Pages: 1 [2] 3 4
  Print  
Autor Topic: SWTOR is going free-to-play  (Read 16936 times)
Aic
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 76



« Reply #15 on: August 02, 2012, 07:38:54 AM »

Ja bym na ich miejscu zostawił mały team do obsługi SWTORA i zaczął dziobać następną grę tej już nic nie ocali próbowali wszystkiego. Zbyt wielu ludzi ma negatywne zdanie na jej temat. Ja osobiście lubię tą grę ale jak to idzie f2p to nie wiem czy mam jeszcze siły inwestować w to swój czas... Any way GW2 :P
Huzar
Weteran
**
Offline Offline

Wiadomości: 181



« Reply #16 on: August 02, 2012, 12:42:51 PM »

Osobiscie mając postacie na 50 lvlu to f2p mnie zadowala ;)
Na horyzoncie nic ciekawego nie widać w branży mmo więc sw jest jak najbardziej na miejscu ;)
Kassei (Claymore)
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 386



« Reply #17 on: August 02, 2012, 01:17:29 PM »

Osobiscie mając postacie na 50 lvlu to f2p mnie zadowala ;)
Tylko, że grając f2p prawdopodobnie (nie wszystko jest doprecyzowane, ale można się dużo rzeczy domyślić z niektórych wypowiedzi) będzie:

 - ograniczenie ilości postaci, czyli prawdopodobnie aktywna tylko jedną postać, a do reszty nie będziesz miał dostępu, nie będziesz mógł też zrobić nowej

- drastyczne ograniczenie marketu , czyli będziesz mógł wystawiać jedną rzecz jeśli w ogóle

- ograniczenie flashpointów, czyli prawdopodobnie nie będziesz mógł brać udziału w flashach dających black hole comendation, możliwe że w ogóle w hard modach

- ograniczenie operacji, tu jest sprawa jasna - grając f2p nie masz do nich dostępu

- ograniczenie misji kosmicznych, czyli pewnie nie będzie można robić tych co dają daily

- ograniczenie warzone, pewnie cap na ilość rozegranych wz dziennie oraz prawdopodobnie ban na ranked pvp

- do tego dochodzi cap posiadanych kredytów w portfelu, cap inventory i storage

- brak dostępu do nowego contentu, czyli musisz go dokupić

Moim zdaniem to całe f2p nadaje się jedynie do przejścia storyline a'la KOTOR z możliwością zrobienia tego w grupie ze znajomymi, dla reszty osób f2p nie ma kompletnie sensu, bo 50lvl gracz nie ma dostępu do prawie żadnego contentu. Ofc będzie można wykupić tymi coinami interesujący gracza content, ale na ile będzie to opłacalne aby zrezygnować z płacenia abonamentu to już inna sprawa. Jedyna dobra rzecz w tych zmianach to tańszy abonament, bo samo f2p swtor jest nic nie warte. W pierwszym momencie ucieszyłem się z wprowadzania f2p, ale po wgłębieniu się w temat muszę nazwać rzeczy po imieniu, czyli - @#%$# *

*autocenzura - special for u Huriel ;)
Huriel
GM Iron Lady ;-)
Administrator
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 10656


KoHaniutka


« Reply #18 on: August 02, 2012, 03:12:30 PM »

*autocenzura - special for u Huriel ;)
Dobrze, dobrze, bo to byłaby już czerwona kartka ;-)

W Lotro f2p też daje ograniczenie postaci do 2/serwer, plus zniesienie capa na golda,traity, dostęp do AH czy kolejnych quest packów trzeba kupić. Ale ludzie już znaleźli sposóby zarówno na farmę punktów, jak i na swego rodzaju obchodzenie ograniczeń.
Ale ogólnie rzecz ujmując, biorąc pod uwagę ilość contantu, który pojawił się od przejścia na f2p, ilość dodatków, updateów, nowych quest packów itp - zdecydowanie wyszło to grze na plus, a community znacznie się powiększyło i gra mimo swoich lat nadal przyciąga nowych graczy. DDo czy AoC w sumie też odżyly po przejściu na f2p.

