Pages: 1 ... 4 5 [6] 7
  Print  
Autor Topic: Wyrzucenie z gildii  (Read 34468 times)
Medaelcor
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 76


« Reply #75 on: August 14, 2011, 04:33:39 PM »

A ja myślę, że sprawa Anableda powinna zostać rozwiązana miedzy nim a Napadziorem i powinniśmy skończyć ten temat.
Osobiście bardzo lubie z nim grać, ale decyzje GL szanuje i skoro taką podjął powód mieć musiał. Każdy z nas powinien tą decyzje uszanować a oficerowie do dyskusji mają inne miejsca.

Każda sytuacja do kicka jest indywidualna i nie można ich porównywać. Z tego co wiem niewłaściwe zachowane po alkoholu zostało wyjaśnione i więcej się nie powtórzyło. Zważywszy, że gracz stracił kontrole nad mumblem nie było powodu ani do kicka ani do odchodzenia z gildii in my opinion:] Zresztą od tego admin ma możliwość mutowania graczy.

Świetnie zauważył Elrostar, wybraliście GL a nie akceptujecie jego decyzji choć sposób grania i wymagania Napadziora nigdy nie były tajemnicą.

Inkwizytor
Moderator
Super Bohater
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1639



« Reply #76 on: August 14, 2011, 08:44:33 PM »

@ Eldricht -

1. Sprawę Anableda naprawdę uważam za zakończona (w sumie wiele postów wyżej)
2. Nie wiem po co wywalasz sprawę z GR - taki był wtedy układ i wiele na nim zyskaliśmy. Kiedy zostałeś liderem sprawy być może się zmieniły więc ten układ zmieniłeś - tego nie krytykuje, widocznie tak było lepiej (a o stylu w jaki Twierdza wyszła z dawnego sojuszu słyszałem różne wersje i nie wszystkie stawiały Twierdze w dobrym świetle) - tak czy siak było minęło.
3. To że grałem ostatnio trochę na Nornie też niczego nie zmienia. Logowałem się dość często (choć może na krótko), na mumble byłem cały czas - i ANI RAZU nikt nie poruszył ze mną tych problemów, które teraz nagle są kluczowe. To o co kurde chodzi? Kisiliście się ze swoimi rozterkami i teraz mleko się rozlało. Szkoda - jak już pisałem - nie potraficie rozmawiać o problemach.

@Elros i Meda - tutaj muszę wstawić się za całą (obecną i byłą) kadrą oficerską. Charakternik na temat przekazania lidera rozmawiał tylko z tymi oficerami którzy byli online, z każdym osobno - czyli ze mną i chyba Thagirenem i Napadziorem (tak mi się wydaje choć znowu głowy nie dam) - reszta oficerów nie miała okazji się wypowiedzieć. To był pierwszy bład w całej sytuacji zrobiony przez CHara. Kiedy ja przekazywałem lidera poprosiłem (tez nie wszystkich ale była większość) oficerów na osobny kanał i rozmowa była w otwarte karty.
I żeby była jasność - w sprawie Napadziora ja akurat oficjalnie wstrzymałem się od głosu.

Trudno więc powiedzieć, że kadra oficerska wybrała nowego lidera.

A i jeszcze jedno Eldricht - prawda jest taka, że ja niedługo kończę grać w WARa (nie zapieram się że definitywnie bo różnie z tym bywa, ale do SWOTRa raczej na pewno nie wrócę już) więc mógłbym powiedzieć, że kładę laskę na to co się w gildii dzieje - ale to uważam było by nie fair, bo dobro gildii zawsze leżało mi na sercu - za dużo czasu i poświęcenia włożyłem w nią po powrocie.
I co Cie tak uraziło? Że napisałem że podbieranie graczy to skurwysyństwo? Pisałem ogólnie bo nie wiem kto co gdzie i kiedy - ale teraz martwi mnie że to ty się na to oburzyłeś bo jesteś ostatnią osobą która podejrzewał bym o takie coś.
Iago
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1180



WWW
« Reply #77 on: August 14, 2011, 11:06:03 PM »

Ja w sprawie formalnej: Inkwi, masz moderatora na forum? To przeleć się przez ten temat i ocenzuruj wszystkie bluzgi, wliczając własne. Od latającego mięsa zrobiło się tu aż za gęsto.
To jest otwarta część forum, wietrzycie swoje brudy publicznie, aż się niedobrze robi. Żal patrzeć.
Inkwizytor
Moderator
Super Bohater
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1639



« Reply #78 on: August 15, 2011, 12:33:52 PM »

Life is brutal and full of zasadzkas.

