Pages: [1] 2 3
  Print  
Autor Topic: City Siege - Altdorf i miasto paparuchów ;)  (Read 18801 times)
Sieczyslaw
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 38



« on: May 24, 2011, 01:39:06 PM »

Przepiękny stage 3 dziś w Altdorfie był. RR leciał jak szalony, destraki zjechane, choć było nas 3 mniej. Mistrzowskie healowanie za to wielkie dzięki Serduszko i Jokey!!!  Destro wokół Elrostara się topiło, a Morangias i Kiziol (to ja :D ) dpsowali na full berserku. Na pamiątkę zrobiłem screenshota.
Eldricht.
Weteran
**
Offline Offline

Wiadomości: 190



« Reply #1 on: May 24, 2011, 01:50:37 PM »

Mocne :) Elros pięknie wysmażył. Gratulacje
Elrostar
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 68


« Reply #2 on: May 24, 2011, 02:15:46 PM »

no nie powiem dawno nie mialem takiej stolicy :) 46k RR z rana i 54 DB :D az milo :P
sin
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 36


Sinafaye


« Reply #3 on: May 24, 2011, 03:24:14 PM »

Bardzo ladny wynik. Cos nam ostatnio te obrony calkiem przyjemnie wychodza. :-) Dla przypomienia, stolica sprzed dwoch dni.
Elrostar
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 68


« Reply #4 on: May 24, 2011, 05:33:16 PM »

zauwaz Sin ze na tamtym bylismy w 75% Twierdzowym WB - dzis rano bylo nas tylko 6 z Twierdzy i spojrz na Renown :D na dzisiejszym walka toczyla sie tylko na 3 stage - 1wszy bylo tylko 2 dessies 2gi rozjechali nas tuz po ticku z 1 hero...a 3ci...coz liczby mowia same za siebie :D ok 30k renown za sam 3ci stage tylko z ludzi :d pozostale 16k to byl 2gi + Tchar'zanek... fame zapewnili nam do samego konca :D sam Tchar'zanek padl chyba na 2 minuty przed koncem Altka :)
Vallian
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 44



« Reply #5 on: May 25, 2011, 10:26:06 AM »

Ano, na 3 stage wykorzystaliśmy prawie cały limit czasowy. Destruchom szybko padły 2 czempy ale kolejne 2 nie chciały iść do piachu :P
Chyba przez częste aao order zaczął coś w końcu grać ;)
sin
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 36


Sinafaye


« Reply #6 on: June 24, 2011, 01:28:06 PM »

Wykorzystujac temat, chcialbym podzielic sie paroma przemysleniami na temat wczorajszego ic. ;-)
Pierwsza sprawa, to stosowanie sie do regulaminu.
Quote
a) Każdy członek warbandu ma obowiązek wejścia na komunikator głosowy (przynajmniej na nasłuch). Po wejściu na kanał warbandu obowiązuje następująca zasada: podczas starć z wrogiem odzywa się tylko lider, chyba że ktoś ma do przekazania informację ważną dla sytuacji, w której się warband aktualnie znajduje; jeśli nie jesteśmy w bezpośrednim starciu każdy może się odezwać chyba że lider warbandu zdecyduje inaczej
Quote
e) Przemieszczając się po zonie/instancji  trzymamy się blisko warband lidera, chyba ze ten sobie życzył inaczej
Quote
b) Przed wejściem zapamiętujemy numer party, w którym jesteśmy (klawisz L zakładka „manage”). Jeżeli dowódca nie powie inaczej, to po wejściu na instancję wchodzimy do odpowiedniego party tzn. osoby , które przed wejściem były w party 1 wchodzą do party 6, party 2 do party 5, 3 do 4 i 4 do 3)
Ile osob wczoraj zlamalo te zasady? Gdyby sztywno trzymac sie regulaminu, trzebaby karac chyba polowe warbandy. ;-) Nie o to jednak chodzi, bo nie widze w tym zadnego celu czy korzysci. Jest to jednak bolesne, gdyz wyrazajac akceptacje do takiego zorganizowania grupy wypadaloby sie trzymac swojego postanowienia. Ponadto irytujace jest, gdy za kazdym razem, gdy robimy grupe, lider idzie do mnie (co jest dziwne swoja droga, od powrotu popelnialem wiele blednych decyzji ;-)), a w instancji jest ich nagle pieciu. To w koncu chcecie, zebym prowadzil, czy nie? Jezeli nie, to dla mnie naprawde nie ma problemu i nie bede tego robic, jezeli tak zas, to wypadaloby chyba okazac odrobine szacunku i pozwolic mi to robic, prawda? Oczywiscie dotyczy to kazdej z osob, ktora w danej chwili dowodzi - pozwolmy jej to wykonywac.

