Pages: 1 [2] 3 4
  Print  
Autor Topic: GRD vs WDN  (Read 27751 times)
Sayver
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 461


« Reply #15 on: December 20, 2010, 07:58:29 PM »


Ktoś kiedyś ładnie opisał cykl życia rajdu. Pierwsze wypady - obowiązkowy guardian. Jak już się content opatrzy to guardian (niestety) przestaje być potrzebny. I tak do następnego rajdu. I widać to na BG. Wardeni pchają się coraz dalej :)

Tu się zgodzić nie mogę, jedno z pierwszych zabić BO w Twierdzy robiliśmy z wardenem, Mistresske też (to chyba był nawet pierwszy kill, ale na 100% pewny nie jestem)
Wardenem trzeba pograć trochę, zrozumieć mechanikę, pokombinować z rotacją, sprzętem. Generalnie ustawić go pod siebie. Gram już trochę nim i nadal nie mogę powiedzieć, że umiem wykorzystać klasę w 100%. Widziałem już wielu wardenów tankujących w bardzo różnych setup'ach i każdy dawał rade, tylko że grali tą klasą sporo i mieli duże doświadczenie, a ci co zrobili sobie go jako alta robili za kolejnego melee dps'a. Pomijam rozgłaszane teorie o tym, że wardenem się nie da, da się tylko wymaga to umiejętności i doświadczenia. Nie tylko warden musi być ograny i z wardenem trzeba umieć grać.




hellsing
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 76


« Reply #16 on: December 20, 2010, 08:31:24 PM »

Natomiast wiem, że  hardocore'owe kinshipy(Element Zero, Legendarium, Riddles in the Dark, Rising Dawn) nie dają tankować LT wardenom, nawet jeśli są w rajdzie(często jest zestawienie guardian-warden).

You are just wrong.
Amarande
Lotro Officer
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 757



« Reply #17 on: December 20, 2010, 09:08:23 PM »

...z wardenem trzeba umieć grać.

I tu jest problem, tankujący guard pozwala na drobnę błędy, tankujący warden nie.
Bondur
Wojownik Twierdzy
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2731



« Reply #18 on: December 20, 2010, 09:18:32 PM »


Ktoś kiedyś ładnie opisał cykl życia rajdu. Pierwsze wypady - obowiązkowy guardian. Jak już się content opatrzy to guardian (niestety) przestaje być potrzebny. I tak do następnego rajdu. I widać to na BG. Wardeni pchają się coraz dalej :)

Tu się zgodzić nie mogę, jedno z pierwszych zabić BO w Twierdzy robiliśmy z wardenem, Mistresske też (to chyba był nawet pierwszy kill, ale na 100% pewny nie jestem)

Nie wiem jak było a pierwszych DN w Twierdzy z prostego powodu - nie grałem jeszcze wtedy :) Mówię o ogólnej tendencji opisywanej przez rajdujących dużo więcej niż ja biedny casual, od której są oczywiście wyjątki, odstępstwa.
Quote
You are just wrong.

ależ wyczerpująca wypowiedź :)
hellsing
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 76


« Reply #19 on: December 20, 2010, 11:06:55 PM »

I tu jest problem, tankujący guard pozwala na drobnę błędy, tankujący warden nie.

Tankujacy warden pozwala na o wiele wiecej bledow niz guardian.


 
ależ wyczerpująca wypowiedź :)

Wiesz co innego wiedziec cos o hardcorowo raidujacych kinach, a co innego grac z nimi;p
+ pogadajcie z ludzmi z kinshipu Myth, oni bija lt uzywajac wardena za main tanka.
+ napewno kojazycie lepka z nickiem WaRoth z gry, on bije lt z pugiem tankujac go na wardenie.
+ Warden ma tylko problem na twinsach z zoltym okiem, ale i na to znajdzie sie rozwiazanie...

Ps. Ez0 i Rissing down nie sa hardcorowe. Nie sa nawet raidujace na powaznie...
Amarande
Lotro Officer
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 757



« Reply #20 on: December 21, 2010, 12:20:43 AM »

I tu jest problem, tankujący guard pozwala na drobnę błędy, tankujący warden nie.

Tankujacy warden pozwala na o wiele wiecej bledow niz guardian.

Grałem z guardami na LMie i nie tankowałem mobów, grałem z Wardenami na LMie i zawsze udaje mi sie zerwać jednego albo dwa.

