Pages: [1] 2 3 ... 6
  Print  
Autor Topic: Warden w U6  (Read 24103 times)
Maet
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1629



« on: January 27, 2012, 11:07:04 PM »

Panie i panowie wardeni. Ne uczcie się grać teraz. Na oko po updacie 6 trzeba będzie 80% uczyć się od nowa. Pierwszy blog Oriona na ten temat:
http://my.lotro.com/user-55/
Bondur
Wojownik Twierdzy
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2731



« Reply #1 on: January 28, 2012, 10:33:08 AM »

Quote
As with other classes revamp as part of last year’s expansion

Normalnie łzy wzruszenia zalewają mi oczy jak pomyślę o tym revampie guardiana ... chyba się Orion nieco zapędził.

Wygląda na to, że warden będzie wartościowym tankiem/dpsem/ranged dpsem. Brzmi OK ale ostatnia twórczość Oriona pokazuje, że nie potrafi zachować umiaru (perspektywa PvP). Champ i minstrel mają kosmiczną przeżywalność z jednoczesnym wypasionym dpsem (obie klasy) i świetnym healem (głównie mini ale bąblujący champ też nie zostaje w tyle)

Tak, tak, marudzę a guardian jest ok jaki jest a creepy są po to żeby je bezkarnie okładać ...
Maet
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1629



« Reply #2 on: January 31, 2012, 10:22:00 AM »

Jest drugi blog. Shield i spear gambits. Dostępne pod tym samym linkiem.
Arduneth
Administrator
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1959



« Reply #3 on: January 31, 2012, 09:20:58 PM »

Jest drugi blog. Shield i spear gambits. Dostępne pod tym samym linkiem.

ja tam Wardena ogarniam nie bardzo ;) więc jestem ciekaw raczej dokładnych analiz i uwag naszych kajtujących krzykaczy
Maet
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1629



« Reply #4 on: February 01, 2012, 09:15:35 AM »

Quote from: Arduneth link=topic=7068.msg87610#msg87610
ja tam Wardena ogarniam nie bardzo ;) więc jestem ciekaw raczej dokładnych analiz i uwag naszych kajtujących krzykaczy
Narazie ciężko powiedzieć co to da, bo brak części informacji jeszcze, ale podsumowując dotychczasowe blogi:
- Jeden z tankujących stanców zmienia sie w range dps stance. Czyli będzie tank/melee/range stance. Odpowiednio do tego pewnie się traitowało.
- Teoretyczna rola range dps jaką warden miał od utworzenia nabierze mocy.
- Większość gambitów będzie miała różny efekt zależnie od stance w którym się je odpali. Np. dpsowe będą gambitami zasięgowymi jeśli zostaną użyte w range stance. Naucz się teraz wardenie trzy razy więcej gambitów. Niby tyle samo gambitów, ale trzy stance.
- Póki co Orion zajął się zmianami w dpsie. Prawie nic nie ma o tankowaniu. W zasadzie liczą się tu dwie rzeczy. Zmiany w Defiant Challenge. Nasz "force taunt" może zacząć być sensownym skillem defensywnym. Druga propozycja, to immune na crita przez 6 sekund po dostaniu crita. Efekt dostępny raz na 45 sekund. Brzmi fajnie, ale po zastanowieniu się nie jest aż tak dobre. Warden dalej tankowałby bazując na generatorze liczb losowych.
Maet
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1629



« Reply #5 on: February 02, 2012, 08:57:48 AM »

Jest nowy blog. Ten sam link co w pierwszym poście. Wstępna analiza, mnóstwo dpsu, mało tankowania. Warden będzie potężniejszy od solo, przez 3- osobówki, do 6-osobówek. W rajdzie dalej cienko. Zupełnie nie to co trzeba mr Orion zmienia. Jeden duży plus: spore zmiany w legacjach.
Bondur
Wojownik Twierdzy
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2731



« Reply #6 on: February 02, 2012, 10:19:58 AM »

Hehe - 'a nie mówiłem' :) kolejna OMG! klasa by Orion ;) Nie martw się Mae, na pewno dostaniecie bąble, w których Orion tak się lubuje ;)
Maet
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1629



« Reply #7 on: February 02, 2012, 12:35:29 PM »

Hehe - 'a nie mówiłem' :) kolejna OMG! klasa by Orion ;) Nie martw się Mae, na pewno dostaniecie bąble, w których Orion tak się lubuje ;)
Po prawdzie to się nie martwię. Twierdza ma wystarczająco dużo tanków. Podepeesuję sobie. Natomiast balans tego niby tanka... No nie wiem. Dobrze chociaż, że proponowany przez niego crit immune (6sek po krycie) nie będzie działać na EM. I bez tego będzie płacz i zgrzytanie zębów.
Arduneth
Administrator
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1959



« Reply #8 on: February 03, 2012, 01:22:05 AM »

Hehe - 'a nie mówiłem' :) kolejna OMG! klasa by Orion ;) Nie martw się Mae, na pewno dostaniecie bąble, w których Orion tak się lubuje ;)

Bondziu, proszę idź grać nie marudź już :P ja cię bardzo lubię ale masz zbyt czarną wizję gry a LOTRO to nie tylko Etten ;)

no i ostatnio chyba jesteś więcej na forum niż online a taki fajny content jest :) freepowy :P
Bondur
Wojownik Twierdzy
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2731



