Pages: 1 2 [3]
  Print  
Autor Topic: Open beta - problem z serwerem  (Read 12220 times)
Galder
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 769



« Reply #30 on: September 10, 2009, 10:30:57 AM »

Te pojekiwania postaci mozna wylaczyc w opcjach dzwiekowych, ostatni ptaszek na samym dole :)

Trochę dziwnie to brzmi, kliknąć ptaszka, aby przestał jęczeć :P

Zwróciłem uwagę na wszelakie dźwięki wydawane przez postać i okazało się, że te dziwne jęki były tylko w filmiku oraz w panelu wyboru postaci. Normalnie są już jak trzeba. Dziwnie brzmią tylko niektóre zaklęcia, np. słowa podstawowego czaru (Healing Light) clerica słychać jakby "an german tank". Jak ktoś ma clerica, niech się wsłucha, ciekawe czy to tylko u mnie tak w uszach gada :P
Betrezen
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 917



« Reply #31 on: September 10, 2009, 05:10:26 PM »

Sek w tym, ze jeki sa caly czas, ale przy grze klasa melee. Walka w zwarciu w wykonaniu kobiecych postaci to po prostu meczarnia dla uszu. Trzeba to wylaczyc bo ja osobiscie tego nie zdzierze :P
Komciu
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 268



« Reply #32 on: September 10, 2009, 05:16:05 PM »

Może w miejscu instalacji jest folder "sounds" i odpowiednie dźwięki można by wymienić na pliki "puste", inne lub po prostu usunąć. Ale to metoda dla osób, którym chce się bawić i jednak nie zawsze jest to możliwe bezpośrednio.
Archoon
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 99


Archoonn


« Reply #33 on: September 11, 2009, 01:46:40 PM »

A mnie Open Beta działa bez zarzutu.
Game Guard się z niczym nie krzaczy, aby krytyka wywalić.

Mam Kasperskiego (oryginalny, może to to?) i nie ma z nim problemów.

Mam też klawiaturę Logitech G15 i na wyświetlaczu klawiatury będąc w grze normalnie działają pluginy pokazujące np. ilość FPS w Fraps, czy kanały w Ventrilo/TeamSpeak'u, kto mówi, czy ja mam mute, itp.
Jedyne co nie działa w AION, to makra zdefiniowane na tą klawiaturę. Ale to samo miałem w L2.

A tak swoją drogą to mam Vistę 64 bit.
Z tego co czytałem, to Game Guard robi czasem rózne problemy na systemach 32 bitowych. Dopiero Vista 64 bit działa z Game Guardem bez jakiś tam problemów. A to dlatego, że dopiero w Vista 64 bit jądro systamu blokuje jednym aplikacjom dostęp do zasobów sprzętowych czy innych aplikacji i Game Guard po prostu nie może już przejąć kontroli np. nad sterownikami do klawiatury.
Betrezen
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 917



« Reply #34 on: September 11, 2009, 06:32:01 PM »


Mam Kasperskiego (oryginalny, może to to?) i nie ma z nim problemów.


Ja rowniez, wiec to akurat nie jest zaden argument :P
Shinoda
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 134



« Reply #35 on: September 11, 2009, 06:39:47 PM »

JEZELI KTOS NADAL MA TEN PROBLEM TUTAJ JEST SOLUCJA: http://help.ncsoft.com/cgi-bin/ncsoft.cfg/php/enduser/std_alp.php?p_sid=RxCStuHj&p_lva=1712&p_li=&p_accessibility=0&p_redirect=&p_page=1&p_cv=&p_pv=1.471&p_prods=471&p_cats=0&p_hidden_prods=&prod_lvl1=471&cat_lvl1=0&p_search_text=gameguard+error&srch_btn_submit=
Camil (Gwyndeith)
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 693


Casual


WWW
« Reply #36 on: September 12, 2009, 02:23:36 PM »

Jęki postaci - owszem można wyłączyć głosy przy rzucaniu zaklęć, ale niestety nie autoataku. Drażni to bardzo. Jedyne co z tym można zrobić to wyciszyć suwakiem Combat Sounds, ale wtedy i wybuchów i uderzeń nie słychać.
Ogólnie to nie byłoby problemu, gdyby te głosy jakoś się pokrywały z tymi wybranymi w kreatorze. Niestety głęboki, chrypkowaty głos daje piskliwy śmiech szaleńca (emota /laugh). Ech...
Co do tego co pisał Komciu, to nie takie proste, bo wszystkie dźwięki spakowane są w jeden plik. Trzeba pokombinować by je jakoś tam rozpakować... Anyway można poszukać na aionsource, gdzie ludzie wymieniają angielski sound pack na japoński, który podobno jest bardzo dobry (profesjonalni seiyuu). Tyle, że to pełna wymiana, więc i NPC gadają potem po japońsku, a nie wiem jak z filmikami (na szczęście są suby).

GameGuard to zło i na prawdę Axe szczęściarz z Ciebie, jeśli nie doświadczyłeś z nim żadnych problemów. But don't worry, co update to psuje się coś nowego, więc może będziesz miał jeszcze okazję. ;P Ogólnie przy CBT był upierdliwy (trzeba było wyłączyć osłonę rezydentną Avasta), ale przy OBT sieje prawdziwe spustoszenie.

