Pages: 1 ... 10 11 [12]
  Print  
Autor Topic: ACTA i SOPA - co o tym sądzicie?  (Read 41467 times)
Fearfin
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 605



« Reply #165 on: February 03, 2012, 05:32:21 PM »

http://kwejk.pl/obrazek/900109/acta,zawieszone!.html


To chyba temat do zamknięcia?  :)
Taltilar(Fuarn)
Lotro Officer
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1347


I burn for thee at heart


« Reply #166 on: February 03, 2012, 05:54:42 PM »

http://kwejk.pl/obrazek/900109/acta,zawieszone!.html


To chyba temat do zamknięcia?  :)


Nie do zamknięcia, a do zawieszenia... ::)
Nepher
Lotro Officer
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 3050


Co komu do tego, skoro i tak mniejsza o to?


« Reply #167 on: February 03, 2012, 05:58:17 PM »

Kwejk, wspaniałe zódło informacji.
Zawieszenie oznacza tylko to, ze na minimum rok nie bedzie ratyfikacji ACTA, oraz to, ze juz pewnie znaleziono osoby, ktore poleca z pracy. :P

Fearfin
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 605



« Reply #168 on: February 03, 2012, 08:40:20 PM »

Więc do zawieszenia  ;D
Huriel
GM Iron Lady ;-)
Administrator
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 10656


KoHaniutka


« Reply #169 on: February 23, 2012, 06:43:24 PM »

http://www.wykop.pl/ramka/1050503/operacja-wielki-post-lent-europejski-bojkot-przemyslu-rozrywkowego/
Inkwizytor
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1639



« Reply #170 on: February 24, 2012, 09:20:14 AM »

Jeszcze czego. Mam siedzieć w domu, bo bojownikom bez twarzy marzy się rewolucja?

Proponuję, żeby wszyscy wojownicy o wolność "naszą i waszą"  przestali też opłacać abonament za neta - będzie cisza i spokój.
Huzar
Weteran
**
Offline Offline

Wiadomości: 181



« Reply #171 on: February 24, 2012, 07:24:23 PM »

Ja tam i tak nie chodzę do kina ;) bo nie mam takowego w promieniu 100 kilometrów ;D
Mam win7 i swtora oryginalnego starczy ;p
Wiec jestem bojownikiem ;) 

Angela poczuła oddech obywateli niemieckich (bo według naszych mediów nie jesteśmy obywatelami tylko internautami) powiedziała nie, tusk nagle zmiękł nie mając za sobą "wermachtu" (z całym szacunkiem dla wojska niemieckiego). I z tego co słyszałem powiedział, iż był w błędzie nie zapoznając się z treścią dokumentu który podpisywał... No sorry ludzie po podstawówce już czytają umowy o pracę, a premier 3x mln państwa tłumaczy błąd tym, że nie przeczytał podpisywanej umowy...
Huriel
GM Iron Lady ;-)
Administrator
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 10656


KoHaniutka


« Reply #172 on: February 25, 2012, 03:24:46 PM »

Jeszcze czego. Mam siedzieć w domu, bo bojownikom bez twarzy marzy się rewolucja?

Proponuję, żeby wszyscy wojownicy o wolność "naszą i waszą"  przestali też opłacać abonament za neta - będzie cisza i spokój.

Inkwi, link wklejam jako informację - taki bojkot, to wiadomo, mrzonka.
Ja do kina nie chodzę, jesli już to bardzo rzadko. Niestety szkoda mi kasy na badziewia, które jakością ustepują nawet szaremu papierowi toaletowemu. Wolę DVD z wartościowym filmem raz na jakiś czas.
Pozostałe kwestie, typu kupno płyt - to samo - kupuję tylko te, które są tego warte (a te sa zwykle z niszowych wytwórni). A i sorry, jesli mój ulubiony zespół gra w Polsce raz na trzy lata, to pójdę (i warto było zaplacić spore pieniadze za ucztę dla ucha)
Mozna powiedziec więc, że protestowałam, zanim kopie Guya Faweksa w ogóle o tym pomyśłały ;-)

Generalnie mozna pogratulowac, że energia nadal jest i że zapał nie uciekł po kilku dniach, jak najczęściej bywa. I cieszy równiez to, że ludzie wreszcie zauważyli, że maja realny wpływ na to, co się dzieje w ich kraju. I że konsekwentnie zbywani sa (często w mało wyrafinowany sposób, ale nader skutecznie) wszelcy politycy, którzy próbują się "podpiąć" pod protesty.


Swoją drogą, jak Huzar pisze - polityk, który mówi, że podpisał coś, czego nawet nie przeczytał, a co w tak znacznym stopniu ingeruje w sporą część aktywności ludzi (bo nie da się ukryć, że internet jest już najsilniejszym medium komunikacyjnym) powinien srogie ponieść konsekwencje. Także po to, by uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości.
Inkwizytor
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1639



« Reply #173 on: February 25, 2012, 08:49:03 PM »

A ja nie wierze, żeby taki "protest" miał odbicie w większej grupie społeczeństwa niż kilku zapaleńców co myślą że są trendy i cool bo ściągają z pirate baya, a w ramach protestu zamiast iść do kina pograją na Playstation.

