Pages: [1]
  Print  
Autor Topic: SWTOR Free-to-Play member, a subskrypcja  (Read 15961 times)
Karol77758 (Karol)
Moderator
Jeździec
*****
Offline Offline

Wiadomości: 97


KarolKoeol / Karol


« on: October 18, 2012, 01:25:16 PM »

Ponieważ słyszałem już wiele opinii o tym co ma być, a co ma nie być w darmowej wersji gry postanowiłem rozjaśnić wszystkie wątpliwości.
Na chwilę obecną wygląda to tak:
http://www.swtor.com/free/features

Podobny temat z dyskusją na temat Free-To-Play, także proszę nowej nie zaczynać - jedynie pytania co do znanych na chwilę obecną faktów.
http://twierdza.org.pl/index.php?topic=7809.0

Co ważniejsze elementy dla tych co słabiej znają angielski:
                                      subskrypcja        Free to play
Story Content                FULL ACCESS      FULL ACCESS
   (historia)                     (pełen dostęp)   (pełen dostęp)

- wszyscy mogą grać od lvl 1 do 50

Operations                    FULL ACCESS      LIMITED ACCESS
(operacje)                     (pełen dostęp)       (ograniczone)

- żeby zdjąć ograniczenie trzeba za Cartel Coins wykupić tygodniowy dostęp - ten sam czas i metoda dotyczy wszystkich ograniczeń chyba, że jest napisane inaczej

Warzones                    FULL ACCESS        LIMITED ACCESS
- możliwość rozegrania 3ch w tygodniu - zdjęcie limitu jak wyżej

Flashpoints                  FULL ACCESS         LIMITED ACCESS
- 3 tygodniowo bez ograniczeń później albo trzeba wykupić dostęp albo nagrody "są ograniczone" - średnio wiem jak to rozumieć, w najgorszym razie można grać ale nie otrzyma się żadnej nagrody (drop z bosa?, punkty XP?)

Cargo Hold/Inventory   FULL ACCESS          LIMITED ACCESS
- w free to play można zwiększyć tylko dzięki Cartel Coins inni gracze mogą to zrobić jeszcze za pomocą zwykłych kredytów z gry

Jest tego jeszcze więcej ale to chyba z punktu dotychczasowych graczy są najważniejsze informacje.
Każdy kto opłacał przez jakiś czas subskrypcje już na start będzie miał jakieś  Cartel Coins - z tego co sprawdzałem to ja otrzymam ich 1k - choć nie wiem ile one będą tak naprawdę warte.

Jeżeli ktoś jeszcze czegoś w kwestii Free-To-Play nie jest pewien, to niech w tym temacie zadaje pytania, postaram się odpowiedzieć.

Jeszcze jedno przegapiłem

Item Equipping            FULL ACCESS               LIMITED ACCESS
- w skrócie - ograniczona możliwość ubierania fioletowych itemów
 
Death                           FULL ACCESS              LIMITED ACCESS
- w wersji premium wskrzeszanie "w polu" ograniczone jedynie cooldownem, w wersji free "total of five times", a o co im konkretnie chodzi, to już nie jest nigdzie wyjaśnione. Brzmi tak jak by limit był nałożony na postać.

Filavorin i Spółka
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 710



« Reply #1 on: October 19, 2012, 05:47:51 PM »

No ja jak zawsze mam jedną wątpliwość, raczej średnio mnie to dotyczy, ale mogłaby się kuzynowi przydać ta wiedza. Mianowicie przejście z Suba na F2P pisali, że wówczas posiadamy coś co nazywa się "Preferred Status"

Daje:
-  Sprint od 1 lvla (czyli pewnie znowu docelowo będzie od 14 lvla czy jak tam przed 1.2 było 9albo 1.1 nie pamiętam sam)).
- Większy priorytet logowania (poprzez większy jak rozumiem Sub>Preffered>F2P bo inaczej by trochę dziwnie było).
- Cargo Hold Acces (więc może wówczas można wykupywać - przynajmniej niektóre - taby banku za kredyty) - od 6 lvla
- Zwiększony dostęp do Chata i Secure Trading - też od 6 lvla