Mam też Wardena (nie powiem ze Uber pr0, bo patrząc na eq Warotha i jego statystyki/itemy to jeszcze trochę mi brakuje), ale bez problemu soluje master elity 65 lvl  60k morale. Tankuje większość instancji i zawsze znajdzie się osoba która jest w stanie mnie przeagrować o ile ma taką chęć i się postara.

W sprawie Warotha tankującego z PUGami LT, owszem da się. Ale chyba nie byłeś z nim na takim rajdzie (ja byłem 2 razy). Jeżeli Twierdza miała by takie wymagania jak Waroth to był bym chyba jedyną osobą która mogła by "dostąpić zaszczytu" pójścia na LT (mam 170 radiance, Waroth wymaga 155+ , oodpowiednich broniach nie wspominając).
Byłem też świadkiem "dramy" na globallff gdzie LM został wywalony z team na Hoca, bo nie miał 2age 65 lvl z odp legacjam.

Także stawianie ww. osoby jako przykład jest mocno nie ma miejscu.

Twierdza (o ile mi wiadomo) ma bardziej lightowe podejście do rajdowania i znacznie mniejsze wymagania więc Warden jako mt w takim przypadku się raczej nie sprawdzi.
Bondur
Wojownik Twierdzy
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2731



« Reply #21 on: December 21, 2010, 12:32:38 AM »

kilka osób by się załapało ale rajdu raczej byśmy nie złożyli :)
Aervorn
Banita
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 105


« Reply #22 on: December 21, 2010, 01:29:02 AM »

Byłem na rajdach z Warothem i nie polecam. Szkoda zdrowia. Jest jednym z największych palantów na tym serwerze. I to nie jest tak, że on robi pugowe BG, bo zazwyczaj ma 9-10 tych samych osób. A dobiera sobie osoby z kinów, gdzie ubicie LT jest na porządku dziennym.

@Ama: Nie byłbyś jedyny w gronie wybranych :P. Jest kilka osób w Twierdzy z 165+ radiance(m.in. mój champ).

@Hellsing:
Nie jest to ważne, jak sobie nazwiesz kinship(hardcore, czy nie), ale mało kto stosuje wardena jako main tanka na BG.
hellsing
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 76


« Reply #23 on: December 21, 2010, 04:00:04 AM »

Nie wiem jaki styl tankowania uprawiacie wardenami, ale wiem jedno nie ma bata zeby guard mial lepiej zbudowane aggro niz warden. Warden uzywajac conviction kradnie aggro calej druzynie + zdobywa dodatkowe dzieki healowi. Dodatkowo precise blow i wszystko siedzi na tobie 100% czasu, chyba ze warden dostanie debuffa w stylu mace z bg.

@Amarande
Ja nie mowie o jego wymaganiach, ani o jego manierach tylko o tym ze tankuje Lt wardenem. Taki jest fakt. Takze postawienie tej osoby jako przyklad jest 100% na miejscu.

@Aervorn
Bylem z nim w raidzie i poza tym ze lepek nie ma zadnego poczucia humoru, prowadzi raidy bardzo dobrze. Wie co chce osiagnac i co zrobic zeby to osiagnac. NW stosuje regularnie combo warden/champ jako main tankow na dwuch pierwszych bossow. Nie robilismy lt z maintankujacym wardenem bo zawsze sie guard znajdzie i z nim mamy opanowana taktyke w 99%. Podejzewam ze warden tankujacy bylby kwestia zmuszenia jednego rk do leczenia tj. 1pojscie na 2captain/3healers zeby nie zamieszac z gambitem dodajacym powera. Nie grasz w kinshipach hardcore czy jak je chcesz nazywac, nie grasz zapewne za czesto z nimi wiec nie wiesz jak takie raidy wygladaja...
Amarande
Lotro Officer
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 757



« Reply #24 on: December 21, 2010, 08:50:08 AM »

@Hellsing

Jak już wyżej pisałem, da sie wardenem zrobić wszystko, nawet tankować LT. Jedyna różnica jest taka że ludzi na rajd dobiera sie tak żeby wardenowi "zrobić dobrze" :P

Podczas rajdowania z Warothem (mówie tylko o LT) było 2 LM, jeden dla niego jeden dla reszty ekipy. Był RK na heal który spamował HoTy, + cała masa ranged dps. (zdaje sie 3x Hunterzy i jakieś inne dodatki).


