Pages: [1] 2 3
  Print  
Autor Topic: Konsola  (Read 9788 times)
Germion
Radny
Super Bohater
****
Offline Offline

Wiadomości: 1101


Addicted to alts


« on: June 23, 2008, 11:53:57 AM »

Hejkum-pejkum :).

Zastanawiam się nad kupieniem konsoli. Co polecacie: Ps3 czy Xboxa i dlaczego? Mam plazme 42 HD ready - czy da rade na tym pograc?

Milo widziane opinie.

G.
Grimrod
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 52



« Reply #1 on: June 23, 2008, 12:08:00 PM »

temat rzeka:

na x360 gry są ok, bardziej w pc-towym stylu, istnieje ryzyko/szansa że pojawią się także na PC

PS3 to silna maszyna z ciągle nieodkrytym potencjałem, gry z lekkim odchyleniem w stronę japońszczyzny (w dobrym i złym sensie) znacznie więcej exclusive (np nowy MGS to system seller i nie wyobrażam sobie aby zrobili go tzkże na PC lub X360), zaletą jest blu-ray i możliwość podłączenia PSP


ja się zastanawiam nad PS2 - masa gier, karaoke (dla żony) i buzzy (dla dziecka)
Grinch/Sheen
Weteran
**
Offline Offline

Wiadomości: 111



« Reply #2 on: June 23, 2008, 12:10:23 PM »

Pojade troche po fanboysku. Mam PS3 i wybralem go z nastepujacych powodow:
- Blue Ray
- Odtwarza DiVX i streamowac sie da z pc
- HDD
- Tekken, MGS, FF
- ponoc lepszy technologicznie
- minus -cena gier, nie ma tych ''tanszych'' wersji, na XB chyba sa

Na HD ready dasz rade pograc spokojnie, sam mam FullHD ale prawde mowiac malo ktore tytuly obsluguja  pelne HD.
Niestety cena ps3 jest 2x wyzsza niz Xkloca.
Ja wyszedlem z zalozenia ze wieksza czesc gier z XB wychodzi i tak na PC.
A co do klimatu i komfortu grania to kocham konsole, gram teraz w Mass Effect na PC i szlag mnie trafia ze nie ma go na ps3. Nie ma to jak wyciagnac sie na kanapie i sobie pykac.
Karolus
Palladyn i Burglar
Radny
Bohater
****
Offline Offline

Wiadomości: 875



« Reply #3 on: June 23, 2008, 12:12:26 PM »

Ja mam PS3 i jestem bardzo zadowolony. Jej zaleta to przede wszystkim to, że na Blu-ray odtwarzacz i można kupić na amazonie w USA masę filmów w HD na psie pieniądze.
Następna zaleta to fakt że potrafi odtwarzać bez problemów wideo w AVCHD - format w jakim nagrywają kamery HD z twardym dyskiem.

Ma wifi, potrafi czytać po wifi strumieniowo zapis mediów z PC na przykład ale to też ma XBox, tak jak internet.

Dla mnie główna zaleta to jednak Blu-ray. Stary odtwarzacz DVD poszedł do szafy.
Piast
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 59


« Reply #4 on: June 23, 2008, 12:42:27 PM »

Nie mam co prawda ps3, ale przymierzam się do zakupu. Przekonał mnie MGS u kumpla :)

Na 42 calach hd ready jak najbardziej da się pograć, a filmy nawet w 720p wbijają w ziemię.

Jeszcze drobne pytanko do przedpiśców - jak wyglądają zabezpieczenia regionalne? Przy obecnym kursie dolca i cenach gier można przyoszczędzić sporo zamawiając w usa, z kolei nie wiem czy nie odetnę sobie możliwości grania ze znajomymi online jeśli konsolę zamówię w krainie dolarem płynącej.
Germion
Radny
Super Bohater
****
Offline Offline

Wiadomości: 1101


Addicted to alts


« Reply #5 on: June 23, 2008, 12:51:51 PM »

MGS=Metal gear solid? jesli tak tor zeczywiscie fajna gra.
I fajnie  z tym odtwarzaniem filmow z kamery - czyli zgrywam film z kamery z twardego dysku "żywcem" na dvd i bedzie odtwarzać?
Grinch/Sheen
Weteran
**
Offline Offline

Wiadomości: 111



« Reply #6 on: June 23, 2008, 01:07:14 PM »

PS3 nie ma zabezpieczen regionalnych.
Karolus
Palladyn i Burglar
Radny
Bohater
****
Offline Offline

Wiadomości: 875



« Reply #7 on: June 23, 2008, 07:18:00 PM »

Filmy na BLu kupowałem w USA na amazonie, za psie pieniądze i chodzą bez zabezpieczeń regionalnych.
Elk
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 178



