Pages: [1] 2 3 ... 6
  Print  
Autor Topic: Preorder z Empiku  (Read 20056 times)
Twardowski (Meribas)
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 448



« on: October 07, 2011, 02:30:14 PM »

Cześć; zastanawiam się czy ktoś z was kupił preordera z Empiku? Nurtuje mnie jedna sprawa. Czy kupno rzeczonego pre do wersji kolekcjonerskiej, a następnie kupienie zwykłej edycji, da jakiekolwiek dodatkowe bonusy prócz kamienia i headstartu?
Mam sprzeczne informacje z różnych miejsc, jakoby taki zabieg dawał/nie dawał dostęp do kolekcjonerskich dlc, które ponoć aktywowane są przez kody zawarte w preorderze właśnie.
Przyznam że takie rozwiązanie bardzo by mi odpowiadało - nie chcę figurki, ani kolejnego wielkiego pudła.
Kodda
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 325



« Reply #1 on: October 07, 2011, 06:39:04 PM »

poruszyłem też dzisiaj ten temat w wątku ogólnym...
bo byłem w Empiku
stoją pudełka z kluczami, ale pracownicy jak zwykle niedoinformowani,
wygląda na to , że zapewne nie zdążą z pudełkami i tak trzeba będzie to zassać na early access

Czy kupno rzeczonego pre do wersji kolekcjonerskiej, a następnie kupienie zwykłej edycji, da jakiekolwiek dodatkowe bonusy prócz kamienia i headstartu?

- nie ma takiej opcji... 
pre-order do kolekcjonerki kosztuje 80 zł a potem trzeba jeszcze  dopłacić 370 zł, kupno w to miejsce wersji zwykłej to by było tylko 180 zł dodatkowo, ale ta wersja nie daje nic prócz tego co wymieniłeś, a przepłacasz na pre-orderze 60 zł

- zastanawiam się czy nie wyłożyć 270 zł na wersję Digital Deluxe Edition w Origin
dodatkowa zawartość w grze:
    Pistolet sygnałowy, strzala racami w powietrze
    Droid treningowy. Unosi sie w powietrzu u twego boku, zapewniajac wsparcie podczas walki
    HoloTancerka: Wyświetl swoją własną holograficzną tancerkę.
    HoloKamera: Prowadzi wizualny zapis przygód z gry.
    STAP (powietrzna platforma bojowa): Tyle elegancki, co wyjątkowy pojazd do użycia w grze.

i to z powodu tego STAPu
tylko ciekawe na ile to może być przydatne, bo jeśli będzie na początku dużo irytującego biegania po mapie za questami - to może warto dołożyć te 90 zł do wersji podstawowej ?

- pełna wersja kolekcjonerska dodaje ponadto dostęp do tajemniczego sklepu w grze..   ale nikt na razie nie wie co tam ma być, no i to już łączny wydatek 450 zł
Camil (Gwyndeith)
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 693


Casual


WWW
« Reply #2 on: October 07, 2011, 07:27:13 PM »

Po pierwsze, jeśli chcesz skorzystać z head-startu jaki gwarantuje Ci pre-order, i tak będziesz musiał ściągnąć klienta. Pudełka będą rozsyłane najwcześniej na 2 dni przed oficjalną premierą (a dodajmy do tego święta i problemy ze spedycją w tym okresie), a w Empiku pojawią się dopiero w dniu premiery. Chcesz headstart? - czeka Cię ściąganie 30GB.

Preorder pack czy to do wersji standard czy kolekcjonerskiej, da Ci w grze to samo. Dodatkowe 60zł daje Ci jedynie większy rabat (raczej przedpłatę) i prawo pierwokupu edycji EK. Zawartość EK dostaniesz dopiero po dodaniu do konta klucza z EK. Zamienianie teraz wersji byłoby wyrzuceniem w błoto tych 60zł.

STAP z EK to jedynie unikalny (limited, nie unique) skin "mounta", jakie wszyscy będą posiadać. Szybszy nie będzie. Będzie jedynie inaczej wyglądał. Oszczędzimy również pieniądze, bo nie będziemy musieli go kupować. Bardziej istotne byłoby pytanie kiedy go dostaniemy. Posiadania mounta od początku, byłoby sporym boostem w pierwszych questach. Jednak plotka mówi, że dostaniemy go dopiero na 25lvl, kiedy to już wszyscy mounta mogą sobie kupić (o ile ich stać).
Nie wiadomo czy STAP będzie mountem skalującym się czy pozostanie na podstawowej prędkości, co w rezultacie oznaczałoby, że po kilku dniach i tak przestaniemy go używać.

Mnie zastanawia ta droida. Jaki boost w DPSie da to postaci? Prawdopodobnie nie będzie można używać jej w PvP z oczywistych względów balansu.

