Pages: [1]
  Print  
Autor Topic: Uwaga na PHISHING !!  (Read 4545 times)
Rudobrody
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 421



« on: March 15, 2010, 12:29:48 PM »

Bynajmniej nie chodzi o wędkowanie, a o wyłudzanie informacji.

ostatnio dostaję maile o poniższej treści, jest to oczywisty fake i nalezy uważać na takie maile, bo chociaż adresy wyglądają na prawdziwe, to pod wizualnymi linkami kryją się prawdziwe odnośniki do hakerskich stron.

Podobne maile (treść identyczna tylko linki zmienione) dostałem niby z blizzarda - tylko, że nigdy w WoW nie grałem, nawet triala.

----------------------------
"This is an automated notification regarding your Aion Game Account. Someone at 220.78.232.57 has reset your account options.

If you made this change to your subscription type, please disregard this automatic notification.

*** If you did NOT make any changes to your account or subscription, we recommend you login to Account Management at the following link to review your account settings:
http://help.ncsoft.com/cgi-bin/ncsoft.cfg/php/enduser/std_alp.php?p_sid=8BdeZCTj

If you cannot sign into Account Management using the link above, or if unauthorized changes continue to happen, please contact NCsoft Support Services for advanced assistance.

Regards,

The NCsoft Team
http://us.ncsoft.com/en/aion/

----------------------------

Wygląda niewinnie? pewnie, ale po najechaniu na linki pokazuje prawdziwy adres: "www.ncsoft-aion-account.com" - a to już NIE JEST stona ncsoftu.

Tak więc uwaga na takie maile.

Edit: oczywiście nie umieszczałem tych fake-linków, żeby ktos przypadkiem nie wlazł. :)

Camil (Gwyndeith)
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 693


Casual


WWW
« Reply #1 on: March 16, 2010, 10:07:54 PM »

No no... Nauczyli się pisać gramatycznie po angielsku. ^^

Przy okazji nie zaleca się logować na uk.aiononline.com bo co prawda, strona niby oryginalna, ale bardzo dziurawa i kilka osób prawdopodobnie straciło przezeń konta. Warto się narażać by sprawdzić maile lub napisać w czyimś profilu głupi komentarz?
Galder
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 769



« Reply #2 on: March 28, 2010, 07:46:42 PM »

Ten phishing jest wysyłany wciąż od jednego gościa, którego juz namierzyłem ponad miesiąc temu, a jego dane puściłem do administratorów oraz ekipy śledzącej WoWa. Teraz dodatkowo robi to samo z Aionem. Najbardziej szkoda ludzi, którym podebrał konta mailowe, bo większość z nich jest także kradziona.
Tutaj jest jego ip, z którego zawsze wysyła ip 65.55.111.155 (blu0-omc4-s16.blu0.hotmail.com)
Camil (Gwyndeith)
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 693


Casual


WWW
« Reply #3 on: March 29, 2010, 01:58:07 AM »

Galder, a więc zdobyłeś niepodważalne dowody, że w sprawę zamieszany jest Bill Gates? :D
A serio, podałeś namiar na jeden z serwerów hotmail'a (należy do Microsoftu), czyli darmowego providera najbardziej syfiastej poczty (za free tylko webmail, SMTP i POP tylko w kontach premium). Tak więc to nic nie daje... Darmowe skrzynki pocztowe są tworzone tysiącami dziennie tylko w celu wysyłania spamu i phishingu. Tylko jeżeli właścicielowi się zechce, może spróbować wyśledzić konkretnego klienta i przekazać namiary na niego policji. Ale to pewnie i tak by nic nie dało z powodu wykorzystywania anonimowych proxy oraz komputerów zombie.

Póki rządowy hacker na innego hackera się nie uweźmie, nie licz na efekty. Do tego czasu, jedyną formą obrony przed phishingiem jest:
- zdrowy rozsądek
- odbieranie maili jako text a nie html (wtedy widać prawdziwe linki)
- dokładne sprawdzanie linków, w które się klika
- nie logowanie się na żadne strony, które nie mają certyfikatu SSL
- najbardziej praktyczna rada: dodanie sobie stron, na których się logujecie do ulubionych i wchodzenie przez nie, a nie linki z maila
Galder
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 769



« Reply #4 on: March 29, 2010, 11:04:19 AM »

Ojej Gwyn, aleś ty mądry, piszesz rzeczy, o których zupełnie nikt, oprócz ciebie, nie wie, zawsze tak samo, łał  ;)
A tak na serio, niestety to prawda, zgadzam się z tobą w pełni. Najgorsze jest to, że pomimo, że gostek, od kilku miesięcy wysyła phishing z tego samego adresu, a firmy, zarówno blizzard jak i ncsoft, zupełnie nic nie robią aby gościa dorwać, w końcu działa na ich niekorzyść, nie mówiąc o tym co gracze tracą. Totalnie mają w dupie nas graczy, ot co.
Wogóle mam wrażenie, że nikogo nie interesuje bezpieczeństwo kont graczy, tak samo jak legalność serwerów. W końcu cholernie łatwo jest dziś namierzyć i dopaść fizyczne serwery i ich właścicieli, dokładnie tak samo, a nawet i łatwiej phisherów. Może czas zrobić akcję przeciw naszym "ukochanym" korporacjom, wyciskającym z nas kasę i nie dbającym o nasze konta.
Fland
Przybysz.
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 508



« Reply #5 on: March 30, 2010, 09:11:03 AM »

Mnie wlasnie wczoraj oskubano postac w wowie. Nie stracilem zbyt wiele ale jednak. Odechciewa sie grac.
Pages: [1]
  Print