Czasami warto publicznie poprać swoje brudy - Pani Dulskiej nie wyszło na zdrowie kiszenie problemów we własnym ogródku.

Z całym szacunkiem Iago, stary przyjacielu - nie musisz tu zaglądać.
Ramodon
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 9


« Reply #79 on: August 15, 2011, 12:57:04 PM »

to powiem ja, co myślę o tej całej sytuacji - jako były lider gildii/klanu, którym zarządzałem ponad 2 lata, powiem Wam, że coraz częściej dochodzę do wniosku, ze gildia Twierdza zaczyna się robić PRZECHOWALNIĄ!!! Gildia nie ma totalnie zasad, jest po prostu gildia stworzoną przez grono osób,gildia do której każdy ma dostęp, i każdy może robić co chce! a w momencie próby wprowadzenia czegokolwiek wychodzi z gildii z hasłem na ustach - że nikt nie będzie mu mówić co ma robić! To powiedzcie mi po co są tacy ludzie przyjmowani, a Ci ludzie niech mi powiedzą po co wchodzą do jakiejkolwiek gildii??

Jak dla mnie granie w Twierdzy powinno być przywilejem, a nie obowiązkiem każdego polskiego gracza, który gra w WHO na tym serwerze!
Gildia ma zasady, powinno się ich przestrzegać, a w tej gildii tak naprawdę każdy może robić co mu się podoba - w tym przypadku wywalenie Anableda i kogokolwiek, kto nie będzie latał z WB gildiowym równa się HIPOKRYZJI!!!

Wszyscy mówicie, że ta gildia jest casual ( uwielbiam używanie niepolskich wyrazów do określenia czegoś ) - że każdy może robić co chce etc. - jak dla mnie taka gildia nie ma racji bytu! i to widać w Twierdzy - Twierdza jako gildia zaczyna się psuć od środka - moc altów, grania na innych serwerach, latanie solo, myślenie tylko o sobie  - etc. sorki, ale dla mnie taka gildia  to porażka!
Wchodząc do gildii każdy powinien wiedzieć czego gildia od niego oczekuje i co może oczekiwać od gildii, a tutaj nic takiego nie ma - wchodzisz do gildii i rób se do cholery co chcesz - ważne aby liczba wzrastała!

Reasumując - wywalenie Anableda z gildii przy takim charakterze gidlii to hipokryzja! ( chodź ja sam wywaliłbym go dużo wcześniej )

Apel do lidera i oficerów - zacznijcie tą gildie reformować, albo niedługo ta gildia przestanie istnieć i mieć jakiekolwiek znaczenie na tym serwerze, i nie mówię tutaj o wprowadzenie gildii typu hard-core, ale o wprowadzeniu zasad, które spowodują, że bycie w tej gildii będzie przywilejem, a nie obowiązkiem!
A jeśli się boicie wprowadzać zmiany, bo część ludzi odejdzie - zadajcie sobie pytanie - czy chodzi Wam o ilość czy o jakość?!
Jeśli trzeba będzie służę radą i pomocą przy takich zmianach
Elrostar
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 68


« Reply #80 on: August 15, 2011, 04:19:41 PM »

jezeli chodzi o pomoc w kierowaniu - z gory powiem ze ja dziekuje za officera i nie przyjme jego (choc pewnie takich zamiarow wogole nie ma)...

napadzior zrob 3 oficerow aktywnych - wybaczcie bycie officerem wymaga zaangazowania - mamy i mielismy officerow ktorych zaangazowanie bylo srednie....

