Pages: 1 ... 12 13 [14] 15
  Print  
Autor Topic: ..::Dobra Ksiazka::..  (Read 95987 times)
emssik
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 474


« Reply #195 on: December 06, 2012, 05:12:53 PM »

Z okazji dzisiejszego Mikołaja, pozwolę sobie na mały prezent :)

Ważny od dziś, aż do końca roku kupon na darmowy, roczny abonament aktywujący Konto Premium, na portalu w.bibliotece.pl o którym jakiś czas temu Wam pisałem.

Kupon: https://www.dropbox.com/s/ol084ueq7ztdet7/w.bibliotece.pl.kupon.png

Więcej o portalu: http://www.sokrates-it.pl/portal/
Więcej o usłudze Konto Premium: http://w.bibliotece.pl/info/premium
Eeorled
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 11


« Reply #196 on: May 23, 2013, 11:16:47 AM »

Polecam Nekromeron rosyjskiego małżeństwa Ugriumow
genialnie absurdalna
fanom (i nie tylko)L.Carrolla polecam opowiadanie "Złote popołudnie" A. Sapkowskiego
Rawne
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 159


« Reply #197 on: September 03, 2013, 09:29:07 AM »

Na delegacjach duzo się czyta; Co prawda trafiłem z mieszanymi uczuciami na "Oko Jelenia: Droga do Nidaros" Pilipiuka i nadal nie wiem co sadzić - może ktos czytał i może mi cos wiecej powiedzieć;
Ale w koncu dostałem 4 tom "Pana lodowego ogrodu" Grzedowicza i juz rączki zacieram :) A w kolejce czekają Robert Forys i jego "Sztejer" oraz Malazeńska ksiega poległych" Eriksona;

To tak z mojej strony :)
Huriel
GM Iron Lady ;-)
Administrator
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 10656


KoHaniutka


« Reply #198 on: September 03, 2013, 11:11:56 AM »

Oko Jelenia to taka seria, która ma bodajże 6 części, a byłoby to dużo lepsze i ciekawsze, gdyby zawierało się w książkach trzech:) Czcionka jak dla 7-latka z dużą wadą wzroku, marginesy chyba do robienia notatek na wykładach, no wielka strata papieru, a treści ... no mogłoby być więcej ;-)

Szejter jest bardzo nierówny i ma jedną wielka wadę - wszystkie, ale to wszystkie opowiadania (czytałam trzy części) są na jedno kopyto -najpierw jakaś pomniejsza sprawa z pomniejszym "bum", która uwikła go w większą aferę. Tylko często ten pierwszy wątek jest dużo ciekawszy, niż ten główny.
Rawne
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 159


« Reply #199 on: September 03, 2013, 11:17:12 AM »

Oko Jelenia to taka seria, która ma bodajże 6 części, a byłoby to dużo lepsze i ciekawsze, gdyby zawierało się w książkach trzech:) Czcionka jak dla 7-latka z dużą wadą wzroku, marginesy chyba do robienia notatek na wykładach, no wielka strata papieru, a treści ... no mogłoby być więcej ;-)

Pewnie dlatego tak szybko strony przekładałem :) Spróbuje drugi tom, ale pierwszy mnie nie wciągnęł za mocno; Jest jakis potencjał ale jak napisałas sie wlecze;
Thilinde
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 132



« Reply #200 on: September 03, 2013, 11:32:46 AM »

Ja lubię Pilipiuka bardzo, ale uważam, że to mistrz opowiadań. Powieści mu zdecydowanie nie idą, Oko Jelenia to flaki z olejem. Znużył mnie pierwszy tom i nie przeczytałam więcej.
viferia
Gość
« Reply #201 on: September 03, 2013, 03:08:05 PM »

Ja ostatnio zaczytuje się w Mrocznej Wieży S. Kinga (jestem przy 5 części bo głównie w pracy mam chwilę żeby poczytać :) - jakoś nigdy sie do Kinga nie mogłam przekonać z racji tego że głównie z literatura grozy mi sie kojarzył, co nie specjalnie mi leży, ale do "wieży" nie mogę sie oderwać: jest pokręcona, nieszablonowa, niejednokrotnie z podwójnym dnem i nawet gdy miejscamy przechodzi w romansidło potrafi szpike wbić dość skutecznie.
Iago
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1180



WWW
« Reply #202 on: October 24, 2013, 08:51:28 PM »

Aaaaaa... Nowy Wieśmak atakuje: http://www.kawerna.pl/images/ebooks/sezon_burz_rozdzial_1.pdf

