Pages: [1]
  Print  
Autor Topic: obranie targetu problem  (Read 3650 times)
Plomyk
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 8


« on: November 25, 2009, 07:44:42 AM »

mam taki problem iż czasami bardzo ciężko mi obrać target tz:
najeżdżam myszka na moba a on sie nie podświetla
bardzo często okazuje się iż łapie target nad mobem
a zaznaczenie czegokolwiek co fruwa graniczy z cudem i opiera sie na masowym klikaniu
irytujace jak Asmo biegnie obok.....itp
sprawa dość kłopotliwa w pt jak trzeba coś szybko uśpić :/
Rainfall
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 29



« Reply #1 on: November 25, 2009, 04:07:12 PM »

Hmm.. ja czasem używam Tab - zaznacza najbliższego wroga. Innej metody nie znam :(
Cypisek
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 136


SWTOR Bounty Hunter Migotka


« Reply #2 on: November 25, 2009, 04:49:13 PM »

Quote
Hmm.. ja czasem używam Tab - zaznacza najbliższego wroga. Innej metody nie znam

I to jest jedyna słuszna metoda. ;)
Tak wynika z mojego doświadczenia.
Camil (Gwyndeith)
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 693


Casual


WWW
« Reply #3 on: November 25, 2009, 05:17:49 PM »

Tab jest do kitu bo wcale nie zaznacza najbliższego wroga, ale jakiegokolwiek w zasięgu radaru. Melee fighterom (choć nie tylko) potrafi to więcej szkody narobić niż pożytku. Szczególnie, że od ostatniego patcha autorun do celu jest skopany (nie przesuwamy się na odległość spella, ale przebiegamy przez przeciwnika). :P Niestety z myszką jest jeszcze gorzej i nie ma za dużego wyboru...

Ale co do mobów i party, to używajcie brandów (tych znaczków śmiesznych). Lider party musi sobie na skillbara wyciągnąć /Show Brand (pod K są wszystkie), a najlepiej dwa - czaszkę i Zzz, natomiast wszyscy pozostali wyciągają sobie /Select Brand. I po problemie. Jest jeden caller i wszyscy się słuchają.
Cypisek
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 136


SWTOR Bounty Hunter Migotka


« Reply #4 on: November 25, 2009, 06:03:00 PM »

Wszystko było by proste gdyby nie mnogość markerów i po za "Zzz", prawie każdy używa innych znaczków.

Można w ramach Legionu ustalić jeden standard i tego się trzymać.
Czaszka i Zzz moim zdaniem powinna wystarczyć.

Po za party jednak Tab sprawdza się najlepiej IMHO.
Trzeba tylko patrzeć co się zaznacza i w razie potrzeby "klepnąć" jeszcze raz Tab.
 
Germion
Moderator
Super Bohater
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1101


Addicted to alts


« Reply #5 on: November 26, 2009, 09:13:06 AM »

Ja zwykle markuje moby w kolejnosci czyli 1, 2,3 no i oczywiscie zzz.
Camil (Gwyndeith)
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 693


Casual


WWW
« Reply #6 on: November 26, 2009, 05:50:12 PM »

I to Germion jest błąd. :) Ja osobiście nie mam na pasku za dużo wolnego miejsca. Właściwie na 3 głównych nie mam wcale, ale może wywaliłbym kilka potków z bocznego... W każdym razie, ludzie źle rozumieją brandy. Myślą, że wystarczy ponumerować cele, a party niech się męczy tabując do właściwego. W ogniu walki taki Tab zwykle doprowadza do obudzenia uśpionej elitki i wipe teamu...

My używamy w legionie czaszki i Zzz. Czasem owszem, jakiegoś innego znaczka, ale te dwa to podstawa. Wszyscy mają /Show Czacha na skillbarze i tylko Sorc musi mieć jeszcze /Show Zzz. Ikona się zapala gdy cel zostaje oznaczony, więc nie musisz ciągle kręcić kamerą by szukać znaczków nad głowami mobów. No i nie trzeba Tabować. Klikasz tylko w ikonkę makro i już masz ztargetowany cel.
Można oczywiście używać innych brandów, ale powinno to być ustalone z party przed wyjściem. Np. w sytuacji kiedy nie ma Sorca, ale jest dwóch tanków, można pobawić się ikonkami tarcz.
Germion
Moderator
Super Bohater
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1101


Addicted to alts


« Reply #7 on: November 29, 2009, 01:25:17 PM »

No niezly w sumie pomysl z tym "show czacha" , musze potestowac.
Pages: [1]
  Print