Co do tajemniczego sklepu, to podobno będzie zawierał rzeczy dostępne normalnie w grze (lub podobne pod względem statów), ale porozrzucane po planetach. Ty będziesz miał ten luksus, że będzie wszystko w jednym miejscu. No i będzie to taka kantyna dla VIPów (coś jak uwięziony w czasie Bar w Star Treku Online tylko dla Lifetimowców).
Quote
Hello all, here's some information about the Collector's Edition store:
  • There will be beneficial items.
  • There will be cosmetic items.
  • Items will be purchased using credits (in-game currency).
  • The items will be equivalent in stats to other items at the same level.
  • There is a "VIP" section of the game where the vendor is that only Collector's Edition users can go.
I know there are others like this, but I haven't checked to see how organized they are. Enjoy!
 
 EDIT::
 Source is the live stream, they did a QA session on it at about 7:30PM PST.
 http://www.livestream.com/biowaretv

Ciekawe czy w dobie Web2.0, Facebooków i Youtubów, Holo Cam będzie jedynym sposobem nagrywania filmików z gry. Wątpię. :P



Quote
więc może gdzieś taniej ta wersja digital ?
Nope. Na Digital ma wyłączność Origin, który liczy w Euro i wychodzi drożej niż pudełko. A przynajmniej to oficjalne info. Prawdopodobnie znajdą się sklepy, które będą sprzedawać klucze online z pudełek.


PS: Do pudełkowego EK dają Token i to jest akurat fajna rzecz. :)
Kodda
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 325



« Reply #3 on: October 09, 2011, 10:17:30 PM »

ostatecznie wyłożyłem 270 zł na wersję Digital Deluxe Edition
- w Origin, bo nigdzie więcej takiej oferty nie znalazłem
- zdecydowałem się na takie rozwiązanie, bo dotarło do mnie po poczytaniu tych wszystkich "ploteczek" ,że masa osób już kupiła te pre-ordery / koś wspominał nawet o 3 milionach / i będą zapewne wpuszczać falami w zależności od daty rejestracji

toteż rejestrując dopiero teraz taki kupon... można dostać wejście nawet na parę godzin przed premierą , a i tak warunek "wcześniejszego startu" będzie spełniony,
bo wspominają tylko ogólnikowo, że może to być od 1 do 7 dni wcześniej
- jeśli to okaże się prawdą, to zapewne wersje kolekcjonerskie potraktują w sposób uprzywilejowany.. a przy okazji ten "deluxe" trochę     :P
Gefaran
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 413


Shapeshifter


« Reply #4 on: October 12, 2011, 11:13:02 AM »

Wersja nie ma znaczenia zupełnie. Nie raz i nie dwa mówili już o tym. Więc pora już wybić sobie z głowy te marzenia o tym, że właściciel wersji kolekcjonerskiej będzie miał wcześniejszy dostęp niż młotek z wersją standard. Wersja kolekcjonerska oferuje różne inne, też ciekawe bonusy ale na EA nie ma znaczenia. Na EA wływ ma jedynie czas rejestracji preordera. Nie masz się też co martwić o kilka godzin bo na pewno będzie on liczony w dniach, nawet jak w ostatniej chwili zarejestrujesz preorder. Nie ma też co liczyć na jakieś fajerwerki co do długości dla ludzi, którzy zarejestrowali się już w momencie startu preorderów.
Kodda
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 325



« Reply #5 on: October 13, 2011, 12:28:42 AM »

odnoszę wrażenie, że sami jeszcze dokładnie nie wiedzą jak to ma się odbyć,
tyle że nie wpuszczą wszystkich " na raz", jak to wcześniej bywało
i bardzo dobrze

a jak będzie... to się dopiero przekonamy w praktyce  :)
Gefaran
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 413


Shapeshifter


« Reply #6 on: October 13, 2011, 08:33:37 AM »

O ile dobrze pamiętam to czas EA zawiera się w przedziale od weekend do week czyli nie mniej niż weekend. Zwlekają z ogłoszeniem pewnie z prostego powodu. Chcą w miarę równomiernie rozłożyć ludzi na grupy żeby nie obciążać serwerów a najwidoczniej sprzedaż gry ciągle idzie na tyle dobrze, że czekają na w miarę zbliżony do właściwego wynik.
Twardowski (Meribas)
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 448



« Reply #7 on: October 13, 2011, 11:39:47 PM »

Genialnie z mojej strony; zacząć wątek i wyjechać tam gdzie sieci nie ma...
Ciekawostka którą dziś usłyszałem męcząc ludzi w Empikach. Jeden ze sprzedawców kupił sobie ponoć preorder wersji kolekcjonerskiej i, jak twierdził, ma więcej kodów niż jego dziewczyna  która kupiła preorder zwykłego. Powiedział też że z instrukcji kodów nie wynika nic co kazało by sugerować że nie można było by ich wklepać do zwykłej edycji. Nie wiem na ile można w to wierzyć, tym bardziej że w drugim Empiku stanowczo zaprzeczono wspomnianych wyżej możliwościom.
A jak będzie naprawdę przekonamy się, jak już Kodda wspomniał, w praktyce. 
Modnok
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 344



« Reply #8 on: October 13, 2011, 11:55:06 PM »