Ja o ile nie mam losowych błędów GG, które na szczęście zdarzają się już dość rzadko, to ciągle mam problemy z wbiciem się na serwer logowania. A oczywiście jak się nie uda, to nie ma Retry tylko wyłącza klienta...

Z lagami jest już znacznie lepiej. Jednak nie tak super jakbym chciał. Mam UPC i może faktycznie to wina ich routingu, ale mam nadzieję, że to się zmieni przy release. Istnieje spore prawdopodobieństwo (patrząc po IP i pingach), że serwery europejskie nadal stoją w Teksasie. Dopiero po OBT zostaną prawdopodobnie ostatecznie dokonfigurowane, spakowane i zawiezione do Frankfurtu. Tam już powinno być znacznie lepiej.

OS 64bit podobno nie tyle blokuje GameGuarda, co go wywala i dalej się gra bez niego. ;)


Avast + Augnitum Outpost + ThreatFire pod Vistą i z GG jakoś po ostatnich updatach da się żyć. Pod Comodo trzeba wyłączyć Defense+ (w ustawieniach zaawansowanych, co karze uruchomić ponownie komputer, a nie z ikonki w trayu). W każdym razie nie zostawiajcie komputera bezbronnego przez jakąkolwiek grę.


PS: Gameguard może Wam spalić kartę graficzną jeżeli macie kartę ATI z serii HD, albo jakąkolwiek kartę, w której wiatraczki kontrolujecie przez zewnętrzną aplikację pokroju SpeedFan lub Ati Tray Tools. GG po prostu zabija ten program...
Galder
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 769



« Reply #37 on: September 12, 2009, 03:35:54 PM »

Chińskie odgłosy zdecydowanie brzmiały lepiej niż te nowe dla zachodniego świata. gdyby dało się wymienić pliki i zrobić, niestety, poprawkę w rejestrze, byłoby dużo lepiej.

Game Guard nigdy nie sprawił mi kłopotu, a już testowałem go na wielu kompach i windowsach przy różnych antyvirach. jedyne co mogę źle o tym mówić, jest problem, słabiutkich zabezpieczeń hackingowych i botowych.
Jak ktoś ma problemy z antyvirusem, niech zainstaluje sobie cos porządnego, Eset/Nod32.

Miałem kiedyś ati hd 2900 i się spaliła, ale przez fabryczny problem z wiatrakiem (mając ją nie miałem jeszcze game guarda nawet na kompie). Teraz mam ati 4879, ktora tez należy do rodziny hd i wciąż zero problemów (oprócz wciąż złych wiatraków, ale nauczony doświadczeniem, wymieniłem serwisowo na lepszy).

Mam też UPC i nie zanotowałem lagów podczas gry w Aiona. Uważam, tą grę za najlepiej zoptymalizowaną graficznie i sieciowo (pod kontem łącz) w historii mmorpów.

Tak jak Gwyn straszy, tak ja pocieszam. Nigdy nie wiadomo, co komu wyskoczy, więc lepiej zawsze być na baczności przy każdym tytule i kompie. Nie znaczy to jednak, że należy bać się wszystkiego. Poza tym, gdyby game guard był taki zły i straszny, to już dawno by został wyparty z rynku przez lepsze produkty, a dzieje się dokładnie na odwrót, jest coraz popularniejszy.
Camil (Gwyndeith)
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 693


Casual


WWW
« Reply #38 on: September 13, 2009, 01:12:21 AM »

To ja też trochę pocieszę, dziś pingi miałem świetne i to w godzinach szczytu. Albo moje UPC poprawiło routing, albo NCSoft swoje serwery. Oby tylko nie zepsuli niczego tym patchem co się teraz ściąga (618MB O.o).
W zasadzie mogło też pomóc ipconfig /flushdns. ;)

Co do GameGuarda, ja kogokolwiek znam, każdy miał problemy z tym świństwem. No a w dodatku przed niczym nie chroni, bo łatwo go wyłączyć. Upierdliwy jest tylko dla tych co chcą być uczciwi w stosunku do firmy, która nie zawsze jest uczciwa w stosunku do graczy (jak to korporacje...). A co do rosnącej popularności... o czym Ty mówisz? O.o Tylko NCSoft tego używa i jakieś dwie firemki, które na czas nie zdążyły się z tego wycofać. Nawet gdyby to świństwo dobrze działało, ma już tak złą opinię, że nikt inteligentny nie ryzykowałby tak złej reklamy dla swojej gry. Tylko NCS trzyma z nimi kontrakty, jakby od tego zależała dusza ich prezesa (a może zależy? :>).
Anyway, mogliby chociaż przetłumaczyć na angielski komunikaty błędów, a nie ??????? ????? ?????? i wiesz o co biega...

Też polecam Nod32, ale on nie jest darmowy.
Betrezen
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 917



« Reply #39 on: September 13, 2009, 09:00:40 AM »

No coz, nad zmiana zabezpieczen pomysle jak mi wygasnie licencja na Kasperskiego. Na razie troche sie pomecze.
Pages: 1 2 [3]
  Print