Pages: [1]
  Print  
Autor Topic: Poczatki  (Read 5179 times)
Deneva
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 6


I'm one helluva liar <-:[


« on: October 17, 2008, 06:43:39 PM »

Postaram sie opisac jak twozyc mikstury za pomoca crafting skill'a Apothecary. Co potrzeba:
1 znalezc Aptekarza i zostac jego uczniem (znajdziecie go bez trudu w tierze I kazdej z ras)
2 dobrze jest wybrac jeden z gathering skills:
- Scavenging za jego pomoca uzyskujemy stabilizatory i leeches ktory jest potrzebny do wazenia instant heal potions, Daemon Whiskers do wazenia wisdom potions, Grave Dirt do wazenia spiritual resist potions, furs do elemental resist pots
- Butcher dzieki niemu mozemy uzyskac pigmenty
- Cultivation pozwala zgromadzic niezbedne Main igredient i modyfikatory
Leveling skill'a jest bardzo latwy, mozna  osiagnac 25 uzywajac tylko skladnikow dostepnych u merchants
Czego potrzebujemy aby stwozyc mixture?
Trzech rzeczy:
                      Container
                      Main Ingredient
                      Stabilizer
Dopiero po polaczeniu tych 3 skladnikow mozemy otrzymac mixture :)

1 Container - pojemnik mozna go kupic u merchants, pozyskac ze scavenging, z dropow i PQs. Pojemniki roznia sie poziomami (musisz mieć rowny lub wyższy apothecary skill, by ich użyć) i różnia się rzadkościa wystepowania, upraszczajac; kolorami (szary, bialy, zielony , niebieski, purpurowy, pomaranczowy) nazw.
Pojemniki sluza jako "przepustnice" im lepszy pojemnik tym wieksza szansa na "krytyczny sukces" podczas sprzadzania wywaru. Oznacza to w praktyce, ze stosujac rzadsze (patrz kolory) pojemniki mozesz otrzymac wywar o wiele mocniejszy od tego, jaki mozesz uzyskac z tych samych skladnikow, stosujac bardziej popularne pojemniki

2 Main Igredient - skladnik glowny Główne składniki dla Aptekarza pochodzą z wszystkich umiejętności gathering. Osobiscie preferuje cultivation jako najbardziej dopasowana umiejętność dla Aptekarza. Main igredient odpowiada besposrednio za to jaki rodzaj wywaru uzyskasz np jesli uzyjemy corporeal igredient mixtura bedzie nam dawac buffa z Corporeal Resistance. Główne składniki również mają poziomy. im wyższy twój poziom apothecary tym mniej stabilizatorów bedziesz potrzebowal do produkcji stabilnego wywaru. Mówię prosto, ponieważ jakieś składniki są dużo bardziej niestałe niż inni, nawet rowne twemu apothecary skill'owi np nawet na poziomie 150 skills, wystepuja nadal jakieś składniki 125 poziomu, których tylko nie da sie ustabilizować, chyba że użyłbym trzech stabilizatorów poziomu 125 lub150.

3 Stabilizers Każdy napój potrzebuje co najmniej jednego stabilizatora (nie znalazłem jeszcze pojedynczego składnika  ktory nie potrzebowałby co najmniej jednego). Większość napojów będzie wymagać 2 stabilizatorów a do niektorych bedziesz musial użyć 3. Najbardziej popularnym stabilizatorem jest woda, zwykla woda ktora sprzeda Ci marchant. Są również inne stabilizatory, które znajdziesz rozwijajac umiejętności, mają one wyższy poziom i rzadkość. Poziom i rzadkość stabilizatora (z mojego doświadczenia) po prostu wykazuje to jak efektywny są one jako stabilizator. Na przykład, uzycie 3 zwyklych (kolor szary lub bialy) stabilizatorow poziomu 50 nie jest tak efektywne jak jednego zadkiego (koloru zielonego i wyzej) stabilizatora poziomu 75.

Modifiers - modyfikatory: Napewno zauwazyliscie składniki, które mówią, "zwiększa liczbe zrobionych napojów" lub "zwiększa trwanie efektu". To sa wlasnie modyfikatory Do 50 lvl skill'a nie przejmuj sie tym jakiego koloru modyfikatora uzyjesz do wazenia mixtury poniewaz nie maja one wplywu na jej jakosc. Po 50 maja one niewielki wplyw na "krytyczny sukces" procesu wazenia mixtur choc z doswiadczenia nie wydaje mi sie aby warto bylo w nie inwestowac i kupowac je na aukcjach.

Przedstawie tu 16 rodaji elixirow, ktore mozemy zrobic w grze:
Armor Buff
Ballistic Buff
Corporeal Resist
Damage over Time
Damage Shield
Elemental Resist
Energy Restoration
Fiery Breath
Healing
Intelligence Buff
Restoration
Retaliation (Thorns)
Spirit Resist
Strength Buff
Toughness Buff
Willpower Buff

Farby:

Podobnie jak mixtury wymagaja podstawy z trzech skladnikow

                             Mozdzierz i tluczek
                             Pigment - barwnik
                             Fixer

Barwnik: Z kad go wziac? Kazdy gathering skil da nam pigment, wczesniej czy puzniej wypadnie. To efekt "krytycznego sukcesu". Pierwszy jaki zdobylem pochodzi z cultivation.

