Pages: [1] 2
  Print  
Autor Topic: Wybory na GM'a w WAR w Orderze.  (Read 12536 times)
Karolus
Palladyn i Burglar
Radny
Bohater
****
Offline Offline

Wiadomości: 875



« on: November 10, 2008, 04:07:29 PM »

Moi drodzy,

WAR jest fajny, ma całą masę fajnych rzeczy i jest super.

Ale ja jednak wolę WoWa.

Wróciłem na mojego starego maina, Palladyna z przed 4 lat, gram nim z Krasiem, Guthwulfem i innymi w "Zakonie Rycerzy Apokalipsy".

Nie rozpisujmy się o wyższości jednej gry nad druga i odwrotnie. Zostały już napisane całe tomy na ten temat.

Sprawa jest taka, że w obliczu nadchodzącego dodatku do WoW, nie będę mógł poświęcać tyle czasu ile powinienem jako GM w WAR-Order.

Dlatego proszę o przedstawienie kandydatur na ten zaszczytny stołek.
Kto aktywnie gra w WAR, zna tą grę i może poprowadzić gildię?

Wybierzmy, a ja przekażę mu GM'a. Poproszę mnie nie usuwać z gildii bo na pewno będę wpadał.  :)
Xabbu
cigrela sabmel
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2234



« Reply #1 on: November 10, 2008, 10:09:01 PM »

RAJ Aka Rajstlin.

Podajcie swoje kandydatury.  Pracy jest wiele. Idzie kilka ciekawych dodatków i do tego mamy sporo gier single player które walczą o graczy. Idzie ciężki okres i trzeba zebrać siły by gildia przetrwała.   

A źle nie jest. Co wieczór coś razem robimy. Na serwerze mamy sporo graczy grających aktywnie i orvr udaje się ruszyć z powodzeniem.

 Przed gm stoi sporo pracy.  Sojusz, jest potrzebny. Nie mamy więcej czasu na marnowanie Energi.

Ta gildia w tej grze ma potencjał. Jest wielu fajnych graczy i bardzo dorosłe podejście do tematu. Ciekawe rozmowy na vencie, chacie. Bez zbędnych ciśnień.

 Tylko troche wiatru w zagle nam trzeba.
RAJ
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 673


« Reply #2 on: November 11, 2008, 03:07:23 PM »

Jakie sa zasady wyboru nowego GM?
Betrezen
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 917



« Reply #3 on: November 11, 2008, 03:13:54 PM »

Jakie sa zasady wyboru nowego GM?

Nie ma. Jestes ochotnikiem :P
Axe
Administrator
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 941



« Reply #4 on: November 11, 2008, 03:31:48 PM »

Zasady są proste - każdy może przedstawić swojego kandydata, a później dostaną po nożu i niech wygra najlepszy :)
Karolus
Palladyn i Burglar
Radny
Bohater
****
Offline Offline

Wiadomości: 875



« Reply #5 on: November 11, 2008, 03:55:47 PM »

Zrobimy po demokratycznemu. Niech do jutra wyłonia się kandydacie, zrobimy 3 dnie ankietkę i już.
Bjarni
Weteran
**
Offline Offline

Wiadomości: 191


Respect my authority!


« Reply #6 on: November 11, 2008, 05:13:23 PM »

Nie wiem, czy mogę, ale osobiście wnoszę kandydaturę Kerotha.

O ile się zgodzi :)

Acha i zgadzam się z Songiem, że źle nie jest... Tak jak nadmienił robimy dużo ostatnimi wieczorami, co więcej zwiększa się liczba osób, która chce partycypować w naszych spotkaniach (choćby to był MG z licznymi wipe'ami i brakiem expa :) ).
Kerroth
Bohater
***
Offline Offline

Wiadomości: 642


« Reply #7 on: November 11, 2008, 06:33:53 PM »

Zgadzam się i życzę powodzenia w wyborach zarówno sobie, jak i innym :).
Marakai
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 698


« Reply #8 on: November 11, 2008, 09:02:39 PM »

Weźcie Soxana to zrobi kolejną czystkę w gildii :P
Xabbu
cigrela sabmel
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2234



« Reply #9 on: November 11, 2008, 10:13:22 PM »

Fajnie by było gdyby każdy kandydat przedstawił swój plan, sposób na gildie.  Wtedy będzie się łatwiej zastanowić nad głosem kto jak chce Twierdze War prowadzić.

