Pages: [1]
  Print  
Autor Topic: Jaką klasą polecacie grać ??  (Read 3804 times)
Floggas (Flogg, Khadrim)
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 227



« on: June 23, 2009, 09:17:33 AM »

Powiedzcie mi drodzy koledzy i koleżanki, jaką klasę byście polecali co by grać w miarę spokojnie pve, dawać radę na pvp oraz być przydatnym w party?? ;D
Jak narazie mam Assasina oraz Clerica zrobionego, jednym i drugim gra się przyjemnie, ale to chyba jednak nie to czego szukam. Od zawsze lubiłem tanków i sorców, ale stwierdziłem że może czas coś zmienić ;)
Słyszałem, że SM'em fajnie sie gra, nie wiem nie próbowałem.
Czekam na sugestie oraz opinie :D
Galder
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 769



« Reply #1 on: June 23, 2009, 11:04:50 AM »

Tank i cleric, jak zwykle najpotrzebniejsze :) Sm mają też spory potencjał, dps też ważny, ponoć namniej przydatną i lubianą klasą w party i rajdach jest ranger.
Archoon
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 99


Archoonn


« Reply #2 on: June 24, 2009, 08:05:49 AM »

A ja mam pytanie o summonera.
Lubiłem tą klasę w Lineage 2, ale wkurzało mnie jedno. Mianowicie mój summon był traktowany na równi z petem czy mountem. Tzn. gdy miałem przywołanego summona, to nie mogłem w tej chwili przyzwać peta, ani mounta. Było to strasznie wkurzające, bo np. po zabiciu raida gdy party szło na innego na mountach, to ja musiałem odwołać summona, przywołać mounta, a na miejscu spowrotem przywołać summona, potem go zbuffować (przy okazji poprosić jakiegoś buffera o buffy dla niego).
Podobnie gdy byłem na mouncie i wynikła by jakaś sytuacja, że trzeba walczyć (zasadzka), to każda inna klasa jest gotowa do walki od razu po zejściu z mounta, a ja bez summona byłem nikim, a przyzwanie summona i przygotowaniu go do walki (buffki, shoty, itp.) zajmowało w L2 jakieś kilkanaście sekund do pół minuty... kilkanaście sekund, kiedy nic nie mogę innego robić (ani uciekać, ani walczyć, tylko obrywać ciosy).

Podobnie było z baby pet'ami. Każda klasa mogła sobie jednego trenować, mając przy okazji od peta dodatkowy support i jakieś buffki czy leczenie. Ja natomiast mając summona, nie mogłem się wspomagać petem.

Wie ktoś jak to jest w AION?
Są jakieś mounty, pety? Co z summonem, gdy chciał bym polecieć (zostaje na ziemi a ja jestem wtedy bez podstawowej siły ognia)?
Floggas (Flogg, Khadrim)
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 227



« Reply #3 on: June 24, 2009, 09:47:02 AM »

Dobrze, że bedzię ten beta "weekend" ;) od 2 do 6 lipca ;D
Wtedy będzie można zobaczyć jak się gra interesującymi nas charami powyżej 10lvla :D Wtedy też pewnie podejmę decyzję kim grać ;D Nie wiem czy nie wybiore na maina Gladka bądź Assasina, a jako alta zrobię Clerica lub Chantera, we will se :P
Germion
Moderator
Super Bohater
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1101


Addicted to alts


« Reply #4 on: June 24, 2009, 10:31:33 AM »

SM ma dwa rodzaje summonow: pety "per se" oraz summonowane orby (ktore sa bardzo mocnym nukiem). Od wersji 1.2 Aiona orby mozna rzucac rowniez na graczy w powietrzu, natomiast pety jak na razie pozostaja tylko na ziemi, czyli jak polecisz w gore to po chwili jest desummon.
Natomiast SM moze zrzucic innego gracza z powietrza uzywajac skilla peta, na lvl 46 SM ma tez skill Wing root (http://www.aionarmory.com/spell.aspx?id=1789) , ktory dziala jak anyfly dot.
Dodajac do tego single target i aoe fear, insta doty i slowy/rooty, SM wydaje sie ciekawa postacia.
Ja sam sklaniam sie do zrobienia SM z buildem full HP na lvl 25+.
Anvagar
Mędrzec
**
Offline Offline

Wiadomości: 270



« Reply #5 on: June 30, 2009, 10:51:37 AM »

Ja popróbowałem Spiritmastera do lvl30 i niby fajnie, łatwo, przyjemnie, efektownie i efektywnie, ale jakoś mnie znudził. W ogóle jakoś mi casterzy Aionowi nie podeszli i jak zawsze grałem klasami castującymi-dpsowymi to w chińskiego Aiona najfajniej mi się grało Chanterem. Dobry heal, dobry off-tank i całkiem przyzwoity dps.
Pages: [1]
  Print