« Reply #8 on: June 23, 2008, 08:40:25 PM »

Ja mam X360 i sobie bardzo chwalę - bardzo dużo gier, moim zdaniem lepsze exclusive'y niż na PS3 i gry bardziej takie podobne do PC (dla mnie też miało to znaczenie - jakoś nigdy nie mogłem się przekonać do tych japońskich klimatów z ps'a). Do tego gierki można kupić za grosze od kogoś - wystarczy popatrzyć na allegro ile jest ofert z grami na X'a a ile na PS3.
Jedyny minus to brak BlueRay'a, którego ma PS3 - ale to też nie wiadomo czy się w ciągu najbliższych miesięcy nie zmieni - już są plotki że Microsoft chce coś wprowadzić.
Aha - i jeszcze Xbox Live - super usługa. Nie wiem jak wygląda granie w sieci na PS3 ale w X360 jest to super rozwiązane - znajomi, wspólne granie, itd.
I najważniejsze - AoC ma się pojawić na Xbox'ie ;)

A tak wogóle to niedawno sprawiłem sobie Wii - to jest dopiero zabawa ;) Co prawda grafika nie taka jak na X360 ale za to dużo frajdy z wymachiwaniem Wiimotem.
Sifar
Gość
« Reply #9 on: June 23, 2008, 08:50:07 PM »

podzielam zdanie przedmówcy. Zdecydowanie Xbox! (sam mam), duuuuużo więcej gier niż na PS3. świetny pad ( idealny !!!),no i te gry.... rewelka, sam polecam ! X360>PS3 

w cooperative polecam Army of Two , dla mnie rewelka
Twardowski (Meribas)
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 448



« Reply #10 on: June 23, 2008, 10:52:50 PM »

Też myślalem o zakupie ps2 :P głównie ze względu na serię Final Fantasy :D
Ktoś się orientuje czy są już jakieś FF na ps3? Albo planowane?
Galder
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 769



« Reply #11 on: June 24, 2008, 12:10:46 AM »

Konsola to zdrada poczciwego blaszaka, którego jak na razie nic mi nie zastąpi. Konsolą mógłbym najwyżej grzmotnąc o ścianę. Owszem jestem wrednym ortodoksem i fanatykiem pc-tów, wychowałem się na nich, poznałem od najmniejszej śrubki, nóżki i innych dziwnych elementów i uwielbiam je  ;D
Niestety za kilka lat byc może będę zmuszony do zakupu jakiejś nowej generacji konsoli dla dzieciaka, ale na szczęście mam jeszcze czas.
ithildan
Gość
« Reply #12 on: June 24, 2008, 08:34:17 AM »

Wychowałem się na commodore i spectrum, potem przyszedł czas na nintendo zwane potocznie pegasusem, ale jak przyszła chwila psxa to był taki przeskok, którego nigdy nic już nie zapomnę. Z 2d na pełne 3d  :o. Nawet jak wyjdzie ps4 to już nie będzie takiego szoku:) Polecam Ci ps3 konsola ma dusze, firma z tradycjami. Xbox został stworzony bo Bill Gey zrozumiał, że rynek konsolowy już dawno zjadł rynek komputerów (jeśli chodzi o gry). Gdy siedziałem w Anglii mieliśmy kolegę, który każdą wypłatę wydawał na gry i konsole i miał po jakimś czasie chyba wszystkie dostępne na rynku (of kors używane:P) widziałem więc w akcji xboxa 360, ps3, wii itp. Uważam, że na xboxa też jest sporo gier i nie będę kłamał, że to słaba konsola bo taka nie jest. Podpowiem Ci tak, cokolwiek wybierzesz i tak będziesz zadowolony ;)

ps. piec to blaszak do strategii, strzelanek i pracy, nic nie daje takiej radochy jak nocka z piwkiem znajomymi i jakąś super gierą. Pecetowcom stanowcze NIE
Galder
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 769



« Reply #13 on: June 24, 2008, 11:16:44 AM »

Pecetowcom stanowcze NIE

Czy powinienem czuc się urażony? Codziło Ci o pc-towców cvzy pc-ty?
Osobiście uważam, że nie ma to jak porządny kawał metalu zamiast kupki plastiku, na którym nie ma gier, tylko klony (szczególnie japońszczyzna to wciąż jedna gra).
Piast
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 59


« Reply #14 on: June 24, 2008, 11:51:05 AM »

Aż się przypomina <powstań>Top Secret<spocznij> i słynne - "Atarowca kop z gumowca"  ;D Czasy co prawda nieco inne to fanatyczne przyśpiewki trzeba dostosować.

@Karolus&Grinch dzięki za info, gdyby jeszcze konsole PAL sprzedawali w usa :)

Pages: [1] 2 3
  Print