I odnośnie tego mam parę wątpliwości na przykład:

- Czy żeby otrzymać Status Preferowany wystarczy założyć konto trial po F2P automatycznie na darmowe się zmieni i wykupić VIPa (czy jak to zwą) na najkrótszy dostępny czas powiedzmy 1 m-c? Czy  trzeba mieć stare konto albo wykupić na dłuższy czas
- Pytanie jak wyglądają te ograniczenia czata (brzmi strasznie) no i dawno wiadome ograniczenia GTN (sub bez limitu/ F2P Extremaly Limited Acces brzmi nieprzyjemnie)  i ras (na filmiku było, że bez Pureblood Sithów dla Sith Warriorów (pytanie czy uznają, że prawo nie działa wstecz, bo jakbym chciał jakiś czas bez suba poszaleć to Maruder odpada bo Pureblood :( (reszta wszystko chyba człowieki +cyborgi))).
- no i ostatnia wątpliwość najważniejsza Secure Trading hmm po prawdzie nie wiem co to... GTN? Wysyłanie mejli CODem? Bo jak zwykły handel hand-to-hand to się wkurzę...
- No i dołączam się do zastanawiań nad tym co znaczy ograniczona nagroda na Flashach (z moich teorii albo a)nagrody za sam q b)daily/weekly c) oba d) przecież do jasnego kasztana chyba nie skasują dropów dla F2P po zrobieniu 3 flashy w tygodniu bo ile to do jasnej choinki są 3 flashe).

Co do WZ to żal bo z tego co widziałem (nie robiłem póki co po powrocie) to chyba (poprawcie jeśli się mylę) ciągle nie można wybrać sobie konkretnej mapy, więc 3 WZ tygodniowo + brak wpływu na to na jaki pójdziesz = i don't idea whats idiot work in this project.

Ale wg mnie najgorsza jest metoda "zdejmowania" limitów zamiast zwiększenia limitu o jakąś ilość wykupienie dostępu na tydzień... [kręci głową].

Czyli F2P to sieczka.

P.S. Mogłeś Karol też dla wygody dopisać, żę w polu można wziąść Resa tylko 5 razy (chyba na całą grę daną postacią) więc trzeba się przeprosić z Centrami medycznymi albo CC wydać na więcej resów.

I tu powstaje kolejne pytanie mianowicie czy do tego Field Resa liczy się podniesienie przez innego gracza mi się wydaje że nie, ale to by nie była pierwsza "dziwna" rzecz na tej liście

P.P.S. Odnoszę wrażenie (mogę się mylić) że gdyby ktoś podliczył tekst napisany przez użytkowników tego forum (w znakach) zająłbym baaardzo wysoką pozycję xD
EDIT: tak patrze że w statystykach kto rozpoczął najwięcej tematów mam 6 pozycję z forum, ładnie xD
Camil (Gwyndeith)
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 693


Casual


WWW
« Reply #2 on: October 20, 2012, 03:48:55 PM »

To w końcu EA, ne? Ich darmowe gry są droższe od abonamentówek. Później płaczą, że ludzi muszą zwalniać, bo gracze nie chcą płacić jakiś kosmicznych kwot za farbkę do mundurka.

Kompletnie nie rozumiem idei ograniczenia Warzonów. Dla tych płacących suby (a będzie ich mniej) i lubujących się w PvP, darmowi gracze są nadzieją na rozruszanie arenek. Także ten limit odbija się rykoszetem w tych, których EA doi.

Pomijam już to, że w tej grze PvP nie jest wcale najlepsze i płacenie abonamentu tylko za to, mija się z celem.

Przy założeniu, że tych darmowych graczy będzie taaaaak wielu, to potrafiłbym jeszcze zrozumieć limit 3 WZ na dzień, ale nie na tydzień. :P


Handel Hand-to-Hand na pewno będzie zablokowany. Gdyby wprowadzili konta premium (coś pomiędzy VIP i Free), to mogliby to tam znieść. Freepom na pewno nie dadzą handlu wymiennego, a GTN będzie buy only. W założeniu takie ograniczenia mają zmniejszyć napływ RMT, którzy załamaliby rynek.