Druga sprawa to buildy postaci. Zdaje sobie sprawe, ze latanie bwkiem w singlu, wpkiem w dpsie czy am'em w mixie daje sporo wieksza frajde, niz standardowe ulozenia. Jednak takie wybory sprawdzaja sie do latania solo/w party, w wb niestety nie. Dlatego tez, jezeli chcemy wygrywac (czy to dla zabawy z zabijania destrakow, czy to farmy renomy) to do warbandow powinnismy budowac sie w taki sposob, w jaki najbardziej przydamy sie grupie, zwiekszajac znaczaco swoje szanse, a juz na pewno wyrownamy je z zorganizowanymi destrackimi grupami. Aktualnie rank ma niewielkie znaczenie, liczy sie bardziej skill i organizacja, niz gear. Dlatego mowienie "przegralismy bo mieli wieksze ranki" jest blednym rozumowaniem. Przegralismy, bo nikt nie chce formalnie dowodzic, a pozniej okazuje sie, ze robi to polowa wb. Przegralismy, bo destraki mialy dobrze zbalansowane party, z bombiarzami, ktorych healerzy byli w stanie utrzymac. Nie chce powiedziec, ze rank nic nie daje, jednak jest rzecza drugorzedna w porownaniu do spraw powyzszych. Oczywiscie nikogo zmuszac nie bedziemy, ale mam nadzieje, ze naklonie Was do pewnych refleksji.
Eldricht.
Weteran
**
Offline Offline

Wiadomości: 190



« Reply #7 on: June 24, 2011, 01:35:14 PM »

Sin aż tak źle było?
sin
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 36


Sinafaye


« Reply #8 on: June 24, 2011, 01:36:21 PM »

Nie, co nie znaczy, ze moze byc lepiej, czy nawet swietnie. A instancja byla do wygrania. Wymienilem tylko sprawy, ktore mnie bola. Oczywiscie, to nie jest tak, ze moje prowadzenie bylo dobre. Ciezko jednak sie skupic w jazgocie i ugrac wiecej nie majac pod dowodzeniem dobrze zbalansowanej grupy.
Inkwizytor
Moderator
Super Bohater
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1639



« Reply #9 on: June 24, 2011, 03:30:29 PM »

Zgadzam się z Sinem (chociaż na wczorajszym IC mnie już nie było).

Oficerowie muszą pilnować bezwzględnie ciszy na mumble podczas takich akcji (stolice obowiązkowo) - szum informacyjny i komentarze "lepiejwiedzacych" to nasz duży problem. Niektórzy pierdzielą takie głupoty, że aż głowa boli a potem się dziwicie że instancja idzie w plecy. Dyskusje dozwolone powinny być tylko po zakończeniu dzałań lub gdy jest chwilowy spokój i lider da komendę "spocznij".

Co do liderowania - czuję się osobiście wywołany do tablicy, bo sam, ostatnio lidera Sinowi oddałem - ja nie czuję się na siłach żeby wb prowadzić. nigdy się nie czułem i tak już pewnie zostanie. Innym idzie to znacznie lepiej więc nie pcham się na czoło (znacznie lepiej idzie mi wybieganie na czujkę do przodu).

Jesli chodzi o respeca - nie czepiałbym się na BWków biegajacych na singlu - pewnie że na bombie gra sie skuteczniej, ale i na singlu można pokombinować. Tanka w dpsie też jeszcze można przeżyć. Ale heal na dpsie - tu już bym wymagał że na wspólne akcje trzeba zrobić respec.
Elrostar
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 68


« Reply #10 on: June 25, 2011, 01:02:08 AM »

i ja zabiore glos - kilka uwag zarowno do lidera jak i do samych graczy...

zaczne od graczy - nie po to cwicze z wieloma z was bieganie w terenie w party badz w wb zeby pozniej dawac pieknie dupy na icku - nie rozumiem jak mozecie sie zgrac ze mna badz z innymi w terenie bijac 1 cel wiedzac kogo bije sie najpierw i trzymajac dupy tak blisko siebie ze czuje wasze puste sakwy na swoich szatach - a w icku kurwa - i nie bede przebieral w slowach - rozjebaliscie sie jak fiat 126p przy zderzeniu z drzewem...

