Pages: [1]
  Print  
Autor Topic: first siege...  (Read 4459 times)
Marakai
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 698


« on: June 19, 2008, 12:53:17 AM »

http://www.afraidyet.net/forums/showthread.php?t=46178

miłej lektury :P
Atlanta
Weteran
**
Offline Offline

Wiadomości: 211


WAAAGH!!!


« Reply #1 on: June 19, 2008, 08:53:08 AM »

to było do przewidzenia :)
hmm dziwne ze pomimo tego że w tej grze nic nie jest tak jak powinno być to nadal mi się chce w AoC grać...
Gavras
Wojownik Twierdzy
Jeździec
*
Offline Offline

Wiadomości: 78


« Reply #2 on: June 19, 2008, 09:06:30 AM »

No mi na razie też ale zoabczymy jak długo.
Pytanie się pojawia co po zrobieniu 80 ki pozostanie
 - nie ma sensownie zaimplementowanych siegie i nie będzie jeszcze przez parę miechów najprawdopodobniej;
- raidy może i będą fun, ale tylko dla zabicia mobków chyba bo na razie itemizacja to jakiś żart;
- tradeskille żart również
Także jak się nie wezmą sensownie do roboty i nie naprawią tego co miło być działające od poczatku to niestety ale AoC bardzo się zmieni w kierunku Vanguarda ( czytaj solo game hehe ), przynajmniej na serwerach PvE
Xabbu
cigrela sabmel
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2234



« Reply #3 on: June 19, 2008, 09:50:49 AM »

No mi na razie też ale zoabczymy jak długo.
Pytanie się pojawia co po zrobieniu 80 ki pozostanie
 - nie ma sensownie zaimplementowanych siegie i nie będzie jeszcze przez parę miechów najprawdopodobniej;
- raidy może i będą fun, ale tylko dla zabicia mobków chyba bo na razie itemizacja to jakiś żart;
- tradeskille żart również
Także jak się nie wezmą sensownie do roboty i nie naprawią tego co miło być działające od poczatku to niestety ale AoC bardzo się zmieni w kierunku Vanguarda ( czytaj solo game hehe ), przynajmniej na serwerach PvE

Do Vg to Aoc daleko.  Raidy są, ale nie dopracowane.  Jest co robić na end game, ale wiele problemów i bugow utrudnia albo wręcz uniemożliwia raidowanie w aktualnym stanie gry.  Ale, pokaz mi mmo które miesiąc po premierze miało gotowe eng game, z działającymi raidami.  W AoC jest ich nawet sporo, ale również nie działają jak powinny.

 Tylko ze żeby raidowac, trzeba mieć ludzi, a do tego jeszcze ludzie muszą sie ubrać by dać rade.  Nie przesadzamy trochę z narzekaniem na brak rzeczy do robienia na 80 levelu? Mamy juz miasto na T3 poziomie? Mamy już pełne sakiewki przygotowane na eventualne dozbrajanie swoich postaci, miasta? Czy cokolwiek działa na tyle dobrze by można było mówić ze widzieliśmy już wszystko co AoC ma do pokazania?  Nie.  Gra jest w bardzo trudnym teraz okresie, tym bardziej ze została wypuszczona za wcześnie. A jednak, dużo ludzi gra, poznaje świat i stara sie jak najwięcej dowiedzieć.

 Mmo to nie wyścigi, panie i panowie.  Kazdy raid musi być w jakiś sposób trudny, i wymagający przygotowania.   Naprawdę zapraszam na oficjalne fora Aoca, i czytanie konstruktywnych postów ludzi już na lvl 80.  Nasze narzekanie najczęściej bierze sie z niewiedzy. A żeby poznać wszystkie aspekty gry i tego jak ja nam Fc podaje trzeba trochę więcej czasu niż 4 tygodnie i wygrindowane świeże 80tki. I grupy po 24 osoby. A do tego to nam jeszcze co najmniej miesiąc brakuje, optymistycznie myśląc.

Ponownie.  Zanim ktoś pomyśli o krytykowaniu gry, przemyślcie starty innych mmo, by dorzucić trochę konstruktywnej krytyki i porównań, a nie zwykłego niezadowolenia, zbudowanego na opiniach "random persona"

 
Szwaqier
Mędrzec
**
Offline Offline

Wiadomości: 527


Egatrot You are pure evil, and hate personified.


« Reply #4 on: June 19, 2008, 10:06:29 AM »

Xabbu ja juz o tym pisalem wszystkim chocby w poscie dotyczacym rozstania z AoC gdzie przytoczylem moze z 15% bugów mniej lu bardzie waznych ze startu WoWa.
Mnie tez drazni ciagle narzekanie - zeby nie bylo tez widze bugi w AoC. Ja dam im jeszcze kilka miechow czasu na doprowadzenie gry do finalnego statusu i bede gral w nia nadal. Nie wiem czemu ale przy AoC wow jest tak nudny ze na wymiociny mi sie zbiera jak o nim mysle. Inna sprawa ze bardzo waznym aspektemjest to ze jest z kim pogadac na chacie i ciezko byloby bez tego.

Generalnie nie ma sie co spinac gra jest w takim stanie jakim jest ludzie maja prawo narzekac, szkoda ze nie wrzucaja jak to dobrze ujoles konstruktywnej krytyki na oficjalnym forum.

Ja sam doskonale wiem z doswiadczenia zawodowego jak wyglada wdrozenie czegokolwiek komercyjnie w IT wiem jak wszystko rodzi sie w bolach i ile czasu trzeba zeby wszystko ustabilizowac dlatego wybaczam niedociagniecia FC. Ktos kto nie ma doczynienia z takimi rzeczami moze czuc sie zawiedziony i sfrustrowany stanem produktu. Oby tylko osob takich jak ja i osob narzekajacych byl wywazony stosunek zeby FC czulo ze musi pracowac i czulo jednoczesnie sie doceniona za wysilek juz wlozony w prace.
Xabbu
cigrela sabmel
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2234



« Reply #5 on: June 19, 2008, 10:31:51 AM »

 Ja tez wybaczam grze więcej niż bym chciał, bo mnie klimat gry wciąga,  a pamiętam jeszcze dobrze jak rozmawiałem miedzy innymi z Gillawre i sceptycznie myślałem o tej grze. Ale daleko mi bo fan boya jeszcze. Staram sie być samokrytyczny i myślę ze dobrze na razie mi idzie

 Wiele ludzi po prostu nie rozumie ze beta testy nigdy nie dadzą wystarczająco dużo wyników do poprawek z takich powodów jak:

 Większość beta testerów to gracze którzy cieszą sie ze mogą sobie pograć w grę za darmo przed premiera. Status "beta testera" utrzymuje ich w uczuciu ze są trochę lepsi bo mogą pograć w grę w która inni grac nie mogą.  Przez to zamiast raportować, po prostu sobie pykają i na tym koniec.

 Beta testy to stress minimalny dla serverow i gry. Kiedy gra wchodzi w status Life , nagle mamy setki tysięcy graczy którzy grają, płaca i są zaskoczeni ze tak wiele jest nie skończone. 

Blizz ma jednak jak na razie najlepsza politykę beta testowania.  Mystic tez, bardzo profesjonalnie do tego podchodzi.
Pages: [1]
  Print