Pages: [1]
  Print  
Autor Topic: Minstrel w Helm's Deep  (Read 4117 times)
Edhenor
Lotro Officer
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2718



« on: November 15, 2013, 11:20:14 AM »

Wszystko co można było zobaczyć na test serwerze znajdziecie tu:
https://www.lotro.com/forums/showthread.php?528772-Player-Guide-Class-Changes-Summary-Minstrel

Prawdopodobnie w oficjalnej wersji będą jeszcze zmiany. Jakie to dopiero zobaczymy jak ruszy Helms Deep.

Pewne jest że trochę trzeba będzie zmodyfikować swój sprzęt - Main Hand (broń) i Minstrel Songbook (książka).

Z broni tracimy legację  "Threat from Healing" w miejsce której wchodzi "Healing Skills induction time" - major legacja. Healing Skills induction time skraca czas indukcji skili o od 1 do 10%.
Inną istotną legacją na broni jest też (nowa) "Call to Ioreth cooldown". Jest umiejętność która użyta powoduje i każdy skill leczący jest critem.  Na test serwerze było to trochę zbugowane. Bo cd na skill Call to Ioreth  wynosiło 20 sekund a legacja skracała ten czas o...., 30 sekund.

W skrócie to wypadało by mieć na broni,
major legacje:
- Healing Skills induction time
- Rally! cooldown
- Triumphant Spirit cooldown
- Anthem duration
(Nie daje Soliloquy of Spirit pulses bo jest tak znerfiony że na 85 leczył poniżej 100hp co przy  ilości morale na kolejnych levelach jest praktycznie nie zauważalne.)
minor legacje:
- Call to Ioreth cooldown
- Fate/Will

Co do książki to istotniejszych zmian nie ma. Są zmiany w legacjach ale raczej nie w tych istotnych.
Moja propozycja to,
major leagcje:
- Healing and Motivation skills morale healing
- Bolster Courage healing
- Inspire Fellows healing
- Anthem of War damage (physical) lub (tactical)
I tu też robię małą zmianę - kasuję Raise The Spirit healing, do tej pory często używałem Raise The Spirit bo był bez indukcji ( przy użyciu traitu). Po zmianach ma indukcję prawie jak bolster, leczy mniej a zużywa więcej powera. No i Bolster leczy grupowo!
minor legacje:
- Chord of Salvation cooldown
- Hammerhand Skills Bubble Magnitude lub jakaś statystyka.

Oczywiście wszystko to dotyczy minstrela na niebieskim drzewku -The Watcher of Resolve.

Myślałem o żółtym drzewku ale jak nie ma w nim reza (Rally!) to dla mnie ono wypada. Chyba że finalnie dadzą go jako general skill.



Huriel
GM Iron Lady ;-)
Administrator
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 10656


KoHaniutka


« Reply #1 on: November 15, 2013, 12:34:01 PM »

Zabranie czegoś takiego, jak "heal threat" jest moim zdaniem idiotyzmem i to wielkim.
Zmiany w legacjach prawie niezauważalne. Ja na książce nigdy nie nosiłam Rise the spirit, zawsze preferowałam Chord of salvation cd, także dla mnie bez różnicy.

Ciekawa jestem, co zrobią z tym Rally. Jeśli nie będzie ono general skillem, to nie wyobrażam sobie zbyt wielu mini latających wytraitowanych na żółto.
Edhenor
Lotro Officer
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2718



« Reply #2 on: December 09, 2013, 09:47:50 AM »

Po wylevelowaniu minstrela i 2 dniach gry w fellow porobiłem trochę zmian w moich legendarkach.
Obecnie wygląda to tak:

- broń:
- Healing Skills induction time - 10% krótszy czas castowania skili leczących
- Rally! cooldown - co 2 min 30 sek ( oczywiście w niebieskim drzewku)
- Triumphant Spirit cooldown - szybki i duży heal co 45 sek
- Anthem duration - można grać anthem of war przez cały czas bitwy
- Call to Ioreth cooldown - co 30 sekund 100% crit ( przydaje się jak nam  tank    umiera za szybko)
- Fate

