Pages: [1]
  Print  
Autor Topic: G2A - czyli jak kupić tanio i gdzie  (Read 7902 times)
Filavorin i Spółka
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 710



« on: December 15, 2014, 04:39:05 PM »

Dobra to "pokrótce" (jak coś omówione kwestie są jak widzicie pogrubioną czcionką (nr 2 w zasadzie idzie pominać (ewentualnie 5 też ale chociaż wpierw zobaczcie czy kwestia jest dla was nieważna) a jak macie już dosyć czytania to bez "Kwestii Drobnych" sobie spokojnie też poradzicie resztę polecam dokładnie przeczytać (punkty pod jednym nr (3 i 6) to w zasadzie pojedyńcze kwestię rozbite w celu wyjaśnienia szczegołów)))

1. Tanio...czyli? Jako przykład wykorzystam grę Alien: Isolation - Bazowa cena na Steam 49,99 Euro (i niemal brak promocji) / Cena na Keye.pl 79,90 PLN / Aktualna średnia cena wersji Global na G2A 36-38 PLN
2. A to G2A to w ogóle co to jest? Platforma na której ludzie odsprzedają niechciane gry itp (rozmyślili się / kupili paczkę... cokolwiek)
3.a. Czyli pewnie masa ludzi spróbuję mnie oszukać? NIE jak coś jest tu opcją zabezpieczenia transkacji przy pomocy tzw G2A Shield (za dopłatą jakiś 4 PLN czyli jakoś ~ 1 Euro)
3.b. Mam płacić za bezpieczną transakcję ?! I tak i NIE jeśli kupujesz od uzytkownika z wysoką notą sprzedażową (podobne rozwiązanie do gwiazdek na allegro) bądź tzw Selected Offer to nie masz się czym martwić (jest to w zasadzie 70% transakcji (czyli "sporo" jest w zasadzie lekkim niedpowiedzeniem) więc można wówczas raczej tę tarcze wyłączyć). Jak kupujesz od typa z 0 opinii bądź jakimś cudem kogoś z niską notą (póki co więcej widziałem w realnym życiu przejechanych na ulicy jednorożców niż ofert z notą poniżej 85% więc szansę macie na to małe (pomijając rzeczonych "pierwszaków")) to może być lepiej włączyć zależnie od ceny produktu.
3.c. A G2A Shield to co to dokładnie? Odpowiedź bazuje na teorii i opiniach (ja kupuje bez tego na ten moment jakoś ~15 transakcji i nikt mnie nie wykiwał): G2A Shield oferuję zwrot kosztów w ciągu 72h w razie gdyby klucz / link nie działał. A jak to przebiega: zamiast klucza dostajesz "token" (w formie klucza którego nie aktywujesz na platformie bo nie po to jest) który wysyłasz obsłudzę oni dają ci właściwy klucz / link który masz aktywować pod ich nadzorem (program Team Viever nięzbedny). Podobno działa ale przy większości transakcji ryzyko jest tak mikroskopijne że mi przynajmniej nie się chcę dopłacać za utrudnienia.
4. Dobra skoro jest bezpiecznie to fajnie ale co tam znajdę? Na ten moment w oczy rzucają się najbardziej... Klucze do gier / Game gifty na Steam (regionalizacja Global / EU / US / RU / czasem jakaś inna nawet wylukałem kiedyś Dragon Commandera z regionalizacją PL ( dla młodszych akolitów wszechgabe'a znaczy to w jakich regionach produkt może byc aktywowany czasem równiez uzytkowany (dla uspokojenia najcześciej Global jest tańszy od US czy nawet EU (nie, tanszy od RU jest bardzo rzadko))), Gift Cardy na Steam (niestety dotąd znalazłem tylko GBP i USD a my mamy Euro więc nas to chyba nie urządza) / Play Station Network (+ suby Plus + ofc gry) / Xbox Live ( +suby Gold + ofc gry) / iTunes, klucze do gier na uPlay / Origin /  Desura / BattleNet / Gameforge + parę nie majacych tu klasyfikacji MMO (Landmark, Guild Wars 2, ESO dla przykładu), subskrybcje oprogramowania (głównie antywirusowego) i parę dziwactw pod Unique Items typu kody na pety / mounty do Wowa.
5. Więc czemu nie widzę tych świetnych promocji na lowcygier.pl? Dobre pytanie przypuszczam że powodem jest brak stałej, stabilnej ceny produktów (co prawda duża ich część ma wachania cen w stylu 36-37 PLN ale jako że rzeczony serwis stara się chyba podawać dokładną sumę i wartość obniżki przypuszczam że im algorytm nie ogarnia czy coś jak dostają parę(naście(dziesiąt)) róznych ofert na produkt ( w zasadzie rownie dobrze mogliby machnąć przegląd na eBaya zasada podobna (z różnicą rozmiaru eBay w tym momencie ma ~8 tysięcy ofert z notką STEAM a obawiam się tu będzie tego "ciut" więcej z racji że nie są to tylko oferty najsłynniejszych wysoko-budżetowych produkcji ale również wiele od mniejszych firemek nawet tzw "Indi" (czy jak to tam było każdy wie o co chodzi chyba)))
6.1. Ok fajnie tylko Fil może w końcu powiesz GDZIE? Jasne tutaj: https://www.g2a.com/r/oferta-godna-twierdzy-xd
6.2. Eee ten link wygląda ciut...dziwnie? Tak zgadza się i są ku temu powody które niezwłocznie wyjaśniam: to jest tzw reflink... to znaczy że po zarejestrowaniu na stronie trafisz do tzw...tzw... nazwijmy to... brzmi głupio ale Pierwszej Ligi Filavorina... a co ta głupota znaczy? Znaczy że za dokonane przez "Ligowców" (bez skojarzeń proszę przypominam że nie kibcuje ŻADNEJ drużynie) zakupy dostanę drobną prowizję i bedę miał komu wygenerować tę 5 darmowych kodów rabatowych + może zależnie od sytuacji więcej ale nic nie obiecuje, Was to oczywiście NIC nie kosztuje wciąż płacicie normalną cenę. Oczywiście jeśli nie chcę Wam się mi pomóc z w zasadzie minimalnym nakładem fatygi to wujek google doskonale wie gdzie Was odesłać po wpisaniu frazy G2A... nie, niestety nie na legendarną "listę niegrzecznych dzieci". W ramach wyjaśnienia jak reflink działa po kliknięciu dostajecie od Dartha Fila "mroczne ciasteczko" które zapamiętuję waszego blaszaka czy czego tam uzywacie i jeśli przeprowadzicie na nim proces rejestracji w G2A w ciągu 2 lat (bądź jednego czyszczenia ciasteczek) to witamy w "Lidze" (nie, nie tej lidze o której myslicie ich już nie ma).