Tak widzę Twierdze:

Gildia o profilu casual. Dojrzała i spokojna. Jednak aktywna na froncie rekrutacyjnym i socjalnym.  To znaczy, ze oficerowie razem z gmem tworzą gildie, i aktywnie uczestniczą w jej losach. Nakłaniają do organizowania się i szukaj sojuszów oraz znajomości z poza gildii, bądź z innymi gildiami.

 Jednak Kadra nie jest od tego by organizować ludzi i zapewniać im zabawę i eventy.  Casual oznacza, ze każdy gra ile może/chce i nie uczestniczymy w wyścigu po "świętego Graala".

Casual nie oznacza = mało aktywna.  Jeśli w gildii są ludzie którzy lubią sprawy brać w swoje ręce, powinni być promowani i naświetlani. Jeśli są ludzie którzy maja czas by się umówić na wspólne raidowanie choćby 2 razy dziennie, nic ani nikt nie powinien im stać na przeszkodzie.

 Gracze sa mili i kulturalni dla siebie. Nie tolerowane powinny być niskie zagrywki i napinanie się. To wirtualność i zabawa, a nie zawody o medal.

Komunikatywność i zachęcanie do uczestniczenia w zabawie na vencie. To tam dzieje się najwięcej fajnego. A czasem fajnie nawet razem pomilczeć.

Gm i oficerowie, ściśle współpracują i są aktywni na forum. Gm powinien mieć zastępce, z podobnymi upoważnieniami w edytowaniu profilu gildii w grze.  To wiele ułatwia.

Pozdrawiam.

 Utopia? heh. W takiej gildii chce grac panie i panowie.

Moze i ja spróbuje swoich sil  w wyborach?

 
Ybl
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 126


In God we trust


« Reply #10 on: November 11, 2008, 10:51:37 PM »

No nareszcie :) Tylko tak jak napisał Song, kandydat powinien napisać kilka słów o tym jak ma zamiar sprawować swoją funkcję, żeby nie było wyborów w stylu "A ten to ma fajny i nick to na niego zaglosuję".
Akkara
Gość
« Reply #11 on: November 11, 2008, 11:10:13 PM »


Który z Was to Obama?
Kerroth
Bohater
***
Offline Offline

Wiadomości: 642


« Reply #12 on: November 11, 2008, 11:18:37 PM »

Spróbuj :).

-------------------------

Ja powiem tak:

Nie wyobrażam sobie rządzenia jednoosobowego. Chyba nikt z nas nie ma tyle czasu by dbać samodzielnie o każdy aspekt gildii, a poza tym lubię współpracę. Dlatego jeśli zostanę GM-em wyobrażam sobie władze gildii w następujący sposób (trochę tak jak to omawialiśmy swego czasu na ventrillo).

Poza mną GM-em liczę na owocną współpracę oficerów. Kilka osób już wiem, że się do tego nadaje i może być w tym dobrych. Tym oficerom chciałbym przydzielić pewne prawa ogólne oraz pewne sprawy szczegółowe. I tak chciałbym aby były osoby odpowiedzialne wyłącznie za: rekrutację, szkolenie członków, dyplomację, zarządzanie sztandarami, pilnowanie porządku w Guild Banku itd. Wszyscy jesteśmy zabiegani, więc nikt zapewne nie da rady sobie ze wszystkim samemu. Za to razem możemy stworzyć prężną maszynę.

