Pages: [1]
  Print  
Autor Topic: Threat  (Read 6188 times)
Arduneth
Administrator
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1959



« on: December 22, 2010, 09:31:23 AM »

jak wszyscy pewnie wiedzą Threat jest niewidzialną siłą kierującą mobami (jezu jak to mistycznie brzmi ;) )

niektóre z poniższych rzeczy mogą być oczywiste dla niektórych naszych tanków (i nietylko) ale mam nadzieję, że przydadzą się nowym

w przeciwieństwie do damage'u, healu czy tauntów (mob ignoruję swoją listę agro) Turbine nie pokazuje wartości Threatu jaki generujemy i każdy musi bazować na wyczuciu

jak będzie widać w przykładzie poniżej każdy mob który jest z nami w walce ma/buduje indywidualną listę agro

znalazłem kilka postów z forum Wardenów które mogą zaciekawić tankujących (nie tylko Wardenów)

(Graalx2 to jeden z devów)
Quote from: Graalx2
Warden Threat effects stack completely with other Threat effects and with themselves. (notka ode mnie: w przeciwieństwie do DoTów i HoTów które u Wardena nie nakładają się jeśli są z tego samego tieru)

The descriptions for the magnitude of a Threat effect are absolute. A Moderate threat increase does the same amount of Threat on a Tier 2 gambit as a Tier 5 Gambit.

The magnitude of threat effects is approximately:
.5x -Slightly increased threat
1x -Moderately increased threat
2x -Increased threat
3x -Greatly increased threat

All Warden Threat over Time effects last 16 seconds with 4 second pulses. The duration is not increased by traits but the magnitude of each pulse is increased by some traits.

Warden heals do increase threat for each pulse of healing, though some monsters care more about healing threat than others.
Quote
X is a level based amount approximately equivalent to the threat generated by 1 autoattack.
Quote from: Graalx2
A single pulse from a Threat over Time effect has the same magnitude as the equivalent direct threat effect.

The bonus threat from a skill that adds Slightly increased threat over time adds 4 times the threat as a skill that just has Slightly increased threat. (4 pulses)

i ładny przykład ilustrujący agro leach
Quote from: Graalx2
Fellowship of 4. PC1, PC2, PC3, Warden
3 Orcs. Orc1, Orc2, Orc3

Numbers are for demonstration purposes only.

Midway into the fight the Orc's hatelists may look something like this
Code:

     Orc1         Orc2           Orc3
PC1  1500         1000          1000
PC2  1700         1400          1000
PC3  3000         3000          3000
Ward 3500         3100          2200

Warden executes Dance of War

     Orc1         Orc2           Orc3
PC1  1400          900            900
PC2  1600         1300            900
PC3  2900         2900           2900
Ward 3800         3400           2500

kolejną ciekawą rzeczą jest (nie mam pod ręką źródła teraz ale post jednego z devów), że różne moby mają różny priorytet tego co ich wkurza

czyli w zależności od (typu) moba może się różnić Threat generowany z damage'u i z healu

postaram się w wolnej chwili jeszcze dorzucić coś o Threat'cie, nie tylko pod kątem Wardenów

(dla tych co nie wiedzą taunt omija tą listę i  tymczasowo ustawia cię na szczycie kolejki agro, po jego wygaśnięciu mob wraca do tego kto jest na 1 miejscu)

jak zwykle wszelkie konstruktywne uwagi mile widziane
Amarande
Lotro Officer
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 757



« Reply #1 on: December 22, 2010, 10:27:42 AM »

Wardenowskie skille generujące threat mają z zagóły 2 składniki: instant threat i ToT czyli Threat over time.

Pierwszy z nich (instant threat) stackuje się zawsze, czyli spamowanie Precise blow będzie zawsze podnosić nasz threat.

ToT wardenów stackuje się o ile pochodzi z innych gambitów, czyli ToT z Warcry będzie się stackował z ToT z  Exultation of Battle. Ale np. ToT z Exultation of Battle nie stackuje się z samym sobą, więc spamowanie tego skilla nie ma znaczenia dla generowanego threat. Wystarczy go odpalać jak się skończy czyli co 16 sek.
Maet
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1629



« Reply #2 on: December 22, 2010, 11:20:29 AM »

Dobrą miarą dla tych 16 sekund działania ToT wardena są skille z mastery użyte w gambicie. Ich CD to 15 sekund. Ale to w sumie oczywista oczywistość. Np lubię walnąć zestaw War Cry (1 mastery) plus EoB (3 mastery) w biegu/kajcie bez kontaktu z mobami. Cały czas generuję threat z tych 2 skilli, a pomiędzy mogę dziabnąć przerywaniem, podpsować(nieźle agruje na czerwonej ścieżce), zarzucić refresh na block, wesprzeć threat za pomocą PB, walnąć conviction. Elastyczność i swoboda.
Arduneth
Administrator
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1959