3 space misje w tygodniu? Jakby nie wiadomo ile się z tego wyciągało. :P Dla mnie na początku, po dostaniu własnego statku, to był największy hit.
Karol77758 (Karol)
Moderator
Jeździec
*****
Offline Offline

Wiadomości: 97


KarolKoeol / Karol


« Reply #3 on: October 22, 2012, 12:36:48 PM »

przejście z Suba na F2P pisali, że wówczas posiadamy coś co nazywa się "Preferred Status"

Daje:
-  Sprint od 1 lvla (czyli pewnie znowu docelowo będzie od 14 lvla czy jak tam przed 1.2 było 9albo 1.1 nie pamiętam sam)).
- Większy priorytet logowania (poprzez większy jak rozumiem Sub>Preffered>F2P bo inaczej by trochę dziwnie było).
- Cargo Hold Acces (więc może wówczas można wykupywać - przynajmniej niektóre - taby banku za kredyty) - od 6 lvla
- Zwiększony dostęp do Chata i Secure Trading - też od 6 lvla

Preferred Status:
Jest o status konta osób, które kiedyś płaciły za granie ale ich subskrypcja wygasła. Co to oznacza w praktyce? Podam na swoim przykładzie.
Mam obecnie wykupiony abonament wiec posiadam konto "VIP", kiedy abonament się skończy automatycznie konto zostanie zmienione na Preferred Status.
Od tego momentu będę miał takie same ograniczenia jak free-to play oprócz:
-  Sprint od 1 lvla;
- Większy priorytet logowania itd;
Oprócz tego będzie trzeba wybrać, którymi postaciami chce się grać.
Tak więc status Preferred Status zdobywa każdy kto choć raz opłacił abonament. Z automatu otrzymują do "starzy" gracze, bo oni musieli choć raz zapłacić za granie, nowi dostaną o ile kiedyś wykupili lub wykupią subskrypcję.

Inne kwestie nie są wyjaśnione więc zgadywać nie będę.
Filavorin i Spółka
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 710



« Reply #4 on: October 22, 2012, 05:56:07 PM »

przejście z Suba na F2P pisali, że wówczas posiadamy coś co nazywa się "Preferred Status"

Daje:
-  Sprint od 1 lvla (czyli pewnie znowu docelowo będzie od 14 lvla czy jak tam przed 1.2 było 9albo 1.1 nie pamiętam sam)).
- Większy priorytet logowania (poprzez większy jak rozumiem Sub>Preffered>F2P bo inaczej by trochę dziwnie było).
- Cargo Hold Acces (więc może wówczas można wykupywać - przynajmniej niektóre - taby banku za kredyty) - od 6 lvla
- Zwiększony dostęp do Chata i Secure Trading - też od 6 lvla

Preferred Status:
Jest o status konta osób, które kiedyś płaciły za granie ale ich subskrypcja wygasła. Co to oznacza w praktyce? Podam na swoim przykładzie.
Mam obecnie wykupiony abonament wiec posiadam konto "VIP", kiedy abonament się skończy automatycznie konto zostanie zmienione na Preferred Status.
Od tego momentu będę miał takie same ograniczenia jak free-to play oprócz:
-  Sprint od 1 lvla;
- Większy priorytet logowania itd;
Oprócz tego będzie trzeba wybrać, którymi postaciami chce się grać.
Tak więc status Preferred Status zdobywa każdy kto choć raz opłacił abonament. Z automatu otrzymują do "starzy" gracze, bo oni musieli choć raz zapłacić za granie, nowi dostaną o ile kiedyś wykupili lub wykupią subskrypcję.

Inne kwestie nie są wyjaśnione więc zgadywać nie będę.

