Pages: [1] 2
  Print  
Autor Topic: (Order) ZASADY RAIDOWANIA LOST VALE  (Read 12050 times)
Kerroth
Moderator
Bohater
*****
Offline Offline

Wiadomości: 642


« on: February 28, 2009, 11:04:58 PM »

WSTĘP

Witam,

Po konsultacjach z oficerami zdecydowaliśmy się na przygotowanie odpowiedniej listy według której przygotowywane będą wypady do Lost Vale. Chodzi o to by każdy członek Twierdzy, którzy zbierze wardy miał szansę iść do LV i zebrać set. Za pomysł z punktami dziękuje Rajowi.

Warto również dodać jak działa Lost Vale. Lockout trwa tam 4 lub 5 dni, czyli ktoś kto poszedł z założeń gry nie może tam pójść drugi raz szybciej niż za 4 lub 5 dni. Natomiast w ciągu tych 4 lub 5 dni (w zależności od ścieżki) może razem z drużyną którą był chodzić do oporu.

Pozdrawiam,
Keroth


MINIMALNE WYMOGI BY BYĆ UWZGLĘDNIONYM NA LIŚCIE

Na wstępie muszę zaznaczyć, że w zależności od naszych doświadczeń te wymogi mogą ulec zwiększeniu niestety :(. Ilość posiadanych wardów proszę raportować tutaj: http://twierdza.org.pl/index.php?topic=2863.0

Healer - 3 Greater Wardy
RDPS (dps bijący z daleka) - 3 Greater Wardy
MDPS (dps bijący z bliska) - 3 Greater Wardy są na styk. Lepiej poczekać na 4-y. RL może wymagać od MDPS-a 4 GW.
MT (Main Tank) - 5 wardow
OT (Off Tank) - 4 wardy

!UWAGA!: Ze względu na ogólną trudność instancji połączoną z bug-festiwalem RL może zażądać od graczy chcących wziąć udział w jego wyprawie 4 GW jako minimum.


ZASADY TWORZENIA LIST

Są bardzo proste :). Za każdą wizytę w Lost Vale otrzymujemy punkcik. Natomiast jeśli idziemy altem, to otrzymuje on dwa punkciki. Kto ma najmniej punkcików ma pierwszeństwo w kwestii doboru. Np. Kasia była raz i ma punkcik, a Zosia 0 razy i nie ma, to Zosia jest na pierwszym miejscu, a Kasia na drugim. Raz na jakiś czas punkciki będą resetowane lub odejmowane przeze mnie tak by starzy wyjadacze też chodzili, a nie mieli np. 50 i ciągle czekali bo nowi dochodzą.

I teraz tak. Jak to działa w praktyce?

1. Ktoś podejmuje się organizacji wypadu do LV. W tym momencie jako osoba podejmująca się nie ważne są jego punkciki bo ona to organizuje. Obowiązkiem tej osoby jest zadbanie o to by wypadł przeszedł sprawnie i bez problemów (tj. zapoznanie się z taktykami na instancje, poinformowanie graczy gdzie mają wziąć questa na LV itp.). A także zaraportowanie do mnie po wypadzie kto był.

Na stan obecny NIE WYOBRAŻAM sobie więcej niż dwóch organizowanych po sobie wypadów np. X - poniedziałek, Y - piątek. Więc jeśli widzicie, że już X i Y podjęli się organizacji wypadu, albo X się podjął i jeszcze nikt nie jest zapisany, to nie ma możliwości stworzenia nowego eventu, tylko dopisujemy się do nich. Będę tego pilnował.

2. Następnie w kalendarzu zapisują się wszyscy chętni na wypad.

3. Następnie na dwa dni przed wypadem organizator wpada na forum i sprawdza kto ma ile punkcików. W tym momencie zatwierdza w kalendarzu (zmienia z żółtej na zieloną kropkę) osoby idące na wypad na podstawie listy z forum. Osoby nie zatwierdzone pozostają jako rezerwa (oczywiście o ile wtedy będą w grze).

4. Jeśli ktoś z zatwierdzonych na zielono nie może iść możliwie najszybciej raportuje o tym organizatorowi, by ten mógł na podstawie punktów zatwierdzić kolejną osobę i poinformować ją o tym w trakcie gry lub PM-em. Jeśli organizator otrzyma taką informacje możliwie szybko osoba wypadająca nie dostanie punkcika. Jeśli oleje sprawę i nie pojawi się po prostu o wyznaczonej godzinie, to dostaje 2 punkciki za karę.

5. Zorganizowana grupa farmi sobie instance przez te 4 lub 5 dni, a organizator przekazuje mi informację o tym kto był. Uzupełniam na forum i tak to się kręci :).




AKTUALNA LISTA PUNKTÓW ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ:
http://spreadsheets.google.com/ccc?key=rha7D941ZxrG60ooFuRRWvQ

Kolorem czerwonym oznaczone są ALTY.