« Reply #3 on: December 22, 2010, 03:22:59 PM »

ToT wardenów stackuje się o ile pochodzi z innych gambitów, czyli ToT z Warcry będzie się stackował z ToT z  Exultation of Battle. Ale np. ToT z Exultation of Battle nie stackuje się z samym sobą, więc spamowanie tego skilla nie ma znaczenia dla generowanego threat. Wystarczy go odpalać jak się skończy czyli co 16 sek.

właśnie z for US wynika, że Threat i ToT skilli się stackuje, także z tych samych skilli, DoTy i HoTy nie jeśli mają ten sam tier (tier gambitu?)
Amarande
Lotro Officer
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 757



« Reply #4 on: December 22, 2010, 03:46:12 PM »

... ToT skilli się stackuje, także z tych samych skilli,

Wszystkie gambity mają ten sam tier ToT (Slightly increase threat over time), więc nie jestem na 100% pewien czy się stackuja. A ponieważ nie ma ikonki świadczącej że threat działa na mobie nie jestem w stanie tego sprawdzić

DoTy i HoTy nie jeśli mają ten sam tier (tier gambitu?)

Tak, ten sam tier hotów nie stackuje się, dlatego też zakładam ze nie stackuje się ten sam tier ToT pochodzący z tego samego gambitu.

Wątek z którego pochodzą posty i moje rozumowanie: http://forums.lotro.com/showthread.php?213121-Threat-managment
Bondur
Wojownik Twierdzy
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2731



« Reply #5 on: December 22, 2010, 03:50:33 PM »

mv -> klasy/warden ? :)
Amarande
Lotro Officer
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 757



« Reply #6 on: December 22, 2010, 04:03:38 PM »

mv -> klasy/warden ? :)

Nie rozumiem  ???
Tarquill
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 868



« Reply #7 on: December 22, 2010, 04:06:35 PM »

Bondur sugeruje, zeby watek przesunac do Wardenow, bo i tak wlasciwie o nich jest  ;). Nie umniejszajac waznosci i ciekawosci informacji  :)
Kelran
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 133


« Reply #8 on: December 22, 2010, 04:10:13 PM »

Self HoT'y warden'a z tych samych tier'ów się ze sobą nie stack'ują. Natomiast ToT'y stack'ują sie zawsze- informacja ta pojawia się wielokrotnie na amer. forum wardenów.
Arduneth
Administrator
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1959



« Reply #9 on: December 22, 2010, 07:14:15 PM »

dokładnie to co napisał Kelran - Graalx2 to potwierdził też z tego co pamiętam (nie mam pod ręką źródła), że każdy ToT się stackuje czyli można np spamować Fist Spear gambit (nie pamiętam nazwy) i ma się naprawdę duże agro generowane

co do przeniesienia to docelowo miałem tu tez dodać inne rzeczy nt. Threatu niedotyczące Wardenów, dlatego temat poszedł w dziale ogólniejszym a nie części dla Wardenów

wrzuciłem to bo akurat nie chciałem aby zginęło, jak będę się przedzierać przez forum Guardów i Combat z LOTRO US to też tu dorzucę do 1 postu :P
Arduneth
Administrator
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1959



« Reply #10 on: January 15, 2011, 06:12:51 AM »

w nawiązaniu do powyższego i oryginalnego założenia przy tworzeniu tego tematu:

http://lorebook.lotro.com/wiki/L2P:_A_Guardian%27s_Guide

ciekawy opis guarda włącznie z kilkoma interesującymi rzeczami nt. Threatu w LOTRO
Bardwan
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 229

Mizantrop


« Reply #11 on: May 25, 2011, 01:39:10 PM »

Dobrą miarą dla tych 16 sekund działania ToT wardena są skille z mastery użyte w gambicie. Ich CD to 15 sekund. Ale to w sumie oczywista oczywistość. Np lubię walnąć zestaw War Cry (1 mastery) plus EoB (3 mastery) w biegu/kajcie bez kontaktu z mobami. Cały czas generuję threat z tych 2 skilli, a pomiędzy mogę dziabnąć przerywaniem, podpsować(nieźle agruje na czerwonej ścieżce), zarzucić refresh na block, wesprzeć threat za pomocą PB, walnąć conviction. Elastyczność i swoboda.

Gdy czytam taki opis ogarniają mnie wątpliwosci czy poradzę sobie z "obsługą" wardena :)
Maet
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1629



« Reply #12 on: May 25, 2011, 02:14:21 PM »

Oj tam, ojtam.
Trochę teorii i mnóstwo praktyki, a potem praktyki.
Pages: [1]
  Print