Jestem posiadaczem EK i mogę ci powiedzieć, że dostałem na chwile obecną jeden kod. Przyszedł w Pre-orderowej przesyłce. Pudełeczko na płytę ( bez płyty tylko z karteczką z kodem nic poza tym) i to by było na tyle z kodami. Kupiłem wcześniej edycje zwykłą ale nie wklepałem kodu. Zapytałem czy oddadzą mi kasę za tego P-o to usłyszałem, że mój kod zawrócono i jeżeli wykorzysta go ktoś inny to mi zwrócą pieniążki. I tyle...
emssik
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 474


« Reply #9 on: October 27, 2011, 07:20:05 AM »

Genialnie z mojej strony; zacząć wątek i wyjechać tam gdzie sieci nie ma...
Ciekawostka którą dziś usłyszałem męcząc ludzi w Empikach. Jeden ze sprzedawców kupił sobie ponoć preorder wersji kolekcjonerskiej i, jak twierdził, ma więcej kodów niż jego dziewczyna  która kupiła preorder zwykłego. Powiedział też że z instrukcji kodów nie wynika nic co kazało by sugerować że nie można było by ich wklepać do zwykłej edycji. Nie wiem na ile można w to wierzyć, tym bardziej że w drugim Empiku stanowczo zaprzeczono wspomnianych wyżej możliwościom.
A jak będzie naprawdę przekonamy się, jak już Kodda wspomniał, w praktyce. 

Absolutnie nie sugerował bym się tym, co mówią pracownicy empiku w tej kwestii, oni generalnie nie maja o tym pojęcia. Kiedyś prowadziłem ponad godzinna batalię usiłując wymienić zakupiony w Empiku pudełkowy dodatek do WoW, który po rozpakowaniu nie miał kodu (naklejka była odklejona). Pracownicy w empiku usilnie wciskali mi, że przecież żaden kod nie jest mi potrzeby.
Twardowski (Meribas)
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 448



« Reply #10 on: November 01, 2011, 02:10:01 PM »

Ja się generalnie nie sugeruje tym co mi sprzedawcy mówią, ale akurat z empikiem do tej pory problemów nie miałem, a teraz co sklep to inna opinia. Chociaż nie. Raz miałem problem, jak w książce brakowało jakiś 30 stron w środku - zasugerowano mi że to dla budowy napięcia i ten rozdział będzie w kolejnym tomie. Potem na szczęście przyszedł kierownik i dostałem inny egzemplarz. 
Zresztą problem rozwiązał się sam bo już preorderów na CE w empikach nie ma ;)
emssik
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 474


« Reply #11 on: December 07, 2011, 07:43:56 PM »

Wiadomo może jak długo będzie można grać na kodzie z preorderu, nim będzie trzeba wklepać ostateczny kod aktywacyjny?
Decoo
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 194


« Reply #12 on: December 07, 2011, 07:47:25 PM »

EA trwa 5 dni, zaczyna się 15.12 i trwa aż do oficjalnej premiery.
Dzień rozpoczęcia EA zależy od tego kiedy rejestrowało się pre-order. Jeżeli rejestrowałeś kod zaraz po rozpoczęciu sprzedaży pre-orderów zaczniesz na 5 dni przed oficjalnym startem gry.

I klucz z pre-orderu nie pozwala Ci grać, sprawia tylko, że możesz grać na kluczu pełnej wersji wcześniej.
emssik
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 474


« Reply #13 on: December 07, 2011, 08:18:19 PM »

EA trwa 5 dni, zaczyna się 15.12 i trwa aż do oficjalnej premiery.
Dzień rozpoczęcia EA zależy od tego kiedy rejestrowało się pre-order. Jeżeli rejestrowałeś kod zaraz po rozpoczęciu sprzedaży pre-orderów zaczniesz na 5 dni przed oficjalnym startem gry.

I klucz z pre-orderu nie pozwala Ci grać, sprawia tylko, że możesz grać na kluczu pełnej wersji wcześniej.

Czyli jeśli nie dostanę klucza wcześniej nie będę mógł skorzystać z EA? Jeśli tak, to to jedna wielka ściema, bo będzie dotyczyła wyłącznie tych, którzy zamówili ostateczną wersję bezpośrednio w EA, jakoś nie chce mi się wierzyć, żebym dostał za kilka dni e-mail z empiku z informacja iż mogę już odebrać moją zamówiona grę.

A może jednak nie masz racji:

Quote
Will people who pre-order physical copies of the Game still qualify for Early Game Access before the Game’s launch?
Yes. Early Game Access is available to everyone who pre-orders Star Wars: The Old Republic and redeems their Pre-Order Code prior to the commercial release of the Game.
Decoo
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 194


« Reply #14 on: December 07, 2011, 08:27:06 PM »

Dla tych co zamówili pre-order gra zostanie wysłana 14 grudnia, bynajmniej ja dostałem takie info(grę zamówiłem na gram.pl) info o EA też dostaniemy wcześniej.
Nie wiem jak to wygląda w Empiku, ale wątpię żeby wyglądało to inaczej.
Pages: [1] 2 3 ... 6
  Print