Pages: 1 [2] 3 4 5
  Print  
Autor Topic: Mam kilka pytań odnośnie ŁOTR'a :)  (Read 18649 times)
Kai Man (Teliden)
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 282


Siewca Wiatru


« Reply #15 on: March 12, 2012, 09:29:35 AM »

Dziękuję po raz wtóry za pomoc w wyborze rzemiosła, trafione w sedno: tailor, forester i prospector ;)

A pytanie mi się nasunęło takie, nieco tępe, podczas gry napotkałem Postać z opisem Waszej (może niedługo naszej) gildii - Twierdza, trochę mi zazgrzytało wśród języków świata JRR:
Dlaczego taka nazwa?

IMO, po pierwsze charakterne miana mają zwykle dwa człony, jak zauważyliście, również u Tolkiena :P Po drugie, aż prosi się język tolkienowski no nie wiem... Osto Endambalar  - w wielkim skrócie Twierdza Środkowo-wschodnia... Nie gniewajcie się, nie zamierzam się czepiać, ot myślę na głos, jak to staruch :P
Bondur
Wojownik Twierdzy
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2731



« Reply #16 on: March 12, 2012, 11:19:36 AM »

IMO, po pierwsze charakterne miana mają zwykle dwa człony, jak zauważyliście, również u Tolkiena :P

zauważyłem :)

Utumno, Angband, Nargothrond, Thangorodrim, Dunharrow, Angmar ... :)

 
Kai Man (Teliden)
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 282


Siewca Wiatru


« Reply #17 on: March 12, 2012, 12:46:04 PM »

Khazad-dûm,  Barad Eithel, Minas Tirith, Barad-dûr, Minas Anor, Minas Ithil, Dol Guldur, Carn Dûm...

Ale i zauważ, że w Twoich przykładach nazw, to są zlepki, które nie mają jednowyrazowego brzmienia, prawda?

Utumno - Głęboko Ukryty, Angband - Żelazne Więzienie, Nargothrond - Twierdza Narog (nad rzeką o tej nazwie), Thangorodrim - Góry Ucisku, Dunharrow - Zabronowane Pogańskie Wzgórze :P (języka Rohirrimów nie znam, ale dałem skrót  tłumaczenia Tolkienowskiego) , Angmar - Żelazny Dom.

No ale pytanie dlaczego taka nazwa, nie zostało Twoją wstawką ruszone, co nie?

Powtarzam, nie czepiam się nazwy gildii, "a bruń ciem panie...", po prostu zadaję pytania...
Nepher
Lotro Officer
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 3050


Co komu do tego, skoro i tak mniejsza o to?


« Reply #18 on: March 12, 2012, 01:57:21 PM »

A pytanie mi się nasunęło takie, nieco tępe, podczas gry napotkałem Postać z opisem Waszej (może niedługo naszej) gildii - Twierdza, trochę mi zazgrzytało wśród języków świata JRR:
Dlaczego taka nazwa?

Na to pytanie niewiele już osób może odpowiedzieć
Huriel
GM Iron Lady ;-)
Administrator
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 10656


KoHaniutka


« Reply #19 on: March 12, 2012, 02:00:45 PM »

Bo sobie taka Karolus, Needa i Maxwell (czyli ojcowie załozyciele) wymyslili :)
Taltilar(Fuarn)
Lotro Officer
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1347


I burn for thee at heart


« Reply #20 on: March 12, 2012, 02:11:12 PM »

Czyli stare dobre "bo tak"  ::)
Kai Man (Teliden)
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 282


Siewca Wiatru


« Reply #21 on: March 12, 2012, 02:18:18 PM »

A jeśli tak, no to tak - dzięki za wprost odpowiedzi ;)

btw. I nie ma zmiłuj?

Asunta
Wojownik Twierdzy
Jeździec
*
Offline Offline

Wiadomości: 54


« Reply #22 on: March 12, 2012, 03:21:47 PM »

Strasznie rozbawiła mnie ta dyskusja... na temat nazwy.
Jesteście cool!!!

Kai Man zawsze możesz pisać nazwę naszej gidii: Twier Dza.
I będzie dwuczłonowo,  wilk i owca cała.
Maet
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1629



« Reply #23 on: March 12, 2012, 03:24:28 PM »

Jest też opcja gry creepem na Etten -> Dark Stronghold ;).
Urendir
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 278



« Reply #24 on: March 12, 2012, 03:30:41 PM »

No i nie mozna zapominać że ta gildia nie jest gildią tylko dla lotro, są te inne mmo w której wystepuje. No i wszędzie zapewne łamią sobie języki czytajac to piekne polskie słówko :)
Tarquill
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 868



« Reply #25 on: March 12, 2012, 04:56:35 PM »

