Pages: [1]
  Print  
Autor Topic: Artemis - Spaceship Bridge Simulator  (Read 2783 times)
Tarquill
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 868



« on: May 10, 2013, 12:48:00 AM »

Ostatnimi czasy ze znajomymi natknęliśmy się na to cudo w sieci.

link: http://www.artemis.eochu.com/

Jest to symulator statku kosmicznego. Symulator o tyle ciekawy, że do jego obsługi potrzeba 6 osób dysponujących 6 komputerami w sieci lokalnej. Każdy z komputerów symuluje jedno ze stanowisk bojowych statku:
- Sternik
- Oficer uzbrojenia
- Oficer naukowy
- Inżynier
- Oficer komunikacyjny
+ kapitan okrętu (jego komputer służy za serwer).

Mam za sobą naście symulacji w gronie znajomych i polecam wszystkim, którym uda się zebrać grupę osób ze sprzętem (dobra sprawa jak serwer podłączony jest do rzutnika i załoga ma obraz ekranów na ścianie).

Maet
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1629



« Reply #1 on: May 10, 2013, 07:36:15 AM »

Nieźle. Zastanawiam się tylko, czy taka Uhura się nie nudzi :P
Tarquill
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 868



« Reply #2 on: May 10, 2013, 10:51:42 AM »

Uwierz, że nie.

Komunikacja ma za zadanie ogarnięcie stada statków sojuszniczych, stacji kosmicznych (procedury dokowania, prośby o wyprodukowanie odpowiednich typów amunicji itp).
Dodatkowo sojusznicze jednostki mają czasem jakieś zadania do wykonania przez załogę naszego dzielnego statku. (typu: przechwyć materiały z transportowca Tr-53 i zawieź je na stację DS-2, a wyprodukujemy Ci dwie dodatkowe głowice nuklearne).

No i oczywiście najzabawniejsza część, czyli wysyłanie obraźliwych wiadomości do wrogich okrętów :P. (We will crush you scums!)
Maet
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1629



« Reply #3 on: May 10, 2013, 10:54:22 AM »

Już puściłem link do kumpli w robocie :)

Za ECMy pewnie o. naukowy odpowiada?
Tarquill
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 868



« Reply #4 on: May 10, 2013, 12:09:30 PM »

O. naukowy to głownie sensory wszelkiego typu i wyznaczanie kursów, podawanie wszelkich informacji o obiektach wokół do sternika, uzbrojenia i kapitanowi oczywiście.

ECMów nie zauważyłem w opcjach. Wrogie rakiety zwykle bierzemy na tarcze, albo uzbrojenie kosi z laserów  :P.
Pages: [1]
  Print