Z racji tego, że mimo wszystko informacje podane są dość ogólnikowo, nie do końca wiadomo, jak maja dokładnie zamiar przeprowadzić przejście i jak to ma wyglądać w efekcie końcowym, tak by przyciagnąc nowych i starych graczy (bo nadal jest to nośny temat i świat, w którym wielu ludzi marzyło by zagrać), a nie zrobić z tego p2w. Jesli pójda w stronę Lotro i DDo, mają szansę postawić grę na nogi. Co prawda nie poruszą już rynkiem i nie narobią na nim szumu, ale mają szansę znaleźć swoją sporą niszę i trzymać się jej ze stałą baza graczy. Tylko mówię - wszystko zależy od tego, jak się za to zabiorą i czy przeprowadza rewolujcę rozsądnie i umiejętnie. W tym momencie powinni naprawdę brać przykład z Turbine, bo jest to firma która zdecydowanie potrafi zmieniac swoje gry z abonamentowych na naszynki do robienia kasy. Czy równa się to zawsze dobru gracza, to już temat na inna dyskusję.

Krótkimi słowy - dopóki nie uścisla wielu rzeczy i de facto dopóki nie zobaczy się, jak miałoby to wygladać w praktyce, nie ma co się nastawiać negatywnie. Raczej patrzeć jak na robaka pod szkłem powiększającym - z ciekawością, ale bez emocji :)
TobiAlex
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 177



« Reply #19 on: August 02, 2012, 04:43:25 PM »

Huriel, LotRO to dobry przykład jak powinno wyglądać przejście na F2P. Warto też dodać, ze w LotRO jako osoba, która kupiła grę i zapłaciła parę razy za abonament, miała z tego później jakieś korzyści. W SWTOR gracze, którzy zapłacili za grę i płacili za abonament, tak naprawdę dostali niezłego kopniaka w d..., bo generalnie nie przewidują czegoś takiego jak Veteran, a te punkty, które dostaniemy to mogą sobie wsadzić w d... Co by się nie denerwować, ja obecnie gram w TSW (dożywotnio  ;D no i czekam na premierę GW2.
Huzar
Weteran
**
Offline Offline

Wiadomości: 181



« Reply #20 on: August 02, 2012, 10:39:57 PM »

Ok rozumiem nowy content "patchowy" kupić go za powiedzmy sobie cartel pointy, by można tam chodzić. Jednak obcinanie i limity obecnych opsów, flów czy wz to wykopanie sobie samemu grobu. To samo tyczy się jeśli będą jakiekolwiek limity postaci itp dla ludzi którzy płacili abonament i kupili grę. Mam full slotów 50tek ok masz je i sobie grasz, prawo nie działa wstecz.
Filavorin i Spółka
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 710



« Reply #21 on: October 27, 2012, 08:11:52 PM »

*autocenzura - special for u Huriel ;)
a nie zrobić z tego p2w.

Trochę okroiłem cytat, ale co do tego to mam obawy ktoś linkował dopiero co na ogólnym (mam nadzieję że item na potrzeby PTS) kryształ do jarzeniówy + 41 do endurance (czyli taki jak na end-gamie) wymagający... 10 lvl. Skąd z Cartel marketu ofc. I radzę unikać Carbonize Chamber niby skill na regen życia bardzo ładny, ale... jednorazowy :( . Jakby dawali więcej na start kupił był pancerz jeden bardzo fajny widziałem do str/endu (ofc dlatego chcę że mega skin).

Więc mam nadzieję, że przez ten jakiś tydzień ile prawdopodobnie będą to jeszcze testować wieele się zmieni

P.S. Z kontentu póki co do kupienia Sekcja X (strefa daily na Belsavis + nowiutki blaszany murzyn razem chyba jakieś 600-700 CC)
TobiAlex
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 177



« Reply #22 on: November 02, 2012, 10:48:37 AM »

Ok rozumiem nowy content "patchowy" kupić go za powiedzmy sobie cartel pointy, by można tam chodzić. Jednak obcinanie i limity obecnych opsów, flów czy wz to wykopanie sobie samemu grobu. To samo tyczy się jeśli będą jakiekolwiek limity postaci itp dla ludzi którzy płacili abonament i kupili grę. Mam full slotów 50tek ok masz je i sobie grasz, prawo nie działa wstecz.