Kwestie Drobne i Mniej Drobne
Wpierw rada wchodząc radzę wiedzieć chociaż z grubsza czego szukacie bo trochę tego jest (przy filtrach Steam + RPG + cenie <20 PLN grzebałem się ponad godzinę do końca listy (dowiadując się przy tym że TAK koniec listy istnieje!) uprzedzam że ustawienie tak śmiesznej ceny nie daje gwarancji samego shitu za 2 euro na steamie parę dni temu była masowa inwazja Stalkerów za 10-12 PLN z racji paczki na Bundle Stars)

Metody Płatności na G2A
http://www.g2a.com/payments.pdf   tu macie tabelę jak widzicie ukochana metoda płatności pewnego brodatego kapcia z halabardą (mojego kuzyna) czyli PaySafe Card jest dostępna dla osób nie posiadających konta w banku, ale żeby za miło nie było ma aż 10% prowizji (ze swojej strony posiadaczom kont polecam DotPay szybko i na temat + najmniejsza prowizja ze wszystkich).

Tak więc Miłych zakupów i Szczęśliwego Nowego Roku etc etc

Filavorin i Spółka

P.S. Jeśli uznacie to za przydatne / użyteczne / nie rażące niczym poza niepoprawną zapewnę miejscami ilością nawiasów i interpunkcją (bo jak ktoś spróbuje mi powiedzieć że czegoś tak długiego się przeczytać nie da to... w lewo nauka podstaw czytania, w prawo wspominane kiedyś przez szefową żyletki xD (chyba w temacie ze starej Twierdzy Rift mo ile pamietam)) to może byłby sens to przypiąć (tak wiem chciwa bestia nie chce żeby sie jego reflink zapodział... widział ktoś kiedyś krasnoluda z alergią na zyski? Jak pisałem, nikt nic nie traci xD)
Pages: [1]
  Print