Na koniec taka mała informacja doprecyzowująca. Jak łatwo zauważyć punkciki są liczone dla postaci, nie graczy. Dlatego jak ktoś idzie pierwszą, a potem drugą i trzecią postacią, to każda kolejna dostaje 2 punkty za wyjście dopóki pierwsza nie przestanie chodzić lub gracz nie uzna, że mainem jest inna postać :). Uff mam nadzieję, że wszystko jest jasne.
Kerroth
Moderator
Bohater
*****
Offline Offline

Wiadomości: 642


« Reply #1 on: March 01, 2009, 07:44:13 PM »

Po otrzymaniu "feedbacka" od graczy, czyli Was dwie modyfikacje i uzupełnienia :).

1) Jeśli dwie osoby mają tyle samo punktów, to liczy się kolejność zgłoszeń.

2) LISTA BĘDZIE RAZ NA JAKIŚ CZAS RESETOWANA TAK BY NIE BYŁO SYTUACJI ŻE NAGLE GRUPA LUDZI IDZIE 10 razy POD RZAD BO INNI MAJA PUNKCIKI.
Kerroth
Moderator
Bohater
*****
Offline Offline

Wiadomości: 642


« Reply #2 on: March 30, 2009, 05:09:31 PM »

DWA UPDATE'Y KTÓRE WYNIKŁY Z TZW. "ŻYCIA" i WASZEGO "FEEDBACKU":

1. Lost Vale proszę generalnie robić od początku do końca. Naszym celem jest wyposażenie GILDII w sprzęt. Ja wiem - to boli jak brakuje np. jednej części do końca zbierania DP - ale naprawdę jeśli NIE ubierzemy gildii, to możemy zapomnieć o podbiciu IC. Dlatego proszę - chodźmy od początku do końca, chyba że wszyscy zapisani mają już wszystkie przedmioty z  danego skrzydła.

2. RL (czyli raid leader organizujący wypad) ma prawo w drobny sposób wpłynąć na listę jeśli pojawiają się obiektywne przyczyny zewnętrzne uniemożliwiające zebranie składu zgodnie z listą. Tutaj przykłady i w zasadzie jak na razie jedyne sytuacje, w których zgadzam się na coś takiego:

A) Osoba blokowała by całą grupę (np. może iść tylko jednego dnia i tylko na 2 godziny);

B) Widać wyraźny imbalans w składzie, który może przerodzić Lost Vale w Wipe Vale. Np. Z DPS-ów zapisali się sami MDPS-i, ponadto żaden nie jest fully warded. Wtedy RL ma prawo wziąć KOLEJNĄ osobę z listy, która się zapisała, a jest RDPS-em.

INNE WPŁYWANIA NA LISTĘ SĄ NIEDOPUSZCZALNE I PROSZĘ SIĘ TEGO TRZYMAĆ :).

PRZY OKAZJI Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA WASZĄ AKTYWNOŚĆ I CIĘŻKĄ PRACĘ TĄ KTÓRĄ JUŻ WŁOŻYLIŚCIE I JESZCZE WŁOŻYCIE  W TO, ABY UBRAĆ GILDIĘ.

Przy okazji - powoli zbliżą się reset listy, ale to jeszcze troszkę :).

PS. Ku szczegółowi - obecna ekipa "Jagienkowa" robi całe LV, tak zostało zdecydowane, więc proszę mi teraz nie wypominać tego wypadu który właśnie trwa (wiem że ktoś się znajdzie :P). Zresztą między innymi z tego powodu jest ten update, jako GM też zamierzam trzymać się listy i tutaj nic nie kombinować.
RAJ
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 673


« Reply #3 on: March 31, 2009, 07:56:42 AM »

Ja bym dorzucil taka jedna rzecz - IB mamy wiecej niz swordmasterow i kotopsow razem wzietych, wiec proponuje aby ekipy idace na 2 tankow obowiazkowo braly IB (chyba ze nie ma takiej mozliwosci).
Xabbu
cigrela sabmel
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2234



« Reply #4 on: March 31, 2009, 08:13:57 AM »

Popieram.  Np Wypady na jednego tanka pozbawia pozostalych mozliwosci chodzenia.

 Dodam ze trzeba więcej ludzi którzy organizują wypad. Jest nas już na 3 grupy. Trzeba się zmiksować i dopasować.  Ludzie już znają większość eventow tego miejsca, a z wczorajszych doświadczeń miedzy dc widziałem ze każdy naprawdę dobrze sobie radzi w nowym miejscu.