nie bede wymienial po nickach - ale mam duzo propozycji dla calej gildii:
1 bieganie razem tank nie dostepuje swojego dpsa - badz odwortnie dps nie odstepuje tanka - ja poprosze o tanka ktory biega ze mna ciagle 1 i ten sam jezeli mozna...nie skarze sie na nikogo ale znacvie mnie duzo sie przemieszczam...
2 nie dziwcie sie ze giniecie skoro zapierd...do przodu sami kiedy reszta stoi z tylu - to main dps idzie 1wszy a reszta za nim
3 skille - zacznijcie ich yztwac w koncu - stager i detaunt na przod - i idziemy na tyl - SIMPLY AS THAT!!!!
4 buildy - sin nie atakuje ciebie w zaden sposob - ja nie zmienie builda bo ten ktory posiadam kreci bardzo zblizony dps do bomby a finiszuje 2x czesciej niz bomba - szczegolnie na healerach i dpsach - ja szybko zmieniam cele i dpsuje to co nam najbardziej szkodzi - jak czesc z nas - ale do kur....nedzy ludzie TANKI zyja nawet po tym jak padnie reszta...wiec bijcie cholerne szlafroki - a i co do buildow - ja czesto widze ich sorcki w singlu bo im tez ten build dziala...ale to jak pisalem nie kieruje tego do nikogo - wolalbym zeby ludzie wybrali swoj build i wiedzieli co robia niz robili build pod IC i nie mieli pojecia - bez urazy ludzie - znacie mnie i moj ciety jezyk!!!
5 plakanie i pierd...na mumble nie pomaga - wiec tak jezeli nie macie do powiedzenia niczego co nie pomoze w jakikolwiek sposob to nie mowcie - frustracje proponuje wypowiadac glosno - ale nie aktywujac mikrofonu - poza tym to tylko gra...wiem sam wybucham czasem ale to z innych przyczyn...
6 WB i ludzie - moze powinnismy 1w powiedziec garazom - Morda w kubel zanim zaczniemy pisac na guild forum o lamaniu regulaminu - bo to oni glownie gadali a dokladnie 1 z nich...bez flame oczywiscie - mowie tylko o ost ICku...
7 champy - focus DPS - oznacza ze my wszyscy bez roznicy czy padniemy czy nie rzucamy sie na 1 osobe - moge to przetlumaczyc patologicznie - bijcie kur...co wam mowia...ale tez mam tutaj swoja uwage - nasz main mele dps badz aoe dps champ powinien wg mnie razem z tankiem bic wszystkie maluszki - zeby czyscic teren wokol nas...sugestia...
8 ostatnia sugestia - czesto o tym myslalem 4 party 4 champy - moze zrobmy tk ze 1 party jest przypisane i odpowiedzialne za 1 champa - czyli praktyka tankchamp i jego pt sprzata malych healer champ i rdps champ i ich party cisna champy a mdps champ i jego party w zaleznosci od potrzeb...

teraz czas na officerow i liderow i samego Sina:

1 sin uwolnij sie od lidowania wbkami - moja sugestia znowu - Sin robi WB uklada WB i przekazuje lida komus kto jest np. main dpsem...pouczymy sie - w trakcie doradztwo siny mile widziane
2 jak ICek pokazal i altki nie raz (sin nie kieruje tego do ciebie) lidowanie czasem nie wychodzi bo skupiamy sie kurde na grze w 101% i jest ciezko wiec pretensje z dupy??? proponuje 2 liderow - ktorzy beda decydowali i wybierali opcje dla nas...
3 egzekwowanie regulaminu w czasie ic/alt - czy ktos moze mutowac graczy na mumble :D bo jezeli gracze poczuja sie urazeni to ja proponuje zeby kazdy z nas wyciszyl sie sam po wejsciu do icka - i pozwolil mowic liderowi/liderom - to na 10000% pomoze a wtedy mozecie sobie klnac do woli :d nikt nas nie uslyszy
4 niekonwencjonalne dzialania - jak ostatnio pokazalismy - czasem warto zrobic cos z dupy czego nie robimy zbyt czesto - schematy nie poplacaja...i wywalczyc glupie 5 minut czasu zamiast probowac walczyc z betonem....
5 czy moge dostac field marszalka (ladnie brzmi co nie? :D )? chcialbym miec dostep do realm channelu - to moja aplikacja :) officjalna - plus z checia bede pomagal przy stolicach...na tyle na ile moge/potrafie...

no i oczywiscie czeka nas duuuuzo wiecej pracy - teraz bede sie skupial na calkiem innych sprawach niz rr - troche wiecej taktyki - chocby glupi (wybaczcie puszki - nie ma was za takich) tank  z flaga - dobra flaga nie jest zla...brak nm hala - flaga na heal brak nam mocy w lapach flaga na dps maja duzo mele to leacherka...to wszystko mozna spokojnie ograc :)

licze na was i na to ze kazdy z nas pochyli glowe po przeczytaniu moich uwag i podrpie sie po brodzie / cyckach badz innych czesciach ciala - bo tak jak sin powiedzial to bylo do wygrania - a dosc czesto pokazujemy - sorry DAJEMY DUPY ze az szczypie...
Elrostar
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 68


« Reply #11 on: June 25, 2011, 01:03:48 AM »

a i jeszcze 1 mala uwaga - czesto slucham ludzi ktorzy maja cos do powiedzenia na stolicach ze idzie nam do dupy etc etc - a ja tych ludzi zadko widze w jakimkolwiek party / wb z gildia praktykujacych @zgranie@

zal z dupy do gildi za to ze sie z nia nie biega?
WTF!!!
Medaelcor
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 76