znajdzmy jakiegos zapalenca od instancji - niech planuje kto z kim....bla bla bla...

zapalenca do WB - niech prowadzi wb z napadem na spolke

zapalenca do zaopatrzenia gildii - wiem wiem dziwne ale sa tacy co lubia bic mobki 4 fun...

i tyle 3 roznych off w 3 roznych dziedzinach...

ja z gory dziekuje za nadanie mi realm officera - bede mogl szybko organizowac wieksze wypady orderowcow i kontrolowac strefy (choc jezeli chodzi o czas i godziny gry jakie poswiecam mlotkowi to nie byl najlepszy wybor) mimo wszystko dziekuje...


i nie kluccie sie juz kto komu co - zamknijcie temat przebudujmy gldie ubiezmy w normy i zasady i idzmy naprzod....mamy wystarczajaco ludzi w gildii zeby przec naprzod - utrata ludzi zawsze boli ale pamietajcie 1 zlota zasade w zyciu - nie ma ludzi niezastapionych...bez obrazy dla tych co wyszli....


inkwi zamknij to jak mozesz....
malacar
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 1


« Reply #81 on: August 15, 2011, 08:25:34 PM »

trafiłem tu zupełnie przypadkowo, szukałem nick'u najaktywniejszego kobs'a z Twierdzy, który przez MM znalazł sie w GR,... ale skoro już tu trafiłem to coś skomentuję ...

Ramodon -> świat jest pełen hipokryzji, przykładowo sprzeciw wobec "zasadzie obowiązkowego udziału w wb danego dnia o danej porze" był jednocześnie powodem reaktywowania Twierdzy przez Inkiego, Jokreo, Gorączki (sry jak kogoś pominąłem, a pominąłem bo to dawno było) po jej zawieszeniu na wskutek powstania tworu o nazwie "New" MM będącego połączeniem czterech PL gildii (kolejność dowolna): Twierdzy, Garaz Runkharaki, Malleus Maleficarum i Sigmars Hammer,.... historia zatacza koło...

czyli tak trochę na śmiesznie: powód wyrzucenia kolesia od którego zaczął się topic czyli miganie się od wb (tak?) jest jednocześnie częścią "nowych fundamentów" Twierdzy odbudowanej na gruzach dawnej potęgi (tej sprzed transferów z Burlok) :P wykickowaliście kogoś kto jest niejako fundamentem gildii :P (chyba lepiej pasuje niż to co napisałem wcześniej)

dobrze ze zdążyłem przed zamknięciem :D
Hundreds
Wojownik Twierdzy
Jeździec
*
Offline Offline

Wiadomości: 79


« Reply #82 on: August 16, 2011, 02:03:03 AM »

Protestuje. Powód mojego wyjścia z MM nie był w ogóle związany z aktywnością rvr.
Inkwizytor
Moderator
Super Bohater
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1639



« Reply #83 on: August 16, 2011, 08:43:48 AM »

malacar - tematu nie zamierzam zamykać. Nie widzę takiego powodu.

A z powodem naszego wyjścia z dawnej gildii to nie trafiłeś. Ale jesteś usprawiedliwiony, bo to dość dawno temu już było.

Przede wszystkim mylisz fakty, bo nie wyszliśmy z newMM tylko z newGR - juz po połączeniu ze Skowytami (i ich jakże uroczymi graczami)

A jaki był rzeczywisty powód naszego odejścia? W sumie pewnie zebrało by się ich kilka, ale akurat obowiązki biegania w wb w żadnym wypadku nie były jednym z nich (choć jak pamiętam obowiązkowych dni rvr było 5!!, co przy naszym jednym, z którym jest tyle problemów, brzmi dość groteskowo).

