Pages: [1] 2
  Print  
Autor Topic: Wbiłem 50tke, co dalej?  (Read 6781 times)
Krassnahll
WoW GM
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 416


« on: February 15, 2012, 08:44:10 AM »

Tak jak w temacie. Gra mnie tak zmęczyła, że nie wiem, co mam dalej robić. Farma odpada. Questy = farma, odpadają.
Gefaran
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 413


Shapeshifter


« Reply #1 on: February 15, 2012, 08:51:06 AM »

Przede wszystkim chyba odpocząć. Gra nie ma męczyć a cieszyć. Po za tym gratz. JA jeszcze nie wbiłem, jak wbiję to pewnie po części będę jakieś dzienne questy robił, po części na wspólne wypady łaził dla frajdy i itemków a po części pociągne kolejną postać  ;)
Inkwizytor
Moderator
Super Bohater
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1639



« Reply #2 on: February 15, 2012, 09:01:41 AM »

Przede wszystkim, zamiast zakładać nowy temat, wystarczy poczytać trochę forum. Chociażby ten temat http://twierdza.org.pl/index.php?topic=6972.0

Ja też dopiero co wbiłem 50tke - wczoraj oddałem quest klasowy i dostałem bilet na Ilum (jeszcze nie byłem).
W międzyczasie załapałem się na operacje w składzie zbieranym online i mimo obaw że będziemy lamić, poszło nam całkiem nieźle i zrobiliśmy całą instancje.
Kassei (Claymore)
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 386



« Reply #3 on: February 15, 2012, 12:10:34 PM »

Tak jak w temacie. Gra mnie tak zmęczyła, że nie wiem, co mam dalej robić. Farma odpada. Questy = farma, odpadają. [/color]
Na tą chwilę masz takie możliwości :

- farma daily questów PvE (ale tak jak piszesz questy=farma)
- farma daily questów PvP
- farma valoru na WZ / Ilum
- farma sociala
- farma Columi Comendations i sprzętu Columi na Flashpoint Hard Modach
- farma Columi COmendations i sprzętu Columi na Operation Normal Modach
- farma Columi COmendations i sprzętu Rakata na Operation Hard /Nightmare Modach
- stanie na flocie i narzekanie na guild czacie ze nie ma co robić w grze ;)
- rage quit ;)

Szczerze to ja nie wiem czego się spodziewałeś po SWTOR ;) To jest gra wybitnie item colection więc cały content się kręci wokół farmowania :) W marcu jeśli dobrze pamiętam dodają nowy rajd, więcej daily i kolejne questy. W kolejnych patchach podobnie, więc raczej powielanie tego co jest w grze ;)
Krassnahll
WoW GM
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 416


« Reply #4 on: February 15, 2012, 12:40:08 PM »

Akurat czytałem tamten post, ale nie pokrywał się z moimi spostrzeżeniami i przemyśleniami. Stąd nowy wątek.
Nuda po po 50tce, taki powinien mieć tytuł.
A jak się koledze nie podoba to może zawsze usunąć. W końcu jest moderatorem.
Gilgas (Ruttar)
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 194


« Reply #5 on: February 15, 2012, 12:48:24 PM »

End Game w MMO zawsze wygląda podobnie, niezależnie od tytułu. To jest farma eq i golda. By móc zdobywać najlepsze fanty, trzeba mieć odpowiednie wsparcie w posiadanym sprzęcie i kumplach, a kumple szanują cię za sprzęt i za skill, bo sami też liczą na fanty.
Odchylenia od tego schematu są tak rzadkie, że nie ma o czym pisać.
Są wyzwania jakie stawiają przed graczem twórcy gry, czyli instancje PvE lub PvP tzw. EndGame lv 50.
Dla PvP i PVE polega to na zbieraniu tzw. end game equipu. Im lepszy sprzęt tym teoretyczni lepsze efekty w PvE/PvP, a na końcu, kiedy juz wszystko uber można postac pod Brit i świecić biała brodą i epickim sprzetem i sluchac na whisper - oo, cool gear, gratz. . . do kolejnego update expansion pack.
 
Inkwizytor
Moderator
Super Bohater
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1639



« Reply #6 on: February 15, 2012, 12:54:39 PM »

Krassnahll - nie istotne czy mi się podoba czy nie, ale wydaje się zbędny.
Info o tym co można, czy wręcz trzeba robić po wbiciu 50tki jest raczej sporo - sam to ogarniam i nie cierpię na brak informacji. A najlepiej pogadać w grze z ludźmi którzy wiedzą o co kaman.
Wczoraj nie dość że załapałem się na wypad, to usłyszałem kilka nowych dla mnie rzeczy i nawet dostałem od kolegów trochę sprzętu.

A to że Ci się nudzi to raczej nie news na nowy temat na forum.
Krassnahll
WoW GM
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 416


« Reply #7 on: February 15, 2012, 01:01:11 PM »



A to że Ci się nudzi to raczej nie news na nowy temat na forum.

a dlaczego?
Huriel
GM Iron Lady ;-)
Administrator
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 10656


KoHaniutka


« Reply #8 on: February 15, 2012, 01:05:21 PM »

End Game w MMO zawsze wygląda podobnie, niezależnie od tytułu. To jest farma eq i golda.