« Reply #9 on: February 03, 2012, 02:02:41 AM »

Ardu - jakie jest więc Twoje zdanie na temat dzieci Oriona - mini i champa? :)

ps. jestem online - nawet za dużo :)
Arduneth
Administrator
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1959



« Reply #10 on: February 03, 2012, 02:48:53 AM »

Ardu - jakie jest więc Twoje zdanie na temat dzieci Oriona - mini i champa? :)

ps. jestem online - nawet za dużo :)

creepy się nie liczą ;)

Bondziu, mini nie mam a champem gram for fun i nie na Etten więc raczej nie narzekałbym jeśli by go dopakowali :) tu się powinni wypowiedzieć nasi twierdzowi championi (hmm i championki) czy minstrelki/minstrele

co do Etten to niestety klasy dobrze zrobione pod PvE zawsze będą IMHO niezbalansowane pod PVP i trzeba by np. zmieniać działanie skilli aby uzyskać balans (bo pakowanie creepów też do niczego nie prowadzi)
Taltilar(Fuarn)
Lotro Officer
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1347


I burn for thee at heart


« Reply #11 on: February 03, 2012, 10:21:54 AM »

Bondziu, proszę idź grać nie marudź już :P ja cię bardzo lubię ale masz zbyt czarną wizję gry a LOTRO to nie tylko Etten ;)
Ja się podepnę. Sorry Bondziu, ale ostatnio gdzie nie wejdę widzę twoje wylewanie żali na temat creepów. Wchodząc w temat Wardenowy chce poczytać o wardenach i guzik mnie obchodzą championi i minstrele, a tym bardziej crepy. Do tego są odpowiednie tematy.
 
Bondur
Wojownik Twierdzy
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2731



« Reply #12 on: February 03, 2012, 09:12:03 PM »

Warden nie żyje w próżni. Zmiany w tej czy innej klasie (a o tym jest ten temat) trzeba rozpatrywać nie tylko o ile łatwiej będzie mi się grało ale także jak te zmiany mają się do gry jako całości.

Możesz mieć Etten (a creepy szczególnie) w 4 literach. Ale to także jest część Lotro a wielu graczy gra tylko PvP. I wielu z nich przy Lotro trzyma jedynie Etten. Zasługują na poważne traktowanie.
Maet
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1629



« Reply #13 on: February 08, 2012, 12:10:42 PM »

Kolejna porcja wstępnej analizy zmian w Update 6. Tym razem po gruntownym przemyśleniu zamieszczonych przez Oriona blogów.

Tankowanie.
Orion skupia się na buffach do BPE i critical defense. Nie zostało przez Oriona wykluczone przebicie capów, ale też narazie tego nie ma. Czyli tradycyjnie: silny solo i w 3man, zbalansowany w 6man i słaby w rajdzie. W sumie wychodzi na to, że będzie trochę lepiej, zależnie od tego ile tego critical defensa będzie. Póki co warden dostaje częstsze i silniejsze kryty niż guard. Łącznie z ciosami za 15k-20k w Acid T2. W rajdzie to nie ma prawa sensownie działać. W skrócie bez dramatycznych zmian plus niewiadoma, jeśli idzie o krytyki.

Melee dps.
Boost na moje oko. Aktualnie z tego co ludki parsują wychodzi z tego 2/3 do 3/4 tego co robi champ. Oczywiście mowa o single target dps. Po zmianach Update 6 warden powienien wylądować nieco poniżej champa. Bez jego aoe, z lepszym offtankowaniem. Wygląda to nieźle i ja już szykuję pod to sprzęt. W Panzer Division Twierdza tanków rzadko brakuje. Aoe nie ma aż takiego znaczenie w nowych rajdach. Ot taka namiastka champa. Tyle, że champów też u nas nie brakuje. Jeden nerfik: WT będzie słabszy. Raczej skill buffujący niż dpsowy. Wada czerwonego wardena: znacząco słabszy w sytuacji, gdy DoTy są niemile widziane, jak np. Flagit w DN, czy Ivar w OD.

Range dps.
Tu jest słabiej. Wadą linii fist była jej niespójność. Łączyła ona threat, aoe dps(bardzo słaby), melee dps (na słabych DoTach) i dziwaczne CC oparte o dwusekundowe, losowe feary. IMO niespójność pozostaje. Linia, póki co, będzie łączyć range dps na poziomie połówki huntera na oko, lekkie buffy dla klas range lub tactical(oczywiście na gambitach), melee aoe dps(nie wiadomo o jakiej sile) i nadal te śmieszne feary. Buffy dla range/tactical są niewielkie i w sumie prościej wziąść drugiego hunta/rk niż męczyć się z range-wardenem. Wyjątkiem byłyby jakieś walki, gdzie stoi banda range (Thorog np.), bieda z offtankami, albo Etten, gdzie jakieś pew-pew zawsze się przydaje. Podsumowując, linia fist dalej próbuje złapać wiele srok za ogon. Podejrzewam, że będą tu jeszcze jakieś zmiany.
Maet
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1629



« Reply #14 on: March 12, 2012, 04:26:58 PM »

W/g tego co piszą ludzie na forum, warden w U6 wygląda tak:
Pages: [1] 2 3 ... 6
  Print