Poll
Question: Na który serwer się przenosimy?  (Voting closed: August 26, 2015, 11:41:21 PM)
Laurelin (EN-RP) - 27 (47.4%)
Evernight (EN) - 17 (29.8%)
Obojętne - 13 (22.8%)
Total Voters: 57

Pages: 1 2 [3] 4 5 ... 21
  Print  
Autor Topic: NA KTÓRY SERWER SIĘ PRZENOSIMY - LAURELIN  (Read 94228 times)
Huriel
GM Iron Lady ;-)
Administrator
Forum Addict
*****
Offline Offline

Wiadomości: 10656


KoHaniutka


« Reply #30 on: August 04, 2015, 10:59:35 AM »

Nie sądzę, Tigv był zdziwiony, że w ogóle rozpatrujemy taką możliwość.

Dla mnie w ogóle wielką porażką jest, że Niemiaszki dostają dwa serwery, a anglojęzyczni - jeden normalny i jeden RP. Żenada.
Falladriell
Przybysz.
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1111


« Reply #31 on: August 04, 2015, 04:12:31 PM »

To daj info ile ich jest do grania i co robią, bo może są na etapie "rozgryzania" Sambroga :P

Kolegi jeszcze nie złapałam online. Wiem tylko, że raiduje z Innocent: http://innocentlotro.guildlaunch.com/index.php?gid=204858 (raid planner niestety po zalogowaniu) i że biegają regularnie i raczej nie na Sammiego ;) .
Były też jakieś mniej profesjonalne alianse między polskimi kinami, polskie kanały itp., ale nie wiem jak to teraz wygląda. Spróbuję łapać kogoś wieczorem.
Isav
Banita
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 492



« Reply #32 on: August 04, 2015, 06:08:14 PM »

I czy Dome (6-os) to szczyt marzeń już?
Jest jeszcze jeden pomysł, ale ja nic nie powiem bo dostanę bana na pisanie :D

Szczyt marzeń to nie jest ale taka jest rzeczywistość. Z tego co pamiętam chodziliśmy na 3 os z RN i na 3 z Twierdzy, zresztą czy to takie ważne? Faktem jest że ja zrobić tą instę przynajmniej po części kinowo mogłem tylko jeśli i oni dorzucili swoje 'trzy grosze', inne moje wypady zakończone sukcesem były okupywane koniecznością słuchania greckiej paplaniny :).

Zagłosowałem na Evernight (freepem, to gdzie przeniosę creepy chyba nikogo nie obchodzi), co nie znaczy że mam coś przeciwko Laurelin jeśli tak zadecyduje ogół.

Warto by wybadać jak na Laurelin wygląda sytuacja, ilu jest niedobitków z jakichś starych polskich kinów i czy byłyby wśród nich osoby chętne do 'współpracy'. Fall, Ty jako stara Laurelnianka możesz się wykazać :P.

Engril, co do Twojego pomysłu to podejrzewam że wiem co Ci chodzi po głowie, nasmaruj w dziale zamkniętym co by ludzie mieli możliwość się wypowiedzieć, co nam szkodzi?


Dla mnie w ogóle wielką porażką jest, że Niemiaszki dostają dwa serwery, a anglojęzyczni - jeden normalny i jeden RP.

Niemcy dostają dwa serwery bo gdyby dostali tylko jeden byłby on większy niż BW.
Ezpiona
Mędrzec
**
Offline Offline

Wiadomości: 256



« Reply #33 on: August 04, 2015, 06:52:15 PM »

Nie wiem co napisać, ale logując się do gry nie chce siedzieć w BANKU.
Falladriell
Przybysz.
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1111


« Reply #34 on: August 04, 2015, 08:23:39 PM »

A więc tak - na chwilę obecną Polaków jest na Laurelin mało, ale to wszystko starzy wyjadacze. Głównie skupieni w Bractwie Zmierzchu i Karan Gurth. W tym drugim jest aktywnych 6 osób, ale codziennie coś razem robią, tylko pvp omijają. Trochę jest ludzi rozrzuconych po anglojęzycznych kinach i aliansach.  Więc jest kogo dobierać gdy brakuje. Z pugiem też nie ma problemów.

Natomiast prawda jest taka, że populacja na każdym serwerze po przenosinach się poprawi i raczej będzie z kim biegać wszędzie. Co najwyżej na początku trzeba będzie zjednoczyć towarzystwo, dać znać, że jesteśmy i czego się można po nas spodziewać itp. Kwestia tego jaki klimat społeczności się lubi.