 Koniec prowadzania za rękę ;) Więcej Rl wystąp

Butki dla 2 klas w grupie nam wczoraj wypadly ;) WL i Wp. gratki ;)
Kerroth
Moderator
Bohater
*****
Offline Offline

Wiadomości: 642


« Reply #5 on: March 31, 2009, 11:18:39 AM »

Kolejnością wypadów jest LISTA, a nie klasowość. Po to ją stworzyliśmy żeby było jasno i klarownie oraz uczciwie, a nie po to, żeby była do niej druga (jak widać coraz dłuższa) lista wyjątków. Na stan obecny dodatkowych wyjątków ponad to co jest napisane nie przewiduję.

Swoją drogą fakt, iż jako drugi tank idzie klasa inna niż pierwszy wynika z żelaznej logiki ;-). Przecież przy tym szalonym dropie pójście w dwie takie same klasy, to szansa na drop z 0,01 spada do 0,001 ;-).
dirval
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 43


« Reply #6 on: March 31, 2009, 12:41:46 PM »

IB i tak chodzi praktycznie zawsze, ze względu na waszą ilość, łatwiej się jest wam dopasować do punktów. Punkty są moim zdaniem zupełnie wystarczające... Dawanie jeszcze większej "przewagi" IB, jest nie fair wobec innych klas tanków.
yacah
Bohater
***
Offline Offline

Wiadomości: 794



« Reply #7 on: May 04, 2009, 01:50:50 AM »

mam dosc glupie pytanie - jak to mozliwe , ze Mieszko ma 7 pkt , skoro dostaje 2 za kazde wyjscie? :P (a w dodatku bylem nim chyba tylko 2 razy :P)
Inkwizytor
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1639



« Reply #8 on: May 04, 2009, 08:53:05 AM »

Jako mdps z 3 wardami chciałbym zgłosić się na LV - kto przygarnie kropka? ;)
Kerroth
Moderator
Bohater
*****
Offline Offline

Wiadomości: 642


« Reply #9 on: May 04, 2009, 12:10:18 PM »

mam dosc glupie pytanie - jak to mozliwe , ze Mieszko ma 7 pkt , skoro dostaje 2 za kazde wyjscie? :P (a w dodatku bylem nim chyba tylko 2 razy :P)

Musiałeś być nim w takim razie więcej niż 2 razy :). Mogłeś też dostać karę od jakiegoś RL-a (1 punkt więcej), nie mam całej listy zmian niestety, po prostu na bieżąco aktualizuję listę.
Cypisek
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 136


SWTOR Bounty Hunter Migotka


« Reply #10 on: May 04, 2009, 09:28:14 PM »

Mam pytanie jak znaleźć się na liście?
Mam 4GW na Rumcajsie (IB) i tyle samo na Cypisku DPS
Kerroth
Moderator
Bohater
*****
Offline Offline

Wiadomości: 642


« Reply #11 on: May 04, 2009, 10:46:32 PM »

Po prostu zapisujesz się do dowolnego eventu LV w kalendarzu in-game. Raid Leader przed eventem lub dzień wcześniej jeśli jest duży nadmiar ludzi porównuje listę osób zapisanych z listą tą tutaj na forum.

Na raid idzie RL + osoby które mają najmniej punktów. RL może odrzucić osoby poza doborem listowym jeśli nie spełniają minimalnych wymogów wardowych (spisane powyżej), powtarzają się klasy lub chętny nie jest w stanie kontynuować wypadu (zwykle LV trwa dwa dni).

I w zasadzie tyle, idziesz cieszysz się, zbierasz loot itd :).

Kerroth
Moderator
Bohater
*****
Offline Offline

Wiadomości: 642


« Reply #12 on: May 06, 2009, 12:26:13 PM »

UWAGA!

Bardzo proszę każdego RL aby po zakończonym raidzie w LV wysłał mi PM-a z informacją o tym, kto był na Raidzie i jeśli są jakieś kary to kto i za co dostaje!
yacah
Bohater
***
Offline Offline

Wiadomości: 794



« Reply #13 on: May 14, 2009, 11:26:45 AM »

w sumie mam taka mala propozycje (nie krzyczec !! :) ) - moze RL nie bedzie wliczany do listy - z jednego prostego powodu - moze to pomoze zwiekszyc ilosc prowadzacych , ktorych tylko dzieki determinacji Xabbu jest 2 ... w sumie jakos ten wysilek (sic!) trzeba wynagrodzic , bo widac , ze potrzeby sa ogromne , a nikt sie jakos nie kwapi (ja bylem w sumie ok 9-10 razy , a sa osoby duzo bardziej doswiadczone) do organizowania runow , chociaz to wielkie halo nie jest ...
Kerroth
Moderator
Bohater
*****
Offline Offline

Wiadomości: 642


« Reply #14 on: May 14, 2009, 01:47:25 PM »

Lider jest włączany do listy jak każdy gracz. Jeśli lideruje to jego punkty nie są liczone, więc to właśnie zachęca do liderowania, bo nawet mając dużo punktów możesz iść na LV, wystarczy włożyć trochę wysiłku w gildię i podjąć się liderowania :).
Pages: [1] 2
  Print