Ale wracajmy do powodów - przede wszystkim powodem był wspominany przez nas wtedy elytarny charakter gildii, zamykanie party przed graczami (tylko "wybrani" brali udział w co ciekawszych party na sc czy instancje), wymuszanie respecek i logowania się na alty. Ograniczenia w lootowaniu crestów (któremu zawsze byłem przeciwny i nigdy tego nie ukrywałem). Mieliśmy wtedy w GR sporo "księżniczek" które działały mi na nerwy (np gdy krytykowali w niewybrednych słowach mniej zorientowanych graczy, lub gdy potrafili zrobić rage quita z sc party czy nawet z instancji, bo coś im się nie podobało - patrz PiVi).

Oczywiście nad powyższym można dyskutować. Jednym ten układ pasował, nam nie. Więc grzecznie, bez żadnych ciśnień i napinek pożegnaliśmy się z GR i wróciliśmy do macierzy (z której tak na marginesie wcale nie chciałem wychodzić, ale była to decyzja ówczesnego guild lidera Twierdzy Yacaha).

Akurat jedyna rzecz która mnie trzymała przez pewien czas w GRach to własnie bieganie po rvr które wtedy świetnie nam wychodziło, piękne czasy prowadzenia wb przez Tarell, Thoerna, Gukve  (tak na marginesie to wszystko byli Twierdzowicze ;) ) nawet z Pierunem fajne się biegało ( choć jego olewanie potrzeb gildiowiczów - czyli farmienia renowna, i bieganie za jednym destrakiem, żeby wyrównać z nim rachunki - było czasami denerwujące)

A i jeszcze jedno - w swoim poście zarzucasz mi hipokryzje. Mam nadzieje, że po pierwsze powyższe stawia sprawę w innym świetle (nigdy nie byłem przeciwny dniom rvr - być może tylko krytykowałem ich ilość), a po drugie NIE JA odpowiadam za usunięcie Anableda/Woodkida z Twierdzy - to była decyzja obecnego guild lidera bez uzgodnienia z oficerami (decyzja z którą od początku się nie zgadzałem - dobrze było by żebyście czytali posty zanim zaczniecie je komentować).


btw - szukałeś Louisa?
Figielka
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 4



« Reply #84 on: August 16, 2011, 02:01:17 PM »

Oj tam, oj tam...

Temat ciagle jest walkowany widze... Wierze,ze Was to dreczy, wkurza, denerwuje - nazwijcie to jak chcecie... Jednak moim skromnym zdaniem, po co bardziej sie w to zaglebiac? Wiadomo co, kto, jak i dlaczego - Ci co powinni znac szczegoly - poznali je i na tym dalsze dywagacje powinny sie zakonczyc. Kazdy chce miec cos do powiedzenia, ale ostatnie slowo i tak nalezy do GL. Jesli jestesmy traktowani jak grupa ludzi, ktorzy bawia sie razem, wspieraja i potrafia czerpac z tego przyjemnosc, tak tez bedziemy traktowac te czy inna gildie. Wszedzie powinny byc zasady, ktorych nalezy sie trzymac i ich przestrzegac, dlatego szanujmy decyzje naszego "szefostwa". Jesli nam cos nie pasuje - mowmy o tym glosno po prostu, ale nie ciagle, bo to bez sensu... W kolko jedno i to samo ;)
Teraz przyszlo nam po prostu czekac na dalszy rozwoj wydarzen i miec nadzieje,ze bedziemy nadal swietnie sie bawic wspolnie w grze... Miejmy nadzieje,ze Twierdza przetrwa ten ciezko okres... ale to wszystko zalezy od nas i od naszego podejscia!

Pozdrawiam i zycze usmiechu na caly dzien ;)

Wasza Figielka

P.S.
Przepraszam,ze nie uzywam polskich znakow, ale nie mam w pracy takiej mozliwosci...  ;)
Elrostar
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 68