Już nie wspomnę o krojeniu UI (LOL!!!). To będzie pierwsza gra w historii, której F2P nie pomoże a wręcz przyczyni się do jeszcze szybszego utonięcia...
Filavorin i Spółka
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 710



« Reply #23 on: November 02, 2012, 12:25:28 PM »

Ok rozumiem nowy content "patchowy" kupić go za powiedzmy sobie cartel pointy, by można tam chodzić. Jednak obcinanie i limity obecnych opsów, flów czy wz to wykopanie sobie samemu grobu. To samo tyczy się jeśli będą jakiekolwiek limity postaci itp dla ludzi którzy płacili abonament i kupili grę. Mam full slotów 50tek ok masz je i sobie grasz, prawo nie działa wstecz.


Czyli mają dokładnie to co chcieli, są pierwsi w swoim rodzaju... szkoda że na dnie szamba
Już nie wspomnę o krojeniu UI (LOL!!!). To będzie pierwsza gra w historii, której F2P nie pomoże a wręcz przyczyni się do jeszcze szybszego utonięcia...
Inkwizytor
Moderator
Super Bohater
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1639



« Reply #24 on: November 04, 2012, 10:41:59 PM »

A od kiedy będzie te FTP? Bo chyba z chęcią bym sobie pobiegał dla story na kilku klasach - no chyba, że faktycznie okroją do jednego slota i musiałbym skasować swoją 50tke - wtedy raczej nie wrócę.
Filavorin i Spółka
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 710



« Reply #25 on: November 05, 2012, 01:28:39 PM »

A od kiedy będzie te FTP? Bo chyba z chęcią bym sobie pobiegał dla story na kilku klasach - no chyba, że faktycznie okroją do jednego slota i musiałbym skasować swoją 50tke - wtedy raczej nie wrócę.

Hmm wieść gminna była że 1 ale nie ma jutro czyli 6 ma być jakiś maintence to może wejdzie... póki się nie wyklaruje gram w łoterka... niestety obawiam się że to nie wypali.

P.S. BW cenzuruje moje posty na forum Twierdzy do czego to doszło xD
Inkwizytor
Moderator
Super Bohater
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1639



« Reply #26 on: November 08, 2012, 07:02:42 PM »

Dostałem info o przyznaniu tych Cartel Coins. Może mi ktoś wyjaśnić do czego mi się one przydadzą?
 
I jeszcze pytanko czy gdy wejdzie FTP to aktualni subskrybenci będą mieli jakieś dodatkowe bonusy?
DGorim
Wojownik Twierdzy
Jeździec
*
Offline Offline

Wiadomości: 73



« Reply #27 on: November 09, 2012, 11:17:26 AM »

Cartel Coins beda uzywane do kupowania itemow w Cartel Market w grze, to bedzie cos podobnego do tego co jest w lotro i aoc.
Coiny otrzymal kazdy kto aktywowal gre i przedluzyl subskrypcje, coiny sa przyznawane za kazdy miesiac suba, chyba 150 sztuk za 1 miesiac.
Gefaran
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 413


Shapeshifter


« Reply #28 on: November 12, 2012, 09:51:21 AM »

Z tego co wyczytałem, żeby starzy gracze którzy od jakiegoś czasu nie grają dostali te CC za wszystkie miesiące grania trzeba aktywować jeszcze raz płatny miesiąc przed przejściem na F2P...
emssik
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 474


« Reply #29 on: November 12, 2012, 11:52:30 AM »

Nic mi o tym nie wiadomo, dostałem już e-mail z informacją o możliwości skontrolowania ile mam tych coinów. Mimo, że grałem tylko miesiąc po premierze.
Pages: 1 [2] 3 4
  Print