Wracając do "łordenowania".
Mi osobiście grając wardenem brakuje force taunta (Def Chalange się nie liczy), trzymanie aggro na wardenie polega na spamowaniu PB na zmianę z ToT (nie pamiętam dokładnej nazwy) i okazjonalnych (co 16 sek) Conviction które transferuje aggro tylko z TWOJEGO team, więc nie jest wcale takie pewne że Huntard albo RK z drugiego teamu ciebie nie przeaggruje.
A całe tankowanie wardenem powiedzie tylko pod warunkiem ze masz power, więc dla LMa jest to kolejna osoba to "tankowania powera". Poty na power w walce trwającej więcej niz 2-3 minuty i tak nie wystarczą, obojętnie jak bardzo byś się starał.

Wątek ten powstał (mam nadzieję) żeby porównać wardena i guarda w normalnych rajdowych warunkach, a w takich guard się lepiej sprawdza. Może jak będziemy zaliczać kolejne kille porucznika i nabierzemy wprawy spróbujemy wystawić Wardena jako mt, ale na razie sie na to nie zanosi.

PS. Fajnie ze nie jestem jedyną osoba mającą 4 części z BG, to teraz przyznać mi się Panowie gdzie jest progres ? ;D Huri obiecała LT Kill na gwiazdkę i trzymam ją za słowo :)
Huriel
GM Iron Lady ;-)
Administrator
Forum Addict
*****
Offline Offline

Wiadomości: 10656


KoHaniutka


« Reply #25 on: December 21, 2010, 10:36:03 AM »

Huri obiecała LT Kill na gwiazdkę i trzymam ją za słowo :)

Przed Sylwestrem będzie - bo Świeta warto spędzić z rodziną, a nie na rajdzie :)
Bondur
Wojownik Twierdzy
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2731



« Reply #26 on: December 21, 2010, 11:20:50 AM »

HOWGH!
Aervorn
Banita
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 105


« Reply #27 on: December 21, 2010, 11:31:52 AM »

@Hellsing:
Dobrze, wierzę, że masz duże doświadczenie, jeśli chodzi o kinshipy. Znam trochę ludzi z Legendarium, Riddles in the Dark i innych kinshipów, które biją LT z palcem w pupie(należę do kanału rajdowego, który właśnie przymierza się do ubicia LT). I nie stosują one wardena jako maintanka, a przynajmniej tak twierdzą. Być może wynika to z lenistwa, nie wiem.
I nie przeczę, że Waroth dobrze prowadzi rajdy. Ale tak samo dobrze, to i ja bym poprowadził po tylu podejściach do LT, ile on miał, zanim mu się udało go ubić(bo to jakoś tak dopiero tydzień temu było :P). A teraz stosuje on taktykę na 4 burglarów, więc walka jest o wiele szybsza i łatwiejsza, niż przy optymalnym składzie na całe BG(jaki stosuje Twierdza). I tak jak mówiłem, nie sztuka prowadzić rajd, gdy się dobiera graczy doskonale zaznajomionych z BG.
Można by się tak przerzucać, ale chyba każdy się zgodzi, że branie wardena jako MT łączy się z pewnymi wyrzeczeniami(np. LM do obsługi wardena, bądź kolejny healer).
Bondur
Wojownik Twierdzy
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2731



« Reply #28 on: December 21, 2010, 11:41:06 AM »

Powinni uważać bo zostaną oskarżeni o dyskryminację wardenów a to tylko jeden krok i ban ;)
Garethir
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 349



« Reply #29 on: December 21, 2010, 12:40:53 PM »

U nas jest więcej osób z radiance 155+(ja też mam). Mam nadzieję że nie o mnie chodzi Bondziu ;D Wracając zaś do wardena, to ja jestem za tym żeby dać ludziskom potankować  na BG, tak jak pisało parę osób, to głównie kwestia ogrania tą klasą daje możliwość konkurowania z guardianem, a jak inaczej je zdobyć niż idąc na raid :) A tak z wrażeń z tankującymi wardenami, guardianami, to na palcach jednej ręki mógłbym wymienić takich co rzeczywiście są w tym dobrzy, a guardianów też niezbyt wielu którzy się starają.
Pages: 1 [2] 3 4
  Print