Dawno temu to się działo, że spotkały się wielkie persony i uradziły, że założą GILDIĘ. Niestety wielki frasunek miały z ustaleniem jednej i słusznej nazwy, co trwogę w sercach wrogów by siała, a jednocześnie wielkie dostojeństwo osób występujących w jej szeregach by podkreślała. Wielka miała być ta gildia niczym Twierdza. O! Właśnie nazwali ją Twierdza. Zgrzytała trochę ta nazwa w umysłach wielkich. Wszak wszystkie charakterne miana były dwuwyrazowe. Stali więc mądrzy i łamali głowy nad tym jaka ta Twierdza miałaby być. Czy Potężna, Waleczna, Odważna... każde z tych określeń było słuszne i każde jednako pasowało do wielkości nazwy. Ale żadne nie określało jej całkowicie. Udali się więc Wielcy w różne świata strony szukać odpowiedzi na to ważne pytanie. Jaka jest Twierdza. Nim wrócą z tej wędrówki Gildia musi być nieokreślona. Ponieważ dla każdego Twierdza jest inna, a jednocześnie taka sama...
Bondur
Wojownik Twierdzy
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2731



« Reply #26 on: March 12, 2012, 10:11:37 PM »


Ale i zauważ, że w Twoich przykładach nazw, to są zlepki, które nie mają jednowyrazowego brzmienia, prawda?


Zdecyduj się czy mówisz o członach nazwy czy o znaczeniu nazwy :D

Jest też opcja gry creepem na Etten -> Dark Stronghold ;).

Polecam :) choć czas nie jest najlepszy - nerf nerf :)

Dawno temu to się działo, że spotkały się wielkie persony i uradziły, że założą GILDIĘ. Niestety wielki frasunek miały z ustaleniem jednej i słusznej nazwy, co trwogę w sercach wrogów by siała, a jednocześnie wielkie dostojeństwo osób występujących w jej szeregach by podkreślała. Wielka miała być ta gildia niczym Twierdza. O! Właśnie nazwali ją Twierdza. Zgrzytała trochę ta nazwa w umysłach wielkich. Wszak wszystkie charakterne miana były dwuwyrazowe. Stali więc mądrzy i łamali głowy nad tym jaka ta Twierdza miałaby być. Czy Potężna, Waleczna, Odważna... każde z tych określeń było słuszne i każde jednako pasowało do wielkości nazwy. Ale żadne nie określało jej całkowicie. Udali się więc Wielcy w różne świata strony szukać odpowiedzi na to ważne pytanie. Jaka jest Twierdza. Nim wrócą z tej wędrówki Gildia musi być nieokreślona. Ponieważ dla każdego Twierdza jest inna, a jednocześnie taka sama...

No i krasnolud wyjaśnił elfowi o co chodzi :) Jak w życiu :)
Kai Man (Teliden)
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 282


Siewca Wiatru


« Reply #27 on: March 13, 2012, 08:50:33 AM »

No i nie mozna zapominać że ta gildia nie jest gildią tylko dla lotro, są te inne mmo w której wystepuje. No i wszędzie zapewne łamią sobie języki czytajac to piekne polskie słówko :)

Trafiony - zatopiony, wyciągam, co wsadziłem :P

Dawno temu to się działo, że spotkały się wielkie persony i uradziły, że założą GILDIĘ. Niestety wielki frasunek miały z ustaleniem jednej i słusznej nazwy, co trwogę w sercach wrogów by siała, a jednocześnie wielkie dostojeństwo osób występujących w jej szeregach by podkreślała. Wielka miała być ta gildia niczym Twierdza. O! Właśnie nazwali ją Twierdza. Zgrzytała trochę ta nazwa w umysłach wielkich. Wszak wszystkie charakterne miana były dwuwyrazowe. Stali więc mądrzy i łamali głowy nad tym jaka ta Twierdza miałaby być. Czy Potężna, Waleczna, Odważna... każde z tych określeń było słuszne i każde jednako pasowało do wielkości nazwy. Ale żadne nie określało jej całkowicie. Udali się więc Wielcy w różne świata strony szukać odpowiedzi na to ważne pytanie. Jaka jest Twierdza. Nim wrócą z tej wędrówki Gildia musi być nieokreślona. Ponieważ dla każdego Twierdza jest inna, a jednocześnie taka sama...
Urzekła mnie ta wypowiedź, chyba polubiłem kurd... Ekhm, khazadów :P

Quote from: Asunta
Kai Man zawsze możesz pisać nazwę naszej gidii: Twier Dza.
I będzie dwuczłonowo,  wilk i owca cała.
Hyh, jakoś chinolsko by wyglądało, a do tego nie ośmielem siem, jako rekrut , dzielić nazwy Kinshipu (no kiedyś musiałem się nauczyć tego słowa :P ), który trwogę w sercach wrogów sieje, a jednocześnie wielkie dostojeństwo osób występujących w jego szeregach podkreśla, a wielki jest niczym Twierdza.
Kai Man (Teliden)
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 282


Siewca Wiatru


« Reply #28 on: March 14, 2012, 11:20:47 AM »

chyba nie umiem szukać na forum i nie znalazłem kinowych objaśnień karczemnych awantur, nie jestem super znawcą english (kali kochać - kali uciąć) zatem może kto objaśni pokrótce?

http://www.visionsofthering.com/world_taverns_buffs.shtml
Huriel
GM Iron Lady ;-)
Administrator
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 10656


KoHaniutka


« Reply #29 on: March 14, 2012, 11:47:32 AM »

Pomysł w jaki sposób wprowadzic nowe rzeczy do gry - szerzej opisane w tym wątku na oficjalnym forum:
http://forums.lotro.com/showthread.php?86442-Game-System-Tavern-Revelries
Pages: 1 [2] 3 4 5
  Print