Krótko mówiąc mogłeś powiedzieć "Sennar wiesz co bladego pojęcia nie mam poczekaj, aż ci goście coś wreszcie wyjaśnią"

Bo mnie właśnie interesowało Cargo na jakiej zasadzie oraz czat i trade (bo będę miał 2-3 a może nawet 4 F2P do uposażenia) czat pamiętam w jakiejś grze było że F2P nie mogą non-stop pisać tylko 10 sekund przerwy między wiadomościami (już nie pamiętam gdzie) przeciw czemuś takiemu nic bym nie miał (zwłaszcza że od czego są TS / Vent / Skype), ale ten trade to mnie serialnie martwi (miejmy nadzieję, że to miało mądrze oznaczać mniej ograniczone GTN)

P.S. Jak już będzie całkiem oficjalnie wiadomo datę to może ktoś rzucić jakiś link do odliczania jakowegoś?

P.P.S. To mój 500 post na tym forum. Połowa normy wyrobiona xD


EDIT: Śpieszę z odpowiedzią na własne pytanie

http://dulfy.net/2012/10/24/swtor-free-to-play-ftp-player-restrictions/

nie wygląda za ciekawie (głównie brak handlu hand-to-hand dla f2p - bo to jest właśnie secure trade - więc chyba będzie się dało wysłać mejla do f2p ale on do ciebie nie współczuje im (i sobie bo będę z kuzynem grał))

May the Force be with You (and me too)!
Gennos
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 4


« Reply #5 on: November 27, 2012, 11:40:49 AM »

Quote from: Sennar
I tu powstaje kolejne pytanie mianowicie czy do tego Field Resa liczy się podniesienie przez innego gracza mi się wydaje że nie, ale to by nie była pierwsza "dziwna" rzecz na tej liście

Podniesienie przez współgracza nie liczy się jako Field Res, tylko wtedy jak używasz Medical Droida, żeby Cie wskrzesił (z tym, że cooldown Resa u każdego gracza to 10 minut więc..)

Quote from: Sennar
nie wygląda za ciekawie (głównie brak handlu hand-to-hand dla f2p - bo to jest właśnie secure trade - więc chyba będzie się dało wysłać mejla do f2p ale on do ciebie nie współczuje im (i sobie bo będę z kuzynem grał))

Nie sprawdzałem czy to działa w hand-to-hand trade, ale da się to obejść przy pomocy maili i GTN (trzeba się tylko zgrać).

Pozdrawiam,
Gennos
emssik
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 474


« Reply #6 on: December 13, 2012, 09:27:03 PM »

Ehh, postanowiłem dać SWTOR 3 szansę, tym razem w modelu F2P, ale no naprawdę ja się staram a oni???

- mam 150 coinow na koncie na WWW, w grze 0 - podobno muszę wykupić abonament na miesiąc i wtedy dostane te zaległe;
- teleportacja - cd 2h
- quick sloty - ograniczona ilość (co przy kosmicznej ilości skilli jakie ma np. przemytnik, to porażka)
- tylko 2 sloty na chary (ok, mogę zrozumieć) i brak możliwości dokupienia za coiny kolejnych (nie mogę zrozumieć);
- limit kasy i brak możliwości odblokowania za coiny;
- i coś co mnie rozwaliło dokumentnie, nie można odebrać wszystkich nagród za questy + dostaje się tylko mniej więcej 50% expa za wykonane questy, co jest kretynizmem, bo jak ktoś gra w tym modelu od lvl 1, zapewne, będzie miał za mało contentu do normalnego levelowania.

To tylko kilka rzeczy, które zaobserwowałem na początku. Generalnie, chyba sobie podaruję. Quick sloty / nieusuwalny limit kasy i obniżony exp to dla mnie przesada. A, no i oczywiście można mieć tylko 2 skille zarobkowe (nie jestem pewien, czy trzeci można odblokować za coiny czy nie). Ale wydaje mi się, że tak.
Inkwizytor
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1639



« Reply #7 on: December 14, 2012, 08:23:42 AM »

- aby otrzymać CC musisz wykupić suba (przy czym potaniały istatnio)
- bary na skille możesz wykupić za CC
- masz 2 sloty? Dziwne, ja miałem dostęp do wszystkich wcześniej stworzonych postaci
Pages: [1]
  Print