« Reply #12 on: June 25, 2011, 02:26:05 AM »

przeczytałem... choć długie... dla mnie to w większości oczywista oczywistość więc nie bardzo wiem po co to tu piszemy :P

co do sugestii to podoba mi się jedna - robienie czegoś poza schematem to zawsze fajnie i emocjonująco wychodzi

co do dowodzenia ja nie widze opcji zmiany jak jest sin to sin prowadzi i bez nerwów i kurew nie raz skutecznie słabszą teoretycznie ekipę do skutecznego stawienia oporu doprowadził :]

dobrze dowodzony icek z komunikacja i trzymaniem sie lidera to jedno a przewazajaca sila wroga to drugie ale zwykly gracz nie musi nic innego robic niz sluchac lidera jak juz nie raz sie okazalo z przegranej stolicy wychodzilismy zwyciesko. a jak tzreba wyjsc to trzeba wyjsc....

tyle filozofi tu nie ma, stolica to nie miejsce na nauczanie i zgrywanie ludzi tu juz sie poprostu sprawdza kto co i jak moze.

Elrostar
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 68


« Reply #13 on: June 25, 2011, 02:53:07 AM »

medal - dla wielu z nas to jest oczywista oczywistosc - tylko jak sam widzisz dochodzi do stolicy i ta oczywistosc oczywiscie znika...

czasem warto wbic cos do glowy za pomoca Mlotka :D
Inkwizytor
Moderator
Super Bohater
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1639



« Reply #14 on: June 25, 2011, 07:50:27 AM »

Pytanie tylko ile osób czyta to nad czym się tu pocimy (a wychodzą nam niemałe wypracowania ;) )?
Dwie uwagi w kwestii focusowania:

1. Cele powinny być wyznaczane nie werbalnie (to pomysł kompletnie z dupy - jak słyszę komendę "bijemy DOKa", a w około 4 DOKów biega, to nie wiem czy się śmiać czy płakać). Jak już zakładamy kanał na enemy (najczęściej Goraczka to robi ostatnio) to i tak nikt z tego nie korzysta.
Koniecznie musimy wymusić korzystanie z enemy. Ewentualnie możemy zawsze wykorzystać main assista - to przecież nic trudnego, a znacznie ułatwia focusowanie na jednym celu - pod warunkiem, że... (i tu uwaga druga)

2. Kolejny pomysł z dupy to to, że targetuje rdps - (nawet jeśli jest w singlu) - rdpsowi łatwiej jest wybierać cele z tyłu, ale zmusza tym dpsu do zbyt długiego biegania od celu do celu (a po drodze są jeszcze rooty, stagery itp).
Cel musi wybierać mdps, biegając z resztą mdpsów i tanków na plecach. To jedyny sposób.
Mądrkuję się a sam jestem mdpsem który rzadko bierze na siebie to zadanie - niestety mam słaby sprzęt, mimo że biegam na najniższych ustawieniach, z wyłączonymi efektami (niestety) to i tak na stolicach mega mi tnie - nie jestem w stanie efektywnie targetować. Ale nie jestem jedynym mdpsem w gildii ;) Spokojnie możemy się pouczyć działać wspólnie - trzeba tylko chcieć.

BTW z obecnych w gildii Thagiren super targetuje (wie co i kiedy) - inni mogą się nauczyć :)


Elros jeszcze jedna uwaga - lider i main targeter nie musi być tą samą osobą. Lider wydaje polecenia, ustala głowny kierunek działań, a biegamy (na wcześniej oznaczonym na enemy,point the lider albo cokolwiek innego) targeterze.
Mozliwa jest jeszcze opcja z bombą na której biegamy, ale cele tym bardziej powinien wyznaczać mdps (wykańczając w koło bombu to co on smaży)

Nie wiem też dlaczego tak ciężko wyegzekfować od grupu bieganie w blobie? Brak tej dyscypliny udziela sie również tym którzy teoretycznie wiedzą o co chodzi (wiem co mówią, bo sam czasami zachowuje się jak lamer i odbijam od grupu w pogoni za jakimś szlafrokiem). Marzy mi się takie zgranie jak swegoc zasu mieliśmy w Malleusach (potem w Grazach) - gdy dowodzili Raldin, Thoer, Tarell, nawet Witold (sic) - nie było "chuja na osiedlu" i gildia biegała jak jeden organizm.
Swoją droga Tarell organizowała nie raz ćwiczenia "na sucho" - bieganie w pustej zonie tylko po to żeby nauczyć się blobować - pomyslcie o tym - warto poświęcić trochę czasu, a nauka nie idzie w las.
Pages: [1] 2 3
  Print