« Reply #85 on: August 16, 2011, 04:49:20 PM »

boze aska - na co tu czekac logujcie sie do gry i gramy dalej - to ze jest nas o 3-4 mniej - nie robcie z tego dramy...2 healerow tak boli ale nadal mamy healerow - wczoraj ladnie sobie farmilismy SC podczas gdy wy robiliscie TOVLe - czy wg kogos z tutaj obecnych to nasza gildia upada majac ok 3 party w roznych zonach robiacych rozne rzeczy? bo wg mnie nic wogole sie nie zmienilo po ich odejsciu - wybaczcie szczerosc :D

napadzior wyznacz 3 oficerow - bo wg mnie ci co pozostali przy wladzy nie loguja sie badz tez nie wypelniaja swoich @obowiazkow@ wybaczcie drodzy officerowie ale ten status to nie tylko przywilej lecz rowniez obowiazki - a w chwili obecnej 90% officerow po prostu nie gra...

jest super bedzie jeszcze lepiej dzisiaj wieczorem wb gildyjny bede ok 23 :D
Hundreds
Wojownik Twierdzy
Jeździec
*
Offline Offline

Wiadomości: 79


« Reply #86 on: August 16, 2011, 11:10:25 PM »

A no właśnie, coś mi nie pasowało z tym MM, faktycznie wyszliśmy z Garaży. Dawne czasy, wtedy gracze coniektórzy mieli takie ciśnienie, że jakby im węgielek wsadzić między pośladki, to po godzinie byśmy diament wyciągnęli...

Sorki że nie wchodzę dzisiaj. ale żonie obiecałem wieczór, więc afkowałbym więcej niż grał... 
Inkwizytor
Moderator
Super Bohater
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1639



« Reply #87 on: August 17, 2011, 07:40:49 AM »

Ja bym Ci kicka z gildii dał za unikanie dnia rvr ;)
Eldricht.
Weteran
**
Offline Offline

Wiadomości: 190



« Reply #88 on: August 17, 2011, 12:35:08 PM »

Ja bym Ci kicka z gildii dał za unikanie dnia rvr ;)

 ;D ;D ;D
d.j.
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 3



« Reply #89 on: August 17, 2011, 08:16:17 PM »

W mojej osobistej opinii: regulamin jest po to, żebyś wiedział jak działa gildia ZANIM do niej przystąpisz, nie odpowiada ci regulamin? Nie przystępuj do gildii, znajdź sobie inną, załóż inną, działaj solo, ale na Boga, nie dołączaj się by później mieć w rzyci regulamin lub usiłować zmieniać go na swoją modłę, tak czynią muzułmanie z prawem europejskim.

Nie można wyrzucić kogoś z gildii za nie złamanie żadnego punktu regulaminu, poza jakimiś drastycznymi przypadkami (zdrada, czarny PR, etc.) nawet jeżeli osoba ta łamie jakieś dżentelmeńskie ustalenia, gdyż nie złamała REGULAMINU a za to dostaję się te całe "gwiazdki".

Regulamin jest absolutnie konieczny. W zeszłym roku, pod innym przywództwem i z innymi zasadami, członkowie po 40lev mieli w głębokim poważaniu nowych ludzi, dopiero zaczynających przygodę. JEDYNYM typem który nam pomagał był Napadzior, reszty nie można było się doprosić o choć odrobinę pomocy przy trudnych PQ, etc. Teraz jest zupełnie inaczej, nowa Twierdza to świetne miejsce i chciałbym, chcielibyśmy, gdyż sądzę że mówię w imieniu kilku-kilkunastu osób brnących właśnie w barwach Twierdzy przez T3 by wspierać Was w walce na T4. Nie rozumiem i nigdy nie zaakceptuję ludzi, którzy przybierają barwy gildii tylko po to, żeby mieć dostęp do SH lub Vaultu, a są i tacy obecnie, choćby na T3.

RvR Day powinien zostać wpisany do regulaminu, koniec i kropka, jeżeli nie stać Cię na to, żeby JEDEN dzień w tygodniu grać z gildią no matter what, znaczy że gildia nie jest miejscem dla ciebie, i nie ważne jak to tłumaczysz. Nie oznacza to, że jesteś draniem, gorszą osobą czy coś tam, zwyczajnie ta gildia NIE JEST DLA CIEBIE.

Tyle od Krzywonosa.
Pages: 1 ... 4 5 [6] 7
  Print