Jeśli chodzi o atmosferę w gildii, to popieram casualowosć. Jedyne na co liczę, to na przestrzeganie pewnych wymogów rekrutacyjnych. Jeśli używamy ventrillo, to używamy go wszyscy na rajdach, a nie w połowie. Oczywiście nie ma przymusu odzywania się, wystarczy słuchać. Oczywiście będzie oddelegowany oficer, którego zadaniem będzie pomaganie graczom w zaczęciu swojej przygody z ventrillo :).

Jeśli chodzi o takie rzeczy, które chciałbym załatwić natychmiast po ewentualnym objęciu członkostwa, to:

=> Uporządkowanie banku;
=> Szybkie znalezienie korzystnego sojuszu;
=> Uporządkowanie osób w gildii, tzn. przydzielenie osobom nie grającym odpowiedniego statusu. Nikogo wyrzucać nie zamierzam.
=> Dość szybkie zorganizowanie wypadu na Bastion Stair, w celu zatrzymania u nas osób na wysokich poziomach.

Docelowo chciałbym oczywiście zwiększyć stan osobowy Twierdzy oraz zwiększyć ilość wspólnych wypadów.

Jednak ponad to wszystko chciałbym aby u nas w gildii panowała dobra atmosfera. Ważne, abyśmy byli zgraną ekipą i logowali się do gry z założeniem - fajnie, zaraz pogram z fajnymi ludźmi, będzie można miło pogadać, będę się dobrze bawił.

Na razie tyle ode mnie :).

Dobrze, że napisałem na razie, bo wciąż mi wpadają do głowy rzeczy, o których jeszcze nie napisałem. Dlatego na bieżąco pouzupełniam to, co mi do głowy wpada.

1. Kontrola GM-a => Domyślam się, że nie chcecie by w gildii panowała jakaś dyktatura czy coś w ten deseń. Nie zamierzam czegoś takiego stosować, ale pomimo tego na wszelki wypadek planuje wprowadzić system kontroli GM-a. Będzie to wyglądać podobnie do tego, co proponował kiedyś Rajstlin na Ventrillo. Widzę to tak - osoby, które będą doradcami w różnych sprawach (dyplomacja itd, tak jak pisałem powyżej) będą również kontrolować GM-a. Jeśli 3/4 tych osób razem uzna, że jakaś decyzja, jakieś działanie, które chce podjąć ich zdaniem jest niesłuszne, to po prostu go... nie podejmę.

2. Obecne stanowiska - od razu chciałbym też podkreślić, że moim celem nie jest wejście do gildii i wycięcie z niej wszystkich obecnych oficerów w celu zastąpienia ich ludźmi, których znam lepiej. Zdecydowanie nie. Wręcz przeciwnie - chciałbym, aby osoby, które mają już stanowiska oficerów oficerami pozostały. Część z nich oficerami skupiającymi się na sprawach ogólnych (dbający o atmosferę w gildii, przyjmujący do niej ludzi, meldujący GM-owi o tym co się dzieje, moderowanie czatu sojuszniczego itp), a część na konkretnych (czyli poza ogólnymi dodatkowo na tej dyplomacji, organizacji banku i innych sprawach). Aczkolwiek nie ukrywam, że widzę w gildii sporo osób jeszcze bez funkcji, które znam z Ventrillo i z którymi dużo rozmawiałem i które mam nadzieję zgodzą się mi pomóc w prowadzeniu konkretnych spraw gildii jeśli pozostanę GM-em :).
Nosfer
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 156



WWW
« Reply #13 on: November 12, 2008, 12:03:12 AM »

Popieram stanowiska przedmówców i widzę że mają dobry pomysł na prowadzenie gildii...
Kiedy robimy głosowanko?
Karolus
Palladyn i Burglar
Radny
Bohater
****
Offline Offline

Wiadomości: 875



« Reply #14 on: November 12, 2008, 12:16:46 AM »

Rozumiem zatem że kandydatów mamy 3.

1. Keroth
2. Song
3. Rajstlin

Raj niechaj przedstawi swój program program i wtedy zrobię ankietę.
Pages: [1] 2
  Print