Swoją droga byłem dzisiaj z całą rodzinką w kinie - cała sala wypełniona "świniami" - i fajnie się bawiliśmy.
Huzar
Weteran
**
Offline Offline

Wiadomości: 181



« Reply #174 on: February 25, 2012, 10:10:28 PM »

Nie musi mieć w większej, bo nikt nie oczekuje od większości, że będzie świadoma tego co się dzieje; to jest po prostu nierealne.
Wystarczy, że 10-30% społeczeństwa zda sobie sprawę, że można coś z tym zrobić to już będzie sukces ;) A prosiaczki niech sobie siedzą w kinie, jeśli faktycznie jest co oglądać...
Utumo
Lotro Officer
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1320



« Reply #175 on: February 26, 2012, 10:21:03 AM »

Tak to się często walczy.Odbiera i potępia wolność wyboru w jednych sprawach na rzecz innych,niby ważniejszych.Wolnośc jest jedna.I co ciekawe Ci,którzy coś chcą zabraniać zawsze mają się za "postępową tkankę społeczństwa"-tylko dlatego,że wymyślili co i kogo potępić i nazwać świnią?No proszę Was.Już zaczyna się radykalizowanie i dzielenie-nie dobrze,ale na rękę ACTA i jej zwolenników.
Veldir
Lotro Officer
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1939



« Reply #176 on: February 26, 2012, 12:30:04 PM »

A ja byłem w piątek na debacie o ACTA, w której uczestniczyli przedstawiciele protestujących, ci najbardziej znani, pojawiający się w mediach ( m.in. Jarosław Lipszyc i z Panoptykon Katarzyna Szymielewicz), ze strony rządowej wiceminister Igor Ostrowski, do tego prawnicy i reprezentant Rzecznika Praw Obywatelskich.

Jakie wyciągnąłem wnioski?
- wg protestujących tłumy na ulice wyległy żeby walczyć z "zabetonowaniem systemu" dotyczącego ochrony praw autorskich, właśności intelektualnej!
- wg protestujących z faktu, że nie sposób karać za łamania praw autorskich w internecie wynika, że nie wolno za to karać, a nalezy stworzyć prawo, które to zalegalizuje!
- wg protestujących postęp osiągniemy kiedy zaczniemy używac innych terminow na określanie tego, czego oni nie nazywają kradzieżą, a np. kopiowaniem plików
- wg protestujących skopiowanie płyty w z internetu na własny komputer jest czymś innym niż wyniesienie płyty ze sklepu bez zapłaty i korzystanie z niej we własnym cd!

Strona rządowa natomiast:
- kajała się za brak konsultacji społecznych,
- cieszyła z decyzji dotyczących ACTA, które właśnie zapadły na szczeblu międzynarodowym,
- obiecywała szerokie konsultacje społeczne w każdej dziedzinie (!!!)
- uspokajała przed kolejnymi, już wewnętrzymi regulacjami dotyczącymi rynku elektronicznego.

Prawnicy zaś, w większości pośród obecnych dowodzili, że:
- ACTA nie ma znaczenia bo nie wprowadza żadnych nowych regulacji ponad te już obecne w Polskim prawie,
- jest to umowa międzynarodowa tylko z nazwy handlowa, bo tyczy się kwestii przede wszystkim z innych obszarów,
- część poświęcona internetowi stanowi ledwie ok. 15% całej umowy i nie na tym powinnismy się koncentrować,
- oczywiście wspominali o absurdalnych argumentach przeciwnikow ACTA, których wyprowadzono na ulicę pod hasłami nie mającymi nic wspólnego z ACTA,
- podkreślali kwestie związane z ratyfikacją umowy.

Była też masa głosów z sali, generalnie dyskusja burzliwa, podczas której ktoś z przeciwników ACTA nie owijał w bawełnę i rzekł dlaczego ci wszyscy ludzie wyszli na ulice, także nie musiał mówić tego nikt, komu nie podoba się ta cała "afera" ;)


Filavorin i Spółka
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 710



« Reply #177 on: March 09, 2012, 04:28:52 PM »

Trochę już bojownicy przycichli xD Oto co podsunęła mi Pięćdziesiątnica (że tez ta strona jeszcze stoi xD)

UWAGA! Porozumienie ACTA nie tylko wprowadza cenzurę internetu jaka dotychczas była tylko w Chinach i daje rządowi i korporacjom możliwość zatrzymania i uciszenia bez dowodów każdego kto jest dla nich niewygodny. To porozumienie zakazuje wszystkich zamienników markowych produktów. Np. nie będzie zamienników drogich części samochodowych, tonerów do drukarek, ubrań i wielu innych... pomyślcie o ile pieniędzy więcej będzie trzeba przez to wydać, a to dopiero początek. Nie będzie też zamienników drogich leków (płać kupę kasy korporacjom albo umieraj). A najgorsza jest ochrona patentów na organizmy genetycznie modyfikowane (obecnie większość kukurydzy, soi, a także świń jest genetycznie modyfikowana). Wkrótce korporacje doprowadzą do wyginięcia naturalnych upraw (pyłki roślin genetycznie modyfikowanych przenoszą się na uprawy naturalne i mieszają z nimi swoje geny, w ten sposób rolnik, który nawet nie chciał siać GMO ma już takie rośliny na swoim polu i musi płacić korporacjom za licencje). W ten sposób w ciągu kilku lat korporacje przejmą kontrolę nad wszystkimi uprawami, a potem będą mogły dowolnie podnosić ceny nasion (przez ACTA rolnik traci prawo zatrzymania części nasion na następny wysiew). Domyślacie się już co się wtedy stanie...? Zapamiętajcie datę 26 lutego 2012, bo to początek nowej epoki. Witamy w NWO!
Huriel
GM Iron Lady ;-)
Administrator
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 10656


KoHaniutka


« Reply #178 on: March 28, 2012, 09:49:47 AM »

http://www.youtube.com/watch?v=q842OADi2GQ&feature=player_embedded

Pages: 1 ... 10 11 [12]
  Print