... ;]
Huriel
GM Iron Lady ;-)
Administrator
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 10656


KoHaniutka


« Reply #7 on: August 22, 2008, 09:32:05 AM »

nie ma az takiego problemu z powerem - w koncu sa power bannery dajace 3,2 incp (te najlepsze).

Warto tez zainwestowac w bron z incp (ja mam two handera z fajnymi statami, westenesse i +3 incp).

No niestety power u kapitana zawsze bedzie problemem, ze wzgledu na raczej drogie skille, ale gra sie fajnie:)
Asmodeus
Gość
« Reply #8 on: November 28, 2008, 12:05:59 PM »

no tera to capitan to jest to. Drzewko do hila daje spore mozliwosci i teraz czuc ,ze to suport healer. drzewko dpsu, maksymalnie przypakowany w agi i might robi nie gorszy dmg od huntera. Przytankowac tez teraz moze.  Teraz to jest jedna z uber klas  dobra do wszystkiego.

edit: przeklenstw nie tolerujemy. Nawet w nazwach klas, ktoych moze nie darzymy sympatią
Ybl
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 126


In God we trust


« Reply #9 on: November 28, 2008, 12:18:01 PM »

 :) No wlaśnie tak myśle wrocić do lotro i się zastanawiam jak to z captainem teraz jest. Dali jakiś heal, którego mozna także używać na sobie z małym cd?
Kasthor
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 603


I will heal/kill/buff for beer, pie or your wife!


« Reply #10 on: November 28, 2008, 12:23:54 PM »

Kapitan dostał naprawdę mocną dopałkę i to do wszystkich swoich ról.

Jak ustawiony pod tankowanie to można nawet guardiana przeagrować.
Jak pod dps to przegonić champa (z hunterem to chyba bym nie przesadzał).
Jak pod heal to prawie tak dobry jak minstrel ustawiony pod dps ;), a już na pewno dużo lepszy niż LM czy RK.

PS. Dodali self heal z klasowego traita, ale jak się go założy to nie można przywoływac heraldów. Jak dla mnie do przebolenia ;)
Zamir
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1104


Zamir MATURA 1965 - Punkt G - fakt czy mit?


« Reply #11 on: November 28, 2008, 03:39:48 PM »

Kurde nie wiedziałem, że takim pakierem gram...  ;) Teraz to main mój będzie.
Ybl
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 126


In God we trust


« Reply #12 on: November 28, 2008, 04:24:41 PM »

Taa, zaraz się okaże, że kapitan to bedzie najpopularniejsza postać, co mam nadzieje nigdy nie nastąpi  ;)
Asmodeus
Gość
« Reply #13 on: December 10, 2008, 07:27:10 AM »

Moim capitanem teraz leje bez problemu mobki po 16k (dropiarze mithril flake>nowy beryl shard) kryty po 1800 wchodza od czasu do czasu, czasami jak pojade na krytach mobka 7k+ to po kilu ma mwiecej morale niz przed. Co do self hila  ,nadal nie ma takiego skila,ale spokojnie sie hilujesz na normalnych mobkach dzieki markowi i nowemu atakowi/skilowi ktory regeneruje przez 30 sec chyba iles tam morale. Tankom zabieram agro na bosach majac bulid hilera(5 traitow +legendary)...  troszke przesadzili.
Cos jest ciagle nie tak, z bonusami  traitow do hila teraz srednio od 470 do 500  cryt za okolo 800-900. Najwiekszym dopałem jest jednak capitan emblem(second age) pod hila. Zmiejsza koszt hilow,zwieksza ich moc, redukuje cd itp.

Obecnie mam 7k z malym hakiem(z bufami) ale mam tylko 1 czesc nowego seta.
Gdzies leci ring +40 vit +160-180 morale  .Z radiance setem calym i takimi ringami kolczykami, kapitan bedzie mogl miec 9-10k morale.
Kasthor
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 603


I will heal/kill/buff for beer, pie or your wife!


« Reply #14 on: December 10, 2008, 09:22:35 AM »

Co do self hila  ,nadal nie ma takiego skila,ale spokojnie sie hilujesz na normalnych mobkach dzieki markowi i nowemu atakowi/skilowi ktory regeneruje przez 30 sec chyba iles tam morale.

A Valiant Strike przypadkiem nie leczy również kapitana? I straitowane Muster Courage też?  ;)

Ja ze swoim crapowatym sprzętem crituję mobki na podobnym jak ja levelu po 1000-1200 i miałem już przypadki, że gdy weszły przynajmniej 2 crity z Battle Shouta, DB lub BoE to było od razu po walce  8)
Pages: [1] 2
  Print