Pigmenty sa tym czym sa. Nie mozemy ich zmieniac, nie mozemy zmieniac koloru ktory one nadaja farba. Jedyna bardzo wazna wlasciwoscia twozenia barwnikow jest efekt "krytycznego sukcesu" Dzieki temu powstaja nowe barwy

Mozdzierz i tluczek: To poprostu pojemnik, mieszamy skladniki naszej farby. Mozemy go nabyc u kazdego kupca, nie maja ich jednak sprzedawcy w Altdorf

Fixer: Nie mam pojecia czy rzadkosc i lvl fixera mjaly wplyw na kolr farby. Moze ktos z Was ma inne spostrzezenia. Do nabycia u kupcow.

Jak zrobic farbe? Umiesc mozdzierz i tluczek Tam gdzie umieszczales pojemnik przy sporzadzaniu mixtur a pigment tam gdzie glowny skladnik mixtur nastepnie umiesc fixer (potrzeba tylko jeden) w miejsce stabilizatora. Utlucz staranie. Gotowe. Masz farbe do malowania zbroi ... nawet na czarno <-:[
Kodda
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 325



« Reply #1 on: October 18, 2008, 12:07:32 AM »

... i radze się zabrać za to w odpowiednim czasie

bo ja trochę przez te próby z różnymi postaciami zaniedbałem
na niskich lvelach craft

a teraz mam kłopot
np -  z tą " wodą mineralną " Cloudy Water
najniższy lvl jaki teraz zbieram tego płynu to 100 +
a mam poziom parę punktów niższy i nie mogę jej jeszcze użyć
a po te niższe trzeba się specjalnie cofać w rejony gdzie już expo nawet nie leci
no i mi się nie chce za bardzo tam ganiać

jest wymagana chyba w  wszystkich receptach i dużo jej idzie
u wendora spotkałem tylko 1 lvlowe

na giełdzie ostatnio z aptekarstwa nawet śladu składników nie widzę..
nie mówiąc o poszukiwanej wodzie

zatem - zaczynajcie to robić w miarę rozwoju postaci
Deneva
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 6


I'm one helluva liar <-:[


« Reply #2 on: October 18, 2008, 03:09:33 AM »

... i radze się zabrać za to w odpowiednim czasie

bo ja trochę przez te próby z różnymi postaciami zaniedbałem
na niskich lvelach craftd

uzywaj tej 1 lvl'owej to tylko stabilizator
Kodda
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 325



« Reply #3 on: October 18, 2008, 12:31:33 PM »


uzywaj tej 1 lvl'owej to tylko stabilizator
[/quote]

niby jak... ?

zeby dobić do 75 lvlu musiałem dawać dwie flaszki 50 ..
bo z jedną wychodziło na czerwono
i brzdęk...
Marvoz (Haldoyan)
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 260


« Reply #4 on: October 20, 2008, 09:45:28 AM »

to teraz używaj trzech :)
na miksturach 75 z cultivation składników spokojnie działa. albo kup leeches 60  i też wyjdzie z trzema butelkami.
Rudobrody
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 421



« Reply #5 on: October 20, 2008, 01:51:25 PM »

ja zauważyłem, że im "wyższa" butelka tym mniej stabilizatorów potrzeba...  Ale ja jestem w podobnej sytuacji, bo aptekarstwo dobiłem do 48 lvl a teraz wszystko co znajduje to lvl 50 i nie mam jak te dwa lvl dobić... oj trzeba kasy poświęcić i 1 lvl mikstury klepać :(

Axe
Administrator
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 941



« Reply #6 on: October 20, 2008, 01:58:35 PM »

E tam, jakiś PQ w CH6-8 i szybko idzie zdobyć co potrzeba ;)
Oczywiście jeśli ma się scavenging ;)
Marvoz (Haldoyan)
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 260


« Reply #7 on: October 20, 2008, 02:49:46 PM »

spokojnie koxacie apot do 50 na składnikach ze sklepu - crit zawsze zwiększa apot o 1 - z 48 na 50 zejdzie się pewnie z 20-40 flaszek, ale koszt nie jest zbyt duży (zwłaszcza że wyprodukowane mikstury heal można sprzedać)

później przesiadka na butelki lv50, które są bardziej wytrzymałe i można na sklepowej wodzie dociągnąć nawet do 125 robiąc sobie w trakcie gry mikstury
akumas
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 60


Atena - mądra wojowniczka


« Reply #8 on: October 20, 2008, 05:03:45 PM »

oprócz tych potionów co podałeś jest jeszcze Snaring potion - spowalnia przeciwników w x promieniu plamy na podłodze przez y czasu.

Mój alt wczoraj osiągnął 150 Apothecary i 186 Cultiwating
Badalaman
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 247


« Reply #9 on: October 21, 2008, 09:51:58 AM »

Apropo stabilizatorow to jedna z roslin z cultivating, ktora mozna kupic od vendora - chyba jedyna "cebulka", (nazwy niepamietam a jestem w pracy),  daje po posadzeniu stabilizator.
Pages: [1]
  Print