Pages: [1]
  Print  
Autor Topic: AltTabowanie do Widowsa  (Read 4377 times)
Milo
Przybysz.
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1844


Why so serious... Its only a game.


« on: September 05, 2013, 09:39:40 AM »

Mam mały problem...

Gra sama w sobie chodzi świetnie, nie ma lagów, nie ma crashy - wszsytko cacy.
Problem pojawia się gdy chce alt/tab do windowsa, wychodze, spr np forum, łorewer. Wracam po kilku minutach i nie da się grac w grę, im dłużej alt/tabuje tym gorzej sie gra zachowuje. po 1-2 min gra spowalnia lekko, po 5 gra chodzi jakbym na 20letnim kompie odpalał, a po dłuższym czasie poprostu staje w miejscu i nie mogę się nawet ruszyć.
To samo dzieje sie gdy odpalam 2 konta. Odpalam jest git, oba śmigają, duga postać na follow i po jakimś czasie widzę że postać (ta na follow która na drugim koncie alt/tabuje) zaczyna spowalniać nie nadąża za mną, a po dłuższym czasie potrafi stanąć i biegnąć w miejscu.

W kompie nic nie zmieniałem, a problem pojawił po ostatnim updejcie i po "zmianie" podejścia do clubberów - nie czy ma to coś wspólnego, ale clubbing też wymaga wielu kont odpalonych wiec może turbinki coś tutaj zamieszały????

Edek coś pisał że ma "podobny problem" z low fps i alt/tabowaniem.

Jak ktoś zna rozwiązanie, lub znalazł gdzieś na forum lotro podobny problem - piszcie.
Edhenor
Lotro Officer
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2718



« Reply #1 on: September 05, 2013, 10:09:18 AM »

Próbowałem wszystkiego ale nic nie pomaga. Po wejściu do windowsa na kilka minut pozostaje tylko wylogowanie się i ponowne odpalenie gry. Relog do okna wyboru postaci nie pomaga.
Normalnie po zalogowaniu mam około 50 fps. Po alttabowaniu fps-y spadają do 3-4 a po jakimś czasie gra się zatrzymuje i trzeba zamykać na twardo z menedżera bo nawet alt+F4 nie działa.
Z tego co na forum wyłapałem jest to problem z wyciekiem pamięci. Radzono przełączać  się do gry w oknie i z powrotem ale u mnie to nie działa.
Spowolnienie gry jest najbardziej widoczne na nowych terenach. Robiąc deedy w barad gularan zaobserwowałem wzrost fps-ów a w Hytbold mimo że praktycznie byłem sam gra stawała w miejscu.
Spowolnienie jest też widoczne - nawet bez alttabowania po 2-3 godzinach gry. U mnie spada z 50 fps do 20-30 fps.
Chyba trzeba czekać na kolejny patch :-[

Huriel
GM Iron Lady ;-)
Administrator
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 10656


KoHaniutka


« Reply #2 on: September 05, 2013, 10:29:50 AM »

Tak jak rozmawialiśmy Milo, ja nie mam problemu z graniem na dwóch kontach, nawet po zmianie grafy mogę sobie pozwolić na gre bez obniżania detali na jednym z kont (co musiałam jeszcze niedawno robic np. w Rohanie czy w Wildermore).

A jak gra zaczyna mi spowalniać, to czyszczę sobie pamięć np. CC, zwykle pomaga chociaż trochę. Z czego muszę dodać, że u mnie te spowolnienia nie są aż tak odczuwalne nawet przy dłuższej grze.
Milo
Przybysz.
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1844


Why so serious... Its only a game.


« Reply #3 on: September 05, 2013, 11:31:02 AM »

U mnie problem pojawia się tylko przy alt/tabowniu (czasem nie odpalam żadnych innych programów, po prostu "chowam" grę). Dopóki tego nie robię mogę grać i 5h i nie ma ani spowolnień ani innych problemów.
viferia
Gość
« Reply #4 on: September 05, 2013, 01:25:19 PM »

A gracie na pelnym ekranie czy w oknie? Ja mam gre odpalona w oknie i bardzo czesto przełączam sie na przegladarke, czy cokolwiek innego i do tej pory nie zauważyłam najmniejszego problemu, tym bardziej że grę mam odpalona dość długo jednorazowo, a sprzęt też nie grzeszy mi nowościa.
Bondur
Wojownik Twierdzy
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2731



« Reply #5 on: September 05, 2013, 01:26:16 PM »

Gram w obu trybach z częstym wykorzystaniem alt+tab i problemów nie ma.
Huriel
GM Iron Lady ;-)
Administrator
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 10656


KoHaniutka


« Reply #6 on: September 05, 2013, 02:40:31 PM »

Ja też alttabuję i nie mam problemów.
Radhriel
Wojownik Twierdzy
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 6


« Reply #7 on: September 07, 2013, 07:20:45 PM »

U mnie i Alduga tez problemy po ostatnim updacie.

Na lapku gra wiesza sie samoistnie po minucie, nie ma w ogole mowy o jakimkolwiek graniu. Reinstall nie pomogl. Na stacjonarnym po alt/tabie sie wiesza. A nawet jak nie alt-tabujemy to i tak sie wiesza, tyle, ze raz sie pogra 20 min. a raz godzine. Wczoraj po 3 restarcie gry dalam sobie spokoj. :(
Milo
Przybysz.
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1844


Why so serious... Its only a game.


« Reply #8 on: September 07, 2013, 10:25:33 PM »

Jeśli problem z crashami macie, zajrzeć tu: http://twierdza.org.pl/index.php?topic=8433.0 polecam ja :)
Nie tylko jeśli crashe na terenie Rohanu się zdarzają ale w całej grze.
Edhenor
Lotro Officer
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2718



« Reply #9 on: September 08, 2013, 12:00:55 PM »

Wczoraj przetestowałem jeden sposób na alttabowanie. Grając na pełnym ekranie najpierw przechodzę do gry w oknie - Alt+Enter. Zmniejszam okienko i dopiero wtedy wchodzę na forum czy tam gdzieś indziej. Powracam do gry przez ponowne wybranie okna z grą i znowu Alt+Enter. U mnie pomogło mimo tego że kilkakrotnie siedziałęm na forum po kilka/kilkanaście minut. Czasami tylko zaraz po przełączeniu się na grę obraz frezował na kilka sekund ale potem wszystko działało dobrze.
Milo
Przybysz.
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1844


Why so serious... Its only a game.


« Reply #10 on: September 08, 2013, 12:31:30 PM »

heh po raz kolejny, Wielkie umysły myśla podobnie :D

Też coś podobnego przetestowałem wczoraj - dziś jeszcze raz dla upewnienia sie, otworzyłem dwa konta w dwóch oknach i przechodziłem między nimi bez używania ALT/TAB - pomogło. Ani jedno ani drugie konto nie spowalniało, nie wieszało się - Było OK. Wychodzi na to że problemem jest samo wciśnięcie klawiszy alt-tab, każdy inny sposób przełączania między oknami, czy uruchomienie innych programów - nie stanowi problemu.
Pages: [1]
  Print