- ksiązka
- Healing and Motivation skills morale healing - wiadomo, trzeba
- Bolster Courage healing - podstawowy skill leczący
- Anthem of War damage (physical) - 15% do dpsu melee - do tacticala nie dawałem bo i tak jest przegięty a "szmacianki" później zbyt szybko umierają  ;D
- Inspire Fellows healing - nie mogłem się zdecydować ale jednak. Na niebieskim drzewku daje punkty ( na full) właśnie w ten bonus z żółtego. Daje nam to -4% do incoming dmg. A ponadto Inspire Fellows jest aktywny nawet gdy będziemy na czerwonym drzewku a przełączymy się na stance leczącą w trakcie walki. Pozwala to leczyć grupowo w chwilach gdy nie ma żadnego innego leczarza.
- Cry of the Chorus cooldown - dlaczego? Bardzo przydatny zarówno w trakcie leczenia jak i podczas dpsu. Prawie 20% outgoing healing i 15% dmg przez 10 sek. No i najważniejsze dla mnie - usuwa silence . A wiadomo że silence to największy wróg mistrela. Używam praktycznie na każdym wypadzie.
- Fate - staram się mieć go jak najwięcej zwłaszcza że obecna biżu i sety nie mają go za wiele. Obecnie na minstrelu mam ponad 1300 Fate i prawie 2600 icpr.


Huriel
GM Iron Lady ;-)
Administrator
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 10656


KoHaniutka


« Reply #3 on: December 09, 2013, 12:30:22 PM »

Widzę, że w kwestii legacji mamy takie same przemyślenia :)
Tylko ja lubię tez mieć na książce również Chord of Salvation cd, dlatego prawdopodobnie na nowej książce bez rememberanca i 7 slotu się nie obejdzie.

Edhenor
Lotro Officer
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2718



« Reply #4 on: December 09, 2013, 12:57:57 PM »

Rememberanca jeszcze nie wkładałem. Poczekam jeszcze przez kilka dni i -dziesiąt instancji rajdów. Jak będzie trzeba to się coś dołoży.

O Fate wczoraj dyskutowaliśmy na TSie. Bo jedni wolą czystego crita ale ja wole mniej crita więcej Fate bo to też ICPR. A jak wczoraj obserwowałem na instach to co niektórzy mają problem z powerem i to znaczny. Po minucie walki biją praktycznie z autoataku i czekają na regen. Coś za coś. Co mi z 25 %crita jak nie ma z czego bić/leczyć. Choć na rk mam już 24% crita i ponad 1000 Fate. Więc jakoś można to pogodzić.
Edhenor
Lotro Officer
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2718



« Reply #5 on: December 16, 2013, 09:40:03 AM »

A miało nie być threata...,
Skasowano wszystkie  narzędzia do zrzucania/zmniejszania threata a okazuje się że jednak minstrel jest na szczycie listy agro. Nie odczuwa się tego w trakcie prostych instancji gdzie leczenia prawie nie ma bo wystarczają same ballady ale w przypadku gdy zaczniemy healować tanka lub jakiegoś narwanego LMa/rk ;D to okazuje się że wszyscy nas biją. Zwłaszcza zasięgowcy.
Dało się to zauważyć jak robiliśmy ostatnio Thoroga - bolster na tanka i już wszystko moje. Podobnie było na spider wingu z plującymi pająkami.  Dwa, trzy bolstery i później już zostaje tylko leczenie siebie bo co w zasięgu wzroku pluje w minstrela.
I tu obawiam się że jak jeszcze w patchu 12.1 ma być dodatkowy threat z heala - co prawda piszą tylko o tankach używających heala - to może być jeszcze gorzej. A nie ma nic co pozwalałoby się go pozbyć lub jakoś zmniejszyć.
Huriel
GM Iron Lady ;-)
Administrator
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 10656


KoHaniutka


« Reply #6 on: December 16, 2013, 09:51:00 AM »

A miało nie być threata...,
Skasowano wszystkie  narzędzia do zrzucania/zmniejszania threata a okazuje się że jednak minstrel jest na szczycie listy agro.
A nie mówiłam - jak robiliśmy ostatnio rajdy/skirmy, to cały czas narzekałam, że niby nie ma threata, a jednak non stop coś na mnie wisi. Pół biedy, jeśli jest to jeden mob, gorzej, jeśli kilka i oprócz feara nie mam jak się tego pozbyć.
Edhenor
Lotro Officer
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2718



« Reply #7 on: January 03, 2014, 10:10:00 AM »

Moje drzewko minstrela pod heal:
http://www.barneybarn.host-ed.me/lotrottp.php?lcl=6&lpa=0&lve=2&lp0=KwBh1YGZxsoIwCYQpDBYxAAA&lp1=Aw18ZQAA&lp2=KwRgDGwdO31AAA==

Kosztem kilku punktów  z niebieskiego dodałem z żółtego Vocal Stamina ( -10 Anthem Cooldown), Anthem of Composure i z 2 tieru Extended Anthems  (+10 Anthem Duration). Można cały czas utrzymywać Anthem of War!
Pages: [1]
  Print