Eeee nie? EVE jest inny?
Gefaran
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 413


Shapeshifter


« Reply #9 on: February 15, 2012, 01:13:31 PM »

Jak inny? Nie farmisz golda?
Kassei (Claymore)
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 386



« Reply #10 on: February 15, 2012, 01:34:03 PM »

End Game w MMO zawsze wygląda podobnie, niezależnie od tytułu. To jest farma eq i golda.

Eeee nie? EVE jest inny?
EVE sie na dobrą sprawę sprowadza się u 80% graczy do farmy ISK ;) Ale faktycznie jest tam duuuużo do roboty w endgame w porównaniu do farmy instancji we większości mmo. Troszkę też znalazło by się tytułów które w endgame proponują coś więcej niż schemat wprowadzony przez EQ/EQ2 i rozwinięty przez WoW i jego kalki. Jednak to niszowe tytuły :)
Gilgas (Ruttar)
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 194


« Reply #11 on: February 15, 2012, 01:50:30 PM »

Wcale nie tak dużo.
EvE sprowadz się głownie do zbierania kasy. Im się ma więcej SP, tym wiecej kasy potrzeba bo można więcej roznych zabaw uprawiać. Reszta, ponad zarabianie kasy, to dodatek, ale nadal wymagający kasy.
Czyli w ostatecznym rozrachunku wszystko sprowadza się do farmienia kasy. 

 ::)
Huriel
GM Iron Lady ;-)
Administrator
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 10656


KoHaniutka


« Reply #12 on: February 15, 2012, 02:17:45 PM »

No chyba dla Was. Jak się zyje w wormhole'u i jest się w korpie, który jest prowadzony przez rozsądnych ludzi, to ze zwykłych zabaw, najmowania do obrony, bitew i innych rzeczy nie majacych nic wspólnego z farma mozna miec dość kasy na sprawne funkcjonowanie i jeszcze nowe inwestycje:)

Ale zawsze mozna byc tez care-bear'em i psioczyć, że EVE to tylko farma isków :)
Gilgas (Ruttar)
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 194


« Reply #13 on: February 15, 2012, 02:20:22 PM »

No chyba dla Was. Jak się zyje w wormhole'u i jest się w korpie, który jest prowadzony przez rozsądnych ludzi, to ze zwykłych zabaw, najmowania do obrony, bitew i innych rzeczy nie majacych nic wspólnego z farma mozna miec dość kasy na sprawne funkcjonowanie i jeszcze nowe inwestycje:)

Ale zawsze mozna byc tez care-bear'em i psioczyć, że EVE to tylko farma isków :)

Słuchaj, ale WH to nic innego niż farma ISK. Wszystko pozostałe służy do tego by utrzymać to miejsce do farmienia ISK i farmić w nim ISK. Gdyby nie mozliwośc zarobienia 50 mil/h gry w WH nikt by w nim nie siedział.
A EvE cos niecoś znam. Edmund >> Shocky Industries
Huriel
GM Iron Lady ;-)
Administrator
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 10656


KoHaniutka


« Reply #14 on: February 15, 2012, 02:37:32 PM »

WH daje świetne możliwości zarabiania kasy, to fakt. Na tyle dobre, że żyjąc w C6 ze static C5, znajdziesz mag site w C5, zrobisz go w 15 minut i jestes 500 mil. do przodu, ewentualnie 250 jak robisz z kumplem. I już masz pieniążki na kilka statków do stracenia w PVP. Ewentualnie prawie na jeden dobry - bo tam często lata się T3 więc 700 mil - 1,5 bil koszt jednej takiej zabawki.

Generalnie zrobisz tak kilka razy, uwaga uwaga w miesiącu i masz na PVP na cały miesiąc. Wieć proporcja farmienia do zabawy jest raczej dobra.

Jeśli masz ochotę cały miesiąc farmić to proszę bardzo, zarobienie kilkunastu miliardów nie stanowi problemu, kwestia tylko w tym, że nie bardzo ma to sens chyba, że lubisz zbierać dla zbierania. Tak czy tak nie jest problem zarabiać miliardy miesięcznie, a do tego cały czas się pvp'ować.

A najlepsze jest to, że nie robisz w kółko tych samych instanców, tylko bawisz się z innymi ludźmi, w ciągle nowym otoczeniu i podejmujesz coraz to nowe wyzwania. A ja opisuję tylko jeden aspekt gry, bo możliwości jest cała masa i sam wyznaczasz sobie cele i robisz to, co ci odpowiada.

Anyway, ta gra w cale nie musi się wiązać z zarabianiem kasy chyba, że tego chcesz. A w przeciwieństwie do innych gier tu kasa faktycznie na coś się przydaje.
Pages: [1] 2
  Print