Mnie nostalgia wzięła od razu. Ludzie witają się masowo na worldzie, dyskusje o mocy valarów przeplatane ze zwykłym codziennym szukaniem do inst czy handlem. Mocno klimatyczne ogłoszenia kinów rpowych... W takiej atmosferze gra się przyjemnie :)
Huriel
GM Iron Lady ;-)
Administrator
Forum Addict
*****
Offline Offline

Wiadomości: 10656


KoHaniutka


« Reply #35 on: August 04, 2015, 09:33:03 PM »

Ja się skłaniam ku Evernight - nie dlatego, że masówa mnie kręci (a wiadomo, że tam pójdzie większość ludzi w większości serwerów, włącznie z tymi mniej zsocjalizowanymi i kulturalnymi), ale dlatego, że na Laurelinie moje nicki są zajęte (włącznie z nickami altów krafterskich - wszystkie, jak jeden mąż), a bieganie z -1 jakoś mnie nie pociąga.
A najbardziej chyba wkurza mnie to, że nie jest kompletnie brany pod uwagę level czy staż, tylko wydumana "aktywność" w przeciągu ostatniego roku. To się jakiś palant zalogował na 5 minut 6 miechów temu i on ma pierwszeństwo to nicka. No bomba po prostu.
Tym bardziej, że wg. normalnych zasad Turbinek, na zmianę nicka z -1 na inny ma się miesiąc.
Falladriell
Przybysz.
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1111


« Reply #36 on: August 04, 2015, 09:45:21 PM »

Próbowałam Huri dodać Postać o Twoim nicku do listy friendów by zobaczyć kiedy się logowała, ale nie dało się, czyli nie ma takiej postaci, ale nick jest zablokowany. Pewnie ze względu na politykę - to imię npc. 

Tokeny zmiany imienia przy transferze mają mieć przedłużoną ważność.

Natomiast rozumiem przywiązanie do imion postaci i pragnienie ich zachowania. Głupio, że po tylu latach, człowiek ma stracić to do czego się przywiązał, bez swojej winy.
Huriel
GM Iron Lady ;-)
Administrator
Forum Addict
*****
Offline Offline

Wiadomości: 10656


KoHaniutka


« Reply #37 on: August 04, 2015, 09:51:35 PM »

Próbowałam Huri dodać Postać o Twoim nicku do listy friendów by zobaczyć kiedy się logowała, ale nie dało się, czyli nie ma takiej postaci, ale nick jest zablokowany. Pewnie ze względu na politykę - to imię npc. 

Tokeny zmiany imienia przy transferze mają mieć przedłużoną ważność.

Natomiast rozumiem przywiązanie do imion postaci i pragnienie ich zachowania. Głupio, że po tylu latach, człowiek ma stracić to do czego się przywiązał, bez swojej winy.

Właśnie ja też próbowałam i dupa, "this character cannot be added". I tak de facto z każdą postacią (oba moje mainy, Gwenel, parę wyższolevelowych altów).
I tylko ewentualnie do Huriel można się przyczepić, że npc ma podobne imię (inaczej pisane), ale na innych serwerach można tworzyć postać o tym imieniu - więc teoria o npcu się obala :/
I idąc tym tropem - musiałabym przy przenoszeniu wszystkich postaci - wymyślać 16! nowych nicków.
Falladriell
Przybysz.
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1111


« Reply #38 on: August 04, 2015, 09:54:30 PM »

I tylko ewentualnie do Huriel można się przyczepić, że npc ma podobne imię (inaczej pisane), ale na innych serwerach można tworzyć postać o tym imieniu - więc teoria o npcu się obala :/

Niekoniecznie, Laurelin jako serwer RP ma bardziej restrykcyjną politykę dotyczącą imion. Ale oczywiście to może chodzić o coś zupełnie innego. Koniec końców, efekt ten sam :/
Huriel
GM Iron Lady ;-)
Administrator
Forum Addict
*****
Offline Offline

Wiadomości: 10656


KoHaniutka


« Reply #39 on: August 04, 2015, 09:59:25 PM »

Tylko wiesz - to jest jeden nick, a pozostałe? Nie ma npców o takich imionach, a żadne z nich nie narusza lore czy elua.
Falladriell
Przybysz.
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1111


« Reply #40 on: August 04, 2015, 10:04:28 PM »