Sam nie wiem, co o tym sądzić - jak powiedział król Dezmod, kiedy pośród uczty goście zaczęli sinieć i walić się pod stoły. IMHO - gorzej niż było, lepiej niż się obawiałem. Ja chcę całość, naturalnie.
Maet
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1629



« Reply #203 on: October 25, 2013, 08:15:11 AM »

Trochę mało żeby ocenić jak dla mnie, ale fakt, że jakoś słabiej. Cóż, i tak pewnie będzie lepsze niż "Żmija" :)
Rawne
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 159


« Reply #204 on: October 25, 2013, 08:25:51 AM »

Aaaaaa... Nowy Wieśmak atakuje: http://www.kawerna.pl/images/ebooks/sezon_burz_rozdzial_1.pdf

Sam nie wiem, co o tym sądzić - jak powiedział król Dezmod, kiedy pośród uczty goście zaczęli sinieć i walić się pod stoły. IMHO - gorzej niż było, lepiej niż się obawiałem. Ja chcę całość, naturalnie.

A jak mawia Sapkowski "Opowieść trwa. Historia nie kończy się nigdy" - na pewno przeczytam, nie mniej jestem bardzo ciekaw - A.S. miał na siłę Wiedźmina nie pisać, więc może po tylu latach znów mu wróciła wena; Licze po cichu, że to nie bedzie jednorazowy tom.
Iago
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1180



WWW
« Reply #205 on: November 07, 2013, 10:20:16 PM »

Podsumowanie po przeczytaniu: czytalne. Nic specjalnego, szkolne 3+. W sumie szkoda, że to nie był tom opowiadań.
Huriel
GM Iron Lady ;-)
Administrator
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 10656


KoHaniutka


« Reply #206 on: December 10, 2013, 08:55:11 AM »

Zmeczyłam i ja "Sezon burz".
Mam nieodparte wrażenie, że to były takie opowiadania zbyt słabe do wcześniejszych wydań Wiedźmina, które teraz na siłę przekształcono w powieść.
Do tego pierwszy zabawny moment napotkałam około hmmm... 100 strony? Wcześniej to były jakieś próby, ale bardzo słabe. Chociaż przyznać trzeba, że krasnoludzka piosenka o sianokosach (ok.160 strony) jest super.
Generalnie książka w sumie słaba, chociaż czyta się szybko.
I na pewno nie warta takich pieniędzy, jakie sobie za nią śpiewają.
Catra
Wojownik Twierdzy
Jeździec
*
Offline Offline

Wiadomości: 84



« Reply #207 on: December 10, 2013, 11:09:19 AM »

Polecam dobre książki w wersji elektronicznej za psie pieniądze :)
http://bookrage.org/
viferia
Gość
« Reply #208 on: December 10, 2013, 06:19:21 PM »

A mnie u Sapka rozczarowało jedynie zakończenie ( jak zwykle zreszta, zbyt patetyczne, zawsze uważałam że Sapcio powinien zatrzymac się pare zdań lub wręcz stron wcześniej). Wiedźminem czuć było , sporo drobnych smaczków, ogólnie nie odstawał jak dla mnie od poprzednich popełnionych opowiadań z tej serii (bo to było takie dłuzsze opowiadanie).
Morgus
Lotro Officer
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 468



« Reply #209 on: February 21, 2014, 12:08:14 PM »

Aktualnie słucham sobie tomu 2 Szubienicznika autorstwa Jacka Piekary. Pierwszy tom pomimo sympatii do tego autora urzekł mnie sarmackim klimatem oraz nietypowym rozwiązaniem odnośnie miejsca akcji.

Z czytanych obecnie powtarzam cykl o Czarnej Kompanii Glena Cooka, książki o tyle nietypowe co przyciągające możliwością śledzenia losów tytułowej kompanii przez okres trwający kilkadziesiąt lat.

Co do nowego Wieśka to nie było tak źle. Tylko Sapek tak często łaciną rzucał, że poczułem się jakbym znowu siedział na uniwerku :) Chyba mu się $$$ na alkohol skończyła i musi dorobić. Po tylu latach przerwy przymykam oko i daje mu czas na ponowne rozkręcenie się. Przy okazji tematu Sapka dorzucę iż o wiele bardziej od przygód Geralta wolę trylogie husycką, która jest w mojej osobistej czołówce czytadeł. Tym lepiej, że ostatnio zrobili z niej słuchowisko...miodzio :)
Pages: 1 ... 12 13 [14] 15
  Print