Zupełnie nie wiem :(  Ludzie na lotro.com proponują eksperyment z tworzeniem alta o tym samym nicku na innym serwerze i przeniesienie go na serwer docelowy jako pierwszy - jak zachowa nick = da się zwolnić imię postaci, to wystarczy skasować tego pomocnika i przetransferować postać docelową, jak nie to sprawa jasna. Może ktoś zajął te nicki wieeeki temu i imiona są zarezerwowane, ale nie można dodać do przyjaciół bo postać wieki nieaktywna. A przy transferze imię się zwolni. Warto sprawdzić. Masz fajne i lore odpowiednie nicki, a takie często były tworzone na początku gry a potem ludzie przestawali grać.
Huriel
GM Iron Lady ;-)
Administrator
Forum Addict
*****
Offline Offline

Wiadomości: 10656


KoHaniutka


« Reply #41 on: August 04, 2015, 10:09:41 PM »

Zupełnie nie wiem :(  Ludzie na lotro.com proponują eksperyment z tworzeniem alta o tym samym nicku na innym serwerze i przeniesienie go na serwer docelowy jako pierwszy - jak zachowa nick = da się zwolnić imię postaci, to wystarczy skasować tego pomocnika i przetransferować postać docelową, jak nie to sprawa jasna.
Tak, czytałam. I oby to działało, bo inaczej bida z nędzą dla mnie :/
Morgus
Lotro Officer
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 468



« Reply #42 on: August 04, 2015, 10:29:25 PM »


Tak, czytałam. I oby to działało, bo inaczej bida z nędzą dla mnie :/

Ja Ci Huri mogę pomóc powymyślać te 16 nicków :)
Isav
Banita
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 492



« Reply #43 on: August 04, 2015, 10:58:00 PM »

Ja się skłaniam ku Evernight - nie dlatego, że masówa mnie kręci (a wiadomo, że tam pójdzie większość ludzi w większości serwerów, włącznie z tymi mniej zsocjalizowanymi i kulturalnymi), ale dlatego, że na Laurelinie moje nicki są zajęte (włącznie z nickami altów krafterskich - wszystkie, jak jeden mąż), a bieganie z -1 jakoś mnie nie pociąga.
A najbardziej chyba wkurza mnie to, że nie jest kompletnie brany pod uwagę level czy staż, tylko wydumana "aktywność" w przeciągu ostatniego roku. To się jakiś palant zalogował na 5 minut 6 miechów temu i on ma pierwszeństwo to nicka. No bomba po prostu.
Tym bardziej, że wg. normalnych zasad Turbinek, na zmianę nicka z -1 na inny ma się miesiąc.


Przywiązanie do imion postaci przywiązaniem ale ja bym wolał by decyzja na który serwer się transferujemy uwzględniała przede wszystkim to gdzie będzie nam lepiej, czyli gdzie jest lepsze community, gdzie są lepsze widoki na grupę złożoną z Polaków a nie to czy będziemy musieli wymyślać nowe nicki dla postaci, bo wiecie, co z tego że część z nas zachowa oryginalne imiona (moje na EN są zajęte, przynajmniej te 'główne' co mi osobiście lata, -1 przy nicku absolutnie mi nie przeszkadza, tak samo wymyślenie nowego, zawsze można sobie wrzucić główne imię jako nazwisko) skoro w kinie dalej nic nie będzie się działo?
Falladriell
Przybysz.
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1111


« Reply #44 on: August 04, 2015, 11:12:21 PM »

Prawdopodobnie (bo wszystko się może zmienić po transferach):
  • Na Laurelin jest lepsze, dojrzalsze community, dużo starych graczy. Ale nie ma pewności czy zawsze uda się uzbierać polski skład na insty, przynajmniej zanim się jakoś z ludźmi bardziej nie zgada by wiedzieli, że jest z kim biegać i nie szukali od razu puga.
  • Na Evernight będzie więcej Polaków i ludzi ogółem, w tym chętnych na insty. Ale też niekoniecznie oznacza to zgranie i współpracę polskiej społeczności. Evernight to więcej nowych graczy i przymusowa socjalizacja wszystkich innych. A to będzie zlepek ludzi o baaardzo różnym poziomie.

Niestety nie ma innych opcji.

Jak tylko ruszą transfery, osoby, którym zależy na nickach mogą szybko sprawdzić czy da się przejąć imiona i dopiero wtedy zdecydować, jeśli ta sprawa ma przeważyć. Gra ma sprawiać przyjemność, ludzie czerpią ją z różnych rzeczy i nie ma co tego oceniać.

Podobnie przeniesienie się na początku daje nam jeszcze okienko do zmiany zdania i serwera, gdyby się np. okazało, że poziom ogólny graczy jest tak żenujący, że części z nas odechciewa się grać. Wszystko się może zdarzyć.
Pages: 1 2 [3] 4 5 ... 21
  Print